ПДПУ Факультет технологій та дизайну

Новини

7 грудня 2018 року аспірант кафедри основ виробництва та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, дизайнер і художник-модельєр Матвєєв Юрій Володимирович став лауреатом щорічної міської премії імені Миколи Ярошенка у номінації “Сприяння розвитку музею та поповненню колекції Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) ім. М. Ярошенка. У 2018 році Матвєєв Ю.В. передав музею в дар колекцію порцеляни та світлин кінця ХІХ – початку ХХ століття.

.


.


.Студентський театр мод факультету технологій та дизайну спільно з народним самодіяльним ансамблем танцю психолого-педагогічного факультету «Весна» брали участь в урочистостях до Дня Збройних сил України та міжнародного дня волонтера.

Організаторами якого був Департамент культури і туризму Полтавської облдержадміністрації.

.


.
«З ЛЮБОВ’Ю ДО ТЕБЕ, МОЯ БАТЬКІВЩИНО!»

Факультет технологій та дизайну вітає студентку першого курсу Каріну Чухліб з вдалим виступом на конкурсі патріотичної пісні!

Вже традиційно до Дня Збройних сил України, 5 грудня в Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г. Короленка, за сприяння управління у справах сім’ї, молоді та спорту міськвиконкому, відбувся фінал вокального конкурсу патріотичної пісні «З любов’ю до тебе, моя Батьківщино!».

Участь у конкурсі взяли понад 30 студентів вишу з різних факультетів. Його мета – популяризація української народно-естрадної пісенності, підняття морально-патріотичного духу молоді, сприяння розвитку їх творчих здібностей та талантів.

Оцінювали виступи учасників високопрофесійне журі, до складу якого увійшли: автор і виконавець, аранжувальник, засновник і керівник народного естрадно-музичного центру «Вікторія» Сергій Вовченко, учасник бойових дій в республіці Афганістан Олександр Горшечніков, голова профспілкового комітету вишу Петро Артюшенко, музикант, диригент, керівник камерного хору імені Павла Лиманського Сергій Жмайло.

За результатами конкурсу місця розподілилися наступним чином: гран-прі здобули Юлія Твердохліб та Віталій Підопригора. Серед учасників призерів також була студентка факультету технологій та дизайну Каріна Чухліб, яка отримала диплом третього ступеня.

Всі переможці отримали солодкі подарунки від управління у справах сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Полтавської міської ради.

.


.

ПРОФІЛАКТИКА ВІЛ-ІНФЕКЦІЇ СЕРЕД УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ

20 листопада на факультеті технологій та дизайну відбулася зустріч у межах соціального замовлення із надання послуг з соціальної профілактики у рамках міської комплексної програми «Молодь Полтави» на 2016-2020 рр., що реалізовує Благодійна організація «Світло надії» за підтримки управління у справах сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Полтавської міської ради.

Студенти 1-3 курсу факультету технологій та дизайну і фізико-математичного мали змогу поспілкуватися і прослухати лекцію, яку провела соціальний працівник Дарина Пшічкіна-Фірсова. У ході лекції студентам була представлена презентація «Профілактика ВІЛ-інфекції серед учнівської молоді», а також ряд відео роликів про ВІЛ і СНІД захворювання. По закінченні зустрічі студенти заповнили анкети і отримали в подарунок календарик-пам’ятку про шляхи захворювання ВІЛом.

.


.


.


.


.


.


.
ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ

17 листопада 2018 р., у святковий Міжнародний день студента в ПНПУ імені В.Г. Короленка відбувся День відкритих дверей. Потенційних абітурієнтів гостинно вітали у вестибюлі перед Великою актовою залою, де представники сімох університетських факультетів, зокрема наш факультет презентував свою виставкову колекцію виробів створених студентами і викладачами, а також представляв спеціальності й відповідали на запитання старшокласників та їхніх батьків.

Відвідувачам Дня відкритих дверей представили промоційні ролики про університет і видовищний «фірмовий» танцювальний флешмоб. Після того до всіх присутніх звернувся зі словом ректор ПНПУ імені В. Г. Короленка Микола Степаненко.

