ПДПУ Факультет технологій та дизайну

День Святого Валентина

14 лютого 2018 року викладачі та студенти факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка провели майстер-клас з виготовлення вітальної листівки до Дня Святого Валентина у техніці «квілінг» для учнів 4-х класів Полтавської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 3.

У ході даного майстер-класу студенти Шовкова Анна, Назаренко Анастасія, Кібальник Вікторія на чолі з доцентом кафедри теорії і методики технологічної освіти Кудрею Оксаною Володимирівною ознайомили школярів із технологічними особливостями створення вітальної листівки своїми руками у техніці «квілінг». Учні із великим захопленням і цікавістю створювали паперові елементи композиції для своїх листівок.

.

.

.

.

.
МАН

10 грудня 2018 року пройшов II етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Полтавського територіального відділення Малої академії наук України у 2017-2018 навчальному році, який проводив Департамент освіти й науки Полтавської обласної державної адміністрації та дирекція Позашкільного навчального закладу Полтавської обласної ради «Полтавська обласна Мала академія наук учнівської молоді».

Секцію «Українське народне мистецтво» відділення літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства очолювала – голова журі д.п.н., професор, декан факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка – Титаренко В.П., члени журі к.іст.н., доцент кафедри україноведення, культури та документоведення Полтавського національного технічного університету імені Ю.Кондратюка – Кочерга Н.К. та методист інструктивно-методичного відділу Полтавського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Полтавської обласної ради – Козирод О.Г.

Учасниками секції були 13 талановитих молодих науковців з різних загальноосвітніх навчальних закладів Полтавської області, які гідно захистили свої наукові здобутки. За підсумками роботи журі були визначені переможці секції. Перше місце посіла науково-дослідницька робота Ткаченко Тетяни Олександрівни за темою: «Як одягалися предки наші? (За поемою Івана Котляревського «Енеїда») опорного закладу «Засульської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст.-гімназії», Лубенського району.

.

Учасники захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН (секція «Українське народне мистецтво»)


.

Захист наукової роботи «Український Гомер ХІХ століття»Кір’яном Олександром Володимировичем (Великобагачанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ім. Г.С.Сковороди)


.

Науково-дослідницькі роботи учнів-членів МАН.
Відбувся обласний етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання

Упродовж багатьох років факультет технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка тісно співпрацює з Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти імені М.В. Остроградського.

.

3-4 лютого 2018 року на базі Полтавської гімназії №17 (директор Голтвяниця Олена Олексіївна) – обслуговуючі види праці та Полтавської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 34 (директор Єрмак Любов Василівна) – технічні види праці відбулася XXXVI Всеукраїнська учнівська олімпіада з трудового навчання (технологій) ІІІ етап 2017-2018 н.р.

З вітальним словом до учасників олімпіади звернулися в.о. ректора, перший проректор ПОІППО ім. М.В.Остроградського Наталія Віталіївна Корягіна, голова журі, доктор педагогічних наук, професор, декан факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка Валентина Петрівна Титаренко, директор Полтавської гімназії № 17, член оргкомітету олімпіади з трудового навчання Олена Олексіївна Голтвяниця, голова оргкомітету олімпіади з трудового навчання, методист вищої категорії відділу природничо-математичних дисциплін та технологій ПОІППО ім. М.В.Остроградського Валентина Григорівна Чемшит.

.

Учасниками олімпіади були 168 учнів 9-11класів, які приїхали з усіх районів області. Обласний тур олімпіади мав декілька турів: теоретичний тур, захист творчого проекту, комплексна робота. Переможці обласного етапу олімпіади представлятимуть Полтавську область на Всеукраїнській учнівській олімпіаді з трудового навчання (технологій) ІV етап у місті Хмельницькому.

.


.

Учасники олімпіади виконують завдання теоретичного туру


.


.

Учасники олімпіади виконують комплексну роботу


.

