ПДПУ Факультет технологій та дизайну

17-18 квітня 2018 року магістрантка факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка Суярко Людмила Вікторівна стала переможницею у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук 2017/2018 н.р. зі спеціальності «Технологічна освіта», який проводився на базі Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка та нагороджена дипломом І ступеня.

.
З 17 по 19 квітня 2018 року відбувся щорічний Всеукраїнський конкурс-змагання учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання на базі Івано-Франківського обласного державного центру науково-технічної творчості учнівської молоді.

Програмою конкурсу було передбачено участь кожного учасника команди у 4 видах змагань: «Теоретичний залік», «Спортивно-технічне завдання», «Технічне завдання» та «Творче завдання». Призером стала команда Полтавської області. Керівник команди аспірантка кафедри теорії і методики технологічної освіти Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка – Козирод Ольга Геннадіївна.

.

.
СТУДЕНТСЬКА ВЕСНА

Студенти та викладачі факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка представили творчий проект-колекцію «Полтавська писанка», який був презентований на звітному концерті найкращих мистецьких колективів і виконавців педагогічного університету «Студентська весна».

Творчою ідеєю створення колекції стали писанкові мотиви притаманні Полтавщині. Кольорова гамма та символіка трансформована у незабутні ескізи суконь та костюмів колекції. Розробник проекту доцент кафедри основ виробництва та дизайну Борисова Тетяна Миколаївна, соло Олександри Титаренко

.

.

.

.

.
ТРИВАЄ РОБОТА ІІІ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ ІНТЕРНЕТ-КОНФЕРЕНЦІЇ «ДИЗАЙН-ОСВІТА: ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ» (ПРИСВЯЧЕНА МІЖНАРОДНОМУ ДНЮ ДИЗАЙНЕРА)

12 квітня 2018 року о 12.00 годині розпочалася Інтернет-дискусія через браузер Googlе у додатку Hangonts ІІІ Всеукраїнської науково-практичної Інтернет-конференції «Дизайн-освіта: проблеми та перспективи» (присвячена міжнародному Дню дизайнера), яку організувала кафедра основ виробництва та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка.

У Інтернет-дискусії брали участь науковці з різних навчальних закладів України:

- Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова (м. Київ);

- Херсонського факультету Одеського державного університету внутрішніх справ (м. Херсон);

- Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка (м. Чернігів);

- Національного університету біоресурсів і природокористування України (м. Київ);

- Інституту мистецтв Київського університету імені Бориса Грінченка (м. Київ);

- Державного вищого навчального закладу «Криворізький державний педагогічний університет» (м. Кривий Ріг);

- Української інженерно-педагогічної академії (м. Харків);

- Київського національного університету технологій та дизайну;

- Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка (м. Кропивницький);

- Рівненського державного гуманітарного університету (м. Рівне);

- Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини (м. Рівне);

- Бердянського державного педагогічного університету (м. Бердянськ).

До роботи конференції долучилися вчителі загальноосвітніх навчальних закладів міста та області.

.

.

Матеріали Інтернет-конференції будуть розміщені у електронному репозитарії бібліотеки імені М.А.Жовтобрюха Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка за посиланням http://dspace.pnpu.edu.ua/ .ВЕЛИКОДНІЙ БЛАГОДІЙНИЙ ЯРМАРОК

9 квітня 2018 року на Соборній площі біля Свято-Успенського кафедрального собору учетверте розгорнувся Великодній благодійний ярмарок, організований волонтерами ГО "Батальйон небайдужих".

Програмою ярмарку було передбачено виставка творчих робіт, благодійна лотерея, концерт, частування, розваги та чудові майстер-класи з декоративного мистецтва для дітей і дорослих, які проводили студенти та викладачі факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка.

.

.

Усі охочі розписували писанки, виготовляли великодні сувеніри в техніці квілінг та декупаж, розпису по склу, великодня аплікація, виготовлення браслетів-фенічок з кольорових стрічок. Також уздовж ярмаркової алеї розгорнули яскраву виставку студентських робіт: тут були і яскраві сукні з елементами писанки, і мереживні рушники та скатертини, картини, вишиті сорочки та ужиткові речі, розшиті бісером, а на чільному місці – великодні композиції з писанок та крашанок.