Потім про загальні особливості вступу до ПНПУ імені В.Г. Короленка розповів відповідальний секретар приймальної комісії Олексій Хорольський, а більш предметну інформацію всім охочим надали під час зустрічі на факультеті.


.


.


.


.

НАША ЄДИНА СТУДЕНТСЬКА РОДИНА

16 листопада 2018 р. у палаці дозвілля «Листопад» відбувся щорічний обласний молодіжний проект «Наша єдина студентська родина», приурочений до Міжнародного дня студента. На заході нагородили студентів у п’ятьох номінаціях: «Кращий студент – спортсмен Полтавщини», «Кращий студент – науковець Полтавщини», «Кращий студент – волонтер Полтавщини», «Кращий студент – громадський діяч Полтавщини»; «Кращий студент – творча особистість Полтавщини». Серед відзначених студентів була студентка факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Альона Дрозд у номінації «Кращий студент – волонтер Полтавщини».

.

Хол палацу дозвілля був прикрашений виставкою творчих робіт студентів і викладачів факультету технологій та дизайну.

.


.


.

Студенти педуніверситету, які прийшли на подію, отримали чимало задоволення від побачених виступів. Вся громада була дуже вдячна організаторам й учасникам за такий чудовий захід.

.


.


.

«БЕЗПЕКА РУХУ – ЦЕ ЖИТТЯ»

На виконання листа Міністерства освіти і науки України від 07.11.2018 року № 1/11-12061, за участі декана факультету технологій та дизайну, доктора педагогічних наук, професора Валентини Титаренко студентам було проведено виховну акцію присвячену Тижню безпеки дорожнього руху, яка супроводжувалася лекцією і переглядом відео роликів про правила дорожнього руху та безпечну поведінку всіх учасників дорожнього руху.

.


.

«ОСВІТА-2019»

13 листопада 2018 року у виставковій залі міського Будинку культури було проведено виставку-презентацію навчальних закладів I-IV рівнів акредитації "Освіта-2019", яку організовано Полтавським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г.Короленка яскраво представив свої досягнення спеціальностей за якими проводять підготовку фахівців. Кожен із відвідувачів виставки мав змогу поспілкуватися з представниками факультетів навчального закладу та отримати інформаційні матеріали.

Майбутні студенти заходу мали змогу побачити результати творчої роботи найталановитіших студентів факультету технологій та дизайну, представлених у експозиції.

Всі учасники виставки-презентації були запрошені на день відкритих дверей, який відбудеться 17 листопада 2018 року об 11:00 у Великій актовій залі Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка

.


.

«РЕКОРД НЕ НОВИЙ, АЛЕ ВАГОМИЙ»

9 листопада – день книги рекордів Гіннеса. Цього дня у стіни музею рушникарства, який знаходиться на факультеті технологій та дизайну, завітали з робочим візитом кореспонденти з телеканалу «Місто», щоб відзняти репортаж про те, що у Полтаві є досягнення всеукраїнського рівня. Рекорд не новий, але вагомий. Встановили його ще в 2012 році в Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г. Короленка на факультеті технологій та дизайну. Умільці створили найдовший цільний рушник вишитий вручну.
.


.


.


.


.


.

Рекорд зафіксували та внесли до Національного реєстру України на Театральній площі біля театру Гоголя на День міста. Представники національного реєстру того дня вручили свідоцтво. Рушник зберігається у музеї на факультеті технологій та дизайну. Довжина рушника становить 7 метрів 10 см.

.


.


.

Працювали над його створенням студенти та викладачі на чолі з доктором педагогічних наук, професором, деканом факультету технологій та дизайну Валентиною Титаренко.

Автором ескізу став старший викладач кафедри образотворчого мистецтва психолого-педагогічного факультету, заслужений майстер народної творчості України Олександр Бабенко.