Захист творчого проекту учнем 11 класу Полтавської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 34 Дмитром Бабичем

Викладачами факультету доктором педагогічних наук, професором, завідувачем кафедри теорії і методики технологічної освіти Циною Андрієм Юрієвичем, доцентом кафедри основ виробництва та дизайну Савенком Ігорем Васильовичем, доцентом кафедри основ виробництва та дизайну Кузьменком Павлом Івановичем, доцентом кафедри теорії і методики технологічної освіти Гриценко Ларисою Олександрівною було проведено профорієнтаційну роботу з учнями 11-х класів та роздано інформаційні матеріали, щодо вступної компанії до нашого закладу вищої освіти.Про проведення обласного етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання

Упродовж багатьох років факультет технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка тісно співпрацює з Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти імені М.В. Остроградського.

20-21 січня 2018 року на базі Полтавської гімназії №17 (директор Голтвяниця Олена Олексіївна) та Полтавської загальноосвітньої школа I-III ступенів № 34 (директор Єрмак Любов Василівна) відбудеться обласний етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання. До Полтави приїдуть учні 8-11 класів усіх районів області, які стали переможцями попередніх етапів олімпіади.

.


.
«Знай, вмій – дій!»

Студенти факультету технологій та дизайну Анастасія Кірсанова та Дрозд Олена 16 січня 2018 року долучилась до тематичного Брейн-рингу «Знай, вмій – дій!», який відбувся на базі громадського центру для підлітків «LightHouse» БО «Світло надії». Захід відбувся у рамках реалізації ініціативи «Це По-Полтавськи», метою якої є згуртування громади для підвищення потенціалу до спільного вирішення нагальних соціальних-культурних викликів та сприяння формуванню сталої системи взаємодії жителів міста, за підтримки Europian Union та Міжнародної організації міграції.

У Брейн-ринзі взяли участь студенти 4 навчальних закладів Полтави. Запитання, що на них шукали відповіді команди-учасниці, стосувались попередження ризикованої поведінки, профілактика поширення соціально небезпечних хвороб, а також і загальні знання з різних сфер життя. В нагоді учасникам була не лише ерудованість, але логічне мислення і почуття гумору. Усі учасники отримали заохочувальні подарунки – набори блокнотів, лінійок, магнітів.

.

.
Триває співпраця факультету технологій та дизайну з професійно-технічними навчальними закладами

7 грудня 2017 року в рамках проведення тижня професії «Кравець» у Полтавському професійно-технічному училищі № 31 був проведений майстер-клас з виготовлення декоративних виробів у техніці «Кінусайга» викладачами та студентами факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка.

Учасниками майстер-класу стало близько 30 осіб, серед яких були не тільки учні училища, але й майстри виробничого навчання та викладачі ПТНЗ, які з великим захопленням та цікавістю опановували нову техніку «Кінусайга». Студенти факультету Шовкова Анна, Дрозд Олена та Харченко Віталія під керівництвом доцента кафедри основ виробництва та дизайну Борисової Тетяни Миколаївни допомагали та консультували учасників майстер-класу.

Для учнів училища була проведена презентація спеціальностей нашого факультету та презентований інформаційний матеріал щодо вступу до нашого вишу.

.

.SCOPUS

5 грудня 2017 на факультеті технологій та дизайну був проведений навчально-методичний семінар «Технологія пошуку бібліографічно-реферативної бази даних Scopus» для викладачів, аспірантів та докторантів, який провела завідувач сектору інновацій та підтримки наукових досліджень науково-методичного відділу та культурно-просвітницької роботи Плужник Світлана Миколаївна.

Під час семінару учасники практично скористалися бібліографічно-реферативною базою даних Scopus і попрацювали із інформаційними джерелами наукових журналів українських та закордонних колег-науковців. Колектив факультету дякує Плужник Світлані Миколаївні за змістовний навчально-методичний семінар «Технологія пошуку бібліографічно-реферативної бази даних Scopus».

.

.

.
ПІДГОТОВКА ДО НОВОРІЧНИХ СВЯТ НА ФАКУЛЬТЕТІ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ДИЗАЙНУ

5 грудня 2017 року в рамках виробничої педагогічної практики у вищій школі магістрант факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка – Масюндзь Наталія провела для студентів ІІІ курсу майстер-клас «Виготовлення Різдвяного вінка з природніх матеріалів». Наталія майстерно поєднала історичну довідку про створення різдвяних прикрас та рекомендації з підбору матеріалів для виготовлення готового виробу. Адже різдвяна прикраса має нести не тільки естетичне, але й символічне та смислове навантаження.