.

.

.

.

.

Додаткову інформацію можна отримати за посиланням https://poltava365.com/drugij-den-velikodnya-vidznachili-guchnim-svyatomx-foto.htmlСВЯТО «ВОСКРЕСНИ, ПИСАНКО! »

Традиційно викладачі та студенти факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка впродовж 14 років беруть участь у обласному святі «Воскресни, Писанко!», що проходило у Карлівському міському будинку культури 9 квітня 2018 року.

На другий день після Пасхи Карлівка збирає майстрів народної творчості, художні колективи, представників мистецьких та освітніх закладів району та області. Студентки факультету технологій та дизайну Валентина Гулак та Олена Дрозд проводили майстер-клас з писанкового розпису для учасників великоднього дійства. На святі були презентовані тематичні роботи студентів та викладачів факультету.

.

.

.

Відбулося представлення нової колекції суконь за мотивами полтавських писанок, створеної студентами факультету технологій та дизайну під керівництвом доцента кафедри основ виробництва та дизайну Борисової Т.М. Демонстрували нову колекцію «Полтавська писанка» дівчата з модельної агенції «Століття краси» (керівник Ольга Агеєва). Писанкова колекція стала окрасою урочистого відкриття обласного свята «Воскресни, Писанко!».

.

Організатори свята відзначили творчу роботу студентів та викладачів факультету технологій та дизайну подякою за вагомий внесок у збереження духовних цінностей і традицій національної культури, народного мистецтва та активну участь у обласному святі «Воскресни, Писанко!».

.
ПОЛТАВЩИНА ВЕЛИКОДНЯ

3 квітня 2018 року в торгово-розважального центрі «Київ» проходив обласний проект «Полтавщина Великодня». Організаторами проекту були Управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації, комунальна установа «Обласний молодіжний центр» обласної ради та факультет технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка.

.

.

Студенти та викладачі факультету технологій та дизайну презентували виставку «Великодній вернісаж», надзвичайний різновид виробів студентів заворожував та надихав.

.

Неабиякий ажіотаж викликав майстер-клас «Таїнство виготовлення писанки». Можна було спробувати виготовити як класичну писанку, так і дізнатися про незвичні техніки - декупаж, розпис на склі, виготовлення великодньої листівки та плетення браслетів-фенічок із кольорових стрічок.

.

.

Додаткову інформацію можна отримати за посиланням http://vpoltave.info/post/53199-za-kilka-dniv-do-velikodnja-poltavsku-malechu-vchili-pisati-pisanki-(foto)ВЕЛИКОДНЯ ПИСАНКА

3 квітня 2018 року студенти факультету технологій та дизайну Рись Оксана і Дудка Інна (група ТД-31) та Гриценко Лариса Олександрівна – доцент кафедри теорії і методики технологічної освіти Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка за запрошенням адміністрації Полтавського коледжу харчових технологій Національного університету харчових технологій провели майстер-клас «Великодня Писанка» студентам комп’ютерно-технологічного відділення коледжу. Зі студентами коледжу була проведена профорієнтаційна бесіда щодо умов вступу в наш університет та ознайомлення зі спеціальностями за якими здійснюватиметься набір на навчання у 2018 році, роздані інформаційні буклети.

.

.

.
КОНКУРС ФАХОВОЇ МАЙСТЕРНОСТІ

Факультет технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка тісно співпрацює з професійними та професійно-технічними навчальними закладами м. Полтави та області.

3-4 квітня 2018 року на базі ДНЗ «Полтавське вище міжрегіональне професійне училище» проводився конкурс фахової майстерності серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти з професії «Столяр будівельний». Оцінювання результатів роботи учасників здійснювало авторитетне журі до складу якого увійшли:

ЗакапкоТ.І. – начальник відділу професійної (професійно-технічної) освіти Департаменту освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації;

Чайка О.А. – директор навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Полтавській області;

Нерадко І.Р. – майстер виробничого навчання Полтавського професійного ліцею.

