ПДПУ Факультет технологій та дизайну


9 листопада

З нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г.Короленка долучився до святкової програми, підготовленої управлінням культури Полтавської обласної державної адміністрації.

На другому поверсі Полтавського обласного театру імені М.В. Гоголя була розгорнена різнобічна виставка викладачів і студентів факультету технологій та дизайну, де були представленні різьблені вироби з дерева, вишиті рушники, картини та сорочки, виконані різноманітними техніками Полтавщини, бісерні топі арії та в’язані скатертини. Виставку доповнювали незабутні килими майстрів народної творчості.

Привітати діячів культурної галузі Полтавщини завітав і голова Полтавської ОДА Валерій Головко.

Додаткову інформацію можна знайти за наступними Інтернет посиланнями:

http://www.adm-pl.gov.ua/news/diyachiv-kulturi-ta-maystriv-narodnogo-mistectva-poltavshchini-privitali-z-profesiynim-svyatom;

https://www.youtube.com/watch?v=WfUcFX14g4k

.

.

.
«ОСВІТА ДЛЯ СТАЛОГО РОЗВИТКУ»

У рамка проекту «Освіта для сталого розвитку» студентами та викладачами факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка був проведений майстер-клас «Ляльковий театр з підручних матеріалів» на базі дошкільного навчального закладу ясла-садок № 36 «Івасик-Телесик».

До участі долучилося 30 дітей ясельної-молодшої групи, яким було запропоновано створити героїв дитячої народної казки «Ріпка», власними руками. Малеча із захопленням виконувала завдання. Після закінчення майстер-класу кожна з підгруп розіграла казку «Ріпка».

Студенти груп ТД-31(Рись Оксана, Дудка Інна) та ПН-42 (Кібальник Вікторія, Шовкова Анна) презентували дитячу модель-сукню з нетрадиційних матеріалів. Для її створення були використані пластикові вироби, гофрований папір та неткані матеріали.

.

.

.

.

.
«HAND-MADE»
31 жовтня 2017 року в рамках «Обласної цільової програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017-2020 р.р.» представники студентської ради факультету технологій та дизайну (Дудка Інна, Мороз Вікторія, Рись Оксана, Рутковська Анжела, Волошина Ірина, Теремецька Анна), як співорганізатор семінару лідерів учнівського та студентського самоврядування «Якщо не я, то хто?», провели майстер-клас з виготовлення національної листівки «hand-made».

Учасниками семінару були учні загальноосвітніх навчальних закладів та працівники органів управління освіти, які опанували техніку виготовлення та оздоблення національної листівки.

.

.

.

.

.

.ПРОДОВЖЕНО ДІЯЛЬНІСТЬ СПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ ВЧЕНОЇ РАДИ К44.053.02 ІЗ ЗАХИСТУ КАНДИДАТСЬКИХ ДИСЕРТАЦІЙ ЗА СПЕЦІАЛЬНІСТЮ 13.00.02 – ТЕОРІЯ І МЕТОДИКА ТЕХНОЛОГІЧНОЇ ОСВІТИ

З жовтня 2017 року продовжена каденція спеціалізованої вченої ради К 44.053.02 із захисту кандидатських дисертацій за спеціальністю 13.00.02 – теорія і методика технологічної освіти. До складу ради входять авторитетні науковці з міст Києва, Переяслав-Хмельницького, Умані, Херсону та провідні викладачі Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка.

Головою спеціалізованої вченої ради призначено доктора педагогічних наук, професора В.П. Титаренко, заступником – доктора педагогічних наук, професора А.Ю. Цину, вченим секретарем – кандидата педагогічних наук, доцента І.В. Савенка.

Запрошуємо до співпраці!!!

.
«ПРОСТО-КВЕСТ»

17 жовтня 2017 року студентська рада факультету технологій та дизайну організувала та провела тематичний «Просто-квест» по визначних місцях нашого міста. Учасникам квесту довелося визначати місце наступної локації за загадками підказками, на зразок такої:

1. "Саме мій заповіт облетів увесь світ. Я багато, що писав і за це сам страждав"

2. Я не потрібен вдень, але дуже потрібен вночі.

Ти побачиш мене у пітьмі.

Я перший із тих кого не бачить двох-головий птах.

Затанцюй навколо мене і тобі відкриється шлях далі.

У квесті взяли участь студенти двох факультетів фізичного виховання й технологій та дизайну.

Вітаємо переможців квесту – команду студентів факультету фізичного виховання!!!

Щиро дякуємо Дрозд Олені та Гулак Валентині за творчі завдання-загадки та організацію цього культурно-спортивного заходу!!!

.

.

.

.

.
АНОНС

19 жовтня 2017 року відбудеться обласний науково-практичний семінар з проблеми: «НОВІ ПІДХОДИ ДО ВИВЧЕННЯ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ В ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ ШКОЛІ» для методистів трудового навчання, технологій науково-методичних центрів, районних (міських) методичних кабінетів, об'єднаних територіальних громад та керівників районних (міських) методичних об'єднань вчителів трудового навчання, технологій.