Студенти із захопленням виконували всі методичні рекомендації. Робота супроводжувалася цікавими порівняннями між прикрасами європейського та класичного зразка.

.

.

.
24 листопада

24 листопада 2017 року відбулося засідання обласної спеціалізованої групи «Проектування як метод пізнання в освітній галузі «Технології» на тему: «Формування технологічних компетентностей та конкурентоспроможної особистості в контексті освітньої галузі «Технології».

Засідання провели на базі Миргородської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 імені Панаса Мирного Миргородської міської ради.

.

З вступним словом-привітанням до учасників засідання звернулися начальник відділу освіти Миргородської міської ради Колибельнік Тетяна Миколаївна та директор Миргородської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 імені Панаса Мирного, депутат Миргородської міської ради Феленко Валентина Василівна.

.

Науково-методичний модуль очолили представники нашого вишу: доктор педагогічних наук, професор, декан факультету технологій та дизайну Титаренко Валентина Петрівна, яка провела профорієнтаційну роботу з учнями 11-х класів та вручила інформаційні матеріали щодо вступу до нашого вишу та доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри теорії і методики технологічної освіти Цина Андрій Юрійович, який презентував методологічні основи сучасної технологічної освіти в контексті Нової української школи.

Із великим задоволенням учасники засідання долучилися до майстер-класу «Проектування та виготовлення предметів інтер’єру », який проводила учитель-методист трудового навчання та технологій Миргородської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 імені Панаса Мирного – Ксьондз Світлана Володимирівна.

.

.
21 листопада

Cтарший викладач кафедри культурології та методики викладання культурологічних дисциплін Олександр Лук’яненко взяв участь у роботі ІІІ обласного конкурсу поетичних відеороликів, презентації та буктрейлерів, який проходив Полтавському обласному центрі естетичного виховання учнівської молоді 21 листопада 2017 року.

О. Лук’яненко презентував учителям області та учням шкіл власні поетичні твори зі збірок «Філософія родошанування» та «Книгозбірня пам’яті». Поет залучив присутніх до дискусії про роль учителя у розкритті літературного таланту школярів. Молодь взяла участь у вправах по відточуванню творчого пера, у літературній грі на перелицювання віршів відомих поетів із збереженням ритмомелодики твору. Освітяни отримали у подарунок шкільним бібліотекам поетичні збірки, а також історичну драму «Stabat Mater» та драму-викриття «Алхімія життя».

У межах профорієнтаційної частини заходу О. Лук’яненко розповів присутнім старшокласникам, їхнім батькам та наставникам про особливості вступної кампанії 2018 року, запросивши талановиту молодь із сіл та міст області вступати до Полтавського педагогічного університету, який цінує обдароване покоління.

.
17 листопада

17 листопада 2017 року у Полтавському академічному обласному Українському музично-драматичному театрі імені М.В. Гоголя відбувся урочистий захід з нагоди Дня працівника сільського господарства.

На другому поверсі театру була розгорнута різнобічна виставка творчих робіт студентів факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка.

.

Учасники та гості цього заходу мали унікальну можливість взяти участь у майстер-класах з різних видів декоративно-прикладної творчості, які проводили талановиті студенти факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка.

Студенти Анна Шовкова та Інна Дудка проводила майстер-клас з «Писанкарства» в якому активну участь взяли директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської обласної державної адміністрації Фролов Сергій Олександрович та інші учасники заходу.

.

.

Майстер-клас із петриківського розпису проводили студентка Ірина Шах під керівництвом заслуженого майстра народної творчості України Пілюгіна Євгена Івановича.

За популяризацію та розвиток народної творчості, значний внесок у духовну скарбницю України, активну участь в організації та проведенні заходів з нагоди Дня працівника сільського господарства було нагороджено подякою студентський та викладацький колектив факультету технологій та дизайну на чолі з деканом Титаренко Валентиною Петрівною.

.

