Майбутні культурологи відвідали пресконференцію засновниці Всесвітнього Дня вишиванки
17 травня 2021 р. відбулася пресконференція «Етноподорож» для здобувачів вищої освіти спеціальності 034 Культурологія української письменниці, сценаристки, засновниці Всесвітнього Дня вишиванки Лесі Воронюк. Захід ініціювала представниця потенційного роботодавця – завідувачка відділом соціокультурної роботи Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара Наталія Рисенко.
Леся Воронюк розповіла про історію свята, ініційованого 15 років тому чернівецькими студентами, представила аналіз співпраці Громадської організації «Всесвітній день вишиванки» з митцями з Полтавщини (зокрема, з уже відомим у колі короленківців бандуристом Юрієм Фединським). Майбутні культурологи познайомилися зі специфікою проведення центрових заходів (маршів вишиванок, дипломатичних прийомів на прикладі івентів у Мистецькому Арсеналі для представників НАТО та ЄС), а також численних допоміжних подій (інтерактивних лекторіїв у метрополітені, просвітницьких зустрічей на вулицях міст, акцій «Буклет про вишиванку» у міжнародному аеропорті «Бориспіль» тощо). Студенти з громадською діячкою аналізували мультизадачність культурних подій на прикладі показу колекції вишитого одягу, акцентуючи увагу на ролі жінки, на значенні національного компоненту на тлі війни в Україні, на співвіднесенні етнічного та глобального.
Леся Воронюк ознайомила присутніх зі специфікою проведення експедицій по збору етнографічного матеріалу, з організацією роботи просвітницької організації на прикладі студії документального кіно «Диво».
Студенти І та ІІ курсів кафедри культурології закріпили навички акумулювання та аналізу інформації про культурні продукти, про функціонування національних та локальних брендів, практикувалися в інтерпретації етнокультурних об’єктів з урахуванням історичного, соціального, антропологічного, політичного та релігійного контекстів.
Після спільного зі стейкхолдерами заходу короленківці провели дискусію за результатами пресконференції. Студенти разом із завідуючим кафедрою Олександром Лук’яненком, грантами освітніх програм Ренатою Винничук та Аллою Литвиненко, викладачем історії української культури Віталієм Дмитренком та викладачкою основ рекламної діяльності Вітою Дмитренко обговорювали методи зміни громадської думки під час просвітницьких кампаній та специфіку інформаційного впливу на суб’єктів міжкультурної комунікації.