ПДПУ Факультет технологій та дизайну

Новини


ТВОРЧА СПІВПРАЦЯ ФАКУЛЬТЕТУ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ДИЗАЙНУ З НАРОДНИМ АНСАМБЛЕМ ТАНЦЮ «ВЕСНА»

Студенти ІІ та ІІІ курсу факультету технологій та дизайну під час проходження навчальної технологічної практики спроектували та виготовили 12 рушників для народного ансамблю танцю «Весна».

Під керівництвом доцента кафедри основ виробництва та дизайну Т.М.Борисової студенти спеціальності 015.17 Професійна освіта (Технологія виробів легкої промисловості) розробили ескіз стилізованого полтавського рушника, який традиційно вишивався червоними нитками на білому полотні. Дерево життя для рушників було виготовлено в техніці клейової та машинної аплікації, що дало змогу зробити орнамент рушника більш виразним для сценічного використання у хореографічних постановках.

Після завершення навчальної технологічної практики рушники були вручені керівнику народного ансамблю танцю «Весна», заслуженому працівнику культури України – Лілії Пригоді, яка висловила щиру вдячність студентам та викладачам факультету за творчу співпрацю.

.

.

.

КОЛЕКТИВ ФАКУЛЬТЕТУ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ДИЗАЙНУ ДОЛУЧИВСЯ ДО УЧАСТІ В УРОЧИСТОМУ СВЯТКУВАННІ ДНЯ ЄВРОПИ

18 травня 2019 року викладачі, співробітники, аспіранти та студенти факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка взяли участь у святкуванні Дня Європи. У рамках свята на Театральній площі нашого міста була проведена ХІІІ-а виставка-турсалон «Відпочивайте на Полтавщині».

Продовження урочистостей відбувалося на ошатному подвір’ї Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського. Викладачі та студенти факультету технологій та дизайну презентували полтавський старовинний жіночий одяг з колекції родини Н. Свиридюк, а також колекцію сучасних вишиванок народної майстрині Віри Забори.

Департамент культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації відзначив Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г.Короленка за вагомий внесок у розвиток регіонального туризму, брендування полтавської області на всеукраїнському рівні та участь у ХІІІ-й виставці-турсалону «Відпочивайте на Полтавщині».

.

.

.

.

.

.

.

КОЛЕКЦІЯ «ФЕЄРІЯ ЛЬОНУ» ВІДЗНАЧЕНА ДИПЛОМОМ І СТУПЕНЯ НА МІЖНАРОДНОМУ КОНКУРСІ ДИЗАЙНЕРІВ FАSHION SHOW "МОДА БЕЗ КОРДОНІВ"

17 травня 2019 року в місті Кропивницький проходив Міжнародний конкурс дизайнерів Fаshion Show "Мода без кордонів".

Колекція «Феєрія льону», розроблена аспірантом кафедри основ виробництва та дизайну Юрієм Матвєєвим, була визнана переможцем у номінації «FOLK» та відзначений дипломом І ступеня.

Дизайнерська робота «Полтавська писанка» аспірантки кафедри основ виробництва та дизайну Наталії Орлової – відзначений дипломом ІІІ ступеня у номінації «FOLK».

Керівником театру мод є доцент кафедри основ виробництва та дизайну Тетяна Борисова.

.

.

.

.

.

.

ІІ ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ СТУДЕНТСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ З ДИСЦИПЛІНИ «БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ»

12-15 травня 2019 року була проведений ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Безпека життєдіяльності» на базі Львівського державного університету безпеки життєдіяльності.

Олімпіада проводилася у два етапи. Під час першого етапу учасники виконували тестові завдання теоретичного блоку, під час другого – виконували практичні завдання. 122 учасники із 60 вищих навчальних закладів України.

Студентка факультету технологій та дизайну Назаренко Анастасія Вікторівна представляла Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка.

За результатами проведення олімпіади відбулася церемонія вручення дипломів призерам.

Назаренко Анастасія Вікторівна нагороджена дипломом ІІІ ступеня за перемогу у ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Безпека життєдіяльності».

.

.

.

ГАБРІЕЛЛА ГАЛАМБОШ ТА ЛІДІЯ ОХРІМЕНКО – ПРЕЗИДЕНТСЬКІ СТИПЕНДІАТИ

10 травня 2019 року Президентом України підписаний Указ «Про призначення стипендії для молодих майстрів народного мистецтва на 2019 рік» (№ 209).

Стипендію Президента України отримали кандидат педагогічних наук, асистент кафедри теорії і методики технологічної освіти Галамбош Габріелла Василівна та аспірантка кафедри теорії і методики технологічної освіти Охріменко Лідія Сергіївна.

.

.

.

КОЛЕКЦІЇ ЖІНОЧОГО ОДЯГУ ВІД ФАКУЛЬТЕТУ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ДИЗАЙНУ НА ІІІ ВІДКРИТОМУ КОНКУРСІ-ФЕСТИВАЛІ ТАНЦЮВАЛЬНИХ РЕТРО-КЛУБІВ

4 травня 2019 року у рамках ІІІ Відкритого конкурсу-фестивалю танцювальних Ретро-клубів відбувся показ колекцій жіночого одягу від факультету технологій та дизайну ПНПУ імені В. Г. Короленка. Аспірант кафедри основ виробництва та дизайну, дизайнер Юрій Матвєєв представив колекції в стилі модерн «Снился мне сад в подвенечном уборе…», «Весняний променад», яку продемонстрували учасники студентського театру мод факультету технологій та дизайну спільно з вихованками модельної студії «Століття краси» та колекцію «Панянки» магістрантки факультету технологій та дизайну Ольги Агеєвої.

Конкурс-фестиваль проходив на базі Полтавського міського будинку культури. У конкурсній програмі брали участь як сольні виконавці, так і танцювальні колективи міста та області. Вікова категорія учасників – від 50 років. Конкурсанти продемонструвати свої творчі здобутки у п’яти номінаціях: бальна хореографія, естрадна хореографія, народна хореографія, історична хореографія народів світу та вільна танцювальна категорія.

Викладачі психолого-педагогічного факультету та факультету технологій та дизайну ПНПУ імені В. Г. Короленка працювали у складі журі на конкурсі-фестивалі танцювальних ретро-клубів.

.

.

.

.

.

НА ФАКУЛЬТЕТІ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ДИЗАЙНУ ВІДБУЛОСЯ ВРУЧЕННЯ СЕРТИФІКАТІВ СЛУХАЧАМ СЕРТИФІКАТНОЇ ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ «ПИСАНКАРСТВО»

На факультеті технологій та дизайну відбулося вручення сертифікатів слухачам які протягом тижня проходили навчання за сертифікатною освітньою програмою «Писанкарство».

Із завершенням навчання слухачів курсу привітав перший проректор Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, доктор педагогічних наук, професор Роман Анатолійович Сітарчук. У результаті успішного завершення освітньої програми слухачі отримали сертифікати про проходження навчання.

Керівництво сертифікатною освітньою програмою здійснювала кандидат педагогічних наук, асистент кафедри теорії і методики технологічної освіти Габріелла Василівна Галамбош. Слухачами курсу (10 осіб) були викладачі та аспіранти університету.