Очолював журі ІІ обласного етапу Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти з професії «Столяр будівельний» кандидат педагогічних наук, доцент кафедри основ виробництва та дизайну Савенко Ігор Васильович.

.

.

.

.
КОНКУРС З КРЕСЛЕННЯ

1 квітня 2018 року викладачі факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка брали участь в обласному учнівському конкурсі з креслення серед учнів 8-11 класів закладів загальної середньої освіти Полтавської області (присвяченого пам’яті члена-кореспондента НАПН України В.К.Сидоренка), який був проведений на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського.

З вітальним словом до учасників звернулася голова журі, декан факультету технологій та дизайну, доктор педагогічних наук, професор, Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка Валентина Петрівна Титаренко.

.

Членами журі були доцент кафедри теорії і методики технологічної освіти Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка – Лариса Олександрівна Гриценко та учителі креслення, трудового навчання та технологій загальноосвітніх навчальних закладів Полтавської області.

Учні виконували: тестові завдання різного рівня складності та графічні практичні роботи.

.

.

.

.
СУЧАСНІ СОЦІОКУЛЬТУРНІ ПРАКТИКИ: КОМПЕТЕНТНІСНО-АКСІОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ

29-30 березня 2018 року на базі Полтавського літературно-меморіального музею В. Г. Короленка відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Сучасні соціокультурні практики: компетентнісно-аксіологічний аспект», присвячена 10-літтю кафедри культурології та методики викладання культурологічних дисциплін. Учасниками конференції стали науковці більш як із тридцяти вищих навчальних закладів та культурно-освітніх установ України. Проблематики конференції дозволила об'єднати у єдиному науковому пошукові здобутки представників різних гуманітарних наук: культурологів, істориків, філологів, філософів, мистецтвознавців, соціологів, географів, педагогів.

У вітальному слові, декан факультету технологій та дизайну професор Валентина Титаренко наголосила, що можливість обговорення культурологічних проблем, довкола яких точиться чимало дискусій у сучасному науковому полі – це цінний досвід, який варто підтримувати та примножувати.

Тематика наукових доповідей була спрямована на обговорення теоретичних і практичних проблем культурології, зокрема: провідних культурологічних концепцій у проекції на цінності сучасного українського суспільства; компетентнісного підходу до підготовки фахівців; теорії, історії та практики культурологічної регіоналістики; волонтерства, релігійного туризму, фестивального руху та інших новітніх соціокультурних практик; питань розвитку мистецтва й освіти в умовах соціокультурної модернізації суспільства.

Підбиваючи підсумки пленарного засідання модертор заходу, завідувач кафедри культурології та методики викладання культурологічних дисциплін Алла Литвиненко зауважила, що конференція з такою широкою проблематикою скликається уже не вперше і є успішною за кількістю та складом учасників: від студентів – до докторів наук, від екскурсоводів і музейних робітників – до ректорів провідних ВИШів. Це засвідчує про наявність певної наукової традиції.

.

Литвиненко Алла Іванівна, кандидат мистецтвознавства, кдоцент, завідувач кафедри культурології та методики викладання культурологічних дисциплін факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка

.

Гурова Інна Володимирівна, кандидат історичних наук, доцент кафедри культурології Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова (м. Київ)

.

Чирчик Сергій Васильович, доктор педагогічних наук, проректор з наукової роботи Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука (м. Київ)

.
МАТЕРІАЛИ І ТЕХНОЛОГІЇ КОМПАНІЇ «КНАУФ»

29-30 березня 2018 року викладачі факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка взяли участь у науково-практичній конференції «Матеріали і технології компанії «Кнауф» – високотехнологічне будівництво сьогодення та майбутнього». За сприяння Департаменту освіти та науки Полтавської обласної державної адміністрації, Управління освіти виконавчого комітету Полтавської міської ради, Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Полтавській області, ТОВ «Кнауф Гіпс Київ» конференція була проведена на базі Державного навчального закладу «Полтавське вище міжрегіональне професійне училище».