У визначні дати – як святиня рушник завжди з студентством та викладачами. Короленківська родина пишається, що цей унікальний витвір – справа їх університету.«ВЕБ-ІНСТРУМЕНТАРІЙ ЯК ЗАСІБ ОРГАНІЗАЦІЇ ЕЛЕКТРОННОГО НАВЧАННЯ»

30 жовтня 2018 р. викладачі, аспіранти факультету технологій та дизайну на чолі з деканом, доктором педагогічних наук, професором Титаренко В. П. приймали активну участь в сертифікованому навчально-методичному заході – вебінарі «Веб-інструментарій як засіб організації електронного навчання» на платформі mobiShool, проведений КНЗ КОР «Київським обласним інститутом освіти педагогічних кадрів» спільно з ТОВ «Універсальний освітній простір «Акцент»».

.


.

СДГ

24 жовтня викладачі факультету технологій та дизайну взяли участь у засіданні обласної спеціально дослідницької групи «Проектування як метод пізнання в освітній галузі «Технології», яке відбулося на базі загальноосвітніх закладів Шишацького району Полтавської області. На засіданні були розглянуті питання формування технологічних компетентностей та конкурентоспроможної особистості в контексті Нової української школи. Науково-методичний модуль засідання був представлений розкриттям методологічних засад розвитку сучасної технологічної освіти д.п.н., проф., деканом факультету технологій та дизайну Титаренко В.П. Шляхи модернізації технологічної освіти в контексті Нової Української школи були розкриті в доповіді д.п.н., проф., завідувача кафедри теорії та методики технологічної освіти Цини А.Ю.

З учнями та педагогами освітніх закладів Шищацького району доцентами факультету технологій та дизайну Гриценко Л.О. та Савенком І.В. були проведені профорієнтаційні бесіди, в ході яких були зібрані анкетні дані потенційних абітурієнтів для вступу на бакалаврат, магістратуру та аспірантуру за спеціальностями факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка.

.

ОСІННІЙ КАЛЕЙДОСКОП-2018

У Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського 14 жовтня до Дня українського козацтва та свята Покрови Пресвятої Богородиці відбувся фінал Всеукраїнського фестивалю творчості та краси «Осінній калейдоскоп-2018»,

Організаторами заходу виступали Департамент культури і туризму Полтавської облдержадміністрації, Полтавське обласне відділення Українського Фонду культури та центр дитячої моди «Вік краси».

Фестиваль проходить вже традиційно і збирає юних знавців українського народного побуту, національного костюму з різних областей України, що займаюся вивченням народних традицій, аналізують витоки духовних джерел наших предків.

Особливістю конкурсної програми «Осіннього калейдоскопу-2018» стала презентація вбрання, що відтворює національні мотиви в одязі. У заході взяли участь діти від 5 років і старше, які продемонстрували знання народних звичаїв, обрядів й інтерес до історії Полтавщини.

Поважне журі, до складу якого входила доктор педагогічних наук, професор, заслужений працівник освіти України, член Спілки дизайнерів України, декан факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка – Титаренко Валентина Петрвіна, а також аспіранти нашого факультету – Матвєєв Юрій Володимирович і Свиридюк Наталія Олександрівна, визначило і нагородило кращих конкурсантів. Незважаючи на змагальний характер дійства, воно вийшло по-родинному теплим і життєстверджуючим.

.


.


.

В УНІВЕРСИТЕТІ ВІДБУЛАСЯ НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ З НАГОДИ 40-РІЧЧЯ ФАКУЛЬТЕТУ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ДИЗАЙНУ

9 жовтня 2018 р. розпочала роботу Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні проблеми технологічної, професійної освіти, культурології та дизайну», присвячена 40-річчю факультету технологій та дизайну ПНПУ імені В.Г. Короленка. Її урочисте відкриття відбулось у великій актовій залі вишу. А в холі перед нею презентували творчі набутки факультету.

.

Захід був не просто науковим зібранням, а став справжнім святом зустрічі викладачів, учителів, працівників закладів культури, нинішніх студентів і випускників різних років. Від імені адміністрації університету учасників конференції привітав перший проректор Роман Сітарчук, для котрого факультет технологій та дизайну також не чужий. Адже свого часу він там працював на посаді заступника декана.