.

.

.

.

СВЯТО «ВОСКРЕСНИ, ПИСАНКО!»

Викладачі та студенти факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка впродовж 15 років беруть участь у обласному святі «Воскресни, Писанко!», що проходило у Карлівському міському будинку культури 29 квітня 2019 року.

Традиційно Карлівка збирає майстрів народної творчості, художні колективи, представників мистецьких та освітніх закладів району та області. Студентки факультету технологій та дизайну Валентина Гулак та Олена Дрозд проводили майстер-клас з писанкового розпису для учасників великоднього дійства. На святі були презентовані тематичні роботи студентів та викладачів факультету.

.

.

Була представлена колекція суконь за мотивами полтавських писанок, створеної студентами факультету технологій та дизайну під керівництвом доцента кафедри основ виробництва та дизайну Борисової Т.М.

.

Організатори свята відзначили творчу роботу студентів та викладачів факультету технологій та дизайну подякою за вагомий внесок у збереження духовних цінностей і традицій національної культури, народного мистецтва та активну участь у обласному святі «Воскресни, Писанко!».

.
26 квітня 2019 року до Великодніх свят доцентом кафедри виробничо-інформаційних технологій факультету технологій та дизайну Кудрею Оксаною Володимирівною проведено майстер-класи із розпису традиційної писанки та виготовлення великодніх листівок для учнів Полтавської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 3 Полтавської міської ради Полтавської області.

.

.

ВЕЛИКДЕНЬ У ПОЛТАВІ

25 квітня цього року викладачі, студенти, аспіранти та майстри виробничого навчання факультету технологій та дизайну взяли участь у проведенні майстер-класів під час загальноміського свята з нагоди найбільшого християнського свята Господнього Воскресіння на Театральній площі м. Полтави. Атмосферу свята дарували кращі майстрині факультету з розпису писанки (асист. Г. Галамбош, аспірантка О. Козирод, магістрантка А. Шовкова), виготовлення іграшок з паперу (студенти А. Кірсанова, магістранти С. Шпортюк. В. Кібальник). У рамках заходу учасники свята ознайомилися з технологіями виготовлення «Полтавської писанки» та склали художні композиційні зображення в техніці «Кінусайга» (аспірантка Н. Орлова та студентка О. Князєва).

.

.

.

.

НА ФАКУЛЬТЕТІ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ДИЗАЙНУ ПРОВЕДЕНА ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «БЕЗПЕКА ЖИТТЯ І ДІЯЛЬНОСТІ ЛЮДИНИ: ТЕОРІЯ ТА ПРАКТИКА»

На факультеті технологій та дизайну 25–26 квітня 2019 року була проведена Всеукраїнська науково-практична конференція, присвячена Всесвітньому Дню цивільної оборони та Всесвітньому Дню охорони праці «Безпека життя і діяльності людини: теорія та практика».

.

З вітальним словом до учасників та гостей конференції звернулася начальник відділу позашкільної освіти, виховної роботи, координації роботи закладів вищої освіти, науки та інноваційної діяльності Департаменту освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації Ухань Олена Анатоліївна та декан факультету технологій та дизайну , доктор педагогічних наук, професор Титаренко Валентина Петрівна.

.

.

У роботі конференції взяли участь викладачі, магістранти та студенти з Житомирського державного університету імені Івана Франка, Криворізького державного університету імені Івана Франка, ДВНЗ «Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди», Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка, Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені М. В. Остроградського, Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова (м. Киів), Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.

.

На конференції були присутні студенти факультету технологій та дизайну, природничого факультету та факультету філології та журналістики, історії та географії.

.

У пленарному засіданні з доповіддю виступили заступник начальника управління з питань цивільного захисту Полтавської облдержадміністрації Коваленко Андрій Анатолійович, начальник відділу з профілактики страхових випадків управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області, головний страховий експерт з охорони праці Щербак Оксана Володимирівна, методист навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Полтавської області Петренко Ірина Валеріївна.

.

.

У практичному модулі конференції лікар Вищої категорії Полтавського обласного центру екстреної медичної допомоги Ірина Назимівна Гарбар провела тренінг із до госпітальних методів надання екстреної медичної допомоги.

.

.

26 квітня 2019 року відбулося засідання секції № 1«Проблеми безпеки життя і діяльності: шляхи вирішення і перспективи» (доц. Хлопов А. М.), засідання секції № 2 «Безпека людини у сучасних умовах» (ст. викл. Титаренко В. М.); засідання секції № 3 «Організаційно-правові аспекти безпеки життя і діяльності людини» (доц. Гриценко Л. О.); засідання секції № 4 «Природничо-наукові та екологічні аспекти безпеки життя і діяльності » (доц. Калязін Ю. В. ), засідання секції № 5 «Соціальні, психолого-педагогічні і гуманітарні аспекти безпеки життєдіяльності» (доц. Кудря О.В. ), засідання секції № 6 «Інформаційно-комунікаційні технології у безпеці життєдіяльності» (доц. Хоменко Л.Г.).
ВИКЛАДАЧІ ФАКУЛЬТЕТУ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ДИЗАЙНУ НАВЧАЮТЬ ПОЛТАВЦІВ ПИСАНКОВОМУ РОЗПИСУ

18 квітня 2019 року викладач кафедри теорії і методики технологічної освіти Габріелла Галамбош та майстер виробничого навчання кафедри виробничо-інформаційних технологій та БЖД Інна Гиря взяли участь в організації та проведенні майстер-класу з «Писанкарства» у територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) виконкому Київської районної в м. Полтава ради.

Учасники майстер-класу ознайомилися з історією розвитку писанкарства в Україні та особливостями виготовлення писанки Полтавського регіону.

.

.

.

.

ВИШИВАЛЬНЕ МИСТЕЦТВО У РУКАХ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ

18 квітня 2019 року викладачі та студенти факультету технологій та дизайну долучилися до відкриття виставки «Вишите родинне щастя» заслуженого майстра народної творчості України, лауреата обласної премії Панаса Мирного, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України ВІРИ ЗАБОРИ та її сина СЕРГІЯ – президентського стипендіата, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України.

Понад 30 учасників студентського театру мод факультету технологій та дизайну були одягнені у вишиті сукні та сорочки, які з успіхом демонстрували у приміщені обласної бібліотеки І.П. Котляревського. Керівник театру мод доцент кафедри основ виробництва та дизайну Т.М. Борисова відзначила довголітню співпрацю з народними майстрами, зокрема династією Забори та щиро подякувала за можливість долучити студентів до таїнства української народної вишивки, зокрема полтавської. Художні твори, виконані майстрами Вірою та Сергієм досліджуються та вивчаються короленківцями під час опанування спеціальних навчальних дисциплін.

.

.

.

.

.

.