Семінар буде проводитися за підтримки відділу освіти, сім'ї та молоді Котелевської районної державної адміністрації на базі Котелевської гімназії імені С.А. Ковпака № 1.

У семінарі беруть участь наукові керівники спеціальної дослідницької групи «Проектування як засіб пізнання в освітній галузі «Технології» проф. Титаренко В.П., проф. Цина А.Ю., доц. Савенко І.В. та викладачі кафедр факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка.Студенти третього курсу спеціальності «Культурологія» факультету технологій та дизайну стали співорганізаторами квесту «Скарби Короленківської садиби».

У рамках фестивалю про сучасне місто та його суспільство «Майстерня міста» (14-17 вересня 2017 р.), студенти третього курсу спеціальності «Культурологія» факультету технологій та дизайну Анастасія Минак, Тетяна Тилінська та Альона Алєксєєнко взяли участь у організації та проведенні квесту «Скарби Короленківської садиби».

Літературно-меморіальний музей В.Г. Короленка вибухнув шквалом позитивних емоцій учасників, яких виявилося так багато, що довелося формувати групи з різних за віком та фізичною підготовкою людей. Учасниками квесту були діти, літні люди, військові, представники громадських організацій, туристичних фірм, сімейні пари тощо. Традиційно учасників квесту працівники музею частували фірмовим короленківським чаєм зі смачним печивом.

Приємно, що в музеях нашого рідного міста проводиться така важлива робота і втілюються цікаві ідеї.

.


.Мистецька зустріч із учителями-мовниками Полтавщини

29 червня 2017р., у мистецькій вітальні Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара відбулася зустріч кандидата історичних наук, старшого викладача кафедри культурології та методики викладання культурологічних дисциплін Олександра Лук'яненка з учителями української мови та літератури Полтавської області.

.

На заході відбулася презентація цьогорічних видань поета – збірки інтимної лірики "Книгозбірня пам'яті" та драми-перегуку за твором Г. Герца "Прованська казка". Учителі-мовники отримали у подарунок збірку "Філософія родошанування", за яку О. Лук'яненко був удостоєний обласної премії імені П. Мирного. Невимушено творчу атмосферу підтримували екскурси у театральний світ. Освітяни не лише почули, але й побачили відтворене поетичне слово у фрагментах драм у виконанні театру "Фабула" ПНПУ імені В. Г. Короленка. Це, зокрема, переклади О. Лук'яненка віршів іранського поета Фірдоусі з його епічного твору "Шах Наме". Витончено звучали й пісні на слова полтавського поета у виконанні випускниці музичного училища імені М. Лисенка Марини Закаблук "Буду твоїми ліками" та "Intermezzo".

.

Бібліотека для юнацтва імені О. Гончара на знак удячності за плідну співпрацю подарувала кафедрі культурології ряд мистецьких та краєзнавчих видань. Окрім літературної дискусії, учителі з цікавістю дізналися про спеціальність "Культурологія" у стінах педагогічного вишу у межах профорієнтаційної частини заходу.

.15–19 травня 2017

ЗАХОДИ ДО ДНЯ НАУКИ

на факультеті технологій та дизайну

Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка

Завантажити план заходів

23–24 березня 2017

Шановні колеги!

Запрошуємо вчених, керівників закладів освіти та культури,

науково-педагогічних працівників,учителів, докторантів, аспірантів, магістрів і студентів до участі у роботі

Всеукраїнської науково-практичної конференції

«КУЛЬТУРОЛОГІЧНА РЕГІОНАЛІСТИКА: ТЕОРІЯ, ІСТОРІЯ, ПРАКТИКА»

Конференція відбудеться 23–24 березня 2017 року

Завантажити програму

5 березня 2017

05 березня 2017 року у fast-casual ресторані «Комора. Перша галушкова мануфактура» студентка ІІ курсу факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка Мороз Вікторія провела майстер-клас для дітей різного віку по виготовленню листівки.

.

.

.
21 грудня 2016

Новорічний сюрприз для викладачів та студентів факультету технологій та дизайну підготували студенти групи К-24 (с) – Інна Кисляк, Наталія Мацак, Анжела Шпак та Олена Петренко та студенти І та ІІ курсу факультету. Також до свята долучився гурт «Вікторія». Учасники новорічного дійства отримали годину приємних вражень. Студенти та викладачі факультету були нагороджені грамотами та солодкими подарунками.


.

.

.

.

.

19 грудня 2016

19 грудня 2016 року відбулося нагородження учасників конкурсу «ПНПУ твоїми очима» за підтримки профспілкового комітету Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка.

Магістранти факультету технологій та дизайну Бережна Марина нагороджена дипломом І ступеня за перемогу в номінації «Фотографія портретного типу», назва роботи «Відкрий для себе Сухомлинського…») та Ткаченко Анастасія нагороджена дипломом ІІІ ступеня за перемогу у номінації «Фотографія пейзажного типу», назва роботи «Посередній учитель розповідає. Хороший вчитель пояснює. Чудовий вчитель показує. Геніальний вчитель надихає».