.
"Освіта-2017"

16 листопада 2017 року у виставковій залі міського Будинку культури було проведено виставку-презентацію навчальних закладів I-IV рівнів акредитації "Освіта-2017", яку організовано Полтавським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г.Короленка яскраво представив свої досягнення спеціальностей за якими проводять підготовку фахівців. Кожен із відвідувачів виставки мав змогу поспілкуватися з представниками навчального закладу та отримати інформаційні матеріали. Майбутні студенти заходу мали змогу побачити результати творчої роботи найталановитіших студентів факультету технологій та дизайну, представлених у експозиції.

.

.

.

.
10 листопада

10 листопада 2017 року викладачі Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка завітали на день науки до Комунального закладу "Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 26 Полтавської міської ради Полтавської області". У ході даного заходу викладачі факультету технологій та дизайну доценти Савенко І.В., Кузьменко П.І., Хлопов А.М., асистент Чорнусь С.М. та студенти факультету познайомили учнів 11 класів зі спеціальностями за якими здійснюватиметься набір на навчання у 2018 році, роздали інформаційні буклети для вступу в наш університет.

.

Для учнів старших класів був проведений науковий пік-нік, на якому розкрито зв’язок науки, школи та вищого навчального закладу. До уваги школярів представлено експозицію кращих творчих робіт студентів факультету технологій та дизайну. Для створення невимушеної атмосфери спілкування студентський театр мод презентував джинсову колекцію молодіжного одягу «Денім».

.

Учнів 11-х класів було запрошено на освітній семінар для випускників «Особливості вступної компанії – 2018» до Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка, який відбудеться 18 листопада 2017 року.
9 листопада

З нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г.Короленка долучився до святкової програми, підготовленої управлінням культури Полтавської обласної державної адміністрації.

На другому поверсі Полтавського обласного театру імені М.В. Гоголя була розгорнена різнобічна виставка викладачів і студентів факультету технологій та дизайну, де були представленні різьблені вироби з дерева, вишиті рушники, картини та сорочки, виконані різноманітними техніками Полтавщини, бісерні топі арії та в’язані скатертини. Виставку доповнювали незабутні килими майстрів народної творчості.

Привітати діячів культурної галузі Полтавщини завітав і голова Полтавської ОДА Валерій Головко.

Додаткову інформацію можна знайти за наступними Інтернет посиланнями:

http://www.adm-pl.gov.ua/news/diyachiv-kulturi-ta-maystriv-narodnogo-mistectva-poltavshchini-privitali-z-profesiynim-svyatom;

https://www.youtube.com/watch?v=WfUcFX14g4k

.

.

.
«ОСВІТА ДЛЯ СТАЛОГО РОЗВИТКУ»

У рамка проекту «Освіта для сталого розвитку» студентами та викладачами факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка був проведений майстер-клас «Ляльковий театр з підручних матеріалів» на базі дошкільного навчального закладу ясла-садок № 36 «Івасик-Телесик».

До участі долучилося 30 дітей ясельної-молодшої групи, яким було запропоновано створити героїв дитячої народної казки «Ріпка», власними руками. Малеча із захопленням виконувала завдання. Після закінчення майстер-класу кожна з підгруп розіграла казку «Ріпка».

Студенти груп ТД-31(Рись Оксана, Дудка Інна) та ПН-42 (Кібальник Вікторія, Шовкова Анна) презентували дитячу модель-сукню з нетрадиційних матеріалів. Для її створення були використані пластикові вироби, гофрований папір та неткані матеріали.

.

.

.

.

.
«HAND-MADE»
31 жовтня 2017 року в рамках «Обласної цільової програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017-2020 р.р.» представники студентської ради факультету технологій та дизайну (Дудка Інна, Мороз Вікторія, Рись Оксана, Рутковська Анжела, Волошина Ірина, Теремецька Анна), як співорганізатор семінару лідерів учнівського та студентського самоврядування «Якщо не я, то хто?», провели майстер-клас з виготовлення національної листівки «hand-made».

Учасниками семінару були учні загальноосвітніх навчальних закладів та працівники органів управління освіти, які опанували техніку виготовлення та оздоблення національної листівки.

.

.

