Академічна мобільність студентів

РЕАЛІЗАЦІЯ ВНУТРІШНЬОЇ АКАДЕМІЧНОЇ МОБІЛЬНОСТІ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ ЗА ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНИМИ ПРОГРАМАМИ «ПРОФЕСІЙНА ОСВІТА (ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОБІВ ЛЕГКОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ)» ТА «ПРОФЕСІЙНА ОСВІТА (ДИЗАЙН) ПЕРШОГО (БАКАЛАВРСЬКОГО) РІВНЯ ВИЩОЇ ОСВІТИ

На основі угоду про реалізацію програм академічної мобільності від 02.12.2022 р., укладеної між Полтавським національним педагогічним університетом імені В.Г. Короленка та Державним закладом «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» відбулося навчання студенток 3 курсу: академічної групи ПН(лп)-33 спеціальності 015.36 Професійна освіта (Технологія виробів легкої промисловості) Левун Тамари Олександрівни та академічної групи ПН(д)-34 спеціальності 015.00 Професійна освіта (Дизайн) Федоренко Єлизавети Юріївни упродовж 1 семестру 2023-2024 навчального руку в Державному закладі «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка Координатором програми внутрішньої академічної мобільності виступила доцент кафедри професійної освіти, дизайну та безпеки життєдіяльності Тетяна Борисова.

Студентки Єлизавета Федоренко та Тамара Левун виявили бажання вивчати дисципліну за вибором «Педагогічний малюнок» у Державному закладі «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» замість вибіркової навчальної дисципліни «Основи презентаційної діяльності» у ПНПУ імені В.Г. Короленка. Вони опановувати освітній компонент «Педагогічний малюнок» разом зі студентами 3 курсу першого (бакалаврського) рівня вищої освіти денної форми навчання спеціальності 023 «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» у складі групи ОМ3 Луганського національного університету імені Тараса Шевченка у викладача Наталії Дігтяр.

До цієї ж групи з вивчення дисципліни «Педагогічний малюнок» доєдналися студенти групи ТД-21, ІІ курсу, першого (бакалаврського) рівня вищої освіти денної державної форми навчання факультету технологій та дизайну спеціальності 014 Середня освіта за предметною спеціальністю 014.10 Середня освіта (Трудове навчання та технології) освітньо-професійної програми «Середня освіта (Трудове навчання та технології)» ПНПУ імені В.Г. Короленка Батьковський Артем, Тимша Артем та Коваль Катерина. Координатором програми академічної мобільності цих студентів виступила доцента кафедри теорії і методики технологічної освіти Лариса ГРИЦЕНКО.

По завершенню семестру результати навчання Єлизавети Федоренко, Тамари Левун, Артема Батьковського, Артема Тимші та Катерини Коваль у закладі-партнері були перезараховані та внесені до звітної документації Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка.


ВНУТРІШНЯ АКАДЕМІЧНА МОБІЛЬНІСТЬ СТУДЕНТІВ СПЕЦІАЛЬНОСТІ 015.36 ПРОФЕСІЙНА ОСВІТА (ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОБІВ ЛЕГКОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

На основі договору про співпрацю між Полтавським національним педагогічним університетом імені В.Г. Короленка та до Центральноукраїнським державним університетом імені Володимира Винниченка (м. Кропивницький) упродовж другого семестрі 2022-2023 навчального року студентки нашого університету Ольга БАЗАРНА та Вікторія ТРОФІМОВА вивчають дисципліну «Матеріалознавство виробів легкої промисловості» в Кропивницькому. Заняття проводяться дистанційно на платформі Moodle старшим викладачем кафедри технологічної та професійної освіти Тетяна КУЦЕНКО.

Супроводжують освітній процес студентів, консультують та здійснюють організаційну підтримку координатор від ЦДУ ім. В. Винниченка – доктор педагогічних наук, доцент кафедри технологічної та професійної освіти Людмила ЧИСТЯКОВА та координатор від ПНПУ імені В.Г. Короленка – кандидат педагогічних наук, доцент Тетяна БОРИСОВА.

Результати вивчення дисципліни «Матеріалознавство виробів легкої промисловості» засвідчені сертифікатом та академічною довідкою Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка та у відповідності до чинного Положення про академічну мобільність студентів були перезараховані у Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г.Короленка.


ПРО РЕЗУЛЬТАТИ НАВЧАННЯ ЗА ПРОГРАМОЮ ВНУТРІШНЬОЇ АКАДЕМІЧНОЇ МОБІЛЬНОСТІ СТУДЕНТОК ФАКУЛЬТЕТУ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ДИЗАЙНУ

Керівництво та викладачі Полтавського національного педагогічного університету сприяють реалізації академічної мобільності здобувачів освіти на всіх рівнях. Так, у 1 семестрі 2021-2022 навчального року студентки 1 курсу другого (магістерського) рівня вищої освіти факультету технологій та дизайну спеціальності «015.36 Професійна освіта (Технологія виробів легкої промисловості)» Ольга КРАВЕЦЬ та Анна ТЕРЕМЕЦЬКА виявили бажання вивчати дисципліну «Основи контекстуального мистецтва» у Державному закладі «Луганському національному університеті імені Тараса Шевченка» за програмою внутрішньої академічної мобільності. Викладачі кафедри допомогли дівчатам оформити всю документацію і вже з 15 вересня 2021 року вони навчалися разом зі студентами 2 курсу другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності «023 Образотворче мистецтво. Декоративне мистецтво. Реставрація» у закладі-партнері.

Вивчення дисципліни «Основи контекстуального мистецтва» передбачало ознайомлення з особливостями та вимогами до коментування витворів мистецтва та художньої творчості; вивчення наявних прикладів критичного аналізу та інтерпретації їх форм та технік; проведення порівняльної характеристики культурно-мистецьких феноменів; співставлення минулих культурно-мистецьких моделей з сучасними; тлумачення символів у художньо-мистецьких творах. Це дозволило студенткам опанувати основами контекстуального аналізу творів мистецтва з метою розширення мистецтвознавчого пошуку та відтворення (перевтілення) світового мистецтва у сучасних підходах до проектування композиції виробів легкої промисловості.

Зреалізовано академічну мобільність студентів спеціальності 015.00 Професійна освіта (Дизайн)

На підставі угоди про співпрацю дощо реалізації пограм акад мобіл  № 3/02-40 від 15.01.2020 р. між Полтавським національним педагогічним університетом імені В. Г. Короленка та Луганським національним університетом імені Тараса Шевченко було надано можливість реалізувати внутрішню академічну мобільність студентам ІV курсу спеціальності 015.00 Професійна освіта (Дизайн) Д. Д. Авраменко та А. О. Кірсановій.

За програмою внутрішньої академічної мобільності у 8 семестрі 2019-2020 н. р. студентки академічної групи ПН(рд)-45 Дарина Авраменко та Анастасія Кірсанова вивчали навчальну дисципліну «Мистецтво плакату» (обсягом 5 кредитів, форма контролю – залік) у Луганському національному університеті імені Тараса Шевченко замість навчальної дисципліни «Технологія виробництва реклами» (обсягом 6 кредитів, форма контролю – залік), яку вивчали решта студентів академічної групи ПН(рд)-45 у Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка.

У процесі навчання студенти більш поглиблено опановують технологію створення сучасних рекламних плакатів та сучасні тенденції поєднання художніх образів та мовних комунікацій.