ПДПУ Факультет технологій та дизайну


.
Триває співпраця факультету технологій та дизайну з професійно-технічними навчальними закладами

7 грудня 2017 року в рамках проведення тижня професії «Кравець» у Полтавському професійно-технічному училищі № 31 був проведений майстер-клас з виготовлення декоративних виробів у техніці «Кінусайга» викладачами та студентами факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка.

Учасниками майстер-класу стало близько 30 осіб, серед яких були не тільки учні училища, але й майстри виробничого навчання та викладачі ПТНЗ, які з великим захопленням та цікавістю опановували нову техніку «Кінусайга». Студенти факультету Шовкова Анна, Дрозд Олена та Харченко Віталія під керівництвом доцента кафедри основ виробництва та дизайну Борисової Тетяни Миколаївни допомагали та консультували учасників майстер-класу.

Для учнів училища була проведена презентація спеціальностей нашого факультету та презентований інформаційний матеріал щодо вступу до нашого вишу.

.

.SCOPUS

5 грудня 2017 на факультеті технологій та дизайну був проведений навчально-методичний семінар «Технологія пошуку бібліографічно-реферативної бази даних Scopus» для викладачів, аспірантів та докторантів, який провела завідувач сектору інновацій та підтримки наукових досліджень науково-методичного відділу та культурно-просвітницької роботи Плужник Світлана Миколаївна.

Під час семінару учасники практично скористалися бібліографічно-реферативною базою даних Scopus і попрацювали із інформаційними джерелами наукових журналів українських та закордонних колег-науковців. Колектив факультету дякує Плужник Світлані Миколаївні за змістовний навчально-методичний семінар «Технологія пошуку бібліографічно-реферативної бази даних Scopus».

.

.

.
ПІДГОТОВКА ДО НОВОРІЧНИХ СВЯТ НА ФАКУЛЬТЕТІ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ДИЗАЙНУ

5 грудня 2017 року в рамках виробничої педагогічної практики у вищій школі магістрант факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка – Масюндзь Наталія провела для студентів ІІІ курсу майстер-клас «Виготовлення Різдвяного вінка з природніх матеріалів». Наталія майстерно поєднала історичну довідку про створення різдвяних прикрас та рекомендації з підбору матеріалів для виготовлення готового виробу. Адже різдвяна прикраса має нести не тільки естетичне, але й символічне та смислове навантаження.

Студенти із захопленням виконували всі методичні рекомендації. Робота супроводжувалася цікавими порівняннями між прикрасами європейського та класичного зразка.

.

.

.
24 листопада

24 листопада 2017 року відбулося засідання обласної спеціалізованої групи «Проектування як метод пізнання в освітній галузі «Технології» на тему: «Формування технологічних компетентностей та конкурентоспроможної особистості в контексті освітньої галузі «Технології».

Засідання провели на базі Миргородської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 імені Панаса Мирного Миргородської міської ради.

.

З вступним словом-привітанням до учасників засідання звернулися начальник відділу освіти Миргородської міської ради Колибельнік Тетяна Миколаївна та директор Миргородської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 імені Панаса Мирного, депутат Миргородської міської ради Феленко Валентина Василівна.

.

Науково-методичний модуль очолили представники нашого вишу: доктор педагогічних наук, професор, декан факультету технологій та дизайну Титаренко Валентина Петрівна, яка провела профорієнтаційну роботу з учнями 11-х класів та вручила інформаційні матеріали щодо вступу до нашого вишу та доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри теорії і методики технологічної освіти Цина Андрій Юрійович, який презентував методологічні основи сучасної технологічної освіти в контексті Нової української школи.

Із великим задоволенням учасники засідання долучилися до майстер-класу «Проектування та виготовлення предметів інтер’єру », який проводила учитель-методист трудового навчання та технологій Миргородської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 імені Панаса Мирного – Ксьондз Світлана Володимирівна.

.

.
21 листопада

Cтарший викладач кафедри культурології та методики викладання культурологічних дисциплін Олександр Лук’яненко взяв участь у роботі ІІІ обласного конкурсу поетичних відеороликів, презентації та буктрейлерів, який проходив Полтавському обласному центрі естетичного виховання учнівської молоді 21 листопада 2017 року.

О. Лук’яненко презентував учителям області та учням шкіл власні поетичні твори зі збірок «Філософія родошанування» та «Книгозбірня пам’яті». Поет залучив присутніх до дискусії про роль учителя у розкритті літературного таланту школярів. Молодь взяла участь у вправах по відточуванню творчого пера, у літературній грі на перелицювання віршів відомих поетів із збереженням ритмомелодики твору. Освітяни отримали у подарунок шкільним бібліотекам поетичні збірки, а також історичну драму «Stabat Mater» та драму-викриття «Алхімія життя».

У межах профорієнтаційної частини заходу О. Лук’яненко розповів присутнім старшокласникам, їхнім батькам та наставникам про особливості вступної кампанії 2018 року, запросивши талановиту молодь із сіл та міст області вступати до Полтавського педагогічного університету, який цінує обдароване покоління.

.
17 листопада

17 листопада 2017 року у Полтавському академічному обласному Українському музично-драматичному театрі імені М.В. Гоголя відбувся урочистий захід з нагоди Дня працівника сільського господарства.

На другому поверсі театру була розгорнута різнобічна виставка творчих робіт студентів факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка.

.

Учасники та гості цього заходу мали унікальну можливість взяти участь у майстер-класах з різних видів декоративно-прикладної творчості, які проводили талановиті студенти факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка.

Студенти Анна Шовкова та Інна Дудка проводила майстер-клас з «Писанкарства» в якому активну участь взяли директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської обласної державної адміністрації Фролов Сергій Олександрович та інші учасники заходу.

.

.

Майстер-клас із петриківського розпису проводили студентка Ірина Шах під керівництвом заслуженого майстра народної творчості України Пілюгіна Євгена Івановича.

За популяризацію та розвиток народної творчості, значний внесок у духовну скарбницю України, активну участь в організації та проведенні заходів з нагоди Дня працівника сільського господарства було нагороджено подякою студентський та викладацький колектив факультету технологій та дизайну на чолі з деканом Титаренко Валентиною Петрівною.

.

.
"Освіта-2017"

16 листопада 2017 року у виставковій залі міського Будинку культури було проведено виставку-презентацію навчальних закладів I-IV рівнів акредитації "Освіта-2017", яку організовано Полтавським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г.Короленка яскраво представив свої досягнення спеціальностей за якими проводять підготовку фахівців. Кожен із відвідувачів виставки мав змогу поспілкуватися з представниками навчального закладу та отримати інформаційні матеріали. Майбутні студенти заходу мали змогу побачити результати творчої роботи найталановитіших студентів факультету технологій та дизайну, представлених у експозиції.

.

.

.

.
10 листопада

10 листопада 2017 року викладачі Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка завітали на день науки до Комунального закладу "Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 26 Полтавської міської ради Полтавської області". У ході даного заходу викладачі факультету технологій та дизайну доценти Савенко І.В., Кузьменко П.І., Хлопов А.М., асистент Чорнусь С.М. та студенти факультету познайомили учнів 11 класів зі спеціальностями за якими здійснюватиметься набір на навчання у 2018 році, роздали інформаційні буклети для вступу в наш університет.

.

Для учнів старших класів був проведений науковий пік-нік, на якому розкрито зв’язок науки, школи та вищого навчального закладу. До уваги школярів представлено експозицію кращих творчих робіт студентів факультету технологій та дизайну. Для створення невимушеної атмосфери спілкування студентський театр мод презентував джинсову колекцію молодіжного одягу «Денім».

.

Учнів 11-х класів було запрошено на освітній семінар для випускників «Особливості вступної компанії – 2018» до Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка, який відбудеться 18 листопада 2017 року.
9 листопада

З нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г.Короленка долучився до святкової програми, підготовленої управлінням культури Полтавської обласної державної адміністрації.

На другому поверсі Полтавського обласного театру імені М.В. Гоголя була розгорнена різнобічна виставка викладачів і студентів факультету технологій та дизайну, де були представленні різьблені вироби з дерева, вишиті рушники, картини та сорочки, виконані різноманітними техніками Полтавщини, бісерні топі арії та в’язані скатертини. Виставку доповнювали незабутні килими майстрів народної творчості.

Привітати діячів культурної галузі Полтавщини завітав і голова Полтавської ОДА Валерій Головко.

Додаткову інформацію можна знайти за наступними Інтернет посиланнями:

http://www.adm-pl.gov.ua/news/diyachiv-kulturi-ta-maystriv-narodnogo-mistectva-poltavshchini-privitali-z-profesiynim-svyatom;

https://www.youtube.com/watch?v=WfUcFX14g4k

.

.

.
«ОСВІТА ДЛЯ СТАЛОГО РОЗВИТКУ»

У рамка проекту «Освіта для сталого розвитку» студентами та викладачами факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка був проведений майстер-клас «Ляльковий театр з підручних матеріалів» на базі дошкільного навчального закладу ясла-садок № 36 «Івасик-Телесик».

До участі долучилося 30 дітей ясельної-молодшої групи, яким було запропоновано створити героїв дитячої народної казки «Ріпка», власними руками. Малеча із захопленням виконувала завдання. Після закінчення майстер-класу кожна з підгруп розіграла казку «Ріпка».

Студенти груп ТД-31(Рись Оксана, Дудка Інна) та ПН-42 (Кібальник Вікторія, Шовкова Анна) презентували дитячу модель-сукню з нетрадиційних матеріалів. Для її створення були використані пластикові вироби, гофрований папір та неткані матеріали.

.

.

.

.

.
«HAND-MADE»
31 жовтня 2017 року в рамках «Обласної цільової програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017-2020 р.р.» представники студентської ради факультету технологій та дизайну (Дудка Інна, Мороз Вікторія, Рись Оксана, Рутковська Анжела, Волошина Ірина, Теремецька Анна), як співорганізатор семінару лідерів учнівського та студентського самоврядування «Якщо не я, то хто?», провели майстер-клас з виготовлення національної листівки «hand-made».

Учасниками семінару були учні загальноосвітніх навчальних закладів та працівники органів управління освіти, які опанували техніку виготовлення та оздоблення національної листівки.

.

.

.

.

.

.ПРОДОВЖЕНО ДІЯЛЬНІСТЬ СПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ ВЧЕНОЇ РАДИ К44.053.02 ІЗ ЗАХИСТУ КАНДИДАТСЬКИХ ДИСЕРТАЦІЙ ЗА СПЕЦІАЛЬНІСТЮ 13.00.02 – ТЕОРІЯ І МЕТОДИКА ТЕХНОЛОГІЧНОЇ ОСВІТИ

З жовтня 2017 року продовжена каденція спеціалізованої вченої ради К 44.053.02 із захисту кандидатських дисертацій за спеціальністю 13.00.02 – теорія і методика технологічної освіти. До складу ради входять авторитетні науковці з міст Києва, Переяслав-Хмельницького, Умані, Херсону та провідні викладачі Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка.

Головою спеціалізованої вченої ради призначено доктора педагогічних наук, професора В.П. Титаренко, заступником – доктора педагогічних наук, професора А.Ю. Цину, вченим секретарем – кандидата педагогічних наук, доцента І.В. Савенка.

Запрошуємо до співпраці!!!

.
«ПРОСТО-КВЕСТ»

17 жовтня 2017 року студентська рада факультету технологій та дизайну організувала та провела тематичний «Просто-квест» по визначних місцях нашого міста. Учасникам квесту довелося визначати місце наступної локації за загадками підказками, на зразок такої:

1. "Саме мій заповіт облетів увесь світ. Я багато, що писав і за це сам страждав"

2. Я не потрібен вдень, але дуже потрібен вночі.

Ти побачиш мене у пітьмі.

Я перший із тих кого не бачить двох-головий птах.

Затанцюй навколо мене і тобі відкриється шлях далі.

У квесті взяли участь студенти двох факультетів фізичного виховання й технологій та дизайну.

Вітаємо переможців квесту – команду студентів факультету фізичного виховання!!!

Щиро дякуємо Дрозд Олені та Гулак Валентині за творчі завдання-загадки та організацію цього культурно-спортивного заходу!!!

.

.

.

.

.
АНОНС

19 жовтня 2017 року відбудеться обласний науково-практичний семінар з проблеми: «НОВІ ПІДХОДИ ДО ВИВЧЕННЯ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ В ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ ШКОЛІ» для методистів трудового навчання, технологій науково-методичних центрів, районних (міських) методичних кабінетів, об'єднаних територіальних громад та керівників районних (міських) методичних об'єднань вчителів трудового навчання, технологій.

Семінар буде проводитися за підтримки відділу освіти, сім'ї та молоді Котелевської районної державної адміністрації на базі Котелевської гімназії імені С.А. Ковпака № 1.

У семінарі беруть участь наукові керівники спеціальної дослідницької групи «Проектування як засіб пізнання в освітній галузі «Технології» проф. Титаренко В.П., проф. Цина А.Ю., доц. Савенко І.В. та викладачі кафедр факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка.Студенти третього курсу спеціальності «Культурологія» факультету технологій та дизайну стали співорганізаторами квесту «Скарби Короленківської садиби».

У рамках фестивалю про сучасне місто та його суспільство «Майстерня міста» (14-17 вересня 2017 р.), студенти третього курсу спеціальності «Культурологія» факультету технологій та дизайну Анастасія Минак, Тетяна Тилінська та Альона Алєксєєнко взяли участь у організації та проведенні квесту «Скарби Короленківської садиби».