.

.

.

.ПРОДОВЖЕНО ДІЯЛЬНІСТЬ СПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ ВЧЕНОЇ РАДИ К44.053.02 ІЗ ЗАХИСТУ КАНДИДАТСЬКИХ ДИСЕРТАЦІЙ ЗА СПЕЦІАЛЬНІСТЮ 13.00.02 – ТЕОРІЯ І МЕТОДИКА ТЕХНОЛОГІЧНОЇ ОСВІТИ

З жовтня 2017 року продовжена каденція спеціалізованої вченої ради К 44.053.02 із захисту кандидатських дисертацій за спеціальністю 13.00.02 – теорія і методика технологічної освіти. До складу ради входять авторитетні науковці з міст Києва, Переяслав-Хмельницького, Умані, Херсону та провідні викладачі Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка.

Головою спеціалізованої вченої ради призначено доктора педагогічних наук, професора В.П. Титаренко, заступником – доктора педагогічних наук, професора А.Ю. Цину, вченим секретарем – кандидата педагогічних наук, доцента І.В. Савенка.

Запрошуємо до співпраці!!!

.
«ПРОСТО-КВЕСТ»

17 жовтня 2017 року студентська рада факультету технологій та дизайну організувала та провела тематичний «Просто-квест» по визначних місцях нашого міста. Учасникам квесту довелося визначати місце наступної локації за загадками підказками, на зразок такої:

1. "Саме мій заповіт облетів увесь світ. Я багато, що писав і за це сам страждав"

2. Я не потрібен вдень, але дуже потрібен вночі.

Ти побачиш мене у пітьмі.

Я перший із тих кого не бачить двох-головий птах.

Затанцюй навколо мене і тобі відкриється шлях далі.

У квесті взяли участь студенти двох факультетів фізичного виховання й технологій та дизайну.

Вітаємо переможців квесту – команду студентів факультету фізичного виховання!!!

Щиро дякуємо Дрозд Олені та Гулак Валентині за творчі завдання-загадки та організацію цього культурно-спортивного заходу!!!

.

.

.

.

.
АНОНС

19 жовтня 2017 року відбудеться обласний науково-практичний семінар з проблеми: «НОВІ ПІДХОДИ ДО ВИВЧЕННЯ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ В ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ ШКОЛІ» для методистів трудового навчання, технологій науково-методичних центрів, районних (міських) методичних кабінетів, об'єднаних територіальних громад та керівників районних (міських) методичних об'єднань вчителів трудового навчання, технологій.

Семінар буде проводитися за підтримки відділу освіти, сім'ї та молоді Котелевської районної державної адміністрації на базі Котелевської гімназії імені С.А. Ковпака № 1.

У семінарі беруть участь наукові керівники спеціальної дослідницької групи «Проектування як засіб пізнання в освітній галузі «Технології» проф. Титаренко В.П., проф. Цина А.Ю., доц. Савенко І.В. та викладачі кафедр факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка.Студенти третього курсу спеціальності «Культурологія» факультету технологій та дизайну стали співорганізаторами квесту «Скарби Короленківської садиби».

У рамках фестивалю про сучасне місто та його суспільство «Майстерня міста» (14-17 вересня 2017 р.), студенти третього курсу спеціальності «Культурологія» факультету технологій та дизайну Анастасія Минак, Тетяна Тилінська та Альона Алєксєєнко взяли участь у організації та проведенні квесту «Скарби Короленківської садиби».

Літературно-меморіальний музей В.Г. Короленка вибухнув шквалом позитивних емоцій учасників, яких виявилося так багато, що довелося формувати групи з різних за віком та фізичною підготовкою людей. Учасниками квесту були діти, літні люди, військові, представники громадських організацій, туристичних фірм, сімейні пари тощо. Традиційно учасників квесту працівники музею частували фірмовим короленківським чаєм зі смачним печивом.

Приємно, що в музеях нашого рідного міста проводиться така важлива робота і втілюються цікаві ідеї.

.


.Мистецька зустріч із учителями-мовниками Полтавщини

29 червня 2017р., у мистецькій вітальні Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара відбулася зустріч кандидата історичних наук, старшого викладача кафедри культурології та методики викладання культурологічних дисциплін Олександра Лук'яненка з учителями української мови та літератури Полтавської області.