МАЙСТЕР-КЛАСИ ДЛЯ УЧИТЕЛІВ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ, ТЕХНОЛОГІЙ ЗАКЛАДІВ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

16 квітня 2019 року аспірантка 2 курсу кафедри основ виробництва та дизайну факультету технологій та дизайну Наталія Орлова, під керівництвом доцента кафедри основ виробництва та дизайну Борисової Т.М. та майстер виробничого навчання кафедри виробничо-інформаційних технологій та дизайну Гиря Інна, під керівництвом доцента кафедри теорії і методики технологічної освіти Гриценко Л.О. взяли участь у організації майстер-класів для учителів трудового навчання, технологій закладів середньої освіти Полтавської області.

Захід відбувся у рамках навчального семінару «Формування технологічних компетентностей учнів у контексті оновлених програм з трудового навчання у 5-9 класах та технології у 10-11 класах» для слухачів курсів підвищення кваліфікації Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського.

Учасники семінару ознайомилися з технологіями виготовлення «Полтавської писанки» та склали художні композиційні зображення в техніці «Кінусайга».

.

.

.

.
9 квітня 2019 року студенти факультету технологій та дизайну взяли участь у відкритті обласного наукового колоквіуму «Космос і астрономія», яке відбулося у відділі технічної літератури Полтавської Обласної Універсальної Наукової бібліотеки імені І.П.Котляревського.

.

.

.

СТУДЕНТКА ПНПУ ОКСАНА МЕЛЕШКО – ПЕРЕМОЖНИЦЯ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ СТУДЕНТСЬКИХ НАУКОВИХ РОБІТ ЗІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «ТЕХНОЛОГІЧНА ОСВІТА».

3-4 квітня 2018 року магістрантка групи ТД (по) – 51 факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка Мелешко Оксана Вікторівна стала переможницею у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт із природничих, технічних та гуманітарних наук 2018/2019 н.р. зі спеціальності «Технологічна освіта», який проводився на базі Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка та нагороджена дипломом І ступеня.

Висловлюємо щиру подяку доктору педагогічних наук, професору, завідувачу кафедри теорії і методики технологічної освіти факультету технологій та дизайну Цині Андрію Юрійовичу за якісне керівництво студентською науковою роботою та формування наукового потенціалу сучасної молоді.

.

.

.

.

.

.

КРУГЛИЙ СТІЛ «ВИЯВЛЕННЯ ТА ПРОТИДІЯ БУЛІНГУ В СТУДЕНТСЬКОМУ СЕРЕДОВИЩІ»

4 квітня 2019 року на факультеті технологій та дизайну відбувся круглий стіл «Виявлення та протидія булінгу в студентському середовищі» за участю практичного психолога, тренера з комунікацій, заступника з питань молодіжної політики Голови Громадської ради при Полтавській обласній1 державній адміністрації Панченко Наталії Василівни.

Під час круглого столу студенти та викладачі факультету технологій та дизайну дізналися про булінг як соціальне явище, відслідкували причини виникнення його у соціальних групах, проаналізували ситуації булінгу серед однолітків та у професійному середовищі, а також познайомилися зі шляхами та механізмами протидії цьому явищу в суспільстві.

Студенти спеціальності «Культурологія» активно включалися у обговорення даної проблеми, аналізували запропонований відео матеріал, моделювали життєві ситуації булінгу та спільно з фахівцем шукали шляхи подолання булінгу в студентському середовищі.

.

.

.


З 17 по 22 березня 2019 року проводився IV етап XXXVIІ Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання / технологій у Чернівцях. Викладач кафедри теорії і методики технологічної освіти Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка Галамбош Габріелла Василівна вдруге взяла участь у роботі журі олімпіади.

Протягом тижня учні 9-х і 11-х класів змагалися з технічних та обслуговуючих видів праці. Хлопці та дівчата демонстрували свої знання та вміння в 3-х турах: теоретичний тур, творчий проект і комплексна робота.

Теоретичний тур цього року проводився у новій формі. Учасникам олімпіади було запропоновано протягом 2 год. підготувати вирішення заданої проблеми, презентувати це рішення всіма доступними способами та захистити його перед журі та конкурсантами.

Виконуючи комплексну роботу учасники олімпіади проектували та виготовляли виріб із запропонованого набору матеріалів протягом 5 годин.

Творчий проект учні виконували під час олімпіади. Учасники з обслуговуючих видів праці працювали за напрямом «Кулінарія», з технічних видів парці – за напрямом «Народні художні промисли».

Учасники команди Полтавської області були нагороджені дипломами ІІ ступеня, а саме: Карандіна Владислава Андріївна, учениця 10 класу Полтавської гімназії №17 Полтавської міської ради Полтавської області, Остапенко Поліна Олексіївна, учениця 11 класу Комунального закладу «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №27 Полтавської міської ради Полтавської області», Кириченко Вікторія Валентинівна, учениця 9 класу Полтавської гімназії №17 Полтавської міської ради Полтавської області.

.

.

.

.

.

«ЛЯЛЬКОВИЙ СВІТ ПОЛТАВЩИНИ»

21 березня 2019 року в Полтавському літературно-меморіальному музеї В.Г. Короленка відбулася виставка традиційних ляльок «Ляльковий світ Полтавщини», яка присвячена Міжнародному дню лялькаря.

Організатори виставки: обласний Центр народної творчості та культурно освітньої роботи Полтавської обласної ради, Полтавський літературно-меморіальний музей В.Г.Короленка, а також Полтавський осередок Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Завідуюча відділом обласного Центру народної творчості та культурно-освітньої роботи, аспірантка кафедри основ виробництва та дизайну, заслужений майстер народної творчості України, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, член Спілки дизайнерів України, майстер народної ляльки, лауреата премій імені В. Г. Короленка та Самійла Величка – Наталія Свиридюк виступила з привітальним словом від імені директора ОЦНТ КОР Соколова Дмитра Олександровича.

Метою цього заходу було виготовлення та збереження традицій народної ляльки Полтавщини.

На виставці були презентовані вироби 18 майстрів-лялькарів.

До участі долучилися доктор педагогічних наук, професор, декан факультет технологій та дизайну В.П. Титаренко разом із своєю аспіранткою Л.С. Охріменко. Нею була виготовлена лялька за описом проф. В.П. Титаренко, що характерна для Миргородського району. Охріменко Л.С. була нагороджена грамотою Обласного Центру народної творчості та культурно-освітньої роботи Полтавської області.

.

.

.

.

.

.

.

«З РОДИННОГО КОЛА»

12 березня 2019 року у Полтавському літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного викладачі, аспіранти, студенти факультету технологій та дизайну взяли участь у відкритті персональної виставки «З родинного кола», аспірантки кафедри основ виробництва та дизайну, заслуженого майстра народної творчості України, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України, майстра народної ляльки, лауреата премій імені В. Г. Короленка та Самійла Величка – Наталії Свиридюк.

На виставці презентовані авторські роботи аспірантки за одним із найпопулярніших в Україні напрямків іграшкарства вузлових ляльок.

Метою виставки стала популяризація традиційної української ляльки, вишуканості та багатства традиційного строю українців. Серед більш ніж сотні експонатів виставки широко представлено різноманіття народних ремесел, що застосовуються в оздобленні одягу: ткацтво, вишивка, вибійка, бісеронанизування, воскування, лозоплетіння.