Літературно-меморіальний музей В.Г. Короленка вибухнув шквалом позитивних емоцій учасників, яких виявилося так багато, що довелося формувати групи з різних за віком та фізичною підготовкою людей. Учасниками квесту були діти, літні люди, військові, представники громадських організацій, туристичних фірм, сімейні пари тощо. Традиційно учасників квесту працівники музею частували фірмовим короленківським чаєм зі смачним печивом.

Приємно, що в музеях нашого рідного міста проводиться така важлива робота і втілюються цікаві ідеї.

.


.Мистецька зустріч із учителями-мовниками Полтавщини

29 червня 2017р., у мистецькій вітальні Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара відбулася зустріч кандидата історичних наук, старшого викладача кафедри культурології та методики викладання культурологічних дисциплін Олександра Лук'яненка з учителями української мови та літератури Полтавської області.

.

На заході відбулася презентація цьогорічних видань поета – збірки інтимної лірики "Книгозбірня пам'яті" та драми-перегуку за твором Г. Герца "Прованська казка". Учителі-мовники отримали у подарунок збірку "Філософія родошанування", за яку О. Лук'яненко був удостоєний обласної премії імені П. Мирного. Невимушено творчу атмосферу підтримували екскурси у театральний світ. Освітяни не лише почули, але й побачили відтворене поетичне слово у фрагментах драм у виконанні театру "Фабула" ПНПУ імені В. Г. Короленка. Це, зокрема, переклади О. Лук'яненка віршів іранського поета Фірдоусі з його епічного твору "Шах Наме". Витончено звучали й пісні на слова полтавського поета у виконанні випускниці музичного училища імені М. Лисенка Марини Закаблук "Буду твоїми ліками" та "Intermezzo".

.

Бібліотека для юнацтва імені О. Гончара на знак удячності за плідну співпрацю подарувала кафедрі культурології ряд мистецьких та краєзнавчих видань. Окрім літературної дискусії, учителі з цікавістю дізналися про спеціальність "Культурологія" у стінах педагогічного вишу у межах профорієнтаційної частини заходу.

.15–19 травня 2017

ЗАХОДИ ДО ДНЯ НАУКИ

на факультеті технологій та дизайну

Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка

Завантажити план заходів

23–24 березня 2017

Шановні колеги!

Запрошуємо вчених, керівників закладів освіти та культури,

науково-педагогічних працівників,учителів, докторантів, аспірантів, магістрів і студентів до участі у роботі

Всеукраїнської науково-практичної конференції

«КУЛЬТУРОЛОГІЧНА РЕГІОНАЛІСТИКА: ТЕОРІЯ, ІСТОРІЯ, ПРАКТИКА»

Конференція відбудеться 23–24 березня 2017 року

Завантажити програму

5 березня 2017

05 березня 2017 року у fast-casual ресторані «Комора. Перша галушкова мануфактура» студентка ІІ курсу факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка Мороз Вікторія провела майстер-клас для дітей різного віку по виготовленню листівки.

.

.

.
21 грудня 2016

Новорічний сюрприз для викладачів та студентів факультету технологій та дизайну підготували студенти групи К-24 (с) – Інна Кисляк, Наталія Мацак, Анжела Шпак та Олена Петренко та студенти І та ІІ курсу факультету. Також до свята долучився гурт «Вікторія». Учасники новорічного дійства отримали годину приємних вражень. Студенти та викладачі факультету були нагороджені грамотами та солодкими подарунками.


.

.

.

.

.

19 грудня 2016

19 грудня 2016 року відбулося нагородження учасників конкурсу «ПНПУ твоїми очима» за підтримки профспілкового комітету Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка.

Магістранти факультету технологій та дизайну Бережна Марина нагороджена дипломом І ступеня за перемогу в номінації «Фотографія портретного типу», назва роботи «Відкрий для себе Сухомлинського…») та Ткаченко Анастасія нагороджена дипломом ІІІ ступеня за перемогу у номінації «Фотографія пейзажного типу», назва роботи «Посередній учитель розповідає. Хороший вчитель пояснює. Чудовий вчитель показує. Геніальний вчитель надихає».


.

.

.

.

17 грудня 2016

17 грудня 2016 року у полтавській Галереї мистецтв ім. Ярошенка пройшов показ колекції жіночого одягу, присвячений зірці німого кіно початку ХХ століття, знаменитій полтавці Вірі Холодній.


.

Талановитий творчий тандем Олена Гопей – Юрій Матвєєв (магістрант факультету технологій та дизайну (група ПН-6)), за плечима якого десять років плідної співпраці (колекції "Ностальджинс", "Полтавська битва: 300 років потому", "Феєрія льону" та інші), представив нову колекцію жіночого одягу із застосуванням мотивів історичного костюма стилю модерн. Свій творчий доробок Олена та Юрій присвятили Вірі Холодній.


.

.

На думку креативних дизайнерів, модерн в одязі, замість того щоб відобразити досвід минулого, пророкує майбутнє. Декан факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету Валентина Титаренко зазначила, що ідейними натхненниками, створювачами колекції є Юрій Матвєєв та Олена Гопей, а виконавцями – доценти та студенти педагогічного університету.


.

9 грудня 2016

У Полтавському художньому музеї (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка відбулось урочисте вручення премії імені Миколи Ярошенка. З-поміж цьогорічних лауреатів - викладачі Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка.

.

За творчі здобутки, які утверджують гуманістичні й національні ідеали Батьківщини, духовні та культурні цінності українського народу, вагомий внесок у розвиток національно-культурного життя Полтави та Полтавщини лауреатом Полтавської міської премії імені Миколи Ярошенка у номінації «Громадська діяльність. Організація і проведення мистецьких акцій» у 2016 році визнанана доктор педагогічних наук, професор, декан факультету технологій та дизайну Валентина Петрівна Титаренко (ініціативний організатор та активний учасник міжнародних, всеукраїнських і регіональних науково-практичних конференцій).

.

30 листопада 2016

30 листопада 2016 року відбулося проведення майстер класів з варіативних модулів до нової програми Трудове навчання. 5-9 класи та Технологій. 10-11 класи для методистів трудового навчання, технологій районних (міських) методичних кабінетів (центрів) та об’єднань територіальних громад, керівників районних (міських) методичних об’єднань, вчителів трудового навчання з метою актуалізації знань та пошуку вирішення проблеми щодо модернізації методів, форм і засобів у роботі вчителя трудового навчання, технологій та формування технологічних компетентностей учнівської молоді, яке проходило на базі Карлівського будинку житячої та юнацької творчості та Карлівської загальноосвітньої школи № 4.


.

З вітальним словом до учасників майстер-класів звернулися начальник відділу освіти Карлівської райдержадміністрації Слєпцова Л.М.


.

Також виступили Титаренко В. П., д. п. н., професор, декан факультету технологій та дизайну з доповіддю «Майстер-класи з варіативних модулів до програм Трудове навчання. 5-9 класи та Технологій. 10-11 класи як одна із форм профорієнтаційної роботи серед школярів загальноосвітніх навчальних закладів» та завідувач кафедри теорії і методики технологічної освіти, д.п.н., професор Цина А. Ю. з доповіддю «Удосконалення фахової майстерності вчителя в контексті компетентнісного підходу».


.

У практичному блоці було проведено 5 майстер-класів викладачами кафедри теорії і методики технологічної освіти.


.

29 листопада 2016

29 листопада 2016 року в актовій залі Диканської гімназії №2 зібралися випускники шкіл всього Диканського району. До уваги школярів професії та спеціальності представляли викладачі факультету технологій та дизайну доцент Ігор Васильович Савенко, старший викладач Титаренко Валерій Миколайович та асистент Габріелла Василівна Галамбош. Вони презентували Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка. Випускникам Диканського району було продемонстровано фільм про структуру, здобутки та спеціальності нашого вишу.


.

Зірки ФТД

29 жовтня 2016 року у малій актовій залі нашого вишу першокурсники факультету технологій та дизайну презентували творчі здібності для викладачів, студентів та своїх батьків, яких запросив деканат на батьківські збори. Декан факультету проф. Титаренко В.П. та куратори академічних груп І курсу проінформували батьків першокурсників про поточні результати навчання студентів, відзначили активних та вказали на проблемні моменти у навчальній діяльності окремих першокурсників.

Концертну програму «Зірки ФТД» першокурсники різних спеціальностей готували всі разом на чолі з культоргом факультету Тетяною Дідик. Представлення талантів дозволило виявити те, що на факультеті технологій та дизайну навчаються чудові вокалісти (Анастасія Донченко, Євген Коновалов та Юлія Негруб), майбутні дизайнери одягу (Анастасія Кірсанова, Лариса Лимар, Альона Дрозд та Іван Денчик).

Родзинкою представлення «Зірки ФТД» стала літературно-музична композиція «Моя Україна».


.

.

.

.

.

.
27 жовтня 2016

27 жовтня 2016 року відбулося спільне виїзне засідання викладачів кафедри теорії і методики технологічної освіти та обласної спеціальної дослідницької групи «Проектування як метод пізнання в освітній галузі «Технології» на тему: «Формування технологічних компетентностей та конкурентоспроможної особистості в контексті освітньої галузі «Технології»», яке проходило у Новосанжарському та Полузірському НВК.

Учасниками виїзного засідання були вчителі трудового навчання та методисти із загальноосвітніх навчальних закладів Новосанжарського району.

З вітальним словом до учасників звернулися голова Новосанжарської районної державної адміністрації Бульбаха С. В. та голова Новосанжарської районної ради Супрун Г. І.

Основним доповідачем у презентаційному модулі засідання був начальник відділу освіти Новосанжарської райдержадміністрації Кульчинський О. В., який охарактеризував освіту Новосанжарського району, її проблеми та перспективи.

У науково-методичному модулі виступили Титаренко В. П., д. п. н., професор, декан факультету технологій та дизайну з доповіддю «Формування технологічних компетентностей майбутніх учителів трудового навчання, технологій» та завідувач кафедри теорії і методики технологічної освіти, д.п.н., професор Цина А. Ю. з доповіддю «Концептуальні основи проектування інноваційних технологій трудового навчання, технологій».

З метою профорієнтаційної роботи була проведена бесіда з директорами шкіл, учителями та учнями 11-го класу доц. Савенком І. В. Учасники засідання отримали інформаційний ліфлет на день відкритих дверей, який відбудеться 19 листопада 2016 року.


.

.

.

.

.

.
30 вересня 2016

30 вересня 2016 року об 11 годині у літературно-меморіальному музеї В.Г.Короленка відбудеться відкриття виставки творчих робіт студентів та викладачів факультету технологій та дизайну, присвяченої 70-річчю присвоєння звання педінституту імені В.Г.Короленка.


.


28 листопада 2015

Студенти факультету технологій та дизайну виготовили 300 символів "колоски пам'яті", які тримали у руках учасники скорботної ходи до Свято-Успенського собору 28 листопада 2015 року. Сотні полтавців у числі яких були викладачі та студенти факультету технологій та дизайну взяли участь у Всеукраїнській акції "Запали свічку!" в пам'ять жертв голодомору 1932-33 років


.


05 листопада 2015


05 листопада 2015 року - 2 день роботи ІІІ Міжнародного конгресу "Етнодизайн у контексті українського національного відродження та європейської інтеграції"

Другий день роботи ІІІ Міжнародного конгресу розпочався з відкриття персональної виставки творів Заслуженого майстра народної творчості України О.О.Бабенка у Полтавському літературно-меморіальному музеї імені І.П.Котляревського.


.

Далі учасники конгресу вирушили до Інституту керамології - відділення Інституту народознавства Національної академії наук України в Опішному, де відбулося виїзне засідання координаційної науково-методичної ради з дизайну вищів України. У колегіумі мистецтв імені Василя Кричевського було проведено майстер-клас з виготовлення керамічних виробів для науковців. Крім того вони ознайомилися з експозиціями та архівними матеріалами, що зберігаються у колегіумі.


.

.

В рамках роботи виїзного засідання учасники конгресу переглянули експозиції Національного музею-заповіднику українського гончарства, національні виставки в "Будинку Кричевського-Лебіщака"; Меморіальний музей-садиба гончарки Олександри Селюченко; Меморіальний музей-садиба філософа й колекціонера опішненської кераміки, професора Інституту реклами Леоніда Сморжа; Меморіальний музей-садиба гончарської родини Пошивайлів; Національні виставки кераміки в Мистецькій галереї Центру розвитку духовної культури.


.

.
Долучитися до пластичних властивостей глини та зреалізувати свої творчі можливості у глиняних виробах науковці змогли під час майстер-класу М.Пошивайла у Національному музеї-заповіднику українського гончарства.04 листопада 2015

04 листопада 2015 року на факультеті технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка розпочав роботу ІІІ Міжнародний конгрес "Етнодизайн у контексті українського національного відродження та Європейської інтеграції".


.

Урочисте відкриття та пленарне засідання конгресу проводилося у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського.

З цієї нагоди до організаційного комітету надійшли вітальні адреси.


.

.

.

.

.


13 травня 2015

13 травня 2015 року у приміщенні Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова відбувся конкурсний відбір учасників Міжнародного Литовсько-Українського проекту молодих педагогів позашкільної освіти.

