Події

У липні 2020 р.  аспіранти кафедри розпочали Міжнародне освітнє стажування «Міжнародні проєкти: написання, аплікування, управління та звітність», яке тривало до 7 серпня. Стажування було зорганізовано на дистанційній платформі Університету Суспільних Наук (Польща).

Студентка факультету технологій та дизайну – переможниця Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Технологічна освіта»

Студентка магістратури факультету технологій та дизайну ПНПУ імені В. Г. Короленка Ірина Шах здобула перемогу у ІІ-му турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Технологічна освіта» у 2019/2020 навчальному році. Конкурс відбувся на базі Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка

Наукове дослідження «Методика впровадження елементів театральної педагогіки на уроках трудового навчання», виконане під керівництвом завідувача кафедри теорії і методики технологічної освіти професора Андрія Цини, високо оцінила галузева комісія. Студентка педагогічного університету отримала диплом І ступеня. Всього на конкурс було подано 39 студентських наукових робіт, що надійшли з 13 закладів вищої освіти України. Подібні заходи є хорошим стимулом для проведення наукових досліджень студентами, сприяють реалізації здібностей та популяризації досягнень у галузі технологічної освіти. Вітаємо Ірину Шах та її наукового керівника професора Андрія Цину з успішним захистом роботи. Бажаємо наукових звершень, яскравих ідей і нестримної жаги до пізнання нового.

Онлайн засідання обласної спеціальної дослідницької групи «Проектування як метод пізнання в освітній галузі «Технології»

28 квітня 2020 р. у межах розширеного засідання обласної спеціальної дослідницької групи (далі ‑‑ ОСДГ) «Проектування як метод пізнання в освітній галузі «Технології» відбувся онлайн-семінар на тему «Формування проектно-технологічної компетентності в контексті реалізації змістової лінії «Екологічна безпека та сталий розвиток» оновлених програм з трудового навчання у 5-9 та технології у 10-11 класах в контексті Нової української школи та в умовах дистанційного навчання». У семінарі взяли участь представники Національної академії педагогічних наук України, фахівці Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського, КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти», викладачі університетів м. Полтави та вчителі трудового навчання та технологій Полтавської області.

Модератор семінару методист відділу природничо-математичних дисциплін та технологій Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського Валентина Чемшит  зазначила, що передумовою успішного викладання трудового навчання і технологій в школі сьогодні є емоційний розвиток, комп’ютерна грамотність  школярів та базові знання ними предмету.

Полтавський національний університет імені В.Г. Короленка на семінарі представляли декан факультету технологій та дизайну проф. Валентина Титаренко та завідувач кафедри теорії і методики технологічної освіти проф. Андрій Цина. Вони обговорили з учасниками семінару особливості формування проектно-технологічної компетентності в контексті реалізації змістової лінії «Екологічна безпека та сталий розвиток» оновлених програм з трудового навчання у 5-9 та технології у 10-11 класах в контексті Нової української школи та в умовах дистанційного навчання. Учасники ОСДГ поділилися в онлайн режимі досвідом роботи на різних освітніх платформах із проведення індивідуальної, парної і групової взаємодії з учнями під час дистанційного вивчення шкільних предметів «Трудове навчання» та «Технології».

21 квітня 2020 р. відбулося засідання Коородинаційної ради Коучинг-центру з питань наукової діяльності студентів проблемних груп кафедри теорії та методики технологічної освіти в умовах дистанційної роботи

Оптимальним шляхом налагодження взаємодії між науковими керівниками і студентами проблемних груп кафедри теорії та методики технологічної освіти  в умовах карантину, викликаного пандемією, сьогодні стала дистанційна форма наукової комунікації. На черговому засіданні Координаційної ради 21 квітня 2020 року, зорганізованому у вигляді відео-конференції на платформі ZOOM, розглядалися питання результативності та врегулювання науково-дослідної роботи студентів 6 проблемних груп кафедри в умовах карантину і дистанційної роботи університету.

Учасниця проблемної групи «Естетичне виховання студентів засобами народних промислів» Оксана Рись (науковий керівник проф. Валентина Титаренко) відзначила що впродовж останнього року  студентами проблемних груп кафедри самостійно підготовлені 35 одноосібних самостійних публікацій, а у співавторстві із науковими керівниками  – 10.

Магістрантка проблемної групи «Педагогічні основи процесу формування понять учнів в опануванні графічною грамотою» Інна Дудка (науковий керівник доц. Лариса Гриценко) підкреслила, що результатом участі студентів проблемних груп у минулорічному ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності Середня освіта (Трудове навчання та технології) стало нагородження Оксани Рись  (науковий керівник проф. Валентина Титаренко) дипломом І ступеня.

Підсумовуючи результати участі студентів у минулорічному ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Технологічна освіта», студент проблемної групи «Підготовка майбутніх учителів технологій до навчання основ дизайну учнів загальноосвітньої школи» Бут Даниїл (науковий керівник старший викладач Юлія Срібна) відзначив  перемогу і нагородження дипломом І ступеня магістрантки Оксани Мелешко (науковий керівник проф. Цина А.Ю.).

Згідно з планом засідання кафедри були обговорені питання участі студентів у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу наукових робіт зі спеціальності «Технологічна освіта». Так 23 квітня має відбутися  підсумковий етап цього конкурсу в Глухівському національному педагогічному університеті імені Олександра Довженка, де наш університет представляє магістрантка проблемної групи «Естетичне виховання студентів засобами народних промислів» Ірина Шах з науковою роботою на тему «Методика впровадження елементів театральної педагогіки на уроках трудового навчання». Члени кафедри  позитивно оцінили презентований авторкою відеопередзахист наукової роботи, висловили слушні пропозиції та зауваження.