З вітальним словом на відкритті виставки виступили: директор департаменту культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації – Валентина Вождаєнко, декан факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, доктор педагогічних наук, професор – Валентина Титаренко, провідний науковий співробітник музею – Вікторія Пащенко, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії – Лариса Шаповал.

Науковий керівник майстрині, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри основ виробництва та дизайну, член Спілки дизайнерів України – Ігор Савенко, за дорученням голови спілки Юрія Борисова вручив Наталії Свиридюк членський квиток.

.

.

.
У рамках проведення родинного свята «Масляна» магістрантка групи ПН-53 факультету технологій та дизайну Анна Шовкова та аспірантка 3 курсу кафедри теорії і методики технологічної освіти Лідія Охріменко взяли участь у проведенні майстер-класу з виготовлення «Ляльки вузлової» для учнів 2 класу Комунального закладу «Полтавська спеціалізована школа-інтернат спортивного профілю І-ІІІ ступенів Полтавської обласної ради».

В ході майстер-класу вихованці разом із батьками виготовили народну іграшку «Вузлова лялька-оберіг» із текстильних матеріалів.

.

.

.

.

.
9 березня 2019 року викладачі факультету технологій та дизайну взяли участь у ІІІ етапі Обласного учнівського конкурсу з креслення серед учнів 8-11 класів закладів загальної середньої освіти Полтавської області (присвяченого пам’яті члена-кореспондента НАПН України Віктора Сидоренка). Метою конкурсу є популярізація креслення як мови техніки та професійна орієнтація школярів на професії, пов’язані із технікою і технологіями. Журі конкурсу очолила доктор педагогічних наук, професор, декан факультету технологій та дизайну Титаренко В.П. Учасниками конкурсу стали 97 учнів

8-11 класів загальноосвітніх шкіл Полтавської області. Конкурс складався з теоретичного і практичного турів. Теоретичний тур передбачав виконання школярами тестових завдань із шкільного курсу креслення. Практичний тур конкурсу включав виконання учнями графічних робіт. Переможці конкурсу нагороджені дипломами І-ІІІ ступенів.

.

.

.

.

.

.

.

.

ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ

2 березня 2019 р. викладачі та студенти факультету технологій та дизайну долучилися до університетського заходу День відкритих дверей, який викликав чимале зацікавлення серед потенційних абітурієнтів та їхніх батьків.

У холі перед Великою актовою залою вступники мали можливість ознайомитися з виставкою-експозицією творчого доробку студентів факультету технологій та дизайну, а також з різновидом освітніх пропозицій, які надають факультети нашого університету.

.

.

.

.

.

.

МАН

23 лютого 2019 року пройшов II етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Полтавського територіального відділення Малої академії наук України у 2018-2019 навчальному році, який проводив Департамент освіти й науки Полтавської обласної державної адміністрації та дирекція Позашкільного навчального закладу Полтавської обласної ради «Полтавська обласна Мала академія наук учнівської молоді».

Секцію «Українське народне мистецтво» відділення літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства очолювала – голова журі д.п.н., професор, декан факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка – Титаренко В.П., члени журі кандидат філологічних наук, доцент кафедри українознавства Кременчуцького національного університету ім. М. Остроградського – Бутко Л.В. та методист інструктивно-методичного відділу Полтавського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Полтавської обласної ради – Козирод О.Г.

Учасниками секції були 10 талановитих молодих науковців з різних загальноосвітніх навчальних закладів Полтавської області, які гідно захистили свої наукові здобутки. За підсумками роботи журі були визначені переможці секції. Перше місце посіла науково-дослідницька робота Кір’ян Олександра Володимировича за темою: «Народний співець, видатний представник кобзарського племені Федір Данилович Кушнерик», опорного закладу «Великобагачанського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ст. виконавчого комітету Великобагачанської селищної ради», Великобагачанського району.

.

Переможець секції «Українське народне мистецтво» Кір’ян Олександр Володимирович

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.
21 лютого викладачами, студентами та аспірантами факультету технологій та дизайну був проведений профорієнтаційний захід із учнями та випускниками Красноградського коледжу Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради. Деканом факультету технологій та дизайну проф. Титаренко В.П. для учнів була проведена презентація спеціальностей університету та здійснено ознайомлення з правиламу прийому до університету. Студенка 4 курсу факультету технологій та дизайну Оксана Рись розповіла учням коледжу про зміст навчальної, позааудиторної і культурно-масової діяльності студентів університету. Аспірантками факультету Ольгою Козирод, Наталією Орловою та студенткою Анастасією Минак були проведені майстер-класи з виготовлення виробів екоративного мистецтва (глинопластика, кінусайга) та технічної творчості з виготовлення моделей планерів. Учні коледжу були запрошені на день відкритих дверей нашого університету 2 березня 2019 року.

.


.


.


.


.


.


.


.


.


.


.


.


.
7 лютого 2019 року доцент кафедри основ виробництва та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка відвідав Міжнародну виставку INTERIOR MEBEL 2019, яка проводилася з 6 по 9 лютого у Міжнародному виставковому центрі в вмісті Київ.

Учасниками виставки були провідні дизайнерські компанії України, близького та далекого зарубіжжя, зокрема ANTONIO LUPI, ARBI ARREDOBAGNO, GRUPPO GEROMIN, UKRKOMPOSIT+ та інші.

В експозиції виставки були представлені брендові тенденції організації інтер’єрів приміщень за допомогою меблів, освітлення, напільного покриття та різного приладдя.

.


.


.


.

ІІІ ЕТАП ХХХVII ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ УЧНІВСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ З ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ (ТЕХНОЛОГІЙ З ТЕХНІЧНИХ ТА ОБСЛУГОВУЮЧИХ ВИДІВ ПРАЦІ)

2-3 лютого 2019 року викладачі факультету технологій та дизайну брали участь у ІІІ етапі ХХХVII Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання (технологій з технічних та обслуговуючих видів праці), яка була проведена в КЗ «Полтавській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 34».

Учасники: 161 учень:

- обслуговуючі види праці (74):9 кл.-28; 10 кл.-21; 11 кл.-25 учнів.

- технічні види праці (87): 9 кл.-32; 10 кл.-28; 11 кл.-27 учнів.

Голова журі – Титаренко Валентина Петрівна, доктор педагогічних наук, професор, декан факультету технологій та дизайну.

Для учнів шкіл області був проведений теоретичний тур, виконана комплексна робота, а також здійснений захист творчого проекту.

Члени журі – Савенко Ігор Васильович, заступник голови журі, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри основ виробництва та дизайну факультету технологій та дизайну, докторант Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г.Короленка.

Цина Андрій Юрійович, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри теорії і методики технологічної освіти факультету технологій та дизайну.

Гриценко Лариса Олександрівна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри теорії і методики технологічної освіти факультету технологій та дизайну.

Титаренко Ольга Олександрівна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри теорії і методики технологічної освіти факультету технологій та дизайну.

Хлопов Андрій Михайлович, кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри виробничо-інформаційних технологій та БЖД факультету технологій та дизайну.

Викладачі факультету проводили профорієнтаційну роботу з питання вступу в університет на бакалаврат, магістратуру та аспірантуру.