Учасники конкурсного відбору: викладачі, методисти позашкільних центрів, керівники гуртків, магістри з м. Києва, Вінницької, Запорізької, Івано-Франківської, Львівської, Кіровоградської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Харківської, Хмельницької та інших областей.

Організатори проекту від української та литовської сторін проводили очний тур, у ході якого відбулась співбесіда. Претенденти презентували свій досвід роботи, досягнення і успіхи у галузі позашкільної освіти.

Претендентом від Полтавської області стала магістрантка факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка - Галамбош Габріелла Василівна.


.

.

.
22 березня 2015

Цього дня на базі факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка проходив ІІІ (обласний) етап ХХХІІІ Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання (технологій).

Під час олімпіади учасники пройшли випробування теоретичного туру, розробили та виготовили комплексну роботу, а також здійснили захист творчих проектів.

В музеї-аудиторії факультету була представлена виставка учнівських творчих робіт. З метою проведення профорієнтаційної роботи учасникам олімпіади - учням 11-х класів були роздані буклети про факультет.Завідувачі кафедр відповіли на поставлені питання майбутніх абітурієнтів.


.

.

.

.

.
19 березня 2015

Цього дня 20 студентів факультету технологій та дизайну стали донорами у рамках планового забору крові відповідно до рішення виконавчого комітету Полтавської міської ради.


.

.
17 березня 2015

Цього дня у музеї декоративно-прикладної творчості факультету технологій та дизайну на заняттях з курсу "Народні промисли України" керівник гуртка "Керамік" Полтавського міського центру позашкільної освіти Полтавської міської ради Далакян Неля Григорівна проводила майстер-клас на тему "Виготовлення іграшки з глини".


.

.
15 березня 2015

15 березня 2015 року на факультеті технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка відбувся обласний учнівський конкурс з креслення серед учнів 8-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів Полтавської області, присвячений пам'яті члена-кореспондента НАПН України В.К.Сидоренка. Конкурс складався з теоретичного та практичного туру, завдання до яких були розроблені викладачами кафедри теорії та методики технологічної освіти.

У конкурсі брали участь 93 учні 8-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів Полтавської області та м.Полтави.

Учасникам обласного конкурсу з креслення була проведена екскурсія по факультету. Голова журі - Титаренко Валентина Петрівна, д.п.н., професор, декан факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка ознайомила учнів з історією та традиціями факультету та запросила учнів 11-го класу на безкоштовні підготовчі курси та навчання на факультет.


.

.

.
28 січня 2015

28 січня 2015 року в музеї народних промислів України факультету технологій та дизайну було організовано зустріч з інструктором з тактичної медицини батальйону "Айдар" Микитою Кашницьким. Темою зустрічі став практичний інструктаж про надання першої долікарняної допомоги постраждалим в разі виникнення надзвичайних ситуацій або вчинення терористичних актів. Інструктаж прослухали викладачі факультетів технологій та дизайну, філології та журналістики, а також фізико-математичного.


.

.

.

.

.
22 січня 2015

У рамках акції "Україна-разом!" в усіх регіонах України вишивали карту. Загалом до створення мапи долучилося 3255 осіб. Акція тривала 5 місяців, за цей час вона побувала в усіх обласних центрах.

4 грудня у Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г.Короленка відбувся черговий етап всеукраїнської акції "Україна-разом!", яка претендувала на Національний рекорд.

Кількість полтавців, які долучилися до вишивання карти становило 721 особу. Це і учні та вчителі міста Полтави та області, студенти та викладачі факультету технологій та дизайну, філології та журналістики, історичного, природничого та психолого-педагогічного факультету, а також пересічні жителі міста та області.

22 січня 2015 року в Українському Домі відбулося нагородження переможців з вишивального мистецтва та встановлення Національного рекорду "Карта України, вишита вручну найбільшою кількістю людей"

Вітаючи переможців, народний депутат України Сергій Висоцький відзначив: "Підтримуємо ідею розміщення цієї карти в сесійній залі Верховної Ради України".


.

.

.

.

.
Культурно-мистецька акція "Україна - разом!"

4 грудня о 12 годині за адресою вул. Остроградського 2 у м.Полтава стартує черговий етап Всеукраїнської акції "Україна - разом!", яка претендує на Національний рекорд. Це остання область перед столичним вишиванням, завершення акції близько!

"Україна - разом" - це культурно-мистецька акція, спрямована на об'єднання за спільною справою - вишиванням карти України. Ескіз вишивки створено з використанням прапорів усіх областей України та Меджлісу кримсько-татарського народу.

Вишивання буде проходити упродовж тривалого часу, вишивка проїде всіма обласними центрами України. Полотно буде включено до виставки "Різдвяний ярмарок", яка пройде у Мистецькому Арсеналі в Києві перед Новим роком.

Кінцевий пункт призначення: Верховна Рада України, де вишиванку планується розмістити як оберіг та нагадування про національну єдність.

Акція "Україна - разом!" претендує на національний рекорд. Національний реєстр Рекордів України офіційно погодився на фіксацію рекорду в номінації "Мистецтво". Для встановлення рекорду необхідно побити попередній рекорд - 236 чоловік.

Загалом з початку акції, до неї долучилися більше 5000 учасників.

.
22 листопада 2014

Викладачі та студенти факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка 22 листопада 2014 року брали участь у Реквіємі на Театральній площі до Дня пам'яті жертв голодомору і політичних репресій в Україні, а потім зі свічками у долонях приєдналися до Хресної скорботної ходи від Театральної площі до Соборної та відбули поминальне богослужіння у Свято-Успенському кафедральному соборі.


.
05 листопада 2014

Студентський театр мод факультету технологій та дизайну взяв участь в урочистій частині розширеного засідання колегії управління культури облдержадміністрації, яке відбулося у Полтавському художньому музеї імені Миколи Ярошенка (Галереї мистецтв).

Для митців та працівників культури театр мод презентував колекцію "Феєрія льону" полтавського дизайнера та студента 5 курсу факультету технологій та дизайну Юрія Матвеєва. Колекція "Феєрія льону" - це спільний проект Юрія Матвеєва та Олени Гопей, який втілили у матеріали студенти та викладачі факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка


.
22 жовтня 2014

Цього дня студенти факультету технологій та дизайну на чолі з деканом проф. Титаренко Валентиною Петрівною взяли участь у відкритті виставки вузлових ляльок "Лялькові історії" Майстра народної ляльки члена НСМНМУ Свиридюк Наталії, яка відбулася 22 жовтня в літературно-меморіальному музеї В.Г.Короленка

.


.

.
18 жовтня 2014

Цього дня у великій залі Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка Полтавська обласна дитяча громадська організація "Століття краси" ініціювала проведення Всеукраїнського фестивалю творчості та краси "Осінній калейдоскоп-2014", учасником якого став студентський театр мод факультету технологій та дизайну. На фестивалі студенти Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка презентували колекцію жіночого одягу "Феєрія льону", автором якої є студент 5 курсу факультету технологій та дизайну Юрій Матвеєв. 30 моделей одягу виготовлені з лляного та конопляного полотна, оздоблені ручною полтавською вишивкою були відзначені Дипломом фестивалю у номінації "Гордість нації".

.

.

25-26 вересня 2014

Цими днями на базі факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція «МИСТЕЦТВО УКРАЇНСЬКОЇ ВИШИВКИ, ЖИТТЄДАЙНЕ ДЖЕРЕЛО ТВОРЧОСТІ, ПРИСВЯЧЕНУ ПАМ'ЯТІ ГЕРОЯ УКРАЇНИ, ЗАСЛУЖЕНОГО МАЙСТРА НАРОДНОЇ ТВОРЧОСТІ УКРАЇНИ ВІРИ РОЇК» .

У рамках відкриття Всеукраїнської науково-практичної конференції відбулися презентації виставок у холі навчального корпусу №1 ПНПУ імені В. Г. Короленка:

- творчих робіт студентів і викладачів факультету технологій та дизайну (керівники проф. Титаренко В.П. асист. Срібна Ю.А.);

- робіт учнів загальноосвітніх навчальних закладів міста і області;

- навчально-методичної літератури з вишивального мистецтва;

- публікацій та збірок присвячених творчості народного майстра Віри Роїк.

Факультет технологій та дизайну організував проведення майстер-класів:

- "Таїнство виготовлення вишиванок": магістранти та студенти факультету технологій та дизайну;

- "В'ється нитка калинова рушниковим дивошвом";

- Золотарьова О.О.(Решетилівська гімназія імені І.Л.Олійника);

- Яголковська Т.А.(Решетилівська гвмназія імені І.Л.Олійника);

- Байбара Т.В. (Новосанжарський НВК Новосанжарської райради);

- Кухарук Л.В.(Великосорочинська ЗОШ І-ІІІ ступенів Миргородської райради).

- "Українська народна вишивка інтер'єрного призначення":

- майстер-клас учителів трудового навчання області (керівник Чемшит В.Г.):

- Полозюкова В.І. (Диканська гімназія імені М.В.Гоголя);

- Бондар Л.І. (Полтавська гімназія №33);

- Хлєбнікова Л.Д. (Полтавський НВК №16).

- "Виготовлення листівки з елементами української вишивки":

- Пашолка В.М. (Полтавська ЗОШ І-ІІІ ступенів №4);

- Білоброва С.Д. (Полтавська ЗОШ І-ІІІ ступенів №27);

- Пліхно Т.В. (Мар'янівська ЗОШ І-ІІ ступенів Карлівської райради).

- "Вишивка українських орнаментів стрічками":

- Коломицева Л.А. (Полтавська ЗОШ І-ІІІ ступенів №11);

- Овчаренко Н.А. (Полтавська ЗОШ І-ІІІ ступенів №30);

- Чорнозем Л.М. (Полтавська ЗОШ І-ІІІ ступенів №3).

- "Вишивка українських орнаментів бісером":

- Приходько Ю.М. (Полтавська гімназія №17);

- Ляшенко С.В. (Сагайдацька ЗОШ І-ІІІ ступенів Шишацької райради).

З вітальним словом до учасників конференції звернулися:

Степаненко Микола Іванович – доктор філологічних наук, професор, академік Академії наук вищої школи України, заслужений діяч науки і техніки України, ректор Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка.

Зелюк Віталій Володимирович – кандидат педагогічних наук, професор кафедри педагогічної майстерності, ректор Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені М.В. Остроградського.

Курчакова Ольга Миколаївна – директор Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка.

У конференції брали участь 132 учасники з Києва, Лубен, Полтави, Слов'янська, Тернополя, Умані, Херсону, Гадяча, Глухова.

Для учасників конференції у галереї мистецтв презентовано виставку творчих робіт Героя України, Заслуженого майстра народної творчості України В.С.Роїк.

.

.

.20 червня 2014

Цього дня на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулося засідання обласної спеціальної дослідницької групи «Проектування як метод пізнання в освітній галузі «Технології» (присвячене 10-річчю діяльності) .

Початок роботи засідання відбувся у актовій зала Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського.

З вступним словом-привітанням звернулись:

Зелюк В.В. - ректор Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського, кандидат педагогічних наук, доцент;

Степаненко М.І. - ректор Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка, доктор філологічних наук, професор, академік Академії наук вищої школи України, Заслужений діяч науки і техніки України;

Коберник О.М. - директор Інституту природничо-математичної та технологічної освіти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, доктор педагогічних наук, професор;

Корець М.С. - директор інженерно-педагогічного інституту Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, доктор педагогічних наук, професор;

Клепко С.Ф. - проректор з наукової роботи Полтавського обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського, доктор філософських наук, доцент, науковий керівник ОСДГ ПОІППО ім. М.В. Остроградського.

Робота засідання ОСДГ продовжилась презентаційним модулем,:

Удосконалення технологічної освіти в регіоні (з досвіду роботи ОСДГ «Проектування як метод пізнання в освітній галузі «Технології»

Чемшит В.Г. - методист вищої категорії відділу методики виховання Полтавського обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського.

Нові підходи до вивчення трудового навчання в загальноосвітній школі

Титаренко В.П. - доктор педагогічних наук, професор, декан факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету ім. В. Г. Короленка, науковий керівник ОСДГ«Проектування як метод пізнання в освітній галузі «Технології» (за напрямком діяльності - обслуговуючі видй праці).

Методологічні основи формування .технологічних компетентностей школярів в контексті нового Держстандарту освітньої галузі Технології

Цина А.Ю. - доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри виробничо-інформаційних технологій та БЖД факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету ім. В. Г. Короленка, науковий керівник ОСДГ «Проектування як метод пізнання в освітній галузі «Технології» (за напрямком діяльності - технічні види праці).

Створення електронних посібників

Москвич М.П. - учитель-методист Великопавлівської спеціалізованої школи І-ПІ ступенів Зіньківської районної ради.

Формування графічних компетентностей школярів загальноосвітніх навчальних закладів

Боярський А.В. - учитель-методист Лохвицької гімназії № 1 Лохвицької районної ради, Відмінник освіти України.

Використання інтерактивних технологій на уроках трудового навчання

Ляшенко С.В. - вчитель-методист Сагайдацької загальноосвітньої школи І—III ступенів Шишацької районної ради.

Формування конкурентоспроможної особистості в умовах проектно-технологічної діяльності на уроках трудового навчання

Кузуб Л.А. - вчитель-методист Семенівського навчально-виховного комплексу № 2 Семенівської районної державної адміністрації.

