ПДПУ Факультет технологій та дизайну

Новини


Полтавська галушка

9 червня 2018 року на Соборному майдані та площі перед Білою альтанкою було людно: тут уперше відбувся Міжнародний фестиваль «Полтавська галушка». Організатором гастрофестивалю стала газета «Полтавський вісник», а ідейною натхненницею свята – її головна редакторка Лариса Семеняга.

Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка теж став учасником цього фестивалю. Зокрема викладачі та студенти факультету технологій та дизайну розгорнули виставку українських рушників та натхненно ділилися з гостями свята своєю майстерністю – Галамбош Габрієлла Василівна, Черних Анастасія Олександрівна навчали виготовляти сувеніри з солоного тіста, а Яремака Наталія Сергіївна та Минак Анастасія Борисівна – сувеніри з глини. Оздоблювати декоративні дочечки у техніці «декупаж» навчали Срібна Юлія Анатоліївна та Шпортюк Сніжана Миколаївна. Майстерність виготовляння ляльки-мотанки демонстрували Охріменко Лідія Сергіївна та Рись Оксана Олександрівна. Дітей навчали розпису на склі Мусійко Катерина Сергіївна і Кібальник Вікторія Анатоліївна. Створити дизайн-образ дівчинки україночки дітлахам пропонували Гиря Інна Олександрівна та Шовкова Анна Олександрівна. А також усім бажаючим заплітала диво-коси Ляліна Аліна Станіславівна.

На площі перед Білою альтанкою гостей свята милували своїми талантами кращі творчі колективи педагогічного вишу. У концертній програмі брав участь студентський театр мод факультету технологій та дизайну. Цього дня на розсуд широкого загалу було презентовано колекцію «Полтавська Писанка». А на сцені перед Успенським собором, колекцію одягу «Феєрія льону», створену студентами факультету технологій та дизайну за ескізами магістранта Юрія Матвєєва, демонстрували моделі з центру «Століття краси» (керівник Ольга Агеєва).

.


.


.


.


.


.

ВЗЯВ БИ Я БАНДУРУ

27 травня 2018 року викладачі факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка взяли участь у обласному святі кобзарського мистецтва «Взяв би я бандуру» на вшанування пам’яті кобзаря-земляка Ф.Д. Кушнерика, яке проходило у селищі Велика Багачка.

На головній сцені свята були представлені дві колекції одягу «Феєрія льону» та «Полтавська писанка», виготовлені студентками факультету технологій та дизайну. Демонстрували колекції неповторні та чарівні дівчата з модельної агенції «Століття краси» (керівник Ольга Агєєва).

Театр мод факультету технологій та дизайну був відзначений подякою за вагомий внесок у справу відродження і розвитку національної культури, популяризацію української вишивки, активну участь у культурно-мистецькій програмі обласного свята кобзарського мистецтва «Взяв би я бандуру».

.


.


.


.


.


.


.

ВІТАЄМО КРАЩИХ ВИПУСКНИКІВ ФАКУЛЬТЕТУ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ДИЗАЙНУ – УЧАСНИКІВ РЕКТОРСЬКОГО БАЛУ 2018 РОКУ

Щороку ряди випускників факультету поповнюються талановитими, успішними та відомими особистостями. Сьогодні ми пишаємося нашими випускниками, серед них:

– Людмила Сакало – відмінниця, Лауреат Державної премії України у галузі освіти, майстер І категорії;

– Людмила Суярко – відмінниця, дипломант І ступеня ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу наукових робіт в галузі знань «Технологічна освіта», стипендіат Верховної ради України;

– Юрій Матвєєв – дизайнер одягу та художник-модельєр, нагороджений подякою міського голови з нагрудним знаком за самовіддане служіння мистецтву, високу професійну майстерність; лауреат премії Самійла Величка «Подвижник у галузі історії й культури України», володар ордену Дмитрія Ростовського за заслуги перед Українською православною церквою;

– Наталія Мосюндзь – відмінниця, майстер з художньої вишивки бісером, лауреат І ступеня у номінації «Оригінальне мистецтво», категорія професіонали, на Міжнародному фестивалі-конкурсі BUKOVEL-FEST;

– Катерина Сердюк – переможець щорічного конкурсу «Студент року – 2017» у номінації «Творча особистість Полтавщини», переможець Міжнародних, Всеукраїнських та обласних вокальних фестивалів та конкурсів, володар Гран-Прі «Зірки Чорного моря» м. Залізний порт;

– Анастасія Ткаченко – відмінниця, неодноразовий дипломант ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу наукових робіт у галузі знань «Цивільна оборона та пожежна безпека» диплом ІІ ступеня м. Харків, диплом ІІІ ступеня м. Львів.

Варто відзначити наших відмінників, творчих талановитих випускників: Анастасію Назаренко, Сніжану Шпортюк, Вікторію Кібальник, Оксану Мелешко, Анну Шовкову, Юлію Айкян, Наталію Жогло, Юлію Дементій та Лілію Твердохліб. Побажаємо їм професійних злетів та творчого натхнення.

.


.


.


.


.


.


.


.


.


.


.


.


.


.


.


.


.


.


.


.


.


.


.


.

У рамках Універсальної книжкової виставки-ярмарку «ПОШУК» – крайового проекту щодо популяризації українськомовної книги, підвищення культури читання, налагодження зв’язків між читачами, авторами й видавцями;

23 травня 2018 року студенти І та ІІІ курсів факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка відвідали творчу зустріч з педагогом, поетесою, громадською діячкою Марією Чумарною, тематика якої «Тайнопис української вишивки» відбулася у відділі мистецтв Полтавської обласної бібліотеки імені І.П.Котляревського.

.