.

На заході відбулася презентація цьогорічних видань поета – збірки інтимної лірики "Книгозбірня пам'яті" та драми-перегуку за твором Г. Герца "Прованська казка". Учителі-мовники отримали у подарунок збірку "Філософія родошанування", за яку О. Лук'яненко був удостоєний обласної премії імені П. Мирного. Невимушено творчу атмосферу підтримували екскурси у театральний світ. Освітяни не лише почули, але й побачили відтворене поетичне слово у фрагментах драм у виконанні театру "Фабула" ПНПУ імені В. Г. Короленка. Це, зокрема, переклади О. Лук'яненка віршів іранського поета Фірдоусі з його епічного твору "Шах Наме". Витончено звучали й пісні на слова полтавського поета у виконанні випускниці музичного училища імені М. Лисенка Марини Закаблук "Буду твоїми ліками" та "Intermezzo".

.

Бібліотека для юнацтва імені О. Гончара на знак удячності за плідну співпрацю подарувала кафедрі культурології ряд мистецьких та краєзнавчих видань. Окрім літературної дискусії, учителі з цікавістю дізналися про спеціальність "Культурологія" у стінах педагогічного вишу у межах профорієнтаційної частини заходу.

.15–19 травня 2017

ЗАХОДИ ДО ДНЯ НАУКИ

на факультеті технологій та дизайну

Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка

Завантажити план заходів

23–24 березня 2017

Шановні колеги!

Запрошуємо вчених, керівників закладів освіти та культури,

науково-педагогічних працівників,учителів, докторантів, аспірантів, магістрів і студентів до участі у роботі

Всеукраїнської науково-практичної конференції

«КУЛЬТУРОЛОГІЧНА РЕГІОНАЛІСТИКА: ТЕОРІЯ, ІСТОРІЯ, ПРАКТИКА»

Конференція відбудеться 23–24 березня 2017 року

Завантажити програму

5 березня 2017

05 березня 2017 року у fast-casual ресторані «Комора. Перша галушкова мануфактура» студентка ІІ курсу факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка Мороз Вікторія провела майстер-клас для дітей різного віку по виготовленню листівки.

.

.

.
21 грудня 2016

Новорічний сюрприз для викладачів та студентів факультету технологій та дизайну підготували студенти групи К-24 (с) – Інна Кисляк, Наталія Мацак, Анжела Шпак та Олена Петренко та студенти І та ІІ курсу факультету. Також до свята долучився гурт «Вікторія». Учасники новорічного дійства отримали годину приємних вражень. Студенти та викладачі факультету були нагороджені грамотами та солодкими подарунками.


.

.

.

.

.

19 грудня 2016

19 грудня 2016 року відбулося нагородження учасників конкурсу «ПНПУ твоїми очима» за підтримки профспілкового комітету Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка.

Магістранти факультету технологій та дизайну Бережна Марина нагороджена дипломом І ступеня за перемогу в номінації «Фотографія портретного типу», назва роботи «Відкрий для себе Сухомлинського…») та Ткаченко Анастасія нагороджена дипломом ІІІ ступеня за перемогу у номінації «Фотографія пейзажного типу», назва роботи «Посередній учитель розповідає. Хороший вчитель пояснює. Чудовий вчитель показує. Геніальний вчитель надихає».


.

.

.

.

17 грудня 2016

17 грудня 2016 року у полтавській Галереї мистецтв ім. Ярошенка пройшов показ колекції жіночого одягу, присвячений зірці німого кіно початку ХХ століття, знаменитій полтавці Вірі Холодній.


.

Талановитий творчий тандем Олена Гопей – Юрій Матвєєв (магістрант факультету технологій та дизайну (група ПН-6)), за плечима якого десять років плідної співпраці (колекції "Ностальджинс", "Полтавська битва: 300 років потому", "Феєрія льону" та інші), представив нову колекцію жіночого одягу із застосуванням мотивів історичного костюма стилю модерн. Свій творчий доробок Олена та Юрій присвятили Вірі Холодній.