Поєднання трудового і естетичного виховання учнів на уроках трудового навчання

Поплюйко С.П. - учитель-методист Градизької гімназії імені Героя України О.Білаша Глобинської районної ради, Відмінник освіти України, Заслужений учитель України.

Розвиток творчих здібностей учнів засобами етнодизайну

Крупицький С.І. - учитель-методист Диканської гімназії імені М.В.Гоголя Диканської районної ради, Відмінник освіти України.

Колективні форми методичної роботи у формуванні технологічних компетентностей

Васькіна В.Я. - методист міського методичного кабінету управління освіти виконавчого комітету Полтавської міської ради,

Максименко Л.М. - Заслужений учитель України.

Створення банку ідей для проектної діяльності

Рашин І.А. - учитель-методист Комсомольського навчально-виховного комплексу імені Л.Бугаєвської Комсомольської міської ради, Відмінник освіти України.

Шляхи удосконалення технологічної освіти учнівської молоді Великобагачанського району

Кушнерик С.В. - начальник відділу освіти, молоді та спорту Великобагачнської райдержадміністрації,

Федорченко О.М. - методист Великобагачнського районного методичного кабінету.

Учасники змінили місце проведення засідання переїхавши до Красногорівської ЗОШ І-ІІІ ступенів в с. Красногорівка Великобагачанського району. Робота ОСДГ продовжилась проведенням практичного модуля, де було представлено декілька проектів, зокрема:

«Хліб та вода - козацька їда» Бірук В.П. - учитель-методист Красногорівської загальноосвітньої школи І-III ступенів Великобагачанської районної ради, Відмінник освіти України, лауреат конкурсу "Учитель року - 2014".

«Українська національна кухня» Ксьонз С.В. - учитель-методист Миргородської загальноосвітньої школи І-III ступенів № 1 імені Панаса Мирного Миргородської міської ради.

На підсумок засідання обласної спеціальної дослідницької групи «Проектування як метод пізнання в освітній галузі «Технології» було проведено майстер-класи з технологій декорування виробів інтер’єрного призначення.

23 квітня 2014

Цього дня на базі факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка відбулась науково-практична конференція « ГЕНЕЗА ПОЛОТНЯНОГО ЛІТОПИСУ У ТВОРЧОСТІ МАЙСТРА НАРОДНОГО МИСТЕЦТВА ОЛЕКСАНДРИ ВЕЛИКОДНОЇ (до 100-річчя від дня народження)» .

У фойє на другому поверсі навчального корпусу №1 відбулось відкриття виставок:

- творча спадщина майстра народного мистецтва Олександри Великодної (із фондів Полтавського краєзнавчого музею імені В.Г. Кричевського);

- творчі роботи студентів і викладачів факультету технологій та дизайну (керівники проф. Титаренко В.П. асист. Срібна Ю.А.);

- вироби Решетилівської майстерні художніх промислів (директор Колінченко С.О.);

- роботи творчого об’єднання «Господарочка» Карлівського будинку культури (керівник Смородінова Т.Т.);

- роботи учнів загальноосвітніх навчальних закладів міста та області.

Також майстри народної творчості Полтавщини в рамках конференції провели майстер-класи з вишивки «Таїнство виготовлення вишиванок»:

- майстер-клас Наталії Фіцич з майстром всесвітньої вишивки Надією Вакуленко;

- майстер-клас заслуженого майстра народної творчості України Іпатій Н.І;

- майстер-клас студентів факультету технологій та дизайну (керівники: проф. Титаренко В.П., асист. Срібна Ю.А.);

- майстер-клас учителів трудового навчання області (керівник Чемшит В.Г.):

- Диканської гімназії імені М.В. Гоголя Полозюкової В.І. та Братської Н.М.;

- Карлівської ЗОШ № 1 І-ІІІ ст. Дроздович Д.В.;

- Голобородьківського НВК Карлівського району Некрас О.І.;

- Федорівської ЗОШ І-ІІІ ст. Карлівського району Зайцевої Т.В.;

- Новосанжарського НВК Байбари Т.В. та Поставної С.О.;

- Сагайдацької ЗОШ І-ІІІ ст., учасника спеціальної дослідницької групи Ляшенко С.В.;

- Решетилівської гімназії імені І.Л. Олійника Золотарьової О.О. та Яголковської Т.А.;

- Полтавської гімназії № 33 Бондар Л.І.;

- Полтавської ЗОШ №38 І-ІІІ ст. Мірошниченко Л.А.;

- Полтавської ЗОШ №34 І-ІІІ ст. Ляшенко С.А.;

- майстер-клас народних майстринь-вишивальниць с. Хитці Гадяцького району (керівник Зубко Л.В.);

- майстер-клас викладача кафедри етнопедагогіки Івано-Франківського інституту післядипломної педагогічної освіти Свйонтек І.В.;

- майстер-клас народного майстра Акамсіної Л.Г. (м. Карлівка)

Всі охочі мали змогу долучитися до давніх українських традицій і таїнств вишивки.

Урочисту відкриття конференції розпочалось з композиції «Україна вишивана» у виконанні студентського Театру мод факультету технологій та дизайну Керівник – доц. Борисова Т.М. і народного фольклорного ансамблю «Жива вода» імені Павла Бакланова факультету філології та журналістики (керівник – Лариса Бакланова).

Пленарне засідання конференції відбулось у малій актовій залі університету.

З вітальним словом до учасників конгресу звернулися:

Степаненко Микола Іванович – доктор філологічних наук, професор, академік Академії наук вищої школи України, заслужений діяч науки і техніки України, ректор Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка.

Зелюк Віталій Володимирович – кандидат педагогічних наук, професор кафедри педагогічної майстерності, ректор Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені М.В. Остроградського.

Оніщук Лариса Миколаївна – начальник відділу з питань туризму і курортів Полтавської обласної державної адміністрації.

Пошивайло Олесь Миколайович – доктор історичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, провідний науковий співробітник відділу етнографії гончарства Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному, директор Інституту керамології – відділення Інституту народознавства Національної академії наук України.

Фесик Катерина Борисівна – заслужений працівник культури України, директор Полтавського краєзнавчого музею імені В.Г. Кричевського

З доповідями виступили:

Пісцова Марія Петрівна – науковий співробітник науково-дослідного експозиційного відділу етнографії Полтавського краєзнавчого музею імені В.Г. Кричевського

Бабенко Олександр Олексійович – старший викладач кафедри образотворчого мистецтва Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, заслужений майстер народної творчості України, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, член Національної спілки художників України

Петрова Ангеліна Яківна – директор ТОВ «Леся Українка»

Гринь Григорій Петрович – художник

Титаренко Валентина Петрівна – доктор педагогічних наук, професор, декан факультету технологій і дизайну, завідувач кафедри теорії та методики технологічної освіти Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, член редколегії наукового видання «Звід пам’яток історії та культури України: Полтавська область. Пирятинський район»

Кара-Васильєва Тетяна Валеріївна – доктор мистецтвознавства, професор, член-кореспондент Національної академії мистецтв України, заслужений діяч мистецтв України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка (м. Київ)

Антонович Євген Антонович – професор, завідувач кафедри етнодизайну і дизайну реклами, ректор Інституту реклами, член Спілки дизайнерів України

Прищенко Світлана Валеріївна – доктор наук у галузі дизайну, професор кафедри графічного дизайну і реклами Інституту реклами, член Спілки дизайнерів України

Захарчук-Чугай Раїса Володимирівна – доктор мистецтвознавства, професор, завідувач кафедри дизайну середовища та ландшафтного мистецтва Інституту реклами (м. Київ)

Краковецька Зеновія Романівна – заслужений майстер народного мистецтва України, голова Львівського обласного осередку Національної Спілки майстрів народного мистецтва України, вчитель історії мистецтва та народних художніх ремесел Львівської СШ № 80

Свйонтек Ірина Владиславівна – викладач кафедри етнопедагогіки Івано-Франківського інституту післядипломної педагогічної освіти (м. Івано-Франківськ)

Мачача Тетяна Святославівна – кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник лабораторії трудової підготовки і політехнічної творчості Інституту педагогіки Національної академії педагогічних наук України (м. Київ)

Год Борис Васильович – доктор педагогічних наук, професор, проректор із науково-педагогічної роботи Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, заслужений працівник освіти України

Колінченко Сергій Олександрович – директор Решетилівської майстерні художніх промислів

Чемшит Валентина Григорівна – методист вищої категорії з трудового навчання, технологій і креслення відділу методики виховання Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. Остроградського, відмінник освіти України

Бабенко Віктор Савелійович – старший викладач кафедри образотворчого мистецтва Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка

Год Наталія Володимирівна – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри всесвітньої історії та методики викладання історії Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка

Кісіль Григорій Олексійович – викладач декоративно-прикладного мистецтва Гадяцького училища культури імені І.П. Котляревського, заслужений майстер народної творчості України, лауреат премії імені Панаса Мирного

Вакуленко Надія Вікторівна – заслужений майстер народної творчості України, член Спілки майстрів народного мистецтва, майстер світової вишивки

Іпатій Ніна Іванівна – заслужений майстер народної творчості України

Гиря Інна Олександрівна – магістрантка факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка

Масась Ірина Миколаївна – студентка факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка

Карпенко Анастасія Григорівна – студентка факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка

Галамбош Габріелла Василівна – студентка факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка

Білевич Світлана Вікторівна – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки і методики технологічної освіти Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка

Гамалієнко Катерина Григорівна – студентка факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка

Гуменюк Тетяна Броніславівна – кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри промислової інженерії та сервісу Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова (м. Київ)

Свиридюк Наталія Олександрівна – член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, майстер народної ляльки, лауреат премії імені В.Г. Короленка

Дубова Наталія Вячеславівна – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри теорії та методики навчання технологій Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

Сергієнко Наталія Вікторівна – старший викладач кафедри виробничо-інформаційних технологій та безпеки життєдіяльності Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка

Бегмат Віра Олексіївна – директор Варварівського народного історичного музею Карлівського району

Зубко Людмила Василівна – вчитель історії Хитцівської ЗОШ І-ІІ ступенів Гадяцького району, керівник історико-краєзнавчого музею «Перевеслов»

Матвєєв Юрій Володимирович – студент факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка

Якименко Аліна Вікторівна – асистент кафедри виробничо-інформаційних технологій та безпеки життєдіяльності Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка

Після пленарного засідання конференція продовжила свою наукову роботу на секційних засіданнях:

Секція №1. Сучасні дослідження української народної вишивки та вишивки народів світу як культурологічного та педагогічного феномену (навчальний корпус №3, ауд. 111)

Секція №2. Творчий внесок учених, діячів культури, мистецтва та працівників освіти в розвиток української народної вишивки (навчальний корпус №3, ауд. 208)

Секція №3. Пропаганда інформаційної та просвітницької діяльності в соціокультурному просторі суспільства (навчальний корпус №3, ауд. 202)

Плідний робочий день для учасників конференції завершився оглядовою екскурсією «Вечірня Полтава».

.

.

.

.

.

Фото Володимира Дяченка.
14-16 квітня 2014

Студенти та викладачі факультету технологій та дизайну вітають студентку 4 курсу Габріеллу Галамбош, яка здобула перемогу у Всеукраїнській студентській олімпіаді із спеціальності "технологічна освіта", яка відбулась у місті Умань на базі інституту природничо-математичної та технологічної освіти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, та отримала диплом І ступеня.

.

.

.

15 квітня 2014

Вітаємо учасників конкурсу «Король і королева ПНПУ 2014» студентів факультету технологій та дизайну Штану Марину, студентку групи ПН-12, за перемогу у номінації – Міс Грація, та Юрія Тонконога, студента групи ТД-11, за перемогу у номінації – Містер Інтелект.

.
11-12 квітня 2014

В рамках проведення заходу "Великодня майстерня" на першому поверсі біля центрального входу ТРЦ Київ викладачі та студенти факультету технологій та дизайну провели майстер клас з художнього розпису писанок для відвідувачів центру.

Учнівська молодь з великим інтересом навчалась писанкарству у студентів: Гирі Інни, Богодистої Наталії, Карпенко Анастасії, Кісуріної Аліни, Масась Ірини, Максименко Ольги, Суярко Людмили.

.


.


.
Обласний учнівський конкурс з креслення

12 квітня 2014 року на факультеті технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка за підтримки Полтавської обласної державної адміністрації, Департаменту освіти і науки, у співпраці з Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти імені М.В. Остроградського пройшов Обласний учнівський конкурс з креслення серед учнів 8-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів.

.

У конкурсі взяли участь 116 учнів з Диканського, Зінківського, Кобеляцького, Котелевського, Лохвицького, Миргородського, Новосанжарського, Полтавського, Решетилівського, Шишацького районів та міст Полтави, Комсомольська, Лубен. Варто відзначити, що у конкурсі брали участь й учні Шишацької обласної гімназії-інтернату для обдарованих дітей, Полтавського обласного ліцею-інтернату для обдарованих дітей із сільської місцевості імені А.С. Макаренка (с. Ковалівка), Полтавської обласної школи-інтернату при Кременчуцькому педагогічному училищі імені А.С. Макаренка.

Школярі змагалися у 2 етапи:

–1 тур (теоретичний, виконання тестових завдань);

–2 тур (практичний, виконання графічних робіт).

.


.

Знання та вміння учнів з креслення оцінювало кваліфіковане журі.