ОБРАЗ І СЛОВО КОБЗАРЯ У ВИШИВЦІ

21 травня 2018 року у виставковій залі Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського була проведена виставка-презентація галереї вишитих портретів Т.Г.Шевченка у проекті «Образ і слово Кобзаря у вишивці» до дня перепоховання Тараса Шевченка в Україні, за сприяння Департаменту культури та туризму Полтавської обласної державної адміністрації та комунальної установи Обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи Полтавської обласної ради.

Студентки 4 курсу факультету технологій та дизайну Назаренко Анастасія та Шпортюк Сніжана були нагороджені подяками та грамотами за участь у проекті «Образ і слово Кобзаря у вишивці» за ескізами заслуженого майстра народної творчості України Григорія Кисіля, активну громадянську позицію, популяризацію шевченківської спадщини та мистецтва української вишивки.

.


.


.


.

EdCamp Poltava 2018

Факультет технологій та дизайну став співорганізатором проведення Регіональної (не)конференції для шкільних педагогів міні-EdCamp Poltava 2018 «Від ЩАСЛИВОГО ВЧИТЕЛЯ до ЩАСЛИВИХ УЧНЯ й УЧЕНИЦІ», яка відбулася 19 травня 2018 р. у стінах Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка.

У складі оргкомітету регіональної (не)конференції декан факультету технологій та дизайну, доктор педагогічних наук, професор, заслужений працівник освіти України Валентина Титаренко. Викладачі факультету технологій та дизайну доц. Гриценко Л.О., доц. Борисова Т.М., ас. Галамбош Г.В., доц. Титаренко О.О., ас. Срібна Ю.А. та навчальні майстри Гиря І.О., Година О.В., Дядюн Л.М., Кібальник В.А., аспіранти Охріменко Л.С., Орлова Н.С., Поляков С.В. та студенти Шовкова А.О., Шпортюк С.М. проводили майстер-класи народної та сучасної творчості для учасників регіональної (не)конференції. В організації (не)конференції для шкільних педагогів були задіяні студенти волонтерського сектору ПНПУ імені В.Г.Короленка, головою якого є студентка факультету технологій та дизайну Дрозд О.О.

У холі навчального корпусу № 1 факультет технологій та дизайну презентував масштабну виставку творчих робіт викладачів та студентів факультету, забезпечив оформлення фото-зони, локацій та приміщень для їх проведення.

Роботу з експертами у локація 3-9 забезпечували завідувачі комп’ютерних лабораторій Кербут Ю.В., Маджара М.М. та викладачі факультету доц. Кузьменко П.І., ас. Яремака Н.С., ас. Чорнусь С.М.

.


.


.


.


.


.


.

СТУДЕНТИ ФАКУЛЬТЕТУ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ДИЗАЙНУ СТАЛИ АКТИВНИМИ УЧАСНИКАМИ СВЯТКОВИХ ЗАХОДІВ У НАШОМУ МІСТІ ДО ДНЯ ЄВРОПИ.

19 травня 20018 р. у Корпусному парку м. Полтави відбулося святкування Дня Європи. У програмі заходу Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка презентував здобутки та нагороди факультетів нашого вишу. Ляльки у національних костюмах європейських країн стали окрасою виставки про результати міжнародної співпраці нашого вишу.

.


Голова культурно-масового сектору факультету технологій та дизайну Тетяна Коваленко була активним учасником інтерактивної гри «Подорожуємо Європою», учасниками якої стали мешканці та гості нашого міста, що відвідали Корпусний парк цього дня. Дорослі та діти кріпили відтиски своїх долоньок з побажаннями на прапорці європейських країн, які бажають відвідати.

На головній сцені дійства ПНПУ імені В. Г. Короленка представляв концертну програму кращих творчих колективів. Студентський театр мод факультету технологій та дизайну демонстрував дві колекції одягу «Полтавська писанка» та «Денім». Моделі цих колекцій виготовили та презентували автори – студенти факультету технологій та дизайну.

.


.


.


.

ВИКЛАДАЧІ ФАКУЛЬТЕТУ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ДИЗАЙНУ ПОЛТАВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ПЕДАГОГІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ В.Г.КОРОЛЕНКА ОДЕРЖАЛИ СЕРТИФІКАТИ ПРОБЛЕМНОЇ ЛАБОРАТОРІЇ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ.

З 12 лютого по 22 квітня 2018 року викладачі факультету технологій та дизайну к.п.н., доц. Борисова Т.М., к.п.н., доц. Кузьменко П.І., к.п.н., асист. Галамбош Г.В. навчалися на відкритому дистанційному курсі «Технологія розробки дистанційного курсу», який створено проблемною лабораторією дистанційного навчання Харківського національного автомобільно-дорожнього університету. Курс навчання проводив кандидат технічних наук, професор Кухаренко Володимир Миколайович.

Викладачі успішно виконали програму курсу у повному обсязі (8 тижнів, 72 години) та розробили наступні дистанційні курси:

– «Технічна естетика та ергономіка», автор Борисова Тетяна Миколаївна;

– «Основи інтелектуальної власності», автор Кузьменко Павло Іванович;

– «Теорія і методика позашкільної освіти», автор Галамбош Габріелла Василівна.

.


.


.

Роботи студентки факультету технологій та дизайну Рутковської Анжели Олександрівни, дипломантки та переможниці Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Трудове навчання та технології».

.


.

ФОРМУВАННЯ СУЧАСНОГО БЕЗПЕЧНОГО ТА ЗДОРОВОГО ОСВІТНЬОГО СЕРЕДОВИЩА: РЕАЛІЇ ТА ПЕРСПЕКТИВИ

На факультеті технологій та дизайну 3-4 травня 2018 року була проведена Регіональна науково-практична конференція, присвячена Всесвітньому Дню цивільної оборони та Всесвітньому Дню охорони праці «Формування сучасного безпечного та здорового освітнього середовища: реалії та перспективи».