Учасниками заходу були доценти кафедри основ виробництва та дизайну, Борисова Т.М., Кузьменко П.І., Савенко І.В. та декан факультету технологій та дизайну – проф. Титаренко В. П.

Остапченко Т.Є. – керівник освітніх проектів ТОВ «Кнауф Гіпс Київ» висвітлила питання про інноваційні педагогічні технології та створення інноваційного середовища підготовки кваліфікованих робітників-опоряджувальників за технологіями «Кнауф».

.

.

.

Учнями Полтавського вищого міжрегіонального професійного училища був проведений майстер-клас «Улаштування сухої основи підлоги гіпсокартонними малоформатними елементами».

.

.
IV ЕТАПУ XXXVI ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ УЧНІВСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ З ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ / ТЕХНОЛОГІЙ

Викладач кафедри теорії і методики технологічної освіти факультету технологій та дизайну Галамбош Габріелла Василівна взяла участь у роботі журі IV етапу XXXVI Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання / технологій у м. Кам’янець-Подільського Хмельницької області (25-30 березня 2018 р.).

Протягом тижня учні 9-х та 11-х класів змагалися з технічної та обслуговуючої виду праці. Хлопці та дівчата демонстрували свої знання та вміння у 3-х турах: комплексна робота, теоретичний та практичний тури.

Після завершення олімпіади проводився аукціон у соціальній мережі Facebook (група «Кузня талантів») у рамках експерименту «Учнівське підприємство», який мав на меті надати учням практичну можливість оцінити вартість своїх виробів. В аукціоні брали участь лише вироби створені руками учасниками-фіналістами олімпіади. Виручені кошти будуть використані при закупці матеріалів для наступних олімпіад.

.

.

.

.

.
НА ФАКУЛЬТЕТІ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ДИЗАЙНУ ВШАНУВАЛИ БІЙЦІВ
НАЦІОНАЛЬНОЇ ГВАРДІЇ УКРАЇНИ

26 лютого 2018 року на факультет технологій та дизайну завітали активісти Полтавського осередку Національної гвардії України, які провели для студентів І-ІІІ курсів тематичний захід до Дня Національної гвардії України.

На початку заходу учасники вшанували пам’ять бійця полку «Азов» Сергія Бурлаки, який загину у ніч з 25-26 лютого 2016 року під час боїв під Широкіно.

Голова Полтавського осередку Анатолій Шиян повідомив про останні події на фронтах Східної України.

Студенти переглянули документальні фільми «У кожного свій фронт», «Наступальна операція в Широкіно» та відбулося тематичне обговорення вражень від переглянутих матеріалів.

.

.

.
«ДІТИ СОНЦЯ»

21 березня 2018 року за ініціативи студентської ради факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка студенти та викладачі долучилися до Всесвітнього флеш-мобу «LOTS OF SOCKS», який відбувся на базі Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка.

З вітальним словом до учасників дійства звернувся мер міста Полтави Олександр Мамай.

Під час заходу презентовано фото-проект «Сонячні діти серед нас», автор фото Анна Чапала, до Дня людей із синдромом Дауна. У рамках проекту студентством були придбані кольорові шкарпетки. Всі зібрані кошти будуть спрямовані на освітні програми для дітей з синдромом Дауна.

.

.

.

.
«СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ У СФЕРІ ПОШИТТЯ ОДЯГУ»

14-16 березня 2018 року доцент Борисова Т.М. та аспірант кафедри основ виробництва взяли участь у семінарі-практикумі для педагогічних працівників професій легкої промисловості за темою: «Сучасні технології у сфері пошиття одягу», який відбувся на базі ДНЗ «Регіонального центру професійної освіти швейного виробництва та сфери послуг Харківської області» (м. Харків).

У роботі семінару взяли участь 76 педагогічних працівників професій легкої промисловості з 20 регіонів України.