Голова журі:

Титаренко Валентина Петрівна – доктор педагогічних наук, професор, декан факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету ім. В. Короленка

Голова оргкомітету:

Чемшит Валентина Григорівна – методист вищої категорії з трудового навчання, технологій та креслення відділу методики виховання Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського

Експерт-консультант:

Гриценко Лариса Олександрівна – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри теорії та методики технологічної освіти Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка

Члени журі:

Цина Андрій Юрійович – доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри виробничо-інформаційних технологій та безпеки життєдіяльності Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка;

Савенко Ігор Васильович – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри основ виробництва та дизайну факультету технологій і дизайну Полтавського національного педагогічного університету ім. В. Короленка (м. Полтава)

Бойко Владислав Анатолійович – старший викладач кафедри нарисної геометрії та графіки Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка;

Боярський Анатолій Володимирович – учитель Лохвицької гімназії №1;

Бузовський Володимир Дмитрович – заступник начальника відділу освіти Зіньківської райдержадміністрації;

Крупицький Сергій Іванович – учитель Диканської гімназії імені М.В. Гоголя

Ляшенко Віктор Анатолійович – учитель Полтавської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 34;

Рашин Ігор Анатолійович – учитель Комсомольського НВК імені Л. Бугаєвської;

Рутковська Олена Миколаївна – учитель Гадяцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №4.

.

Члени оргкомітету:

Нагорна Наталія Олександрівна – завідувач лабораторією обчислювальної техніки факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету ім. В. Короленка

Хлопов Андрій Михайлович – кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри виробничо-інформаційних технологій та безпеки життєдіяльності факультету технологій і дизайну Полтавського національного педагогічного університету ім. В. Короленка

Писанка – це один із найдавніших та найвідоміших

культурних і духовних символів нашого народу,

шедевр мініатюрного народного живопису.

3 квітня 2014 року у Полтаві перед Великодніми святами, а саме на базі кафедри теорії та методики технологічної освіти факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка відбулась ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Феномен писанки в сучасному культурно-освітньому просторі».

У фойє на другому поверсі навчального корпусу №1 відбулось відкриття виставки та майстри народної творчості Полтавщини в рамках конференції провели майстер-класи з розпису писанок.

Відкриття виставки та майстер-класів:

«Великодній вернісаж» – творчі роботи студентів факультету технологій та дизайну, учнів загальноосвітніх навчальних закладів та вчителів м. Полтави;

- «Карлівська писанка» – творчі роботи майстрів-писанкарів Карлівщини;

- «Писанка – провісник Воскресіння Христового» – роботи творчого об’єднання Полтавського міського центру позашкільної освіти Полтавської міської ради;

«Таїнство виготовлення писанки»

- майстер-клас викладача Карлівської дитячої музичної школи Камерської Наталії Вікторівни;

- майстер-клас студентів факультету технологій та дизайну (керівник доцент Гриценко Лариса Олександрівна);

- майстер-клас учнів зразкового художнього колективу «Творча майстерня народного декоративно-ужиткового мистецтва «Барвінок» Карлівського районного будинку дитячої та юнацької творчості (керівник Колодяжна Світлана Григорівна);

- майстер-клас учителя-методиста, відмінника освіти України, вчителя Диканської гімназії ім. М.В. Гоголя, учасника обласної спеціальної дослідницької групи «Проектування як метод пізнання в освітній галузі «Технології»» Крупицького Сергія Івановича;

- майстер-клас спеціаліста вищої категорії, вчителя-методиста, вчителя трудового навчання, технологій та креслення Полтавської загальноосвітньої школи № 31, учасника обласної спеціальної дослідницької групи «Проектування як метод пізнання в освітній галузі «Технології»» Ляшенка Віктора Анатолійовича;

- майстер-клас учителя-методиста Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 Пашолки Вікторії Миколаївни;

- майстер-клас учителя вищої категорії, вчителя-методиста, вчителя трудового навчання Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №37 Шарай Ніни Олександрівни;

- майстер-клас методиста Полтавського обласного центру естетичного виховання учнівської молоді Романько Марії Олександрівни;

- майстер-клас учителя трудового навчання та технологій Розсошенської гімназії Полтавського району Полтавської області Цуд Людмили Миколаївни

Всі охочі мали змогу долучитися до давніх українських традицій писанкарства. Для розпису писанки використовували віск, фарби, робили й писанки з дерева.

Пленарне засідання конференції відбулось у малій актовій залі університету.

З вітальним словом до учасників конгресу звернулися:

Чабановський Роман Олександрович – в.о. заступника голови – керівник апарату.

Сітарчук Роман Анатолійович – доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії України, перший проректор Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка

Титаренко Валентина Петрівна – доктор педагогічних наук, професор, декан факультету технологій та дизайну, завідувач кафедри теорії та методики технологічної освіти Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка

Слєпцов Володимир Анатолійович – міський голова м. Карлівка.

А також привітали учасників конференції Народний пісенно-фольклорний гурт «Чебрець» і жіночий вокальний гурт «Черемшина» (художній керівник – Співак Леонід Анатолійович; хормейстер і директор колективу – Вільховий Юрій Віталійович)

З доповідями виступили:

Антонович Євген Антонович – кандидат педагогічних наук, професор, завідувач кафедри етнодизайну і дизайну реклами, ректор Інституту реклами, член Спілки дизайнерів України, м. Київ

Титаренко Валентина Петрівна – доктор педагогічних наук, професор, декан факультету технологій та дизайну, завідувач кафедри теорії та методики технологічної освіти Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка

Семеняка Лариса Василівна – директор Полтавського міського центру позашкільної освіти Полтавської міської ради

Кудряшов Гліб Олексійович – кандидат наук із соціальних комунікацій, старший викладач кафедри журналістики Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка

Бабенко Олександр Олексійович – старший викладач кафедри образотворчого мистецтва Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, заслужений майстер народної творчості України, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, член Національної спілки художників України

Чемшит Валентина Григорівна – методист вищої категорії з трудового навчання, технологій та креслення відділу методики виховання Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського

Сергієнко Наталія Вікторівна – старший викладач кафедри виробничо-інформаційних технологій та безпеки життєдіяльності Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка

Романько Марія Олександрівна – методист Полтавського обласного центру естетичного виховання учнівської молоді

Масась Ірина Миколаївна – студентка групи ТД-32 факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка

Після пленарного засідання конференція продовжила свою наукову роботу на секційних засіданнях.

Плідний робочий день для учасників конференції завершився оглядовою екскурсією «Вечірня Полтава».

.

.

.

.

Фото Володимира Дяченка.

19 березня 2014

Цього дня на факультеті технологій та дизайну відбулась творча зустріч зі студентами технологічного факультету Української інженерно-педагогічної академії. Організаторами зустрічі стали декан факультету технологій та дизайну, завідувач кафедри теорії та методики технологічної освіти, професор Титаренко Валентина Петрівна та завідувач кафедри технологій і дизайну, доктор технічних наук, професор Рябчиков Микола Львович.

У рамках зустрічі студентами ІІІ–ІV курсів факультету технологій та дизайну проведено майстер-класи з вишивки та писанкарства.

Обмін досвідом завершився екскурсією визначними місцями м. Полтави.


.

.

.

.

.

.

.

.
УНІКАЛЬНЕ ДОСЯГНЕННЯ ПОЛТАВСЬКИХ СТУДЕНТІВ

Студенти Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка Шевчук Микола (історичний факультет) і Холодков Роман (факультет технологій та дизайну) запрошені на дві підсумкові науково-практичні конференції ІІ-го туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з машинознавства та безпеки життєдіяльності, які відбудуться відповідно 26-27 березня у Чернігівському національному технологічному університеті і 28 березня у Харківському національному автомобільно-дорожньому університеті. Унікальність цього досягнення полягає в тому, що Микола і Роман, які стали єдиними представниками з Полтавщини, братимуть участь одночасно у двох фіналах цих наукових змагань протягом одного навчального року.

Побажаємо хлопцям та їх науковому керівникові, кандидату технічних наук, доценту кафедри виробничо-інформаційних технологій та безпеки життєдіяльності Володимиру Конделю успішного виступу і перемоги у конкурсах. До речі, під керівництвом В. Конделя студенти педагогічного університету перемагали у попередніх наукових змаганнях з машинознавства і були нагороджені Дипломами третього ступеня у 2009 році (Катерина Курмаз, Ріта Бабенко, Альона Шило) і 2012 році (Аліна Павліченко), про що повідомляла «Полтавська Думка».
4 березня 2014

4–5 березня 2014 року в рамках проведення Всеукраїнської науково-практичної конференції «Постать Тараса Шевченка у світовому й національному культурологічному контексті», присвяченої 200-річчю з дня народження Тараса Шевченка і 100-річчю Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, відбулась виставка творчих робіт студентів і викладачів факультету технологій та дизайну.

Відкриття виставок відбулося у холі біля Малої актової зали вишу, де експонувались кращі роботи викладачів і студентів факультету технологій та дизайну, виставка мистецьких творів студентів і викладачів кафедри образотворчого мистецтва «Шляхами Шевченка», а також виставка літературних фондів наукової бібліотеки університету «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття».

З вітальним словом до відвідувачів виставок звернулась проректор з наукової роботи університету, професор Кравченко Л.М., свої виставки представили декан факультету технологій та дизайну, професор Титаренко В.П. та заслужений майстер народної творчості України, старший викладач кафедри образотворчого мистецтва Бабенко О.О.

.

.

.

.

.

«ІІІ ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ УЧНІВСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ З ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ (ТЕХНОЛОГІЙ)»

25–26 січня 2014 року на базі факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка відбувся ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання (технологій), в якому взяли участь 125 учасників. За перемогу в майстерності з технічних видів праці змагались 70 юнаків, а 55 дівчат – з обслуговуючих видів.

Найкращі результати продемонстрували представники Полтави, Кременчука, Лубен, Комсомольська та Полтавського, Семенівського, Шишацького, Котелевського, Лубенського, Диканського, Миргородського, Великобагачанського, Гадяцького, Оржицького, Зіньківського, Новосанжарського, Кобеляцького, Глобинського, Машівського, Кременчуцького, Решетилівського, Шишацького районів, Полтавського обласного ліцею-інтернату для обдарованих дітей сільської місцевості при Кременчуцькому педучилищі імені А. С. Макаренка.

Головою журі олімпіади традиційно була декан факультету технологій та дизайну, професор Титаренко В.П., головою організаційного комітету – методист вищої категорії відділу методики виховання Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені М.В. Остроградського Чемшит В.Г.

.


.


.


.
«ПОСВЯТА В ПЕРШОКУРСНИКИ»

У дружньому родинному колі зібралися викладачі та студенти ФТД у МАЗі, де проходив дебют-представлення талантів першокурсників.

У продовж концерту Аліса та Кролик з країни чудес подорожували по ПНПУ та вишукували талановитих студентів, а також знайомилися з особливостями навчального процесу на факультету технологій та дизайну.

Серед яскравих номерів відзначено виступ гурту «Рок-діви», гумористичні постановки «На іспиті» та «Студентські жарти». Ліричний уривок до п’єси Ліни Костенко «Маруся Чурай» був вдало прочитаний Шморгун Інною, а романтичний вальс у виконанні Грицун Максима та Штани Марини зачарував усіх глядачів.

Феєричне завершенням концерту стало привітання випускників нашого факультету нинішнім першокурсникам.

.


.


.


.


.


.
«Етнодизайн: Європейський вектор розвитку і національний контекст»

16-18 жовтня 2013 року у Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г. Короленка відбувся ІІ Міжнародний конгрес «Етнодизайн: Європейський вектор розвитку і національний контекст». Організаторами конгресу стали Міністерство освіти і науки України, Національна академія педагогічних наук України, Полтавська обласна державна адміністрація, Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка, Інститут реклами, Інститут інноваційних технологій і змісту освіти, Інститут керамології, Полтавський обласний інститут післядипломної освіти імені М.В. Остроградського, Полтавський краєзнавчий музей.

З вітальним словом до учасників конгресу звернулися:

Степаненко Микола Іванович – співголова оргкомітету конгресу, доктор філологічних наук, професор, академік Академії наук вищої школи України, Заслужений діяч науки і техніки України, ректор Полтавського національного педагогічного університету ім. В. Короленка (м. Полтава);

Антонович Євген Антонович – співголова оргкомітету конгресу, кандидат педагогічних наук, професор, завідувач кафедри етнодизайну та дизайну реклами, ректор Інституту реклами (м. Київ);

Зязюн Іван Андрійович – доктор філософських наук, професор, академік Національної академії педагогічних наук України, директор Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих Національної академії педагогічних наук України (м. Київ);

Левківський Казимир Михайлович – кандидат історичних наук, професор, академік, Заслужений працівник освіти України, заступник директора Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти та науки України (м. Київ);

Яковлєв Микола Іванович – доктор технічних наук, професор, академік Національної академії мистецтв України, Заслужений працівник освіти України, головний учений секретар Національної академії мистецтв України (м. Київ);

Даниленко Віктор Якович – доктор мистецтвознавства, професор, член-кореспондент Національної академії мистецтв України, Заслужений діяч мистецтв України, ректор Харківської державної академії дизайну і мистецтв (м. Харків);

Чуєв Сергій Іванович – голова правління Спілки дизайнерів України (м. Київ);

Кіщук Микола Миколайович – Заслужений діяч мистецтв України, заступник голови Національної спілки художників України (м. Київ);

Олійник Олена Павлівна – віце-президент Національної спілки архітекторів України, кандидат архітектури, лауреат Національної премії України в галузі архітектури, професор кафедри комп’ютерних технологій дизайну Інституту аеропортів Національного авіаційного університету (м. Київ).