З вітальним словом до учасників та гостей конференції звернувся проректор з наукової роботи, доктор географічних наук Шевчук Сергій Миколайович.

.

На конференції були присутні студенти факультету технологій та дизайну, психолого-педагогічного, фізико-математичного, філології та журналістики та фізичного виховання.

.

У пленарному засіданні з доповіддю виступили начальник управління з питань цивільного захисту Полтавської облдержадміністрації Стеблянко Віктор Миколайович, начальник Головного управління ДСНС України у Полтавській області Салогуб Володимир Анатолійович, начальник управління Держпраці у Полтавській області Щербак Сергій Леонідович.

Про охорону праці та безпеку життєдіяльності на Дніпропетровщині доповіла доктор педагогічних наук, професор ДВНЗ Криворізького державного педагогічного університету, дійсний член міжнародної Академії безпеки життєдіяльності, дійсний член міжнародної Академії культури безпеки, екології та здоров’я, почесний член Європейської асоціації з безпеки Яковлєва Вікторія Анатоліївна.

.

.

У практичному модулі конференції лікар Вищої категорії Полтавського обласного центру екстреної медичної допомоги Ірина Назимівна Гарбар провела тренінг із домедичної допомоги при зупинці серця, травмах та аспірації стороннього тіла.

.

.

.

4 травня 2018 року в аудиторії 111 відбулося засідання секції № 1 «Упровадження здоров’язберігаючих та безпечних технологій в освітній простір» (доц. Кудря О. В.); в аудиторії 208 відбулося засідання секції № 2 «Аспекти формування здорового способу життя» (доц. Кондель В. М.); в аудиторії 207 відбулося засідання секції № 3 «Управління діями щодо запобігання виникненню нещасних випадків та професійних захворювань в галузі освіти» (ст. викл. Титаренко В. М.); в аудиторії 210 відбулося засідання секції № 4 «Формування культури здоров’я особистості» (асист. Чорнусь С.М. )ЗАХИЩЕНЕ І ЗДОРОВЕ ПОКОЛІННЯ

З нагоди відзначення Всесвітнього дня охорони праці 27 квітня 2018 року кафедрою виробничо-інформаційних технологій та безпеки життєдіяльності Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка було організовано та проведено круглий стіл «Захищене і здорове покоління», за сприяння Головного управління ДСНС України, Управління держпраці у Полтавській області, Управління виконавчої дирекції фонду соціального страхування України у Полтавській області, Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Полтавської області та Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського.

.

Програмою роботи круглого столу було передбачено два модулі – презентаційний та практичний. До обговорення проблематики долучилися викладачі нашого вишу та гості.

Пругло Віталій Олександрович – головний інспектор Полтавського міськрайонного управління ГУ ДСНС України у Полтавській області;

Попруга Віктор Олексійович – заступник начальника центру навчальної та виробничої роботи Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Полтавської області;

Чемшит Валентина Григорівна – методист вищої кваліфікаційної категорії відділу природничо-математичних дисциплін та технологій ПОІППО ім. М.В. Остроградського, відмінник освіти України, лауреат премії імені І. Г. Ткаченка;

Руденко Володимир Борисович – кандидат економічних наук, заступник начальника Полтавського міського відділення управління ВД ФСС України у Полтавській області;

Щербак Оксана Володимирівна – начальник відділу з профілактики страхових випадків управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області, головний страховий експерт з охорони праці;

Сусло Жанна Володимирівна – заступник начальника відділу нагляду в АПК та СКС Управління держпраці у Полтавській області;

Черкаська Анна Михайлівна – головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління держпраці у Полтавській області.

.

.

.

.

.


ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ СТУДЕНТСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ ЗІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «ТРУДОВЕ НАВЧАННЯ ТА ТЕХНОЛОГІЇ»

24-26 квітня 2018 року в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини проходив ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Трудове навчання та технології ».

Учасниками олімпіади були представники 27 навчальних закладів з усієї України, серед них Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка представляла студентка факультету технологій та дизайну Рутковська Анжела Олександрівна.

.

Високопрофесійне журі, до складу якого ввійшли провідні науковці в галузі професійної та технологічної освіти оцінювало рівень теоретичної та практичної підготовки майбутніх учителів трудового навчання та технологій.

Під час олімпіади учасники виконували тестові завдання теоретичного блоку, розробляли план-конспект уроку використовуючи інтерактивні форми і методи навчання, інноваційні технології, а також захищали свій творчий проект.

За результатами проведення олімпіади відбулася церемонія вручення дипломів призерам та грамот – учасникам.

Рутковська Анжела Олександрівна нагороджена дипломом І ступеня за перемогу у Всеукраїнській студентській олімпіаді зі спеціальності «Трудове навчання та технології » та стала лауреатом премії імені В.К.Сидоренка.

.

.

Колектив факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка був визнаний найкращим факультетом у номінації «Лідер технологічної освіти».

.

24-26 квітня 2018 року в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини також проходив Всеукраїнський фестиваль декоративно-прикладного мистецтва. Головою журі якого була доктор педагогічних наук, професор, декан факультету технологій та дизайну ПНПУ імені В.Г.Короленка Титаренко Валентина Петрівна.

.

Роботи студентів факультету Марії Смірнової, Наталії Мосюндзь, Людмили Суярко, Вікторії Мороз, Сніжани Шпортюк стали окрасою фестивалю та були визнані кращими на виставці творчих робіт, а їх автори стали дипломантами Всеукраїнського фестивалю декоративно-прикладного мистецтва.

.