«Факультет компактний, але зі своїм обличчям. Це колектив із внутрішнім стержнем, який здатен вирішувати ті завдання, які покладає на нього ректорат, а нерідко – місто й область, – сказав Роман Анатолійович. – І викладачі, і студенти є учасниками традиційних ярмарків, конференцій, інших заходів, без яких уже важко уявити цей факультет. Кожен із деканів, які його створювали, мабуть, покроково зробили його таким, яким він є, привели до тієї вершини, на якій він зараз перебуває. Коли факультет отримав назву технологій та дизайну, можливо, були скептичні розмірковування щодо цього. Але, думаю, час усе показав і виправдав. Унікальність цього колективу полягає в тому, що його випускники мають не лише набуту освіту і знання, а й отримують ґрунтовні навички – вміння працювати руками й головою. Упевнений і знаю, що випускники цього факультету не залишаються без роботи і завжди можуть, як кажуть у народі, заробити на хліб, навіть із ковбаскою».

Нинішнє керівництво факультету на чолі з деканом, доктором педагогічних наук, професором, заслуженим працівником освіти України Валентиною Титаренко вивело його на новий рівень, піднесло навчання і освіту. Завдяки Валентині Петрівні масово відбулися захисти кандидатських і докторських дисертацій. Із точки зору науки, цей підрозділ значно виріс. А ще проректор Роман Сітарчук напівжартома побажав, щоб невдовзі назва факультету звучала як «інноваційних технологій та гламурного дизайну».

.

Директор департаменту культури і туризму Полтавської ОДА Валентина Вождаєнко назвала конференцію в педуніверситеті святом талановитих, успішних, красивих і розумних людей. «Здобутки – це не тільки костюми, це не тільки вироби народної творчості. Це слава неперевершено талановитих людей», – наголосила посадовець.

У межах ювілейних урочистостей працівникам факультету вручили подяки від управління у справах сім’ї, молоді та спорту й управління освіти виконавчого комітету Полтавської міської ради.

Із доповіддю «40-річний шлях факультету технологій та дизайну» на пленарному засіданні виступила доктор педагогічних наук, професор, заслужений працівник освіти України, член Спілки дизайнерів України, декан факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка В.П. Титаренко.

Сьогодні на факультеті навчаються за освітнім рівнем бакалавра, магістра, а також діє аспірантура зі спеціальностей 014 Середня освіта (Трудове навчання та технології) та 015 Професійна освіта.

На факультеті тривалий час працює спеціалізована вчена рада К 44.053.02 із захисту кандидатських дисертацій за спеціальністю 13.00.02 – теорія і методика трудового навчання під головуванням д.п.н., проф. В. Титаренко. Заступником голови ради є д.п.н., проф., завідувач кафедри теорії та методики технологічної освіти А. Цина, учений секретарем - к.п.н., доц. І. Савенко. До її складу входять провідні фахівці галузі технологічної освіти кафедр факультету: к.п.н., доц. Т. Борисова, Л. Гриценко, О. Кудря, П. Кузьменко.

Впродовж 40-річної історії факультету технологій та дизайну його студенти та викладачі беруть участь у різного роду виставках – університетських, міських, обласних, міжнародних. Роботи наших студентів демонструвалися за кордоном (Австрія, Італія, Бельгія, Німеччина, Польща, Франція). На факультеті створений музей народних промислів, який став постійно діючою виставкою творчих робіт його студентів.

Роботі шести секцій конференції взяли участь понад 300 учасників з більш ніж 15 закладів, установ і організацій галузі освіти, культури і мистецтва, серед яких були представники Бердянського державного педагогічного університету, Вінницького державного педагогічного університету, Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі», Глухівського національного педагогічного університету ім. О. Довженка, Державного вищого навчального закладу «Донбаський державний педагогічний університет» (м. Слов’янськ), Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, комунального закладу «Полтавська гімназія «Здоров’я» №14», комунального закладу Львівської обласної ради “Бродівський педагогічний коледж імені Маркіяна Шашкевича”, Красноградського коледжу Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради, Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова (м. Київ), Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, Української інженерно-педагогічної академії (м. Харків), Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, Хмельницького національного університету, Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка (м. Кропивницький).