Урочисте відкриття та пленарне засідання конгресу проходило у Полтавському краєзнавчому музеї, де на цьому засіданні виступили із своїми доповідями:

Бутенко Володимир Григорович – доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України, завідувач кафедри педагогіки і психології Херсонського національного технічного університету (м. Херсон);

Шевченко Галина Павлівна – доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України, директор Науково-дослідного інституту духовного розвитку людини, завідувач кафедри ЮНЕСКО педагогіки «Духовно-культурні цінності виховання та освіти» Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля (м. Луганськ);

Захарчук-Чугай Раїса Володимирівна – доктор мистецтвознавства, професор, завідувач кафедри дизайну середовища та ландшафтного мистецтва Інституту реклами (м. Київ);

Колейчук В’ячеслав Фомич – лауреат Державної премії Росії у галузі літератури і мистецтва, професор кафедри ландшафтної архітектури Московського архітектурного інституту (м. Москва);

Барна Микола Миколайович – доктор біологічних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України, завідувач кафедри ботаніки Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка (м. Тернопіль);

Афанасьєв Юрій Львович – доктор філософських наук, професор, завідувач кафедри образотворчого мистецтва і дизайну Київського університету ім. Б. Грінченка (м. Київ);

Вандяк Богдан Михайлович – художник-дизайнер, науковий співробітник Архітектурно-проектного бюро, Міжнародна організація об’єднаних українських громад Канади «Четверта хвиля» (м. Торонто, Канада);

Сявавко Євгенія Іванівна – кандидат педагогічних наук, доцент, старший науковий співробітник Інституту народознавства Національної академії наук України (м. Львів);

Титаренко Валентина Петрівна – доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри теорії та методики технологічної освіти, декан факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету ім. В. Короленка (м. Полтава);

Филипів Ігор Теодорович – науковий співробітник Архітектурно-проектного бюро, засновник українського товариства «Краяни», м. Гортфорд (Коннектикут), США;

Шостя Віталій Костянтинович – професор, член-кореспондент Національної академії мистецтв України, Народний художник України, завідувач кафедри дизайну, керівник творчої майстерні графічного дизайну Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури (м. Київ);

Латишев-Майский Олег Юрійович – кандидат філологічних наук, професор, Заслужений працівник науки і освіти Росії, академік Російської академії природознавства (Росія);

Краковецька Зеновія Романівна – Заслужений майстер народного мистецтва України, голова Львівського обласного осередку Національної Спілки майстрів народного мистецтва України, вчитель історії мистецтва та народних художніх ремесел Львівської СШ № 80 (м. Львів);

Свйонтек Ірина Владиславівна – викладач кафедри етнопедагогіки Івано-Франківського інституту післядипломної педагогічної освіти (м. Івано-Франківськ);

Вінтоняк Ганна Григорівна – Заслужений художник України, голова Спілки майстрів народного мистецтва «Журавка» (м. Коломия);

Нога Олександр Павлович – кандидат мистецтвознавства, старший науковий співробітник відділу мистецтвознавства Інституту народознавства Національної академії наук України (м. Львів);

Ємельянова Ольга Яківна – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри загальної і соціальної педагогіки Воронезького державного педагогічного університету, член-кореспондент Міжнародної академії наук педагогічної освіти (Росія);

Jazek Pyzalski – prof. dok. Gab. Wyzsza Szkola Pedagogiczna (w Lodzi);

Andrzej Pawlak – generalnuy secretacz II Swiatowy Festiwal Wikliny i Plecionkastwa Nowy Tomysl (Польща).

Також відбулось відкриття виставки, присвяченої ІІ Міжнародному конгресу. Директор музею Фесик К.Б. презентувала етномистецьку експозицію Полтавського краєзнавчого музею. Перший день конгресу завершився у великій актовій залі Полтавського національного педагогічного університету імені. В.Г. Короленка майстер-класом з етномузичного мистецтва професора Левченка Г.С., художнього керівника Українського народного хору «Калина».

Конгрес продовжився виїзним засіданням координаційної Науково-методичної ради з дизайну вишів України, яке проходило в інституті керамології – відділення Інституту народознавства Національної академії наук України; Національному музеї-заповідникові українського гончарства; та Колегіумі мистецтв у Опішному.

Учасники конгресу відвідали музеї Опішного, які відображують етномистецькі традиції: національні виставки в «Будинку Кричевського-Лебіщака», меморіальний музей-садибу гончарки Олександри Селюченко, меморіальний музей-садибу філософа й колекціонера опішненської кераміки, професора Інституту реклами Леоніда Сморжа, меморіальний музей-садибу гончарської родини Пошивайлів.

Розширене засідання координаційної ради з дизайну вишів України пройшло у музеї Опішного.

Третій день учасники конгресу провели у Решетилівському художньо-професійному ліцеї, під час перебування Заслужений майстер народної творчості України Бабенко О.О. презентував учасникам Музей народних художніх промислів Решетилівки, провів майстер-клас з решетилівського килимарства, а також представив виставку килимів, гобеленів та вишивок династії Бабенків.

Учасники конгресу відвідали Миргородський художньо-промисловий коледж ім. М. Гоголя, музеї Миргорода і Великих Сорочинців.

.

Відкриття ІІ Міжнародного конгресу

«Етнодизайн: Європейський вектор розвитку

і національний контекст»

.

Вступне вітальне слово до учасників конгресу співголови оргкомітету конгресу,

доктора філологічних наук, професора,

Заслуженого діяча науки і техніки України,

академіка Академії наук вищої школи України,

ректора Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка

Степаненко Миколи Івановича

.

Пленарне засідання

.

Учасники конгресу

Фото Володимира Дяченка.
ВЕРЕСНЕВІ ТВОРЧІ ЗАХОДИ СТУДЕНТІВ ФАКУЛЬТЕТУ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ДИЗАЙНУ

До відзначення Дня міста у приміщенні Полтавського літературно-меморіального музею В.Г. Короленка відкрита виставка творчих робіт викладачів та студентів факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка.

Першими переглянули експозиції учасники церемонії вручення премії В.Г. Короленка, яка проходила також у приміщенні музею 21 вересня 2013 року.

Серед експонатів виставки вирізняються вишиті рушники (роботи студенток: Совгирі І., Охріменко Л.), вишиті картини (роботи студенток: Галамбош Г., Горюн А., Панчішко Б.), купони вишитих сорочок (роботи студенток: Стрілець В., Карпенко А.), вишивка бісером (роботи студенток: Гиря І., Правдіна А., Колоколова К.). Такі унікальні мистецькі твори були створені під керівництвом викладачів факультету технологій та дизайну проф. Титаренко В.П., ас. Срібної Ю.А.

Експозиція триватиме до 20 жовтня 2013 року, її зможуть переглянути учні шкіл міста, які організовують під час проходження виробничої педагогічної практики студенти нашого вишу та вчителі шкіл.

.

.

.

.

.
У виставковій залі Міського будинку культури 29 вересня 2013 року проходив Національний фестиваль молодих дизайнерів «Top point 2013».

Проект започаткований модельною агенцією «Mar-Go», спрямований на відродження духовності та поновлення національних традицій Полтавщини, яка має багату культуру, історичну, архітектурну спадщину, розвиток моди в нашому місті. Дає змогу молодим, талановитим особистостям зробити перші кроки на професійному подіумі.

Дизайнерська група факультету технологій та дизайну за підтримки ректора Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка проф. Степаненка М.І. представляла одну з кращих колекцій вечірнього жіночого одягу «Весняний подих»

.Студентський театр мод факультету технологій та дизайну за колекцію «Весняний подих», був відзначений дипломом ІІ ступеня в номінації – PRET-A-PORTER.

.


Участь у фестивалях такого рівня створює сприятливі умови для всебічної реалізації творчого потенціалу й внутрішніх індивідуальних особливостей кожного учасника, дозволяє розширювати професійний пошук та взаємообмін досвідом і творчими планами.


21-24 квітня 2013 року

ВСЕУКРАЇНСЬКА СТУДЕНТСЬКА ОЛІМПІАДА ІЗ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «ТЕХНОЛОГІЧНА ОСВІТА»

На базі факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка з 21 по 24 квітня 2013 року проходив ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Технологічна освіта».

Вдруге Полтавська земля приймала 78 найкращих студентів, які навчаються за спеціальністю «Технологічна освіта» з 20 вищих педагогічних навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації та 4 вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації з різних куточків України.

Учасники олімпіади пройшли випробування п’яти конкурсних етапів:

• презентація факультету (командна першість);

• розроблення плану-конспекту уроку з використанням інформаційних технологій;

• захист творчого проекту "Я це вмію найкраще";

• тестування з загальнопрофесійної та професійно-практичної підготовки;

• проведення фрагменту уроку.

Вирішення поставлених завдань передбачало встановлення рівня здатності студентів до глибокого осмислення і творчого застосування надбань сучасної методики навчання технологій, вимагало не тільки знання програмового навчального матеріалу, а й опори на загальну психолого-педагогічну культуру майбутніх спеціалістів.

Оцінювали роботи студентів кваліфіковані члени журі – викладачі вищих педагогічних навчальних закладів.

Всі учасники олімпіади одержали відзнаки та нагороди, а також безліч вражень, знайшли нових друзів-колег з інших міст нашої держави тощо. У ході проведення олімпіади відбувся позитивний обмін досвідом.

Спеціально для учасників олімпіади творчий колектив виховного відділу Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка підготував культурну програму, що включала перегляд вистави «Безталанна» у Полтавському музично-драматичному театрі імені М.В. Гоголя та концерт народного хору «Калина». Також організатори олімпіади подбали, щоб керівники команд та студенти-учасники могли познайомитися з визначними пам’ятними місцями полтавського краю. Вони відвідали музей-заповідник А.С. Макаренка у селі Ковалівка.

Колектив факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка щиро вдячний викладачам факультетів за високий рівень підготовки команд-учасників олімпіади, а також керівникам художніх колективів нашого вишу за сприяння у організації дозвілля учасників олімпіади.


.

Учасники олімпіади


.

Вирішення учасниками поставлених завдань


.

Команда факультету технологій та дизайну


.

Викладачі та команда факультету технологій та дизайну


09.04.2013

СТУДЕНТСЬКА ВЕСНА 2013

Студентський театр мод факультету технологій та дизайну презентував дві нові колекції одягу на звітному концерті творчих колективів та кращих виконавців Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка, який відбувся 9 квітня 2013 р.

Особливий фарм в композиції костюмів колекції коктельних суконь «Подих весни» створював декоративний макіяж моделей. Креативний підхід до демонстрації двух колекцій викликав бурхливі оплески у глядачів, адже юні моделі – учасники дитячої студії народного ансамблю танцю «Весна» – натхненно й радісно демонстрували дитячу колекцію одягу «Юнги».

.


.


.


.


.16.03.2013

Обласний відбірковий конкурс з креслення 2013

Традиційно з 2007 року кожного березня проходить обласний відбірковий конкурс з креслення. Отже 16 березня 2013 року на базі факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка спільно з Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського був проведений обласний конкурс з креслення, в якому взяли участь 79 учнів із 13 районів та 5 міст (Полтава, Кременчук, Комсомольськ, Лубни, Миргород) області, з них 37 (46.8 %) учнів - із шкіл нового типу.

Цього року переможцями стали 40 учнів, зокрема 23 (57,5 %) учні шкіл нового типу. Дипломів І ступеня – 5, ІІ ступеня – 14, ІІІ ступеня – 21.

Найкращі знання показали учні 11 класу (92 бала): Євтух Андрій (Лохвицька гімназія №1, учитель Боярський А.В.), Ненич Вікторія( Гадяцька спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 4, учитель Рутковська О.М.); учні 9 класу: Пилипенко Артем – 89 балів (Лохвицька гімназія № 1, учитель Боярський А.В.), Масич Лілія – 87 балів (Білицька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Кобеляцького району, учитель Костенко Т.Г.), Підченко Катерина – 86 балів (Диканська гімназія №1 ім. М.В.Гоголя, учитель Крупицький С.І.).

20 учнів представляли сільські загальноосвітні школи І-ІІІ ступенів, що становить 25% від загальної кількості учасників. Переможцями стали 6 учнів, що становить 15% від загальної кількості переможців (дипломів ІІ ступеня – 3; ІІІ ступеня – 3).

Найкраще виступили команди з Лохвицького району: 4 учасника, 4 переможця (дипломів І ступеня – 3, ІІ ступеня – 1), Гадяцького району: 2 учасника, 2 переможця (дипломів І ступеня – 1, ІІ ступеня – 1) та м.Кременчука: 2 учасника, 2 переможця (дипломів ІІ ступеня – 2).

Вперше у конкурсі взяли участь учні із спеціалізованих шкіл-інтернатів обласного підпорядкування:

– Шишацька обласна гімназія – інтернат для обдарованих дітей: 3 учасника, 3 переможця (дипломів ІІ степеня – 1, дипломів ІІІ ступеня – 2, учитель Щербань Н.І.);

– Полтавський обласний ліцей-інтернат для обдарованих дітей із сільської місцевості при Кременчуцькому педагогічному училищі ім. А.С.Макаренка:1 учасник , 1 переможець (дипломів ІІ ступеня–1 , учитель Тройніна С.О.);

– Полтавська спеціалізована загальноосвітня школа-інтернат № 1 І-ІІІ ступенів: 2 учасника, 2 переможця (дипломів ІІІ ступеня – 2, учителі Тимошенко В.В., Дзюба Р.Д.);

– Полтавський обласний ліцей-інтернат для обдарованих дітей із сільської місцевості імені А.С.Макаренка: 2 учасника, 1 переможець (дипломів ІІІ ступеня–1, учитель Мазур О.І.).

