У Карлівці відбувся літературний вечір у межах соціокультурного проєкту кафедри культурології, філософії та музеєзнавства
23 листопада 2024 року в межах проєкту «Поетичні діалоги» відбувся спільний захід кафедри культурології, філософії та музеєзнавства і громадської організації «Об’єднані надією».У Карлівському міському будинку культури на літературний вечір «Поліфонія почуттів» зібралася різновікова аудиторія. Поетичні діалоги модерував професор ПНПУ імені В. Г. Короленка Олександр Лук’яненко.
Головними героями заходу був поет, співак і режисер театральної студії «Антракт», директор Карлівського міського будинку культури Олександр Горбатко та поетка, художниця, директорка Варварівського сільського будинку культури Наталія Полєжаєва.
Ключовою темою мистецької зустрічі стало багатоголосся людських емоцій, що народжуються в душі кожного на зламі сезонів. Автори ділилися власними переживаннями осені – як нинішньої, так і всіх золотих пір року, що так чи інакше відобразилися в їхній творчості. Поети дискутували з приводу питання самотності митця та права й бажання належати комусь іншому. У діалогах піднімали питання визначали взаємини автора й читача, де наріжним лишається проблема множинності розуміння віршованих творів безліччю читачів. У поетичних роздумах висловлювали думки щодо впливу навколишньої дійсності на поезію – уникання важких суспільно-політичних тем або ж їхній свідомий вибір, тяжіння до естетики або трагіки.
Олександр Горбатко, Наталія Полєжаєва та Олександр Лук’яненко декламували вірші, котрі ілюстрували, як поети ставляться до питання плину часу у вимірі власного життя та часу всесвіту. Слухачі мали змогу почути розмисли співрозмовників про те, яке місце у натхненні відіграють зустрічі з людьми. Наостанок лишили роздуми щодо того, чи будує поет творчі й особисті плани у короткостроковій чи довгостроковій перспективі.
Окрім творчості митців із Полтавщини, для слухачів лунали роздумів про значення осені у натхненні митця з щоденників англійської письменниці ХІХ століття Мері Енн Еванс. Ідеї американської авторки Шарлотти Донлон піднімали питання про значення універсального тягаря самотності в долі митця. А вірші американського письменника китайського походження Ха Цзіня допомогли зрозуміти, що нерозуміння первинного задуму автора читачем не є трагедією, а лише показує, наскільки ти відрізняєшся від інших. Поезії палестинського автора Мосаба Абу Тохи демонстрували значення історичного й культурного тла в творчому поступові поета, який може лишати у віршах трагедію війни і радість спогадів мирного життя. Лірика одного з найбільших поетів в історії США, чотириразового лауреата Пулітцеровської премії Роберта Фроста вияскравила цінність спілкування і дарування часу ближньому. А рядки сонету «До Левконої» поета «золотого віку» римської літератури Горація утвердили присутніх у важливості проживання кожної миті життя на повну.
Гості заходу, члени творчих об’єднань, освітяни, працівники Публічної бібліотеки імені А. Михайленка Карлівської міської ради мали можливість для обміну думками та запитань до митців, на які отримували відверті відповіді. Гості заходу також декламували власні вірші. На соціокультрному заході з ліричною програмою перед громадою виступив новостворений бенд «Поліфонія почуттів» у складі Олени Довжицької, Сергія Асєєва, Юрія Борисенка, Валерія Чухрая та Олега Скуратова.
В кінці заходу голова громадської організації «Об’єднані надією» Роман Шестопал зауважив важливість непересічність соціокультурної діяльності Карлівського міського будинку культури під керівництвом Олександра Горбатка, де колектив попри складної воєнного часу, продовжує працювати заради громади, даруючи містянам позитивні емоції і можливість підвищувати свій інтелектуальний та культурний рівень. Роман Шестопал зауважив тісну співпрацю карлівців із громадською організацією та Полтавським національним педагогічним університетом імені В. Г. Короленка в організації спільних проєктів для молоді області, а особливо для вразливих категорій населення – людей з інвалідністю, соціально незахищених осіб та внутрішньо переміщених родин. Голова громадської організації «Об’єднані надією» закликав творчих людей громади доєднуватися до спільних івентів із Полтавським національним педагогічним університетом імені В. Г. Короленка для урізноманітнення культурного життя Полтавщини.