Було розглянуто та схвалено результати підготовки студентів Оксани Рись, Ірини Шах (проблемна група «Естетичне виховання студентів засобами народних промислів», науковий керівник проф. Валентина Титаренко), Аліни Тітової, Світлани Шуть (проблемна група «Особистісно-орієнтована спрямованість навчання професійно орієнтованих дисциплін», науковий керівник проф. Андрій Цина), Інни Дудки (проблемна група «Педагогічні основи процесу формування понять учнів в опануванні графічною грамотою», науковий керівник доц. Лариса Гриценко), Ірини Волошиної  (проблемна група «Перспективи екологічної конверсії аграрного виробництва»,  науковий керівник доц. Ольга Титаренко), Анастасії Улько (проблемна група «Підготовка майбутніх учителів технологій до навчання основ дизайну учнів загальноосвітньої школи», науковий керівник старший викладач Юлія Срібна), Олега Іващенка  (проблемна група «Методика навчання майбутніх учителів технологій проектної діяльності» науковий керівник асист. Олексій Дебре) до участі 23 квітня у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Безпека життя і діяльності людини: теорія та практика», присвяченої Всесвітнім Дням цивільної оборони та охорони праці, написання наукових статей до збірника матеріалів цієї конференції.

Наукові керівники і студенти обговорили  хід дослідницької роботи виконання тем досліджень проблемних груп та їхню презентацію 24-25 вересня 2020 р. під час проведення кафедрою теорії і методики технологічної освіти  Всеукраїнської науково-практичної конференції «Теоретико-методичні аспекти технологічної освіти учнівської та студентської молоді засобами естетичної культури та дизайну». Метою проведення заходу станерозробка проблем теорії і методики технологічної освіти учнівської та студентської молоді засобами естетичної культури та дизайну, розвиток їх теоретико-методичних аспектів у всеукраїнському вимірі, сприяння продукуванню інноваційних засобів естетичної культури та дизайну в умовах сучасної практики освіти, культури та дизайну.

Відеоспілкування керівників проблемних груп зі студентами пройшло зацікавлено та діловито, робота над тематикою досліджень проблемних груп триває.

8 квітня 2020 року відбулася відеоконференція на платформі ZOOM з питань врегулювання організаційної, навчально-методичної та наукової роботи аспірантів кафедри в умовах карантину і дистанційної роботи університету

Оптимальним шляхом налагодження взаємодії між науковими керівниками і аспірантами кафедри теорії та методики технологічної освіти  в умовах карантину, викликаного пандемією, сьогодні стала дистанційна форма освітньо-наукової комунікації, під час якої були обговорені питання організації виконання аспірантами освітньо-наукових програм в період наступної залікової сесії, яка розпочнеться з 13 квітня цього року. Було схвалено результати підготовки аспірантів та їхніх наукових керівників до участі 27-28 квітня у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Безпека життя і діяльності людини: теорія та практика», присвяченої Всесвітнім Дням цивільної оборони та охорони праці, яка буде проведена на факультеті технологій та дизайну. Аспіранти кафедри Сергій Поляков, Лариса Лисенко та Світлана Ляшенко (наукови керівник доц. Гриценко Л.О.)  презентували хід дослідницької роботи з виконання тем дисертаційних досліджень в умовах дистанційної форми організації навчання школярів. Для проведення освітньо-наукової діяльності з аспірантами і докторантами кафедри викладачі кафедри підтримали необхідність викоритсання соціальних мереж, зокрема групу ФБ «Кафедра теорії і методики технологічної освіти і персональні сторінки наукових керівників та аспірантів у ФБ. Відеоспілкування викладачів кафедри з аспірантами пройшло зацікавлено та діловито, робота над дисертаційними дослідженнями триває.

26 лютого 2020 року відбулася ознайомлююча зустріч «Поєднуємо навчання із відпочинком та заробітком»

Працівниками Відділу інноваційної діяльності та міжнародних зв’язків Полтавського національного університету імені В.Г. Короленка спільно із фірмою «Interobmen» була проведена ознайомлююча зустріч  зі студентами факультету технологій та дизайну стосовно можливостей поєднання їхньої освітньої діяльності зі стажуванням у готелях міста Сонячний Берег у Болгарії. Студентам запропоновано здійснювати літнє стажування, починаючи з 10 травня цього року, за наявними на цей час вакансіями, з отриманням відповідного сертифікату для майбутнього резюме фахівця.

25 лютого 2020 року відбувся Науковий семінар аспірантів спеціальності 014 Середня освіта (Трудове навчання та технології)

У рамках реалізації наукової складової освітньо-наукової програми з підготовки дисертацій у Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка) на факультеті технологій та дизайну, за участі наукових керівників і здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти, відбувся науковий семінар із ознайомлення здобувачів цього освітнього ступеня з чинними вимогами до підготовки дисертацій та публікацій, що підтверджують апробацію наукових досліджень. З аспірантами були обговорені переліки науково-методичних видань Полтавського національного університету імені В.Г. Короленка та України, до яких в цьому році будуть подані результати їхніх наукових розвідок. Свідченням достатньої ефективності та результативності науково-дослідної роботи,  належного рівня дисертаційних досліджень здобувачів наукових ступенів стало виявлення аспірантами, в ході семінару, високого рівня комунікативних компетентностей, здатності до вільного спілкування з питань, що стосуються їхніх наукових досліджень. Участь в науковому семінарі взяли участь здобувачі третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти спеціальності 014 Середня освіта (Трудове навчання та технології): Надія Вакуленко, Владислав Волоський, Олексій Дебре, Ірина Крицька, Лариса Лисенко, Світлана Ляшенко, Наталія Нагорна, Лідія Охріменко, Олена Рутковська, Анастасія Савченко,  Олен а Титаренко та ін.