.

Семінар-практикум відкрила радник Міністра освіти і науки України, голова Національного партнерства в легкій промисловості України «Fashiоn Globus Ukraine» Голда Виноградська.

.

.

Під час семінару учасникам була презентована доповідь «Впровадження елементів дуальної форми навчання у закладах професійної освіти», яку виголосила Людмила Гармаш – головний спеціаліст відділу змісту та організації навчального процесу Департаменту професійної освіти МОНУ.

Презентовано «Інтерактивний навчальний посібник як ефективний навчальний ресурс у підготовці у підготовці кваліфікованих робітників для швейної галузі», проведено майстер-класи та тренінги.

Після закінчення семінару-практикуму відбувся фінал ІІІ Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «Прорив легкої промисловості» за номінаціями: «Колекції для дитячих вокальних ансамблів», «Сучасні колекції для працівників театрів та музеїв», «Урочисті образи для солістки та солісту оперного театру».«ЧАРІВНИЙ БІСЕР»

1 березня 2018 року на факультеті технологій та дизайну відбувся майстер-клас з призеркою обласного етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Полтавського територіального відділення Малої академії наук України у 2017-2018 навчальному році, учасницею Всеукраїнського конкурсу для дітей «Чарівний бісер – 2017», ученицею 9 класу комунального закладу «Полтавська гімназія «Здоров’я» №14» Лазарів Євгенією. Науковий керівник – учитель трудового навчання, випускниця факультету технологій та дизайну Куратнік Тетяна Вікторівна.

.

.

У ході майстер-класу були розглянуті особливості виготовлення бісерних прикрас сучасності. Студентам та викладачам було представлено нові техніки бісероплетіння та розробки авторських моделей жіночих прикрас.

.

.
«ВИКОРИСТАННЯ ДИСТАНЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ»

27 лютого 2018 року на факультеті технологій та дизайну був проведений навчально-методичний семінар «Використання дистанційних технологій в освітньому процесі факультету технологій та дизайну на платформі MOODL » для викладачів, який провела завідувач лабораторією інженерної та комп'ютерної графіки Кербут Юлія Василівна.

Під час семінару викладачі кафедр факультету ознайомилися із метою, перевагами та перспективами використання дистанційних технологій у навчальному процесі. Учасники навчально-методичного семінару зареєструвалися на онлайн-курси «Технології розробки дистанційного курсу – 2018».

.

.

.

.
«ОБМІН ДОСВІДОМ»

27 лютого 2018 року викладачі факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка взяли участь в обласному семінарі-практикумі «Обмін досвідом роботи щодо виявлення і розвитку творчих здібностей вихованців під час занять гуртка початкового технічного моделювання».

З вітальним словом та з доповіддю про перспективи розвитку сучасної технологіної освіти у позашкільних навчальних закладах виступив завідувач кафедри теорії і методики технологічної освіти, доктор педагогічних наук, професор Андрій Цина.

.

Про креативний, творчий підхід у роботі організатора гуртка позашкільної освіти йшлося у презентації завідувача кафедри культурології та методики викладання культурологічних дисциплін, кандидата мистецтвознавства, доцента Алли Литвиненко.

З учасниками семінару були проведено профоріентаційні бесіди та роздані інформаційні матеріали (буклети, календарики).

.

.
«ЗМАГАЙМОСЬ ЗА НОВЕ ЖИТТЯ!»

Викладач кафедри теорії і методики технологічної освіти факультету технологій та дизайну Галамбош Габріелла Василівна вкотре брала участь у роботі журі другого етапу IV Всеукраїнського конкурсу учнівської та студентської творчості «Змагаймось за нове життя!», присвяченого Лесі Українці, який проходив на базі ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» 24 лютого 2018 року.

Метою конкурсу-фестивалю є сприяння глибшому ознайомленню та вивченню молоддю спадщини великої української поетеси Лесі України, долучення підростаючого покоління до збереження і розвитку культурної спадщини українського народу.

.

.

