ВІДБУВСЯ КОНКУРС СТУДЕНТСЬКИХ НАУКОВИХ РОБІТ ІЗ КУЛЬТУРОЛОГІЇ

Відповідно до розпорядження проректора з наукової роботи від 12 листопада 2021 р. на виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 05 листопада 2021 року № 1179 «Про проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2021/2022 н. р.» на кафедрі культурології пройшов перший тур Конкурсу. Роботи оцінювали фахові комісії з історії української культури (доценти Олександр Лук’яненко, Віталій Дмитренко, старший викладач Віта Дмитренко) та з культурології (доценти Олександр Лук’яненко, Алла Литвиненко та професор Любов Кравченко).

На розсуд комісії були представлені 8 робіт, що виконуються студентам у межах їхньої участі у наукових групах. Так, Любов Андрух презентувала дослідження з використання інформаційних технологій у роботі сучасної бібліотеки на прикладі Полтавської обласної бібліотеки для дітей імені Панаса Мирного. Микола Лоза вивчав соціокультурне життя Полтавщини доби незалежності крізь призму регіональних ЗМІ. Катерина Калюжна захищала дослідження з історії нових релігійних течій у культурі незалежної України. Її колега Лілія Ганнуша звернула увагу комісії на питання з еволюції ярмаркування в Україні.

Окремий блок представляли дослідження з історії світового та українського мистецтва. Так, Ірина Новицька аналізувала відображення міського повсякдення в італійському мистецтві доби Відродження. А Мелана Сокол тлумачила кодування святкової культури у творчості Костянтина Трутовського. Оригінальними були результати пошукової роботи Таїсії Тарасовської, котра вивчала життя і творчість полтавської художниці Світлани Чорної. Дослідження виконувлися як складові науково-дослідної теми кафедри культурології «Полілог глобального та регіонального у формуванні соціокультурної ідентичності особистості» (номер державної реєстрації 0120U103840). Студенти продемонстрували достатній рівень володіння матеріалом, особисту зацікавленість у темах наукових пошуків. Комісія врахувала, що молодь має доважок у вигляді апробації у вигляді матеріалів конференцій різного рівня, брала участь у роботі круглих стлів та симпозіумів. Викладачі кафедри культурології зауважили високий ступінь унікальності наукових робіт: довідки сервісу перевірки на плагіат Unicheck показали унікальність не нижче за 90%.

Враховуючи зміст роботи, якість презентації, апробацію та ступінь наукової новизни комісія відібрала для участі у ІІ етапі Конкурсу дослідження Любові Андрух (науковий керівник – кандидатка історичних наук, старший викладач  кафедри культурології Віта Дмитренко) (секція – Культурологія) та роботи Миколи Лози, Таісії Тарасовської (науковий керівник – доктор історичних наук, доцент  кафедри культурології Олександр Лук’яненко) та Мелани Сокол (науковий керівник – кандидатка історичних наук, старший викладач  кафедри культурології Віта Дмитренко) (секція – історія української культури). У 2022 році переможці представлятимуть університет на підсумковій конференції конкурсу у Національній академії керівних кадрів культури і мистецтв та Національній музичній академій України імені П. І. Чайковського.

You may also like...