Робота журі продовжується.

.


.


.


.


.


.


.


.

ПРЕЗЕНТАЦІЯ РУШНИКА НАЦІОНАЛЬНОЇ ЄДНОСТІ

21 січня 2019 року до Дня Соборності України відбулася презентація Рушника Національної Єдності – оберегу українців. Представлення Рушника проводилося у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику у приміщенні Дзвіниці Успенського собору. Цей захід став початком презентації Рушника в кожній області України.

У складі делегації були доктор педагогічних наук, професор, декан факультету технологій та дизайну Титаренко В.П. та магістрантка факультету Шовкова А.О.

.

УКРАЇНА КВІТУЧА 2018

Вітаємо колектив студентів та викладачів факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка із перемогою у Х Міжнародному конкурсі молодих дизайнерів «Україна квітуча 2018».

.


Викладачі факультету технологій та дизайну вітають студента другого курсу Коновалова Євгена з успішним завершенням семестрового грантового навчання по програмі ERASMUS+ в університеті UCC у м. Копенгаген (Данія).

.


ВАЛЕНТИНІ ТИТАРЕНКО ПРИСВОЄНО ВИСОКЕ ЗВАННЯ ПОЧЕСНОГО ПРОФЕСОРА ПНПУ ІМЕНІ В. Г. КОРОЛЕНКА

Колектив факультету технологій та дизайну вітає доктора педагогічних наук, професора, Заслуженого працівника освіти України, декана Титаренко Валентину Петрівну з врученням диплома Почесного професора ПНПУ імені В. Г. Короленка № 003 згідно з рішенням ученої ради від 29.11.2018 р. (протокол № 5).

У вітальному слові ректор, доктор філологічних наук, професор М. І. Степаненко відзначив великий внесок професора В. П. Титаренко в розбудову української науки й освіти, збереження, відродження та популяризацію національно-культурної спадщини українського народу серед молоді, підготовку науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації.

.


.

ВИПУСК МАГІСТРІВ 2018

22 грудня 2018 року магістри факультету технологій та дизайну востаннє піднялися сходами Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка і зайшли в улюблені аудиторії перед Урочистою академією – врученням дипломів.

Цьогоріч на магістерському рівні вищої освіти на факультеті завершили навчання 113 магістри.

У святковий день вручення дипломів у малій актовій залі ПНПУ імені В. Г. Короленка зібралися магістри-випускники, їхні батьки, викладачі, друзі.

Почесний доктор педагогічних наук, професор, Заслужений працівник освіти України, декан факультету технологій та дизайну ПНПУ імені В. Г. Короленка Валентина Титаренко побажала магістрам не зупинятися в професійному зростанні, примножувати славу університету, утверджувати й захищати справжні цінності, бути чесними, порядними й інтелігентними людьми. Потім перейшла спочатку до вручення дипломів з відзнакою магістрам-відмінникам, а потім церемонія продовжилась врученням дипломів звичайного зразка. Магістрів також привітали колективи художньої самодіяльності своїми підготовленими виступами.

Для магістрів факультету технологій та дизайну розпочинається нова дорога і нове життя. Бажаємо їм здійснити свої плани на майбутнє і стати гордістю нашого університету!

.


.


.


.


.


.


.


.

Посилання для завантаження ФОТО з випуску магістрів:ПЛАСТИЛІНОГРАФІЯ

18 грудня 2018 р. на факультеті технологій та дизайну відбувся майстер-клас, який провела випускниця факультету технологій та дизайну, переможниця всеукраїнських студентських олімпіад зі спеціальності «Технологічна освіта» та всеукраїнських конкурсів студентських наукових робіт, учителька трудового навчання Полтавської школи №10 імені В.Г. Короленка, яка більше десяти років займається петриківським розписом – Анастасія Качалка.

У ході майстер-класу було розкрито особливості стилізації петриківського розпису засобами пластилінографії, а також представлено різні техніки виконання оздоблюючих елементів.

Варто зазначити, що всесвітнє визнання петриківський розпис офіційно отримав 15 грудня 2013 року, коли було включено його до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО.

.


.


.


.14 грудня 2018 р. на факультеті технологій та дизайну в групі ТД-62 відбувся останній атестаційний екзамен з професійної підготовки за додатковою спеціалізацією. Випускники продемонстрували високий рівень володіння теоретичним та практичним матеріалом з професійної підготовки.

Декан факультету запросила бажаючих вступити до аспірантури за спеціальністю 014.10 Середня освіта (Трудове навчання та технології) та 015 Професійна освіта (за спеціалізаціями).

.7 грудня 2018 року аспірант кафедри основ виробництва та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, дизайнер і художник-модельєр Матвєєв Юрій Володимирович став лауреатом щорічної міської премії імені Миколи Ярошенка у номінації “Сприяння розвитку музею та поповненню колекції Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) ім. М. Ярошенка. У 2018 році Матвєєв Ю.В. передав музею в дар колекцію порцеляни та світлин кінця ХІХ – початку ХХ століття.

.


.


.Студентський театр мод факультету технологій та дизайну спільно з народним самодіяльним ансамблем танцю психолого-педагогічного факультету «Весна» брали участь в урочистостях до Дня Збройних сил України та міжнародного дня волонтера.

Організаторами якого був Департамент культури і туризму Полтавської облдержадміністрації.

.


.
«З ЛЮБОВ’Ю ДО ТЕБЕ, МОЯ БАТЬКІВЩИНО!»

Факультет технологій та дизайну вітає студентку першого курсу Каріну Чухліб з вдалим виступом на конкурсі патріотичної пісні!

Вже традиційно до Дня Збройних сил України, 5 грудня в Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г. Короленка, за сприяння управління у справах сім’ї, молоді та спорту міськвиконкому, відбувся фінал вокального конкурсу патріотичної пісні «З любов’ю до тебе, моя Батьківщино!».

Участь у конкурсі взяли понад 30 студентів вишу з різних факультетів. Його мета – популяризація української народно-естрадної пісенності, підняття морально-патріотичного духу молоді, сприяння розвитку їх творчих здібностей та талантів.

Оцінювали виступи учасників високопрофесійне журі, до складу якого увійшли: автор і виконавець, аранжувальник, засновник і керівник народного естрадно-музичного центру «Вікторія» Сергій Вовченко, учасник бойових дій в республіці Афганістан Олександр Горшечніков, голова профспілкового комітету вишу Петро Артюшенко, музикант, диригент, керівник камерного хору імені Павла Лиманського Сергій Жмайло.

За результатами конкурсу місця розподілилися наступним чином: гран-прі здобули Юлія Твердохліб та Віталій Підопригора. Серед учасників призерів також була студентка факультету технологій та дизайну Каріна Чухліб, яка отримала диплом третього ступеня.

Всі переможці отримали солодкі подарунки від управління у справах сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Полтавської міської ради.

.


.

ПРОФІЛАКТИКА ВІЛ-ІНФЕКЦІЇ СЕРЕД УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ

20 листопада на факультеті технологій та дизайну відбулася зустріч у межах соціального замовлення із надання послуг з соціальної профілактики у рамках міської комплексної програми «Молодь Полтави» на 2016-2020 рр., що реалізовує Благодійна організація «Світло надії» за підтримки управління у справах сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Полтавської міської ради.

