Інтерактивна лекція професора Олександра Лук’яненка для учнів Наукового ліцею №3
23 січня на факультеті технологій та дизайну відбулася інтерактивна лекція доктора історичних наук, професора, завідувача кафедри культурології, філософії та музеєзнавства Олександра Лук’яненка для учнів Наукового ліцею №3 Полтавської міської ради.

Захід став частиною циклу занять предметно-профільного занурення з англійської та німецької мов, у якому юна полтавцям сприяє Навчально-науковий інститут іноземних мов Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка (директор – Марина Зуєнко). Потужний двотижневий лексико-граматичний практикум, спрямований на посилення теоретичної підготовки та розкриття потенціалу комунікації ліцеїстів двох класів, продовжився на занятті з теми «Сленг» з Олександром Лук’яненком.

Разом із ліцеїстами професор Олександром Лук’яненко розповів про історію неформальної мови, яка відображає стиль спілкування певних груп, а також відображає ідентичність та приналежність до спільноти. Учні познайомилися з історією англійського сленгу з XVI століття, коли мова розбійників, торговців і моряків «кант» стала частиною літератури у творах літераторів. Учні зʼясували роль Вільяма Шекспіра та Чарльза Діккенса на формування сленгу в Англії та в танго-американському світі. Практиканти навчилися розуміти римований сленг кокні, який збився у ХІХ столітті у Східному Лондоні, а також процес впливу «Окопного лінго» часів Першої світової війни на мову. Під час інтерактивної лекції молодь активно долучилася до визначення ролі Голівуду та каналу MTV у формуванні неформальної мови крізь фільми, а також зʼясувала роль стримінгої платформи Netflix у створенні нових сленгвих виразів у ХХІ столітті. Учні 9-Л класу активно працювали під час практичних блоків із співвіднесенням сленгу 1990-х років із сучасними виразами, а також декорували інтернет- та мем-сленг, якими й самі користуються у щоденні. Діти говорили про вплив популярних серіалів у просуванні неформального спілкування на прикладі серіалів «Friends» та «Euphoria». Насамкінець ліцеїсти продемонстрували практичні навички застосування сленгу у життєвих ситуаціях, опрацювавши перелік слів і висловів, що роблять мову живою і визначають її у соціокультурному просторі сьогодення.

Практикум – гарна можливість для учнівської молоді Полтави ознайомитися з науковцями толтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка та перспективами здобуття освіти.