.
НА ФАКУЛЬТЕТІ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ДИЗАЙНУ ТРИВАЄ ПРОФОРІЄНТАЦІЙНА РОБОТА

20 лютого 2018 року викладачі факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка доценти кафедри основ виробництва та дизайну Ігор Савенко та Павло Кузьменко відвідали професійно-технічне училище №23 імені Бірюзова з профорієнтаційною роботою щодо вступу до нашого закладу вищої освіти.

Майбутні випускники були ознайомленні із особливостями цьогорічної вступної кампанії до університету, широким спектром спеціальностей нашого факультету, отримали інформаційні буклети із детальною інформацією. Викладачами було проведено анкетування учнів, яке буде використано під час вступу.

.

.
МАСЛЯНА

18 лютого 2018 року викладачі та студенти факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка взяли участь у святкуванні етносвята «Масляна» під патронатом полтавського міського голови Олександра Мамая.

На театральній площі була представлена виставка найкращих творчих робіт студентів. Ажурні в’язані скатертини, вишиті сорочки виконані різними техніками Полтавщини, незабутні картини-триптих вишиті бісером.

.

.

Викладачами факультету проведена профорієнтаційна робота серед відвідувачів виставки, роздані інформаційні буклети щодо вступної компанії до нашого закладу вищої освіти.

.

.
«Весела масляна»

17 лютого 2018 року викладачі факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка взяли участь у святкуванні «Весела масляна» (с. Микільське) під патронатом депутата районної ради Віталія Турпінька та голови Микільської сільської ради Володимира Калюжного.

Концертна програма свята була дуже цікава та різноманітна. Талановиті виступи етноколективів, гуляння за народними звичаями, спалювання опудала зими та війни, святковий ярмарок.

Незабутній козацький куліш приготували викладачі факультету. З метою проведення профорієнтаційної роботи викладачами були проведені профорієнтаційні бесіди з метою вступу до нашого університету.

.

.

.

.
День Святого Валентина

14 лютого 2018 року викладачі та студенти факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка провели майстер-клас з виготовлення вітальної листівки до Дня Святого Валентина у техніці «квілінг» для учнів 4-х класів Полтавської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 3.

У ході даного майстер-класу студенти Шовкова Анна, Назаренко Анастасія, Кібальник Вікторія на чолі з доцентом кафедри теорії і методики технологічної освіти Кудрею Оксаною Володимирівною ознайомили школярів із технологічними особливостями створення вітальної листівки своїми руками у техніці «квілінг». Учні із великим захопленням і цікавістю створювали паперові елементи композиції для своїх листівок.

.

.

.

.

.
МАН

10 грудня 2018 року пройшов II етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Полтавського територіального відділення Малої академії наук України у 2017-2018 навчальному році, який проводив Департамент освіти й науки Полтавської обласної державної адміністрації та дирекція Позашкільного навчального закладу Полтавської обласної ради «Полтавська обласна Мала академія наук учнівської молоді».

Секцію «Українське народне мистецтво» відділення літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства очолювала – голова журі д.п.н., професор, декан факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка – Титаренко В.П., члени журі к.іст.н., доцент кафедри україноведення, культури та документоведення Полтавського національного технічного університету імені Ю.Кондратюка – Кочерга Н.К. та методист інструктивно-методичного відділу Полтавського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Полтавської обласної ради – Козирод О.Г.

Учасниками секції були 13 талановитих молодих науковців з різних загальноосвітніх навчальних закладів Полтавської області, які гідно захистили свої наукові здобутки. За підсумками роботи журі були визначені переможці секції. Перше місце посіла науково-дослідницька робота Ткаченко Тетяни Олександрівни за темою: «Як одягалися предки наші? (За поемою Івана Котляревського «Енеїда») опорного закладу «Засульської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст.-гімназії», Лубенського району.

.

Учасники захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН (секція «Українське народне мистецтво»)


.

Захист наукової роботи «Український Гомер ХІХ століття»Кір’яном Олександром Володимировичем (Великобагачанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ім. Г.С.Сковороди)


.