Вітаємо наукових керівників – викладачів кафедри теорії і методики технологічної освіти: професорів Титаренко Валентину Петрівну та Цину Андрія Юрієвича, доцентів Гриценко Ларису Олександрівну та Титаренко Ольгу Олександрівну, асистентів Срібну Юлію Анатоліївну і Галамбош Габріелу Василівну з підготовкою студентів факультету та успішним виступом на ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Трудове навчання та технології» й Всеукраїнському фестивалі декоративно-прикладного мистецтва.

.


СТУДЕНТИ ФАКУЛЬТЕТУ ВПОРЯДКУВАЛИ ТЕРИТОРІЇ МАЙСТЕРЕНЬ


.

.

.

.
25 квітня 2018 року викладачами факультету технологій та дизайну: Гриценко Л.О. – к.п.н., доцент кафедри теорії і методики технологічної освіти, Кузьменком П.І. – к.п.н., доцент кафедри основ виробництва та дизайну та заступником відповідального секретаря приймальної комісії Новописьменим С.А. – к.п.н., асистент кафедри біології та основ здоров’я людини була проведена профорієнтаційна бесіда із студентами Красноградського коледжу Комунального закладу "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради по питанню вступу до нашого закладу вищої освіти.

.

.
17-18 квітня 2018 року магістрантка факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка Суярко Людмила Вікторівна стала переможницею у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук 2017/2018 н.р. зі спеціальності «Технологічна освіта», який проводився на базі Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка та нагороджена дипломом І ступеня.

.
З 17 по 19 квітня 2018 року відбувся щорічний Всеукраїнський конкурс-змагання учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання на базі Івано-Франківського обласного державного центру науково-технічної творчості учнівської молоді.

Програмою конкурсу було передбачено участь кожного учасника команди у 4 видах змагань: «Теоретичний залік», «Спортивно-технічне завдання», «Технічне завдання» та «Творче завдання». Призером стала команда Полтавської області. Керівник команди аспірантка кафедри теорії і методики технологічної освіти Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка – Козирод Ольга Геннадіївна.

.

.
СТУДЕНТСЬКА ВЕСНА

Студенти та викладачі факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка представили творчий проект-колекцію «Полтавська писанка», який був презентований на звітному концерті найкращих мистецьких колективів і виконавців педагогічного університету «Студентська весна».

Творчою ідеєю створення колекції стали писанкові мотиви притаманні Полтавщині. Кольорова гамма та символіка трансформована у незабутні ескізи суконь та костюмів колекції. Розробник проекту доцент кафедри основ виробництва та дизайну Борисова Тетяна Миколаївна, соло Олександри Титаренко

.

.

.

.

.
ТРИВАЄ РОБОТА ІІІ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ ІНТЕРНЕТ-КОНФЕРЕНЦІЇ «ДИЗАЙН-ОСВІТА: ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ» (ПРИСВЯЧЕНА МІЖНАРОДНОМУ ДНЮ ДИЗАЙНЕРА)

12 квітня 2018 року о 12.00 годині розпочалася Інтернет-дискусія через браузер Googlе у додатку Hangonts ІІІ Всеукраїнської науково-практичної Інтернет-конференції «Дизайн-освіта: проблеми та перспективи» (присвячена міжнародному Дню дизайнера), яку організувала кафедра основ виробництва та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка.

У Інтернет-дискусії брали участь науковці з різних навчальних закладів України:

- Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова (м. Київ);

- Херсонського факультету Одеського державного університету внутрішніх справ (м. Херсон);

- Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка (м. Чернігів);

- Національного університету біоресурсів і природокористування України (м. Київ);

- Інституту мистецтв Київського університету імені Бориса Грінченка (м. Київ);

- Державного вищого навчального закладу «Криворізький державний педагогічний університет» (м. Кривий Ріг);

- Української інженерно-педагогічної академії (м. Харків);

- Київського національного університету технологій та дизайну;

- Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка (м. Кропивницький);

- Рівненського державного гуманітарного університету (м. Рівне);

- Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини (м. Рівне);

- Бердянського державного педагогічного університету (м. Бердянськ).

До роботи конференції долучилися вчителі загальноосвітніх навчальних закладів міста та області.

.

.

Матеріали Інтернет-конференції будуть розміщені у електронному репозитарії бібліотеки імені М.А.Жовтобрюха Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка за посиланням http://dspace.pnpu.edu.ua/ .ВЕЛИКОДНІЙ БЛАГОДІЙНИЙ ЯРМАРОК

9 квітня 2018 року на Соборній площі біля Свято-Успенського кафедрального собору учетверте розгорнувся Великодній благодійний ярмарок, організований волонтерами ГО "Батальйон небайдужих".

Програмою ярмарку було передбачено виставка творчих робіт, благодійна лотерея, концерт, частування, розваги та чудові майстер-класи з декоративного мистецтва для дітей і дорослих, які проводили студенти та викладачі факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка.

.

.

Усі охочі розписували писанки, виготовляли великодні сувеніри в техніці квілінг та декупаж, розпису по склу, великодня аплікація, виготовлення браслетів-фенічок з кольорових стрічок. Також уздовж ярмаркової алеї розгорнули яскраву виставку студентських робіт: тут були і яскраві сукні з елементами писанки, і мереживні рушники та скатертини, картини, вишиті сорочки та ужиткові речі, розшиті бісером, а на чільному місці – великодні композиції з писанок та крашанок.

.

.

.

.

.

Додаткову інформацію можна отримати за посиланням https://poltava365.com/drugij-den-velikodnya-vidznachili-guchnim-svyatomx-foto.htmlСВЯТО «ВОСКРЕСНИ, ПИСАНКО! »

Традиційно викладачі та студенти факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка впродовж 14 років беруть участь у обласному святі «Воскресни, Писанко!», що проходило у Карлівському міському будинку культури 9 квітня 2018 року.