Студенти 1-3 курсу факультету технологій та дизайну і фізико-математичного мали змогу поспілкуватися і прослухати лекцію, яку провела соціальний працівник Дарина Пшічкіна-Фірсова. У ході лекції студентам була представлена презентація «Профілактика ВІЛ-інфекції серед учнівської молоді», а також ряд відео роликів про ВІЛ і СНІД захворювання. По закінченні зустрічі студенти заповнили анкети і отримали в подарунок календарик-пам’ятку про шляхи захворювання ВІЛом.

.


.


.


.


.


.


.
ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ

17 листопада 2018 р., у святковий Міжнародний день студента в ПНПУ імені В.Г. Короленка відбувся День відкритих дверей. Потенційних абітурієнтів гостинно вітали у вестибюлі перед Великою актовою залою, де представники сімох університетських факультетів, зокрема наш факультет презентував свою виставкову колекцію виробів створених студентами і викладачами, а також представляв спеціальності й відповідали на запитання старшокласників та їхніх батьків.

Відвідувачам Дня відкритих дверей представили промоційні ролики про університет і видовищний «фірмовий» танцювальний флешмоб. Після того до всіх присутніх звернувся зі словом ректор ПНПУ імені В. Г. Короленка Микола Степаненко.

Потім про загальні особливості вступу до ПНПУ імені В.Г. Короленка розповів відповідальний секретар приймальної комісії Олексій Хорольський, а більш предметну інформацію всім охочим надали під час зустрічі на факультеті.


.


.


.


.

НАША ЄДИНА СТУДЕНТСЬКА РОДИНА

16 листопада 2018 р. у палаці дозвілля «Листопад» відбувся щорічний обласний молодіжний проект «Наша єдина студентська родина», приурочений до Міжнародного дня студента. На заході нагородили студентів у п’ятьох номінаціях: «Кращий студент – спортсмен Полтавщини», «Кращий студент – науковець Полтавщини», «Кращий студент – волонтер Полтавщини», «Кращий студент – громадський діяч Полтавщини»; «Кращий студент – творча особистість Полтавщини». Серед відзначених студентів була студентка факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Альона Дрозд у номінації «Кращий студент – волонтер Полтавщини».

.

Хол палацу дозвілля був прикрашений виставкою творчих робіт студентів і викладачів факультету технологій та дизайну.

.


.


.

Студенти педуніверситету, які прийшли на подію, отримали чимало задоволення від побачених виступів. Вся громада була дуже вдячна організаторам й учасникам за такий чудовий захід.

.


.


.

«БЕЗПЕКА РУХУ – ЦЕ ЖИТТЯ»

На виконання листа Міністерства освіти і науки України від 07.11.2018 року № 1/11-12061, за участі декана факультету технологій та дизайну, доктора педагогічних наук, професора Валентини Титаренко студентам було проведено виховну акцію присвячену Тижню безпеки дорожнього руху, яка супроводжувалася лекцією і переглядом відео роликів про правила дорожнього руху та безпечну поведінку всіх учасників дорожнього руху.

.


.

«ОСВІТА-2019»

13 листопада 2018 року у виставковій залі міського Будинку культури було проведено виставку-презентацію навчальних закладів I-IV рівнів акредитації "Освіта-2019", яку організовано Полтавським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г.Короленка яскраво представив свої досягнення спеціальностей за якими проводять підготовку фахівців. Кожен із відвідувачів виставки мав змогу поспілкуватися з представниками факультетів навчального закладу та отримати інформаційні матеріали.

Майбутні студенти заходу мали змогу побачити результати творчої роботи найталановитіших студентів факультету технологій та дизайну, представлених у експозиції.

Всі учасники виставки-презентації були запрошені на день відкритих дверей, який відбудеться 17 листопада 2018 року об 11:00 у Великій актовій залі Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка

.


.

«РЕКОРД НЕ НОВИЙ, АЛЕ ВАГОМИЙ»

9 листопада – день книги рекордів Гіннеса. Цього дня у стіни музею рушникарства, який знаходиться на факультеті технологій та дизайну, завітали з робочим візитом кореспонденти з телеканалу «Місто», щоб відзняти репортаж про те, що у Полтаві є досягнення всеукраїнського рівня. Рекорд не новий, але вагомий. Встановили його ще в 2012 році в Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г. Короленка на факультеті технологій та дизайну. Умільці створили найдовший цільний рушник вишитий вручну.
.


.


.


.


.


.

Рекорд зафіксували та внесли до Національного реєстру України на Театральній площі біля театру Гоголя на День міста. Представники національного реєстру того дня вручили свідоцтво. Рушник зберігається у музеї на факультеті технологій та дизайну. Довжина рушника становить 7 метрів 10 см.

.


.


.

Працювали над його створенням студенти та викладачі на чолі з доктором педагогічних наук, професором, деканом факультету технологій та дизайну Валентиною Титаренко.

Автором ескізу став старший викладач кафедри образотворчого мистецтва психолого-педагогічного факультету, заслужений майстер народної творчості України Олександр Бабенко.

У визначні дати – як святиня рушник завжди з студентством та викладачами. Короленківська родина пишається, що цей унікальний витвір – справа їх університету.«ВЕБ-ІНСТРУМЕНТАРІЙ ЯК ЗАСІБ ОРГАНІЗАЦІЇ ЕЛЕКТРОННОГО НАВЧАННЯ»

30 жовтня 2018 р. викладачі, аспіранти факультету технологій та дизайну на чолі з деканом, доктором педагогічних наук, професором Титаренко В. П. приймали активну участь в сертифікованому навчально-методичному заході – вебінарі «Веб-інструментарій як засіб організації електронного навчання» на платформі mobiShool, проведений КНЗ КОР «Київським обласним інститутом освіти педагогічних кадрів» спільно з ТОВ «Універсальний освітній простір «Акцент»».

.


.

СДГ

24 жовтня викладачі факультету технологій та дизайну взяли участь у засіданні обласної спеціально дослідницької групи «Проектування як метод пізнання в освітній галузі «Технології», яке відбулося на базі загальноосвітніх закладів Шишацького району Полтавської області. На засіданні були розглянуті питання формування технологічних компетентностей та конкурентоспроможної особистості в контексті Нової української школи. Науково-методичний модуль засідання був представлений розкриттям методологічних засад розвитку сучасної технологічної освіти д.п.н., проф., деканом факультету технологій та дизайну Титаренко В.П. Шляхи модернізації технологічної освіти в контексті Нової Української школи були розкриті в доповіді д.п.н., проф., завідувача кафедри теорії та методики технологічної освіти Цини А.Ю.

З учнями та педагогами освітніх закладів Шищацького району доцентами факультету технологій та дизайну Гриценко Л.О. та Савенком І.В. були проведені профорієнтаційні бесіди, в ході яких були зібрані анкетні дані потенційних абітурієнтів для вступу на бакалаврат, магістратуру та аспірантуру за спеціальностями факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка.