Науково-дослідницькі роботи учнів-членів МАН.
Відбувся обласний етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання

Упродовж багатьох років факультет технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка тісно співпрацює з Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти імені М.В. Остроградського.

.

3-4 лютого 2018 року на базі Полтавської гімназії №17 (директор Голтвяниця Олена Олексіївна) – обслуговуючі види праці та Полтавської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 34 (директор Єрмак Любов Василівна) – технічні види праці відбулася XXXVI Всеукраїнська учнівська олімпіада з трудового навчання (технологій) ІІІ етап 2017-2018 н.р.

З вітальним словом до учасників олімпіади звернулися в.о. ректора, перший проректор ПОІППО ім. М.В.Остроградського Наталія Віталіївна Корягіна, голова журі, доктор педагогічних наук, професор, декан факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка Валентина Петрівна Титаренко, директор Полтавської гімназії № 17, член оргкомітету олімпіади з трудового навчання Олена Олексіївна Голтвяниця, голова оргкомітету олімпіади з трудового навчання, методист вищої категорії відділу природничо-математичних дисциплін та технологій ПОІППО ім. М.В.Остроградського Валентина Григорівна Чемшит.

.

Учасниками олімпіади були 168 учнів 9-11класів, які приїхали з усіх районів області. Обласний тур олімпіади мав декілька турів: теоретичний тур, захист творчого проекту, комплексна робота. Переможці обласного етапу олімпіади представлятимуть Полтавську область на Всеукраїнській учнівській олімпіаді з трудового навчання (технологій) ІV етап у місті Хмельницькому.

.


.

Учасники олімпіади виконують завдання теоретичного туру


.


.

Учасники олімпіади виконують комплексну роботу


.

Захист творчого проекту учнем 11 класу Полтавської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 34 Дмитром Бабичем

Викладачами факультету доктором педагогічних наук, професором, завідувачем кафедри теорії і методики технологічної освіти Циною Андрієм Юрієвичем, доцентом кафедри основ виробництва та дизайну Савенком Ігорем Васильовичем, доцентом кафедри основ виробництва та дизайну Кузьменком Павлом Івановичем, доцентом кафедри теорії і методики технологічної освіти Гриценко Ларисою Олександрівною було проведено профорієнтаційну роботу з учнями 11-х класів та роздано інформаційні матеріали, щодо вступної компанії до нашого закладу вищої освіти.Про проведення обласного етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання

Упродовж багатьох років факультет технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка тісно співпрацює з Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти імені М.В. Остроградського.

20-21 січня 2018 року на базі Полтавської гімназії №17 (директор Голтвяниця Олена Олексіївна) та Полтавської загальноосвітньої школа I-III ступенів № 34 (директор Єрмак Любов Василівна) відбудеться обласний етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання. До Полтави приїдуть учні 8-11 класів усіх районів області, які стали переможцями попередніх етапів олімпіади.

.


.
«Знай, вмій – дій!»

Студенти факультету технологій та дизайну Анастасія Кірсанова та Дрозд Олена 16 січня 2018 року долучилась до тематичного Брейн-рингу «Знай, вмій – дій!», який відбувся на базі громадського центру для підлітків «LightHouse» БО «Світло надії». Захід відбувся у рамках реалізації ініціативи «Це По-Полтавськи», метою якої є згуртування громади для підвищення потенціалу до спільного вирішення нагальних соціальних-культурних викликів та сприяння формуванню сталої системи взаємодії жителів міста, за підтримки Europian Union та Міжнародної організації міграції.

У Брейн-ринзі взяли участь студенти 4 навчальних закладів Полтави. Запитання, що на них шукали відповіді команди-учасниці, стосувались попередження ризикованої поведінки, профілактика поширення соціально небезпечних хвороб, а також і загальні знання з різних сфер життя. В нагоді учасникам була не лише ерудованість, але логічне мислення і почуття гумору. Усі учасники отримали заохочувальні подарунки – набори блокнотів, лінійок, магнітів.

.