.

.

На думку креативних дизайнерів, модерн в одязі, замість того щоб відобразити досвід минулого, пророкує майбутнє. Декан факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету Валентина Титаренко зазначила, що ідейними натхненниками, створювачами колекції є Юрій Матвєєв та Олена Гопей, а виконавцями – доценти та студенти педагогічного університету.


.

9 грудня 2016

У Полтавському художньому музеї (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка відбулось урочисте вручення премії імені Миколи Ярошенка. З-поміж цьогорічних лауреатів - викладачі Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка.

.

За творчі здобутки, які утверджують гуманістичні й національні ідеали Батьківщини, духовні та культурні цінності українського народу, вагомий внесок у розвиток національно-культурного життя Полтави та Полтавщини лауреатом Полтавської міської премії імені Миколи Ярошенка у номінації «Громадська діяльність. Організація і проведення мистецьких акцій» у 2016 році визнанана доктор педагогічних наук, професор, декан факультету технологій та дизайну Валентина Петрівна Титаренко (ініціативний організатор та активний учасник міжнародних, всеукраїнських і регіональних науково-практичних конференцій).

.

30 листопада 2016

30 листопада 2016 року відбулося проведення майстер класів з варіативних модулів до нової програми Трудове навчання. 5-9 класи та Технологій. 10-11 класи для методистів трудового навчання, технологій районних (міських) методичних кабінетів (центрів) та об’єднань територіальних громад, керівників районних (міських) методичних об’єднань, вчителів трудового навчання з метою актуалізації знань та пошуку вирішення проблеми щодо модернізації методів, форм і засобів у роботі вчителя трудового навчання, технологій та формування технологічних компетентностей учнівської молоді, яке проходило на базі Карлівського будинку житячої та юнацької творчості та Карлівської загальноосвітньої школи № 4.


.

З вітальним словом до учасників майстер-класів звернулися начальник відділу освіти Карлівської райдержадміністрації Слєпцова Л.М.


.

Також виступили Титаренко В. П., д. п. н., професор, декан факультету технологій та дизайну з доповіддю «Майстер-класи з варіативних модулів до програм Трудове навчання. 5-9 класи та Технологій. 10-11 класи як одна із форм профорієнтаційної роботи серед школярів загальноосвітніх навчальних закладів» та завідувач кафедри теорії і методики технологічної освіти, д.п.н., професор Цина А. Ю. з доповіддю «Удосконалення фахової майстерності вчителя в контексті компетентнісного підходу».


.

У практичному блоці було проведено 5 майстер-класів викладачами кафедри теорії і методики технологічної освіти.


.

29 листопада 2016

29 листопада 2016 року в актовій залі Диканської гімназії №2 зібралися випускники шкіл всього Диканського району. До уваги школярів професії та спеціальності представляли викладачі факультету технологій та дизайну доцент Ігор Васильович Савенко, старший викладач Титаренко Валерій Миколайович та асистент Габріелла Василівна Галамбош. Вони презентували Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка. Випускникам Диканського району було продемонстровано фільм про структуру, здобутки та спеціальності нашого вишу.


.

Зірки ФТД

29 жовтня 2016 року у малій актовій залі нашого вишу першокурсники факультету технологій та дизайну презентували творчі здібності для викладачів, студентів та своїх батьків, яких запросив деканат на батьківські збори. Декан факультету проф. Титаренко В.П. та куратори академічних груп І курсу проінформували батьків першокурсників про поточні результати навчання студентів, відзначили активних та вказали на проблемні моменти у навчальній діяльності окремих першокурсників.

Концертну програму «Зірки ФТД» першокурсники різних спеціальностей готували всі разом на чолі з культоргом факультету Тетяною Дідик. Представлення талантів дозволило виявити те, що на факультеті технологій та дизайну навчаються чудові вокалісти (Анастасія Донченко, Євген Коновалов та Юлія Негруб), майбутні дизайнери одягу (Анастасія Кірсанова, Лариса Лимар, Альона Дрозд та Іван Денчик).

Родзинкою представлення «Зірки ФТД» стала літературно-музична композиція «Моя Україна».


.

.

.

.

.

.