.

.

.

.

17 грудня 2016

17 грудня 2016 року у полтавській Галереї мистецтв ім. Ярошенка пройшов показ колекції жіночого одягу, присвячений зірці німого кіно початку ХХ століття, знаменитій полтавці Вірі Холодній.


.

Талановитий творчий тандем Олена Гопей – Юрій Матвєєв (магістрант факультету технологій та дизайну (група ПН-6)), за плечима якого десять років плідної співпраці (колекції "Ностальджинс", "Полтавська битва: 300 років потому", "Феєрія льону" та інші), представив нову колекцію жіночого одягу із застосуванням мотивів історичного костюма стилю модерн. Свій творчий доробок Олена та Юрій присвятили Вірі Холодній.


.

.

На думку креативних дизайнерів, модерн в одязі, замість того щоб відобразити досвід минулого, пророкує майбутнє. Декан факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету Валентина Титаренко зазначила, що ідейними натхненниками, створювачами колекції є Юрій Матвєєв та Олена Гопей, а виконавцями – доценти та студенти педагогічного університету.


.

9 грудня 2016

У Полтавському художньому музеї (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка відбулось урочисте вручення премії імені Миколи Ярошенка. З-поміж цьогорічних лауреатів - викладачі Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка.

.

За творчі здобутки, які утверджують гуманістичні й національні ідеали Батьківщини, духовні та культурні цінності українського народу, вагомий внесок у розвиток національно-культурного життя Полтави та Полтавщини лауреатом Полтавської міської премії імені Миколи Ярошенка у номінації «Громадська діяльність. Організація і проведення мистецьких акцій» у 2016 році визнанана доктор педагогічних наук, професор, декан факультету технологій та дизайну Валентина Петрівна Титаренко (ініціативний організатор та активний учасник міжнародних, всеукраїнських і регіональних науково-практичних конференцій).

.

30 листопада 2016

30 листопада 2016 року відбулося проведення майстер класів з варіативних модулів до нової програми Трудове навчання. 5-9 класи та Технологій. 10-11 класи для методистів трудового навчання, технологій районних (міських) методичних кабінетів (центрів) та об’єднань територіальних громад, керівників районних (міських) методичних об’єднань, вчителів трудового навчання з метою актуалізації знань та пошуку вирішення проблеми щодо модернізації методів, форм і засобів у роботі вчителя трудового навчання, технологій та формування технологічних компетентностей учнівської молоді, яке проходило на базі Карлівського будинку житячої та юнацької творчості та Карлівської загальноосвітньої школи № 4.


.

З вітальним словом до учасників майстер-класів звернулися начальник відділу освіти Карлівської райдержадміністрації Слєпцова Л.М.


.

Також виступили Титаренко В. П., д. п. н., професор, декан факультету технологій та дизайну з доповіддю «Майстер-класи з варіативних модулів до програм Трудове навчання. 5-9 класи та Технологій. 10-11 класи як одна із форм профорієнтаційної роботи серед школярів загальноосвітніх навчальних закладів» та завідувач кафедри теорії і методики технологічної освіти, д.п.н., професор Цина А. Ю. з доповіддю «Удосконалення фахової майстерності вчителя в контексті компетентнісного підходу».


.

У практичному блоці було проведено 5 майстер-класів викладачами кафедри теорії і методики технологічної освіти.


.

29 листопада 2016

29 листопада 2016 року в актовій залі Диканської гімназії №2 зібралися випускники шкіл всього Диканського району. До уваги школярів професії та спеціальності представляли викладачі факультету технологій та дизайну доцент Ігор Васильович Савенко, старший викладач Титаренко Валерій Миколайович та асистент Габріелла Василівна Галамбош. Вони презентували Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка. Випускникам Диканського району було продемонстровано фільм про структуру, здобутки та спеціальності нашого вишу.


.

Зірки ФТД

29 жовтня 2016 року у малій актовій залі нашого вишу першокурсники факультету технологій та дизайну презентували творчі здібності для викладачів, студентів та своїх батьків, яких запросив деканат на батьківські збори. Декан факультету проф. Титаренко В.П. та куратори академічних груп І курсу проінформували батьків першокурсників про поточні результати навчання студентів, відзначили активних та вказали на проблемні моменти у навчальній діяльності окремих першокурсників.

Концертну програму «Зірки ФТД» першокурсники різних спеціальностей готували всі разом на чолі з культоргом факультету Тетяною Дідик. Представлення талантів дозволило виявити те, що на факультеті технологій та дизайну навчаються чудові вокалісти (Анастасія Донченко, Євген Коновалов та Юлія Негруб), майбутні дизайнери одягу (Анастасія Кірсанова, Лариса Лимар, Альона Дрозд та Іван Денчик).

Родзинкою представлення «Зірки ФТД» стала літературно-музична композиція «Моя Україна».


.

.

.

.

.

.