Належну роботу в організації та проведенні обласного конкурсу з креслення провели члени оргкомітету і журі; та значну допомогу у проведенні обласного конкурсу з креслення надали науковці факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г.Короленка.

Голова журі: 

Титаренко Валентина Петрівна, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри теорії та методики технологічної освіти, декан факультету технологій та дизайну ПНПУ імені В.Г.Короленка.

Заступник голови журі: 

Савенко Ігор Васильович, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри основ виробництва та дизайну, заступник декана факультету факультету технологій та дизайну ПНПУ імені В. Г. Короленка

Голова оргкомітету: 

Чемшит Валентина Григорівна, методист з трудового навчання, технологій, креслення відділу методики виховання ПОІППО ім. М.В.Остроградського, Відмінник освіти України.

Експерт-консультант: 

Гриценко Лариса Олександрівна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри теорії та методики технологічної освіти факультету технологій та дизайну ПНПУ імені В.Г.Короленка

Секретар:

Нагорна Наталія Олександрівна, завідувач лабораторією обчислювальної техніки факультету технологій та дизайну ПНПУ імені В.Г.Короленка.

Члени журі:

– Цина Андрій Юрійович, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри виробничо-інформаційних технологій та БЖД факультету технологій та дизайну ПНПУ імені В.Г.Короленка;

– Калязін Юрій Володимирович, кандидат технічних наук, доцент кафедри виробничо-інформаційних технологій та БЖД факультету технологій та дизайну ПНПУ імені В.Г.Короленка;

– Андрєєв Іван Іванович, учитель ЗОШ І-ІІІ ступенів № 7 м.Лубен;

– Боярський Анатолій Володимирович, учитель Лохвицької гімназії №1;

– Бузовський Володимир Дмитрович, спеціаліст відділу освіти Зіньківської райдержадміністрації;

– Друженко Юлія Володимирівна, учитель Кременчуцької ЗОШ І-ІІІ ступнів № 17 «Вибір» ім. М.Г.Неленя;

– Костенко Тетяна Григорівна, учитель Білицької ЗОШ І-ІІІ ступенів Кобеляцького району;

– Ляшенко Віктор Анатолійович, учитель Полтавської ЗОШ І-ІІІ ст. № 34;

– Рашин Ігор Анатолійович, учитель Комсомольського НВК імені Л.Бугаєвської;

– Рутковська Олена Миколаївна, учитель Гадяцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 4.

Члени оргкомітету:

– Хлопов Андрій Михайлович, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри виробничо-інформаційних технологій та БЖД Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка;

– Різник Оксана Олександрівна, майстер виробничого навчання факультету технологій та дизайну ПНПУ імені В.Г.Короленка.

.......12.03.2013

У холі корпусу №2 ПНПУ імені В.Г. Короленка факультетом технологій та дизайну було організовано виставку творчих робіт студентів факультету "Народні ремесла Полтавщини" з нагоди відкриття міжнародної конференції "Педагогіка А.С. Макаренка в полікультурному освітньому просторі", присвяченій 125-й річниці з дня народження А.С. Макаренка.

.


.


.


.


.


.


.Народна майстриня Дігтяр Наталія Миколаївна провела майстер-клас з художнього розпису на склі для студентів ІІІ курсу факультету технологій та дизайну.

.


.


.


.


О 15:20 годині у спортивній залі навчального корпусу факультету фізичного виховання відбулися змагання з черлідінгу між студентськими командами ВУЗу, серед яких брала участь команда факультету технологій та дизайну.Пройшовши всі конкурси команда факультету посіла 5 місце, а також отримала нагороду за найкраще дизайнерське рішення.

.


.


.


.26.01.13 - 27.01.13

Обласна олімпіада з трудового навчання (технологій)

Минулої суботи 26.01.2013р. Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г.Короленка гостинно приймав учасників ІІІ обласного етапу Всеукраїнської олімпіади з трудового навчання (технологій). Організаторами ХХХІ олімпіади стали Полтавський обласний інститут післядипломної освіти (Чимшит В.Г. – голова оргкомітету) та факультет технологій та дизайну ПНПУ імені В.Г.Короленка (Титаренко В.П. – голова журі). В олімпіаді взяли участь школярі 9,10 та 11 класів з усіх куточків області.

Колектив членів журі формувався з професіоналів. До його складу входили викладачі факультету технологій та дизайну ПНПУ імені В.Г. Короленка та кращі учителі технологій області та міста, серед них заслужені вчителі: Приходько Ю.М., Поплюйко С.М.

Усіх учнів та їх керівників зібрали у малій актовій залі Полтавського національного педагічного університету для урочистого відкриття олімпіади.

З вітальним словом до учасників олімпіади звернулася декан факультету технологій та дизайну проф. Титаренко В.П.. У своєму звертанні вона запросила учнів 11 класу до вступу на факультет.

Після розподілу на групи школярі відразу ж взялися до роботи. Завдання були непрості та творчі, які проводилися в три етапи:вирішення теоретичних тестових завдань, захист проекту з мутимедійним супроводом та виконання комплексної практичної роботи.

Олімпіада тривала два дні. На другий день з 9-ї години ранку дівчата вже сіли за швейні машинки, юнаки зайняли робочі місця в майстернях факультету з обробки деревини і почали працювати. Більшість учасників олімпіади продемонстрували високий рівень теоретичної та практичної підготовки з технологій, креативний підхід до вирішення поставлених завдань.

Згідно положення про організацію обласного етапу учнівських олімпіад 50% учасників отримають дипломи.

Маємо надію, що більшість учасників олімпіади стануть студентами нашого факультету.

.


.


.


.


.

Всеукраїнський науково-практичний семінар методистів трудового навчання (технологій) Інститутів післядипломної педагогічної освіти "Нові підходи до вивчення трудового навчання в загальноосвітній школі"

5-6 грудня 2012 року згідно з наказом № 480 від 6.11.2012 Головного управління освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені М.В. Остроградського, Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка та Полтавської гімназії № 17 буде проведено Всеукраїнський науково-практичний семінар методистів трудового навчання (технологій) Інститутів післядипломної педагогічної освіти "Нові підходи до вивчення трудового навчання в загальноосвітній школі"

У програмі семінару:

5 грудня 2012 року

Теоретичний модуль

1. Пленарне засідання – І частина (актова зала Полтавського обласного інституту післядипломної освіти імені М.В. Остроградського)

2. Пленарне засідання – ІІ частина (актова зала Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка)

Практичний модуль

3. Майстер-класи з технологій декорування виробів інтер’єрного призначення:

вишивка, писанкарство, різьблення по деревині, національна лялька, декупаж, пластилінова графіка, бісероплетіння, канзаша.

4. Ознайомлення з виставкою творчих робіт викладачів, учителів, студентів

6 грудня 2012 року

Презентаційний модуль

1. Презентація Полтавської гімназії № 17

2. «Використання сучасних технологій та новітніх методів навчання для задоволення потреб учнівської молоді» (з досвіду роботи переможця конкурсу «Учитель року – 2010» у номінації «Трудове навчання», Заслуженного вчителя України Приходько Юлії Миколаївни )

3. Робота круглого столу «Нові підходи до вивчення трудового навчання у загальноосвітній школі»

4. Підведення підсумків роботи Всеукраїнського науково-практичного семінару, прийняття рекомендацій

Завантажити програму

*****

  27 листопада 2012 року народна майстриня Наталя Дігтяр провела майстер-клас з художнього розпису на склі для студентів ІІ курсу факультету технологій та дизайну в рамках вивчення дисципліни «Народні промисли України».

  Студенти з цікавістю опановували нову для себе техніку, дізналися про історію виникнення малярства на склі, переглянули роботи народних майстрів з даного виду розпису.

  Завершальним етапом стала міні-виставка робіт студентів, які вони виготовили впродовж майстер-класу.

.

.

.

.

.  27 листопада 2012 року студенти факультету технологій та дизайну брали участь Гала-концерту переможців обласного фестивалю дитячої творчості «Повір у себе» до Міжнародного Дня інвалідів у приміщенні Полтавського обласного центру естетичного виховання учнівської молоді.На факультеті технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка у відповідності із розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21 березня 2012 р. № 140-р «Про затвердження плану заходів щодо реалізації Стратегії підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2015 року» та згідно з наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 07.05.2012 № 545 «Про затвердження плану заходів щодо реалізації Стратегії підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2015 року» з 12 до 16 листопада 2012 року проходив тиждень з безпеки дорожнього руху під девізом «Безпека на дорозі залежить від кожного!».

У рамках проведення тижня з безпеки дорожнього руху на факультеті було зорганізовано комплекс заходів з метою зниження рівня аварійності та важкості наслідків дорожньо-транспортних пригод, інформування учасників дорожнього руху про негативні наслідки ДТП та стимулювання дій, спрямованих на усунення основних факторів ризику дорожньо-транспортного травматизму:

 • 12 листопада о 13-10 в аудиторії 202 – семінар зі студентами факультетів університету на тему «Ми учасники дорожнього руху» проведений доцентом кафедри основ виробництва та дизайну Калязіним Ю.В.;
 • 13 листопада о 11-40 в МАЗі – зустріч з працівниками ДАІ Варченко Наталією Вікторівною – начальник сектору зв’язку з громадськістю УДАІ УМВС України в Полтавській області та Антоненко Сергієм Миколайовичем – інспектор УДАІ УМВС України в Полтавській області, та перегляд відеороликів про ситуації на дорогах презентованих гостями;
 • 14 листопада о 11-40 в МАЗі – факультет технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка спільно із закладом об’єднання громадян Полтавською обласною автомобільною школою Всеукраїнською спілкою автомобілістів (директор Котов П.Д.) організовано та проведено шоу – вікторину « Живи за правилами ». При цьому звернуто увагу студентів на:

  - необхідність виконання вимог Правил дорожнього руху;

  - дотримання швидкісних режимів руху;

  - вимоги користування засобами пасивної безпеки (ременями безпеки та мотошоломами);

  - уважне ставлення до пішоходів та надання їм переваги в русі на пішохідних переходах;

  - негативні наслідки керування транспортом у стані сп'яніння;

  - дотримання інших вимог, що підвищують безпеку дорожнього руху;

 • 15 листопада о 13-00 в аудиторії 202 – перегляд навчальної презентації про правила дорожнього руху «Увага, на дорозі діти!» студентами факультету технологій та дизайну;
 • 16 листопада впродовж дня на ІІ-му поверсі навчального корпусу № 3 – конкурс плакатів «Безпека руху – це життя».

.

Виступ на зустрічі капітана міліції, інспектора УДАІ УМВС України в Полтавській області Антоненка Сергія Миколайовича


.

Ведучі шоу-вікторини "Живи за правилами" Інна Гиря та Ярослав Кочура


.

Презентація команд IV та V курсів


.

Тематичний показ мод з нетрадиційних матеріалів


.

Поважне журі (водії з 30-ти річним стажем)


.

Конкурсні завдання


.

Комедійна сценка "Навчання майбутніх автомобілісток з ІІІ-го курсу"


.

Конкурс малюнків "Майбутня форма працівника ДАІ"


.

Конкурс на знання жестів регулювальника


.

Наші гості: директор Полтавської обласної автомобільної школи Всеукраїнської спілки автомобілістів Котов П.Д.


.

Нагородження команди IV курсу


.

Нагородження команди V курсу


Фото Володимира Дяченка.

  Активісти волонтерського руху студентської ради факультету (Кісуріна Аліна, Мельник Вікторія, Матійцов Ростислав) брали участь у реалізації заходу «День здоров’я» для учнів 4-х класів Полтавської гімназії № 17, який відбувся 22 листопада 2012 року. (фото День здоровя)

  16 листопада 2012 року студенти факультету технологій та дизайну долучилися до прибирання Жовтневого парку

  Студенти І та V курсів відвідали ПАТ Фірма «Полтавпиво». Ознайомлення з сучасними виробничими технологіями передбачено програмою дисциплін «Основи техніки і технології» у 1 семестрі та «Сучасні виробничі технології» у 9 семестрі. Студенти відзначають, що – краще один раз побачити, ніж сто разів почути – отже, знання про особливості виробничих процесів під час екскурсії засвоюються набагато краще.

>У Полтаві відбувся перший парад вишиванок

Організатором грандіозного дійства, що відбулося 23 вересня у рамках святкування Дня міста, став виконавчий комітет Полтавської міської ради. Захід відбувся під патронатом Полтавського міського голови Олександра Мамая, за підтримки Громадського об’єднання «Наш Дім – Полтава». Участь у параді вишиванок взяли понад 3000 чоловік. Серед учасників параду місцеві організації, навчальні заклади, творчі колективи Полтави, представники районів міста

Колона полтавців у вишиванках рушила у ходу від Соборного майдану до Театральної площі. Парад «Полтава вишивана» очолила молодь міста із вишитим рушником – шедевром рукотворного мистецтва, який створювали народні майстрині разом з відомими людьми Полтавщини.