.


.


.


.

«Полтава вишивана»

До дня міста, 22 вересня 2018 року викладачі та студенти факультету технологій та дизайну, вбрані у національний одяг, стали учасниками традиційного арт-проекту «Полтава вишивана». Серед вишиванок були як і сучасні, так і справжні сімейні реліквії, яким уже близько сотні років.

Учасники параду крокуючи вулицями міста урочисто пронесли гордість нашого університету – Найбільший цільний рушник студентської громади Полтави вишитий вручну, який занесено до книги рекордів України. Окрасою параду став також витвір рукотворного мистецтва створений народними майстринями та відомими людьми Полтавщини – Рушник Полтавської родини, який зберігається у колекції Полтавського краєзнавчого музею.

На головній алеї парку «Перемога» факультет технологій та дизайну презентував широкомасштабну експозицію кращих творчих робіт викладачів та студентів, виконаних в різноманітних техніках вишивки. Більшість експонованих робіт містили стилізовані квіткові композиції. На виставці були представлені картини вишиті бісером, полтавські рушники, серветки та скатертини з флористичними орнаментами, дерев’яні вироби ужиткового призначення різьблені та розписані традиційним рослинним орнаментом.

Для школярів та молоді було презентовано широкий спектр майстер-класів різних напрямків. Учасники дійства мали змогу виготовити фенічки із стрічок з національною символікою, створити моделі одягу для стилізованої ляльки-україночки, виліпити вироби з глини та солоного тіста, опанувати техніку декупаж та інші види декоративно-прикладного мистецтва.

.


.


.


.


.


.


.

Виступ викладачів факультету технологій та дизайну на обласному радіо «Лтава» у передачі «Ваш ранок»

У рамках святкування Дня міста Полтава, на передодні традиційного параду вишиванок у п’ятницю 21 вересня на ранковий ефір програми «Ваш ранок» ведучі Мокрій Вікторія та Канюка Дмитро запросили викладачів факультету технологій та дизайну: заступника декана факультету, к.п.н., асистент кафедри теорії і методики технологічної освіти Срібну Ю.А., к.п.н., доцента кафедри основ виробництва та дизайну Борисову Т.М., к.п.н., асистента кафедри теорії і методики технологічної освіти Галамбош Г.В.

Під час виступу вони наголошували що на факультеті технологій та дизайну величезну увагу приділяють вивченню аналізу та відтворенню української вишивки, студентів навчають різних технік традиційних для Полтавщини та інших регіонів України.

Багаторічний досвід роботи викладачів на факультеті стверджує про те, що ніщо так не стимулює виготовлення студентами творчих, естетично довершених робіт як участь у різного роду виставках, парадах-вишиванок, флешмобах, майстер-класах.

У бесіді викладачі порівнювали полтавську традиційну з українською народною вишивкою. Розповідали, про символічне значення та ставлення українців до вишиванки, акцентуючи на тому, що це не просто одяг, а щось дуже особливе: особисте, рідне, святе. Вишивка – як символ, який зберігає його коріння, ідентичність, розуміння себе, це наша історія: міфологія, релігія, давнє мистецтво наших предків, душа нашого народу, більше того, у вишивці зашифровано наш генетичний код.

.


.

ОСДГ

21 вересня 2018 року факультетом технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка спільно з Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського на базі Гадяцької спеціалізованої загальноосвітньої школи № 4 було проведено засідання спеціальної дослідницької групи (далі – ОСДГ) «Проектування як метод пізнання в освітній галузі «Технології»». В засіданні взяли участь учасники ОСДГ вчителі трудового навчання шкіл Полтавської області, художниця, представниця програми ООН «Студії Схід-Захід» Марія Левон-Добрянська (Швейцарія)та модератор цієї програми Лоренцо Левон (Італія).

.


.