.

ОСІННІЙ КАЛЕЙДОСКОП-2018

У Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського 14 жовтня до Дня українського козацтва та свята Покрови Пресвятої Богородиці відбувся фінал Всеукраїнського фестивалю творчості та краси «Осінній калейдоскоп-2018»,

Організаторами заходу виступали Департамент культури і туризму Полтавської облдержадміністрації, Полтавське обласне відділення Українського Фонду культури та центр дитячої моди «Вік краси».

Фестиваль проходить вже традиційно і збирає юних знавців українського народного побуту, національного костюму з різних областей України, що займаюся вивченням народних традицій, аналізують витоки духовних джерел наших предків.

Особливістю конкурсної програми «Осіннього калейдоскопу-2018» стала презентація вбрання, що відтворює національні мотиви в одязі. У заході взяли участь діти від 5 років і старше, які продемонстрували знання народних звичаїв, обрядів й інтерес до історії Полтавщини.

Поважне журі, до складу якого входила доктор педагогічних наук, професор, заслужений працівник освіти України, член Спілки дизайнерів України, декан факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка – Титаренко Валентина Петрвіна, а також аспіранти нашого факультету – Матвєєв Юрій Володимирович і Свиридюк Наталія Олександрівна, визначило і нагородило кращих конкурсантів. Незважаючи на змагальний характер дійства, воно вийшло по-родинному теплим і життєстверджуючим.

.


.


.

В УНІВЕРСИТЕТІ ВІДБУЛАСЯ НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ З НАГОДИ 40-РІЧЧЯ ФАКУЛЬТЕТУ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ДИЗАЙНУ

9 жовтня 2018 р. розпочала роботу Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні проблеми технологічної, професійної освіти, культурології та дизайну», присвячена 40-річчю факультету технологій та дизайну ПНПУ імені В.Г. Короленка. Її урочисте відкриття відбулось у великій актовій залі вишу. А в холі перед нею презентували творчі набутки факультету.

.

Захід був не просто науковим зібранням, а став справжнім святом зустрічі викладачів, учителів, працівників закладів культури, нинішніх студентів і випускників різних років. Від імені адміністрації університету учасників конференції привітав перший проректор Роман Сітарчук, для котрого факультет технологій та дизайну також не чужий. Адже свого часу він там працював на посаді заступника декана.

«Факультет компактний, але зі своїм обличчям. Це колектив із внутрішнім стержнем, який здатен вирішувати ті завдання, які покладає на нього ректорат, а нерідко – місто й область, – сказав Роман Анатолійович. – І викладачі, і студенти є учасниками традиційних ярмарків, конференцій, інших заходів, без яких уже важко уявити цей факультет. Кожен із деканів, які його створювали, мабуть, покроково зробили його таким, яким він є, привели до тієї вершини, на якій він зараз перебуває. Коли факультет отримав назву технологій та дизайну, можливо, були скептичні розмірковування щодо цього. Але, думаю, час усе показав і виправдав. Унікальність цього колективу полягає в тому, що його випускники мають не лише набуту освіту і знання, а й отримують ґрунтовні навички – вміння працювати руками й головою. Упевнений і знаю, що випускники цього факультету не залишаються без роботи і завжди можуть, як кажуть у народі, заробити на хліб, навіть із ковбаскою».

Нинішнє керівництво факультету на чолі з деканом, доктором педагогічних наук, професором, заслуженим працівником освіти України Валентиною Титаренко вивело його на новий рівень, піднесло навчання і освіту. Завдяки Валентині Петрівні масово відбулися захисти кандидатських і докторських дисертацій. Із точки зору науки, цей підрозділ значно виріс. А ще проректор Роман Сітарчук напівжартома побажав, щоб невдовзі назва факультету звучала як «інноваційних технологій та гламурного дизайну».

.

Директор департаменту культури і туризму Полтавської ОДА Валентина Вождаєнко назвала конференцію в педуніверситеті святом талановитих, успішних, красивих і розумних людей. «Здобутки – це не тільки костюми, це не тільки вироби народної творчості. Це слава неперевершено талановитих людей», – наголосила посадовець.

У межах ювілейних урочистостей працівникам факультету вручили подяки від управління у справах сім’ї, молоді та спорту й управління освіти виконавчого комітету Полтавської міської ради.

Із доповіддю «40-річний шлях факультету технологій та дизайну» на пленарному засіданні виступила доктор педагогічних наук, професор, заслужений працівник освіти України, член Спілки дизайнерів України, декан факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка В.П. Титаренко.

Сьогодні на факультеті навчаються за освітнім рівнем бакалавра, магістра, а також діє аспірантура зі спеціальностей 014 Середня освіта (Трудове навчання та технології) та 015 Професійна освіта.

На факультеті тривалий час працює спеціалізована вчена рада К 44.053.02 із захисту кандидатських дисертацій за спеціальністю 13.00.02 – теорія і методика трудового навчання під головуванням д.п.н., проф. В. Титаренко. Заступником голови ради є д.п.н., проф., завідувач кафедри теорії та методики технологічної освіти А. Цина, учений секретарем - к.п.н., доц. І. Савенко. До її складу входять провідні фахівці галузі технологічної освіти кафедр факультету: к.п.н., доц. Т. Борисова, Л. Гриценко, О. Кудря, П. Кузьменко.

Впродовж 40-річної історії факультету технологій та дизайну його студенти та викладачі беруть участь у різного роду виставках – університетських, міських, обласних, міжнародних. Роботи наших студентів демонструвалися за кордоном (Австрія, Італія, Бельгія, Німеччина, Польща, Франція). На факультеті створений музей народних промислів, який став постійно діючою виставкою творчих робіт його студентів.

Роботі шести секцій конференції взяли участь понад 300 учасників з більш ніж 15 закладів, установ і організацій галузі освіти, культури і мистецтва, серед яких були представники Бердянського державного педагогічного університету, Вінницького державного педагогічного університету, Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі», Глухівського національного педагогічного університету ім. О. Довженка, Державного вищого навчального закладу «Донбаський державний педагогічний університет» (м. Слов’янськ), Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, комунального закладу «Полтавська гімназія «Здоров’я» №14», комунального закладу Львівської обласної ради “Бродівський педагогічний коледж імені Маркіяна Шашкевича”, Красноградського коледжу Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради, Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова (м. Київ), Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, Української інженерно-педагогічної академії (м. Харків), Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, Хмельницького національного університету, Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка (м. Кропивницький).

.


.


.


.

«Полтава вишивана»

До дня міста, 22 вересня 2018 року викладачі та студенти факультету технологій та дизайну, вбрані у національний одяг, стали учасниками традиційного арт-проекту «Полтава вишивана». Серед вишиванок були як і сучасні, так і справжні сімейні реліквії, яким уже близько сотні років.

Учасники параду крокуючи вулицями міста урочисто пронесли гордість нашого університету – Найбільший цільний рушник студентської громади Полтави вишитий вручну, який занесено до книги рекордів України. Окрасою параду став також витвір рукотворного мистецтва створений народними майстринями та відомими людьми Полтавщини – Рушник Полтавської родини, який зберігається у колекції Полтавського краєзнавчого музею.

