Олександр Лук’яненко взяв участь у засіданні Ради молодих учених при МОН

26 червня 2024 р. відбулося засідання Ради молодих вчених при Міністерстві освіти і науки України під головуванням докторки юридичних наук, професорки, професорки кафедри криміналістики Національного університету «Одеська юридична академія», голови правління ГО «Міжнародна фундація розвитку», керівника групи «De mendacio veritas» Олесі Ващук. У роботі взяли учать понад 20 науковців з усієї України. Від Полтавщини участь у зборах брав голова Ради молодих учених Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Олександр Лук’яненко.

У ході роботи кандидатка педагогічних наук, старший науковий співробітник Інституту цифровізації освіти Національної академії педагогічних наук України, голова Ради молодих вчених Інституту цифровізації освіти НАПН України, заступник голови Ради молодих вчених Національної академії педагогічних наук України, заступник голови РМВ при МОН УВкраїни Аліса Сухіх та кандидат педагогічних наук, доцент кафедри соціальної роботи та реабілітації «НУБіП України», голова СМВ Гуманітарно-педагогічного факультету НУБіП України, член РМВ при МОН України Олександр Прохорчук ознайомили можливостями фінансування діяльності молодих учених відповідно до таблиці, яка містить можливості фінансової підтримки молодих учених з окремих країн Європи, розробленої робочою Групою Eurodoc «Employment Conditions and Welfare».

Серед іншого обговорили результати діючих проєктів «Книга захиснику», «Наукою вишиваємо Україну», «Геноцид українців росіянами за підтримки білорусів», підведено підсумки конкурсу «Молодий вчений року 2023», а також обговорено результати «Українська наукова діаспора». З’ясували поточний стан справ роботи Спілки рад молодих вчених, а також публікаційну діяльність молодих вчених. Серед іншого, проєкти «Монографія на грант 2022», «Книга рад молодих вчених 2023». Дискутували з приводу стану справ у Реєстрі рад молодих вчених, серед підписантів меморандуми про партнерство з РМВ при МОН України, про регіональні зустрічі у 2024 році, а також про промоцію здобутків молодих вчених, а також функціонування Офісу підтримки вченого.

Одним із ключових питань стало з’ясування справ щодо створення ініціативної групи для утворення регіональної Ради молодих вчених Полтавщини, яка за результатами зустрічі молодих учених Полтавщини з начальником Департаменту освіти і науки Полтавської обласної військової адміністрації Євгеном Кончаковським мала бути організована при обласній адміністрації до осені 2023 року.