Випускники ПНПУ імені В. Г. Короленка  ‑ лауреати  обласного етапу конкурсу «Учитель року – 2025»

Відповідно до наказів МОН України від 19.06.2024 № 881 «Про проведення Всеукраїнського конкурсу “Учитель року – 2025” педагоги-галузі технологічної освіти Полтавщини конкурсували у два тури: у відбірковому 19 грудня 2024 року та в фінальному 27 – 29 січня 2025 року. Обидва тури відбулися у режимі онлайн.

Конкурсні випробування ІІ (регіонального) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2025» в номінації «Трудове навчання» відбулися у дистанційному режимі з використанням віртуальних кімнат MS Teams. Цьогоріч кількість учасників становила 9 осіб. Після відбіркового етапу четверо учителів змагалася за перемогу у фінальному етапі ІІ туру.

Фіналістами ІІ туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року -2025» в номінації «Трудове навчання» були випускники факультету технологій та дизайну Університету, вчителі трудового навчання та технологій Ганна Волошина, Владислав Підопригора, Вікторія Замула та Олександр Лях.

До обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року» у номінації «Трудове навчання» долучилися науково-педагогічні працівники та випускники нашого  Університету. Членами журі педагогічних змагань були Юлія Срібна, декан факультету технологій та дизайну, Андрій Цина, завідувач кафедри теорії і методики технологічної освіти, Заслужена вчителька України, вчителька трудового навчання та технологій Ліцею №17 «Інтелект» та лауреатка всеукраїнського конкурсу «Учитель року -2021» вчителька трудового навчання та технологій Ліцею № 14 «Здоров’я» Тетяна Куратнік. Очільником журі був також випускник нашого Університету, в.о.  методиста з технологій, трудового навчання і креслення Полтавської академії неперервної освіти  Олександр Тимчук.

Учасники конкурсу виявили високий рівень обізнаності та компетентності у використанні сучасних інновацій трудового навчання та технологій.  Так, Ганна Волошина продемонструвала інноваційні способи використання методики «асоціативний кущ» та web-камер у трудовому навчанні. Владислав Підопригора розкрив прийоми застосування електронних додатків у проєктуванні учнями виробів. Вікторія Замула успішно використовує на уроках технологій емоційного налаштування учнів, хвилинки фізичного розвантаження  та  рефлексію методом «чарівної скрині». А Олександр Лях  продемонстрував успішне застосування на уроках технологій основ векторної картографії Mapinfo, карток самооцінювання учнів та методику закріплення знань Remember.

Переможцем цьогорічного конкурсу став учитель трудового навчання та технологій Миргородської гімназії № 2 «Гелікон» Миргородської міської ради Полтавської області Олександр Лях, який з усіма конкурсними завданнями відбіркового та фінального турів впорався найкраще за всіх учасників.

Участь у таких дійствах мотивує вчителів та здобувачів освітньої галузі «Технології» до постійного самовдосконалення.

You may also like...