На другий день після Пасхи Карлівка збирає майстрів народної творчості, художні колективи, представників мистецьких та освітніх закладів району та області. Студентки факультету технологій та дизайну Валентина Гулак та Олена Дрозд проводили майстер-клас з писанкового розпису для учасників великоднього дійства. На святі були презентовані тематичні роботи студентів та викладачів факультету.

.

.

.

Відбулося представлення нової колекції суконь за мотивами полтавських писанок, створеної студентами факультету технологій та дизайну під керівництвом доцента кафедри основ виробництва та дизайну Борисової Т.М. Демонстрували нову колекцію «Полтавська писанка» дівчата з модельної агенції «Століття краси» (керівник Ольга Агеєва). Писанкова колекція стала окрасою урочистого відкриття обласного свята «Воскресни, Писанко!».

.

Організатори свята відзначили творчу роботу студентів та викладачів факультету технологій та дизайну подякою за вагомий внесок у збереження духовних цінностей і традицій національної культури, народного мистецтва та активну участь у обласному святі «Воскресни, Писанко!».

.
ПОЛТАВЩИНА ВЕЛИКОДНЯ

3 квітня 2018 року в торгово-розважального центрі «Київ» проходив обласний проект «Полтавщина Великодня». Організаторами проекту були Управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації, комунальна установа «Обласний молодіжний центр» обласної ради та факультет технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка.

.

.

Студенти та викладачі факультету технологій та дизайну презентували виставку «Великодній вернісаж», надзвичайний різновид виробів студентів заворожував та надихав.

.

Неабиякий ажіотаж викликав майстер-клас «Таїнство виготовлення писанки». Можна було спробувати виготовити як класичну писанку, так і дізнатися про незвичні техніки - декупаж, розпис на склі, виготовлення великодньої листівки та плетення браслетів-фенічок із кольорових стрічок.

.

.

Додаткову інформацію можна отримати за посиланням http://vpoltave.info/post/53199-za-kilka-dniv-do-velikodnja-poltavsku-malechu-vchili-pisati-pisanki-(foto)ВЕЛИКОДНЯ ПИСАНКА

3 квітня 2018 року студенти факультету технологій та дизайну Рись Оксана і Дудка Інна (група ТД-31) та Гриценко Лариса Олександрівна – доцент кафедри теорії і методики технологічної освіти Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка за запрошенням адміністрації Полтавського коледжу харчових технологій Національного університету харчових технологій провели майстер-клас «Великодня Писанка» студентам комп’ютерно-технологічного відділення коледжу. Зі студентами коледжу була проведена профорієнтаційна бесіда щодо умов вступу в наш університет та ознайомлення зі спеціальностями за якими здійснюватиметься набір на навчання у 2018 році, роздані інформаційні буклети.

.

.

.
КОНКУРС ФАХОВОЇ МАЙСТЕРНОСТІ

Факультет технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка тісно співпрацює з професійними та професійно-технічними навчальними закладами м. Полтави та області.

3-4 квітня 2018 року на базі ДНЗ «Полтавське вище міжрегіональне професійне училище» проводився конкурс фахової майстерності серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти з професії «Столяр будівельний». Оцінювання результатів роботи учасників здійснювало авторитетне журі до складу якого увійшли:

ЗакапкоТ.І. – начальник відділу професійної (професійно-технічної) освіти Департаменту освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації;

Чайка О.А. – директор навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Полтавській області;

Нерадко І.Р. – майстер виробничого навчання Полтавського професійного ліцею.

Очолював журі ІІ обласного етапу Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти з професії «Столяр будівельний» кандидат педагогічних наук, доцент кафедри основ виробництва та дизайну Савенко Ігор Васильович.

.

.

.

.
КОНКУРС З КРЕСЛЕННЯ

1 квітня 2018 року викладачі факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка брали участь в обласному учнівському конкурсі з креслення серед учнів 8-11 класів закладів загальної середньої освіти Полтавської області (присвяченого пам’яті члена-кореспондента НАПН України В.К.Сидоренка), який був проведений на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського.

З вітальним словом до учасників звернулася голова журі, декан факультету технологій та дизайну, доктор педагогічних наук, професор, Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка Валентина Петрівна Титаренко.

.

Членами журі були доцент кафедри теорії і методики технологічної освіти Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка – Лариса Олександрівна Гриценко та учителі креслення, трудового навчання та технологій загальноосвітніх навчальних закладів Полтавської області.

Учні виконували: тестові завдання різного рівня складності та графічні практичні роботи.

.

.

.

.
СУЧАСНІ СОЦІОКУЛЬТУРНІ ПРАКТИКИ: КОМПЕТЕНТНІСНО-АКСІОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ

29-30 березня 2018 року на базі Полтавського літературно-меморіального музею В. Г. Короленка відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Сучасні соціокультурні практики: компетентнісно-аксіологічний аспект», присвячена 10-літтю кафедри культурології та методики викладання культурологічних дисциплін. Учасниками конференції стали науковці більш як із тридцяти вищих навчальних закладів та культурно-освітніх установ України. Проблематики конференції дозволила об'єднати у єдиному науковому пошукові здобутки представників різних гуманітарних наук: культурологів, істориків, філологів, філософів, мистецтвознавців, соціологів, географів, педагогів.

У вітальному слові, декан факультету технологій та дизайну професор Валентина Титаренко наголосила, що можливість обговорення культурологічних проблем, довкола яких точиться чимало дискусій у сучасному науковому полі – це цінний досвід, який варто підтримувати та примножувати.

Тематика наукових доповідей була спрямована на обговорення теоретичних і практичних проблем культурології, зокрема: провідних культурологічних концепцій у проекції на цінності сучасного українського суспільства; компетентнісного підходу до підготовки фахівців; теорії, історії та практики культурологічної регіоналістики; волонтерства, релігійного туризму, фестивального руху та інших новітніх соціокультурних практик; питань розвитку мистецтва й освіти в умовах соціокультурної модернізації суспільства.