На головній алеї парку «Перемога» факультет технологій та дизайну презентував широкомасштабну експозицію кращих творчих робіт викладачів та студентів, виконаних в різноманітних техніках вишивки. Більшість експонованих робіт містили стилізовані квіткові композиції. На виставці були представлені картини вишиті бісером, полтавські рушники, серветки та скатертини з флористичними орнаментами, дерев’яні вироби ужиткового призначення різьблені та розписані традиційним рослинним орнаментом.

Для школярів та молоді було презентовано широкий спектр майстер-класів різних напрямків. Учасники дійства мали змогу виготовити фенічки із стрічок з національною символікою, створити моделі одягу для стилізованої ляльки-україночки, виліпити вироби з глини та солоного тіста, опанувати техніку декупаж та інші види декоративно-прикладного мистецтва.

.


.


.


.


.


.


.

Виступ викладачів факультету технологій та дизайну на обласному радіо «Лтава» у передачі «Ваш ранок»

У рамках святкування Дня міста Полтава, на передодні традиційного параду вишиванок у п’ятницю 21 вересня на ранковий ефір програми «Ваш ранок» ведучі Мокрій Вікторія та Канюка Дмитро запросили викладачів факультету технологій та дизайну: заступника декана факультету, к.п.н., асистент кафедри теорії і методики технологічної освіти Срібну Ю.А., к.п.н., доцента кафедри основ виробництва та дизайну Борисову Т.М., к.п.н., асистента кафедри теорії і методики технологічної освіти Галамбош Г.В.

Під час виступу вони наголошували що на факультеті технологій та дизайну величезну увагу приділяють вивченню аналізу та відтворенню української вишивки, студентів навчають різних технік традиційних для Полтавщини та інших регіонів України.

Багаторічний досвід роботи викладачів на факультеті стверджує про те, що ніщо так не стимулює виготовлення студентами творчих, естетично довершених робіт як участь у різного роду виставках, парадах-вишиванок, флешмобах, майстер-класах.

У бесіді викладачі порівнювали полтавську традиційну з українською народною вишивкою. Розповідали, про символічне значення та ставлення українців до вишиванки, акцентуючи на тому, що це не просто одяг, а щось дуже особливе: особисте, рідне, святе. Вишивка – як символ, який зберігає його коріння, ідентичність, розуміння себе, це наша історія: міфологія, релігія, давнє мистецтво наших предків, душа нашого народу, більше того, у вишивці зашифровано наш генетичний код.

.


.

ОСДГ

21 вересня 2018 року факультетом технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка спільно з Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського на базі Гадяцької спеціалізованої загальноосвітньої школи № 4 було проведено засідання спеціальної дослідницької групи (далі – ОСДГ) «Проектування як метод пізнання в освітній галузі «Технології»». В засіданні взяли участь учасники ОСДГ вчителі трудового навчання шкіл Полтавської області, художниця, представниця програми ООН «Студії Схід-Захід» Марія Левон-Добрянська (Швейцарія)та модератор цієї програми Лоренцо Левон (Італія).

.


.

З вітальним словом до учасників засідання звернувся начальник відділу освіти, молоді та спорту Гадяцької міської ради Станіслав Бутенко.

.

З особливостями формування технологічних компетентностей та конкурентоспроможної особистості в контексті Нової української школи (з досвіду роботи ОСДГ) учасників семінару ознайомила методист вищої категорії відділу природничо-математичних дисциплін та технологій ПОІППО ім. Остроградського, керівник ОСДГ Валентина Чемшит.

.

У співдоповідях доктора педагогічних наук, професора, декана факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка Валентини Титаренко та доктора педагогічних наук, професора, завідувача кафедри теорії та методики технологічної освіти Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка А. Ю. Цини були розкриті педагогічні та творчо-активізуючі можливості проектно-технологічної системи трудового навчання та шляхи модернізації технологічної освіти за вимогами оновлених освітніх стандартів.

.


.

Про вплив артбуку та творчого календаря вчителя на вибір об’єктів проектування відповідно до нової програми з трудового навчання учасникам семінару розповіли аспіранти факультету технологій та дизайну Заслужений учитель України Юлія Приходько та Світлана Білоброва.

.


.

В ході творчого звіту учасниці ОСДГ вчителя трудового навчання, технологій та креслення Гадяцької спеціалізованої загальноосвітньої школи № 4 Олени Рутковської учасники засідання взяли участь у майстер-класі на тему «Розпис пряника глазур’ю в українському стилі», який був проведений ученицею 11 класу школи Юлією Єрьоміною.

.


.


.

В ході профорієнтаційної бесіди учасники семінару, вчителі та освітяни м. Гадяча та Гадяцького району були ознайомлені з переліком спеціальностей, за якими здійснюється підготовка фахівців на факультеті технологій та дизайну ПНПУ імені В.Г. Короленка. Всі учасники семінару отримали буклети про університет та програму вступу на факультет технологій та дизайну.Лауреатами І щорічної міської премії імені В.Г. Короленка став колектив факультету технологій та дизайну.

19 вересня 2018 року відбулися урочистості з нагоди вручення щорічної міської премії імені В.Г. Короленка. У номінації «За активну участь у громадському та культурному житті міста» був нагороджений колектив викладачів та студентів факультету технологій та дизайну у складі: к.п.н., доцента кафедри основ виробництва та дизайну Борисової Тетяни Миколаївни, к.п.н., асистента кафедри теорії та методики технологічної освіти Галамбош Габріелли Василівни, аспірантки кафедри теорії та методики технологічної освіти Охріменко Лідії Сергіївни та студентки 4 курсу Шовкової Анни Олександрівни.

Номінантами було відтворено та виготовлено костюми початку XIX століття Полтавського періоду життя родини Короленка. До колекції костюмів увійшли: чоловічий комплект (одяг Володимира Галактіоновича), демісезонна сукня (одяг доньки Наталії), літня сукня онуки письменника Софії.

Костюми були виготовлені для проведення костюмованих екскурсій та театралізованих заходів у літературно-меморіальному музеї В.Г.Короленка.

.


.


.


.


.


.


.


.


.


.

КіноДок

У Полтаві з 14 по 16 вересня проходив другий Міжнародний фестиваль документального патріотичного кіно «КіноДок». Фестиваль щорічно проводиться з метою пропаганди неігрового кіно, формування його високого соціально-культурного статусу, обміну досвідом та ідеями між кінематографістами, сприянню творчій молоді у сфері кінематографії, просування кращих зразків документального кіно до широкого глядача. Виховання почуття патріотизму та любові до рідної країни, шанобливого ставлення до її історії, національних та культурних традицій.

Протягом трьох днів на «КіноДок» було проведено: конкурсні програми, професійні дискусії, семінари, майстер-класи, творчі зустрічі з глядачами, круглі столи та екскурсії.

.


До цього заходу долучилися викладачі та студенти факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка, якими було проведено 25 майстер-класів з різних напрямів декоративного та декоративно-ужиткового мистецтва та виставку кращих робіт студентів факультету.

.


.


.


.


.