З вітальним словом до учасників засідання звернувся начальник відділу освіти, молоді та спорту Гадяцької міської ради Станіслав Бутенко.

.

З особливостями формування технологічних компетентностей та конкурентоспроможної особистості в контексті Нової української школи (з досвіду роботи ОСДГ) учасників семінару ознайомила методист вищої категорії відділу природничо-математичних дисциплін та технологій ПОІППО ім. Остроградського, керівник ОСДГ Валентина Чемшит.

.

У співдоповідях доктора педагогічних наук, професора, декана факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка Валентини Титаренко та доктора педагогічних наук, професора, завідувача кафедри теорії та методики технологічної освіти Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка А. Ю. Цини були розкриті педагогічні та творчо-активізуючі можливості проектно-технологічної системи трудового навчання та шляхи модернізації технологічної освіти за вимогами оновлених освітніх стандартів.

.


.

Про вплив артбуку та творчого календаря вчителя на вибір об’єктів проектування відповідно до нової програми з трудового навчання учасникам семінару розповіли аспіранти факультету технологій та дизайну Заслужений учитель України Юлія Приходько та Світлана Білоброва.

.


.

В ході творчого звіту учасниці ОСДГ вчителя трудового навчання, технологій та креслення Гадяцької спеціалізованої загальноосвітньої школи № 4 Олени Рутковської учасники засідання взяли участь у майстер-класі на тему «Розпис пряника глазур’ю в українському стилі», який був проведений ученицею 11 класу школи Юлією Єрьоміною.

.


.


.

В ході профорієнтаційної бесіди учасники семінару, вчителі та освітяни м. Гадяча та Гадяцького району були ознайомлені з переліком спеціальностей, за якими здійснюється підготовка фахівців на факультеті технологій та дизайну ПНПУ імені В.Г. Короленка. Всі учасники семінару отримали буклети про університет та програму вступу на факультет технологій та дизайну.Лауреатами І щорічної міської премії імені В.Г. Короленка став колектив факультету технологій та дизайну.

19 вересня 2018 року відбулися урочистості з нагоди вручення щорічної міської премії імені В.Г. Короленка. У номінації «За активну участь у громадському та культурному житті міста» був нагороджений колектив викладачів та студентів факультету технологій та дизайну у складі: к.п.н., доцента кафедри основ виробництва та дизайну Борисової Тетяни Миколаївни, к.п.н., асистента кафедри теорії та методики технологічної освіти Галамбош Габріелли Василівни, аспірантки кафедри теорії та методики технологічної освіти Охріменко Лідії Сергіївни та студентки 4 курсу Шовкової Анни Олександрівни.

Номінантами було відтворено та виготовлено костюми початку XIX століття Полтавського періоду життя родини Короленка. До колекції костюмів увійшли: чоловічий комплект (одяг Володимира Галактіоновича), демісезонна сукня (одяг доньки Наталії), літня сукня онуки письменника Софії.

Костюми були виготовлені для проведення костюмованих екскурсій та театралізованих заходів у літературно-меморіальному музеї В.Г.Короленка.

.


.


.


.


.


.


.


.


.


.

КіноДок

У Полтаві з 14 по 16 вересня проходив другий Міжнародний фестиваль документального патріотичного кіно «КіноДок». Фестиваль щорічно проводиться з метою пропаганди неігрового кіно, формування його високого соціально-культурного статусу, обміну досвідом та ідеями між кінематографістами, сприянню творчій молоді у сфері кінематографії, просування кращих зразків документального кіно до широкого глядача. Виховання почуття патріотизму та любові до рідної країни, шанобливого ставлення до її історії, національних та культурних традицій.

Протягом трьох днів на «КіноДок» було проведено: конкурсні програми, професійні дискусії, семінари, майстер-класи, творчі зустрічі з глядачами, круглі столи та екскурсії.

.


До цього заходу долучилися викладачі та студенти факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка, якими було проведено 25 майстер-класів з різних напрямів декоративного та декоративно-ужиткового мистецтва та виставку кращих робіт студентів факультету.

.


.


.


.


.