Поважні гості та учасники параду, серед яких міським голова Олександр Мамай, заступник міського голови Світлана Порохня, Лідер Громадського об’єднання «Наш Дім – Полтава» Олександр Залужний зайняли місце на сцені. Глядачі створили живий коридор для учасників дійства, які презентували свої організації та колективи. Міський голова Олександр Мамай звернувся до полтавської громади: «Шановні друзі! Вітаю усіх із Днем визволенням нашого міста. Бажаю всім міцного здоров’я, щастя та мирного неба!» Лідер Громадського об’єднання Олександр Залужний приєднався до привітань, побажавши полтавцям щастя, тепла та затишку в оселях. Він звернув увагу на те, що у святковий день на вулицях міста бага­то вбраних у вишиті сорочки молодих полтавців та наголосив на тому, що молодь сприймає національний одяг з гордістю.

Після привітань міський голова Олександр Мамай нагородив відзнаками міської влади найкращих вишиваль­ниць міста.

Ведучі святкового заходу нагадали присутнім, що перед початком дійства на сцені біля обласного театру імені Гоголя студентки факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка на очах полтавців та гостей міста закінчували вишивати довге полотно, яке претендувало на звання найдовшого цільного вишитого руками в країні рушника. Зробити останній стібок на вишитому полотні надали можливість меру Полтави Олександру Мамаю. Після цього представник Книги рекордів України виміряла роботу студентів і підтвердила, що полтавці встановили рекорд. Довжина «найбільшого цільного рушника, вишитого вручну», склала 7 метрів і 10 сантиметрів, про що був зроблений відповідний запис у Книзі рекордів України.

Мер міста Олександр Мамай, отримавши почесний диплом від Національного реєстру рекордів, передав його ректору Полтавського національного педагогічного університету Миколі Степаненку, якому належить ідея вишити найдовший рушник в Україні. Викладачі та студенти створили ескіз та втілили задум ректора у життя. Тепер унікальний витвір мистецтва зберігатиметься в музеї університету, помилуватися ним запросили усіх бажаючих.

Парад вишиванок у Полтаві відбувся вперше. Яскраве дійство за участі талановитих творчих колективів міста, безліч конкурсів та подарунків подарували полтавцям гарні емоції. Міський голова Олександр Мамай висловив сподівання, що парад «Полтава вишивана» стане традиційним щорічним заходом до Дня міста.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Фото Володимира Дяченка.
Закінчилася творча робота студентів факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка по створенню найбільшого цільного рушника студентської громади Полтави вишитого вручну.

Вишивання даного рушника розпочато за ініціативою ректора Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, доктора філологічних наук, професора Миколи Івановича Степаненка.

Ескіз для рушника розробив викладач кафедри образотворчого мистецтва Полтавського педуніверситету - Олександр Бабенко під орудою Лауреата Державної премії України ім. Т.Г Шевченка, Кавалера ордена Княгині Ольги ІІІ ступеня Надії Несторівни Бабенко.

Тканиною для рушника слугує домоткане полотно, яке виготовляли в ХІХ столітті народні майстрині Лубенського району. Довжина полотна сягає 7 метрів, а ширина - 52 см.

Студенти 4-курсу факультету технологій та дизайну перенесли ескіз на тканину та вишили його. Кольорова гамма – це типова полтавська вишивка в пастельних тонах. Техніки, якими виконана вишивка, також характерна для полтавського регіону, зокрема: мережка «прутик з настилом», полтавська гладь, качалочкова гладь, контур малюнка обшитий стебловим швом, малюнок заповнений різними рушниковими швами.

«Найбільший цільний рушник студентської громади Полтави вишитий вручну» буде демонструватися під час параду «Полтава вишивана» на Театральній площі до Дня міста Полтави 23 вересня 2012 року.


Фото Володимира Дяченка.

23.08.2012

СВЯТО УКРАЇНСЬКОГО ПРАПОРА І ВИШИВАНКИ

На базі Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка факультети технологій та дизайну разом із психолого-педагогічним провели перед навчальним корпусом №3 виставку робіт студентів та викладачів.
Фото Володимира Дяченка.

22-25 квітня 2012 року

ВСЕУКРАЇНСЬКА СТУДЕНТСЬКА ОЛІМПІАДА ІЗ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «ТЕХНОЛОГІЧНА ОСВІТА»

На базі факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка з 22 по 25 квітня 2012 року проходив ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Технологічна освіта».

Вперше Полтавська земля приймала 86 найкращих студентів, які навчаються за спеціальністю «Технологічна освіта» з 18 вищих педагогічних навчальних закладів 3-4 рівнів акредитації та 6 вищих навчальних закладів 1-2 рівнів акредитації з різних куточків України.

Учасники олімпіади пройшли випробування п’яти конкурсних етапів:

• презентація факультету (командна першість);

• розробка плану-конспекту уроку (відповідно нової редакції програми з трудового навчання) з використанням інформаційних технологій;

• проведення фрагменту уроку;

• захист творчого проекту ,,Я це вмію найкраще”;

• тести з професійно-орієнтованої підготовки.

Вирішення поставлених завдань передбачало встановлення рівня здатності студентів до глибокого осмислення і творчого застосування надбань сучасної методики навчання технологій, вимагало не тільки знання програмового навчального матеріалу, а й опори на загальну психолого-педагогічну культуру майбутніх спеціалістів.

Оцінювали роботи студентів кваліфіковані члени журі – викладачі вищих педагогічних навчальних закладів.

Всі учасники олімпіади одержали відзнаки та нагороди, а також море вражень, знайшли нових друзів-колег з інших міст. У ході проведення олімпіади відбувся позитивний обмін досвідом.

Спеціально для учасників олімпіади творчий колектив виховного відділу Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка підготував концертну програму, що включала виступи художніх самодіяльних та народних колективів вишу. Також організатори олімпіади подбали, щоб керівники команд та студенти-учасники могли познайомитися з визначними пам’ятними місцями полтавського краю. Вони відвідали Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному та переглянули експозицію заповідника-музею М.В. Гоголя у селі Гоголево.

Колектив факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка щиро вдячний керівникам вищих навчальних закладів за високий рівень підготовки команд-учасників олімпіади, а також керівникам художніх колективів нашого вишу за сприяння у організації дозвілля учасників олімпіади.


Фото Елеонори Золотарьової фотокореспондент "Педагогічна газета" Національної академії педагогічних наук України

12.04.2012

МІСЬКЕ СВЯТО "ВЕЛИКОДНЯ ПИСАНКА"

12 квітня 2012 року уперше в м.Полтаві на головній алеї парку «Перемога» відбувся міський конкурс композицій "Великодня писанка" під патронатом Полтавського міського голови Олександра Мамая. На кілька годин центральна алея парку перетворилася на феєрію дитячої творчості. Полтавці любувалися неймовірною кількістю писанок, виконаних різноманітними техніками: розписом, бісером, витинанки, солоним тістом тощо.

У конкурсі взяли участь 40 загальноосвітніх, 3 позашкільних, 43 дошкільних навчальних закладів, та зокрема факультет технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка. Захоплювали як самі роботи, так і презентації композицій.


Фото Маджари М.М.

21.01.12 - 22.01.12

Обласна олімпіада з трудового навчання (технологій)

Минулої суботи 21.01.2012р. Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г.Короленка гостинно приймав учасників ІІІ обласного етапу Всеукраїнської олімпіади з трудового навчання (технологій). Організаторами 30-ї ювілейної олімпіади стали факультет технологій та дизайну ПНПУ імені В.Г.Короленка (Титаренко В.П. – голова журі) та Полтавський обласний інститут післядипломної освіти (Чимшит В.Г. – голова оргкомітету). В олімпіаді взяли участь школярі 9,10 та 11 класів з усіх куточків області.

Колектив членів журі формувався з професіоналів. До його складу входили викладачі факультету технологій та дизайну ПНПУ імені В.Г. Короленка та кращі учителі технологій області та міста, серед них заслужені вчителі: Максименко Л.М., Приходько Ю.М., Поплюйко С.М.

Усіх учнів та їх керівників зібрали у малій актовій залі Полтавського педагічного університету для урочистого відкриття олімпіади. Після розподілу на групи школярі відразу ж взялися до роботи. Завдання були непрості та творчі, які проводилися в три етапи: вирішення теоретичних тестових завдань, виконання комплексної практичної роботи, представлення виробу (домашнє завдання) та захист проекту з мутимедійним супроводом.

Олімпіада тривала два дні. У перший день з 10 години ранку дівчата вже сіли за швейні машинки, юнаки зайняли робочі місця в майстернях з обробки деревини і почали працювати. Більшість учасників олімпіади продемонстрували високий рівень теоретичної та практичної підготовки з технологій, креативний підхід до вирішення поставлених завдань.

Згідно положення про організацію обласного етапу учнівських олімпіад 50% учасників отримують дипломи, раніше було лише 30%. Треба утримати ті позиції, які мала Полтавщина на четвертому етапі з трудового навчання. Полтавська команда входила в трійку кращих команд на Всеукраїнському етапі олімпіади з трудового навчання 2011 року.

Дипломи, які отримують учні за високі досягнення на таких олімпіадах, дають перевагу під час вступу до вишів. Сподіваємося, що більшість учасників олімпіади стануть студентами нашого факультету.5.04.10
Вже 5 років поспіль факультет технологій та дизайну є учасником обласного свята української писанки "Воскресни, Писанка!", яке відбувається щороку в Карлівському районному будинку культури.
Студенти факультету разом з Валентиною Петрівною Титаренко презентували на святі виставку творчих робіт студентів до Великодньої тематики та провели майстер-клас з писанкарства. Писанки та декоративні яйця. виготовлені нашими студентами, зайняли належне місце на виставці робіт майстрів народних ремесел.

25.02.10
Студенти факультету були учасниками благодійного балу, що проходив у Виставковій залі Міського будинку культури.15.02.10
Студенти факультету стали учасниками Віденського балу та розважальної програми "Зоряна пара", що проходили у Виставковій залі міського будинку культури.

13.02.10
Викладачі та студенти факультету переглянули новий музично-поетичний твір полтавських авторів Віктора Чубенка та Максима Юшка - феєрію-концерт Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М.В.Гоголя "Пісні про любов, або Нова історія Золотої рибки".

12.02.10
На загальноуніверситетському кункурсі бардівської пісні "Струни молодого серця" стали призерами студенти факультету технологій та дизайну. Диплом І ступеню отримали Лашко Костянтин та Гузченко Ярослав. Диплом ІІ ступеню отримала Колісник Тетяна.

12.02.10
Магістранти факультету технологій та дизайну підготували і провели пізнавально-розважальну програму до Дня Святого Валентина для студентів І курсу факультету.29.12.09
Студентський актив факультету технологій та дизайну організував і провів Новорічний концерт у Великій актовій залі нашого університету.21.12.09
У велицій актові залі Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка відбувся концерт народного артиста України, соліста Національної опери України, соліста Большого театру Росії Тараса Штонди. Спів артиста захоплено сприймали студенти І і ІІ курсів та викладачі факультету.18.12.09
Декан Валентина Титаренко зі студентами факультету технологій та дизайну взяли участь у ювілейних заходах, присвячених 90-річчю Полтавського художнього музею імені Миколи Ярошенка.12.12.09
Відбулися батьківські збори студентів першокурсників, на яких було оголошено проміжні оцінки семестрового навчання, ознайомлено батьків з европейською кредитно-трансферною системою навчання, доведено можливі результати першої сесії та перспективи їх покращення конкретно кожним студентом-першокурсником.
А також, студенти подарували батькам чудову концертну програму, представивши свої роботи на виставці декоративного мистецтва, розробили та продемонстрували колекції оригінального одягу з нетрадиційних матеріалів.

10.12.09
Відбувся щорічний конкурс "Студент року", на якому факультет технологій та дизайну представляла Довгопола Марія, студентка ІІ курсу, відмінниця, активістка і просто красуня. Вона була нагороджена дипломом за перемогу у намінації "За артистизм".

5.12.09
Гурт студентів-активістів разом з деканом факультету взяли участь у роботі обласного форуму студентської молоді Полтавської області "Від Року молоді - до років демократії", який проходив за підтримки Головного управління освіти і накуи, відділу у справах сім'ї та молоді облдержадміністрації у приміщенні Полтавського обласного центру естетичного виховання учнівської молоді.

У рамках форуму учні шкіл області переглянули колекцію вишиванок народної майстрині Г.Пащенко, що розташовується у кімнаті-музеї українського рушникарства факультету технологій та дизайну. Екскурсію для учнів провела декан факультету Валентина Титаренко.4.12.09
У виставковій залі Міського будинку культури проходила ІІІ Міжнародна виставка-турсалон "Відпочивайте на Полтавщині". Викладачами факультету було створено композиції творів декоративно-прикладного мистецтва. Студенти факультету демонстрували перед учасниками та гостями турсалону свій майстер-клас з декоративного різблення деревини, бісероплетіння та української народної вишивки.4.12.09
Студенти IV курсу факультету технологій та дизайну були присутні на відкритті персональної виставки артиста-маляра, української художника Віктора Брикульця.4.12.09
Студенти та викладачі факультету були присутні на творчому вечорі українського письменника Л.Касьяненка , що відбувався у Міському будинку культури.

4.12.09
Участь у конференції присвяченої пам'яті Марії Башкірцевої, яку організовано ПДПУ спільно з юнацьким науковим товариством Полтавської області центру туризму та краєзнавста.