Підбиваючи підсумки пленарного засідання модертор заходу, завідувач кафедри культурології та методики викладання культурологічних дисциплін Алла Литвиненко зауважила, що конференція з такою широкою проблематикою скликається уже не вперше і є успішною за кількістю та складом учасників: від студентів – до докторів наук, від екскурсоводів і музейних робітників – до ректорів провідних ВИШів. Це засвідчує про наявність певної наукової традиції.

.

Литвиненко Алла Іванівна, кандидат мистецтвознавства, кдоцент, завідувач кафедри культурології та методики викладання культурологічних дисциплін факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка

.

Гурова Інна Володимирівна, кандидат історичних наук, доцент кафедри культурології Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова (м. Київ)

.

Чирчик Сергій Васильович, доктор педагогічних наук, проректор з наукової роботи Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука (м. Київ)

.
МАТЕРІАЛИ І ТЕХНОЛОГІЇ КОМПАНІЇ «КНАУФ»

29-30 березня 2018 року викладачі факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка взяли участь у науково-практичній конференції «Матеріали і технології компанії «Кнауф» – високотехнологічне будівництво сьогодення та майбутнього». За сприяння Департаменту освіти та науки Полтавської обласної державної адміністрації, Управління освіти виконавчого комітету Полтавської міської ради, Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Полтавській області, ТОВ «Кнауф Гіпс Київ» конференція була проведена на базі Державного навчального закладу «Полтавське вище міжрегіональне професійне училище».

Учасниками заходу були доценти кафедри основ виробництва та дизайну, Борисова Т.М., Кузьменко П.І., Савенко І.В. та декан факультету технологій та дизайну – проф. Титаренко В. П.

Остапченко Т.Є. – керівник освітніх проектів ТОВ «Кнауф Гіпс Київ» висвітлила питання про інноваційні педагогічні технології та створення інноваційного середовища підготовки кваліфікованих робітників-опоряджувальників за технологіями «Кнауф».

.

.

.

Учнями Полтавського вищого міжрегіонального професійного училища був проведений майстер-клас «Улаштування сухої основи підлоги гіпсокартонними малоформатними елементами».

.

.
IV ЕТАПУ XXXVI ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ УЧНІВСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ З ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ / ТЕХНОЛОГІЙ

Викладач кафедри теорії і методики технологічної освіти факультету технологій та дизайну Галамбош Габріелла Василівна взяла участь у роботі журі IV етапу XXXVI Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання / технологій у м. Кам’янець-Подільського Хмельницької області (25-30 березня 2018 р.).

Протягом тижня учні 9-х та 11-х класів змагалися з технічної та обслуговуючої виду праці. Хлопці та дівчата демонстрували свої знання та вміння у 3-х турах: комплексна робота, теоретичний та практичний тури.

Після завершення олімпіади проводився аукціон у соціальній мережі Facebook (група «Кузня талантів») у рамках експерименту «Учнівське підприємство», який мав на меті надати учням практичну можливість оцінити вартість своїх виробів. В аукціоні брали участь лише вироби створені руками учасниками-фіналістами олімпіади. Виручені кошти будуть використані при закупці матеріалів для наступних олімпіад.

.

.

.

.

.
НА ФАКУЛЬТЕТІ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ДИЗАЙНУ ВШАНУВАЛИ БІЙЦІВ
НАЦІОНАЛЬНОЇ ГВАРДІЇ УКРАЇНИ

26 лютого 2018 року на факультет технологій та дизайну завітали активісти Полтавського осередку Національної гвардії України, які провели для студентів І-ІІІ курсів тематичний захід до Дня Національної гвардії України.

На початку заходу учасники вшанували пам’ять бійця полку «Азов» Сергія Бурлаки, який загину у ніч з 25-26 лютого 2016 року під час боїв під Широкіно.

Голова Полтавського осередку Анатолій Шиян повідомив про останні події на фронтах Східної України.

Студенти переглянули документальні фільми «У кожного свій фронт», «Наступальна операція в Широкіно» та відбулося тематичне обговорення вражень від переглянутих матеріалів.

.

.

.
«ДІТИ СОНЦЯ»

21 березня 2018 року за ініціативи студентської ради факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка студенти та викладачі долучилися до Всесвітнього флеш-мобу «LOTS OF SOCKS», який відбувся на базі Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка.

З вітальним словом до учасників дійства звернувся мер міста Полтави Олександр Мамай.

Під час заходу презентовано фото-проект «Сонячні діти серед нас», автор фото Анна Чапала, до Дня людей із синдромом Дауна. У рамках проекту студентством були придбані кольорові шкарпетки. Всі зібрані кошти будуть спрямовані на освітні програми для дітей з синдромом Дауна.

.

.

.

.
«СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ У СФЕРІ ПОШИТТЯ ОДЯГУ»

14-16 березня 2018 року доцент Борисова Т.М. та аспірант кафедри основ виробництва взяли участь у семінарі-практикумі для педагогічних працівників професій легкої промисловості за темою: «Сучасні технології у сфері пошиття одягу», який відбувся на базі ДНЗ «Регіонального центру професійної освіти швейного виробництва та сфери послуг Харківської області» (м. Харків).

У роботі семінару взяли участь 76 педагогічних працівників професій легкої промисловості з 20 регіонів України.

.

Семінар-практикум відкрила радник Міністра освіти і науки України, голова Національного партнерства в легкій промисловості України «Fashiоn Globus Ukraine» Голда Виноградська.

.

.

Під час семінару учасникам була презентована доповідь «Впровадження елементів дуальної форми навчання у закладах професійної освіти», яку виголосила Людмила Гармаш – головний спеціаліст відділу змісту та організації навчального процесу Департаменту професійної освіти МОНУ.

Презентовано «Інтерактивний навчальний посібник як ефективний навчальний ресурс у підготовці у підготовці кваліфікованих робітників для швейної галузі», проведено майстер-класи та тренінги.

Після закінчення семінару-практикуму відбувся фінал ІІІ Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «Прорив легкої промисловості» за номінаціями: «Колекції для дитячих вокальних ансамблів», «Сучасні колекції для працівників театрів та музеїв», «Урочисті образи для солістки та солісту оперного театру».«ЧАРІВНИЙ БІСЕР»

1 березня 2018 року на факультеті технологій та дизайну відбувся майстер-клас з призеркою обласного етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Полтавського територіального відділення Малої академії наук України у 2017-2018 навчальному році, учасницею Всеукраїнського конкурсу для дітей «Чарівний бісер – 2017», ученицею 9 класу комунального закладу «Полтавська гімназія «Здоров’я» №14» Лазарів Євгенією. Науковий керівник – учитель трудового навчання, випускниця факультету технологій та дизайну Куратнік Тетяна Вікторівна.

.

.

У ході майстер-класу були розглянуті особливості виготовлення бісерних прикрас сучасності. Студентам та викладачам було представлено нові техніки бісероплетіння та розробки авторських моделей жіночих прикрас.

.

.
«ВИКОРИСТАННЯ ДИСТАНЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ»

27 лютого 2018 року на факультеті технологій та дизайну був проведений навчально-методичний семінар «Використання дистанційних технологій в освітньому процесі факультету технологій та дизайну на платформі MOODL » для викладачів, який провела завідувач лабораторією інженерної та комп'ютерної графіки Кербут Юлія Василівна.

Під час семінару викладачі кафедр факультету ознайомилися із метою, перевагами та перспективами використання дистанційних технологій у навчальному процесі. Учасники навчально-методичного семінару зареєструвалися на онлайн-курси «Технології розробки дистанційного курсу – 2018».

.

.

.

.
«ОБМІН ДОСВІДОМ»

27 лютого 2018 року викладачі факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка взяли участь в обласному семінарі-практикумі «Обмін досвідом роботи щодо виявлення і розвитку творчих здібностей вихованців під час занять гуртка початкового технічного моделювання».

З вітальним словом та з доповіддю про перспективи розвитку сучасної технологіної освіти у позашкільних навчальних закладах виступив завідувач кафедри теорії і методики технологічної освіти, доктор педагогічних наук, професор Андрій Цина.

.

Про креативний, творчий підхід у роботі організатора гуртка позашкільної освіти йшлося у презентації завідувача кафедри культурології та методики викладання культурологічних дисциплін, кандидата мистецтвознавства, доцента Алли Литвиненко.

З учасниками семінару були проведено профоріентаційні бесіди та роздані інформаційні матеріали (буклети, календарики).

.

.
«ЗМАГАЙМОСЬ ЗА НОВЕ ЖИТТЯ!»

Викладач кафедри теорії і методики технологічної освіти факультету технологій та дизайну Галамбош Габріелла Василівна вкотре брала участь у роботі журі другого етапу IV Всеукраїнського конкурсу учнівської та студентської творчості «Змагаймось за нове життя!», присвяченого Лесі Українці, який проходив на базі ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» 24 лютого 2018 року.

Метою конкурсу-фестивалю є сприяння глибшому ознайомленню та вивченню молоддю спадщини великої української поетеси Лесі України, долучення підростаючого покоління до збереження і розвитку культурної спадщини українського народу.

.

.

.
НА ФАКУЛЬТЕТІ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ДИЗАЙНУ ТРИВАЄ ПРОФОРІЄНТАЦІЙНА РОБОТА

20 лютого 2018 року викладачі факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка доценти кафедри основ виробництва та дизайну Ігор Савенко та Павло Кузьменко відвідали професійно-технічне училище №23 імені Бірюзова з профорієнтаційною роботою щодо вступу до нашого закладу вищої освіти.

Майбутні випускники були ознайомленні із особливостями цьогорічної вступної кампанії до університету, широким спектром спеціальностей нашого факультету, отримали інформаційні буклети із детальною інформацією. Викладачами було проведено анкетування учнів, яке буде використано під час вступу.

.

.
МАСЛЯНА

18 лютого 2018 року викладачі та студенти факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка взяли участь у святкуванні етносвята «Масляна» під патронатом полтавського міського голови Олександра Мамая.

На театральній площі була представлена виставка найкращих творчих робіт студентів. Ажурні в’язані скатертини, вишиті сорочки виконані різними техніками Полтавщини, незабутні картини-триптих вишиті бісером.

.

.

Викладачами факультету проведена профорієнтаційна робота серед відвідувачів виставки, роздані інформаційні буклети щодо вступної компанії до нашого закладу вищої освіти.

.

.
«Весела масляна»

17 лютого 2018 року викладачі факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка взяли участь у святкуванні «Весела масляна» (с. Микільське) під патронатом депутата районної ради Віталія Турпінька та голови Микільської сільської ради Володимира Калюжного.

Концертна програма свята була дуже цікава та різноманітна. Талановиті виступи етноколективів, гуляння за народними звичаями, спалювання опудала зими та війни, святковий ярмарок.

Незабутній козацький куліш приготували викладачі факультету. З метою проведення профорієнтаційної роботи викладачами були проведені профорієнтаційні бесіди з метою вступу до нашого університету.

.

.

.

.
День Святого Валентина

14 лютого 2018 року викладачі та студенти факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка провели майстер-клас з виготовлення вітальної листівки до Дня Святого Валентина у техніці «квілінг» для учнів 4-х класів Полтавської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 3.

У ході даного майстер-класу студенти Шовкова Анна, Назаренко Анастасія, Кібальник Вікторія на чолі з доцентом кафедри теорії і методики технологічної освіти Кудрею Оксаною Володимирівною ознайомили школярів із технологічними особливостями створення вітальної листівки своїми руками у техніці «квілінг». Учні із великим захопленням і цікавістю створювали паперові елементи композиції для своїх листівок.

.

.

.

.

.
МАН

10 грудня 2018 року пройшов II етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Полтавського територіального відділення Малої академії наук України у 2017-2018 навчальному році, який проводив Департамент освіти й науки Полтавської обласної державної адміністрації та дирекція Позашкільного навчального закладу Полтавської обласної ради «Полтавська обласна Мала академія наук учнівської молоді».

Секцію «Українське народне мистецтво» відділення літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства очолювала – голова журі д.п.н., професор, декан факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка – Титаренко В.П., члени журі к.іст.н., доцент кафедри україноведення, культури та документоведення Полтавського національного технічного університету імені Ю.Кондратюка – Кочерга Н.К. та методист інструктивно-методичного відділу Полтавського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Полтавської обласної ради – Козирод О.Г.

Учасниками секції були 13 талановитих молодих науковців з різних загальноосвітніх навчальних закладів Полтавської області, які гідно захистили свої наукові здобутки. За підсумками роботи журі були визначені переможці секції. Перше місце посіла науково-дослідницька робота Ткаченко Тетяни Олександрівни за темою: «Як одягалися предки наші? (За поемою Івана Котляревського «Енеїда») опорного закладу «Засульської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст.-гімназії», Лубенського району.

.

Учасники захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН (секція «Українське народне мистецтво»)


.

Захист наукової роботи «Український Гомер ХІХ століття»Кір’яном Олександром Володимировичем (Великобагачанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ім. Г.С.Сковороди)


.

Науково-дослідницькі роботи учнів-членів МАН.
Відбувся обласний етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання

Упродовж багатьох років факультет технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка тісно співпрацює з Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти імені М.В. Остроградського.

.

3-4 лютого 2018 року на базі Полтавської гімназії №17 (директор Голтвяниця Олена Олексіївна) – обслуговуючі види праці та Полтавської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 34 (директор Єрмак Любов Василівна) – технічні види праці відбулася XXXVI Всеукраїнська учнівська олімпіада з трудового навчання (технологій) ІІІ етап 2017-2018 н.р.

З вітальним словом до учасників олімпіади звернулися в.о. ректора, перший проректор ПОІППО ім. М.В.Остроградського Наталія Віталіївна Корягіна, голова журі, доктор педагогічних наук, професор, декан факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка Валентина Петрівна Титаренко, директор Полтавської гімназії № 17, член оргкомітету олімпіади з трудового навчання Олена Олексіївна Голтвяниця, голова оргкомітету олімпіади з трудового навчання, методист вищої категорії відділу природничо-математичних дисциплін та технологій ПОІППО ім. М.В.Остроградського Валентина Григорівна Чемшит.

.

Учасниками олімпіади були 168 учнів 9-11класів, які приїхали з усіх районів області. Обласний тур олімпіади мав декілька турів: теоретичний тур, захист творчого проекту, комплексна робота. Переможці обласного етапу олімпіади представлятимуть Полтавську область на Всеукраїнській учнівській олімпіаді з трудового навчання (технологій) ІV етап у місті Хмельницькому.

.


.

Учасники олімпіади виконують завдання теоретичного туру


.


.

Учасники олімпіади виконують комплексну роботу


.

Захист творчого проекту учнем 11 класу Полтавської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 34 Дмитром Бабичем

Викладачами факультету доктором педагогічних наук, професором, завідувачем кафедри теорії і методики технологічної освіти Циною Андрієм Юрієвичем, доцентом кафедри основ виробництва та дизайну Савенком Ігорем Васильовичем, доцентом кафедри основ виробництва та дизайну Кузьменком Павлом Івановичем, доцентом кафедри теорії і методики технологічної освіти Гриценко Ларисою Олександрівною було проведено профорієнтаційну роботу з учнями 11-х класів та роздано інформаційні матеріали, щодо вступної компанії до нашого закладу вищої освіти.Про проведення обласного етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання

Упродовж багатьох років факультет технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка тісно співпрацює з Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти імені М.В. Остроградського.

20-21 січня 2018 року на базі Полтавської гімназії №17 (директор Голтвяниця Олена Олексіївна) та Полтавської загальноосвітньої школа I-III ступенів № 34 (директор Єрмак Любов Василівна) відбудеться обласний етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання. До Полтави приїдуть учні 8-11 класів усіх районів області, які стали переможцями попередніх етапів олімпіади.

.


.
«Знай, вмій – дій!»

Студенти факультету технологій та дизайну Анастасія Кірсанова та Дрозд Олена 16 січня 2018 року долучилась до тематичного Брейн-рингу «Знай, вмій – дій!», який відбувся на базі громадського центру для підлітків «LightHouse» БО «Світло надії». Захід відбувся у рамках реалізації ініціативи «Це По-Полтавськи», метою якої є згуртування громади для підвищення потенціалу до спільного вирішення нагальних соціальних-культурних викликів та сприяння формуванню сталої системи взаємодії жителів міста, за підтримки Europian Union та Міжнародної організації міграції.

У Брейн-ринзі взяли участь студенти 4 навчальних закладів Полтави. Запитання, що на них шукали відповіді команди-учасниці, стосувались попередження ризикованої поведінки, профілактика поширення соціально небезпечних хвороб, а також і загальні знання з різних сфер життя. В нагоді учасникам була не лише ерудованість, але логічне мислення і почуття гумору. Усі учасники отримали заохочувальні подарунки – набори блокнотів, лінійок, магнітів.

.