ЗАСІДАННЯ РОБОЧОЇ ГРУПИ З ОНОВЛЕННЯ ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНОЇ ПРОГРАМИ «ПРОФЕСІЙНА ОСВІТА (ДИЗАЙН)» ДЛЯ ЗДОБУВАЧІВ ПЕРШОГО (БАКАЛАВРСЬКОГО) РІВНЯ ВИЩОЇ ОСВІТИ
21 травня 2024 р. відбулося обговорення освітньо-професійної програми «Професійна освіта (Дизайн)» для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти.
Робоча зустріч відбулася в приміщенні рекламної агенції «Бойко», директор якого, Юрій Олександрович Бойко, є членом робочої групи з розробки та оновлення даної освітньої програми. До агенції завітали викладачі кафедри професійної освіти, дизайну та безпеки життєдіяльності Наталія Орлова (гарант освітньої програми), Тетяна Борисова, Лариса Гриценко (члени робочої групи) та здобувачі вищої освіти за спеціальністю 015.00 Професійна освіта (Дизайн).
Юрій Олександрович відзначив, що освітньо-професійна програма має прикладну орієнтацію на підготовку висококваліфікованих сучасних фахівців, які здатні вільно оперувати сучасними освітніми технологіями у сфері дизайн-освіти та передовими технологіями у галузі дизайн-проєктування.
Здобувачі вищої освіти подякували працівникам рекламної агенції «Бойко» за надану можливість під час проходження практик переймати досвід зі створення рекламних засобів в одній з провідних рекламних агенцій м. Полтава.
Щиро дякуємо колегам і здобувачам вищої освіти за співпрацю!
ЗАСІДАННЯ РОБОЧОЇ ГРУПИ З ОНОВЛЕННЯ ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНОЇ ПРОГРАМИ «ПРОФЕСІЙНА ОСВІТА (ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОБІВ ЛЕГКОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ)» ДЛЯ ЗДОБУВАЧІВ ПЕРШОГО (БАКАЛАВРСЬКОГО) РІВНЯ ВИЩОЇ ОСВІТИ
13 лютого 2024 р. відбулося обговорення освітньо-професійної програми «Професійна освіта (Технологія виробів легкої промисловості)» для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти з колективом викладачів професійно-технічного училища № 31 м. Полтава, директор якого Микола Іванович БУТ є членом робочої групи з розробки та оновлення даної освітньої програми.
Робоча зустріч відбулася в приміщенні закладу професійно-технічної освіти, до якого завітали викладачі кафедри професійної освіти, дизайну та безпеки життєдіяльності Тетяна Борисова, Наталія Орлова (члени робочої групи) та здобувачі вищої освіти за спеціальністю 015.36 Професійна освіта (Технологія виробів легкої промисловості).
Микола Іванович засвідчив відповідність освітньої програми Стандарту вищої освіти з підготовки студентів на першому бакалаврському рівні вищої зі спеціальності 015 Професійна освіта (за спеціалізаціями), вказав на її логічну структурованість та спрямованість на формування кваліфікованого педагога професійного навчання, який володіє великим обсягом професійних компетентностей для здійснення якісного навчально-виховного процесу в сучасних умовах, а також наголосила на тому, що інформація щодо реалізації освітньої програми систематично відображається на сайті університету, кафедри й у соцмережах.
Здобувачі вищої освіти подякували викладачам закладу професійно-технічної освіти за надану можливість під час проходження практик переймати досвід педагогічної роботи в одному з провідних закладів м. Полтава, який здійснює підготовку робітників за професіями «Кравець», «Закрійник».
Щиро дякуємо колегам і здобувачам вищої освіти за співпрацю!
ВІДБУЛАСЯ ГОСТЬОВА ЛЕКЦІЯ ВИКЛАДАЧА КАФЕДРИ ТЕХНОЛОГІЧНОЇ ТА ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ, ДОКТОРА ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК, ПРОФЕСОРА КАФЕДРИ ТЕХНОЛОГІЧНОЇ ТА ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ ЦДУ ІМЕНІ В. ВИННИЧЕНКА ЛЮДМИЛОЮ ЧИСТЯКОВОЮ
Продуктивно закінчили зимовий освітній період на факультету технологій та дизайну ПНПУ імені В.Г.Короленка. В останній день зими відбулася гостьова лекція доктора педагогічних наук, професора кафедри технологічної та професійної освіти Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка Людмили Олександрівни ЧИСТЯКОВОЇ на тему «Інноваційні освітні технології» для здобувачів вищої освіти спеціальностей 014.10 Середня освіта (Трудове навчання та технології), 015.36 Професійна освіта (Технологія виробів легкої промисловості) та 015.00 Професійна освіта (Дизайн).
Зі вступним словом до лектора та слухачів звернулася декан факультету технологій та дизайну Юлія СРІБНА.
Лекція проходила у форматі інтерактивного спілкування зі слухачами, а відтак формати застосування інноваційних технологій демонструвалися безпосередньо під час лекції, обговорювалися особливості реалізації, аналізувалися організаційні аспекти та очікувані результати. Зокрема ігрові технології; інтерактивні технології ситуативного моделювання та дискусійних питань; інтегроване навчання та технології групової навчальної діяльності.
Лекція, безумовно, була корисною для студентів і магістрантів факультету, розширила коло перспективних напрямів використання інноваційних освітніх технологій в навчально-виховній, науково-дослідній діяльності здобувачів освіти.
Дякуємо Людмилі Олександрівні за цікаву і змістовну лекцію!
ГОСТЬОВА ЛЕКЦІЯ МЕТОДИСТА НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНОГО ЦЕНТРУ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ У ПОЛТАВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ТЕТЯНИ ВОЛОДИМИРІВНИ ДМИТРЕНКО
10 жовтня 2023 р. на факультет технологій та дизайну завітала випускниця спеціальності 015.17 Професійна освіта (Технологія виробів легкої промисловості), а нині методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Полтавській області Тетяни ДМИТРЕНКО.
Вона провела відкрите лекційне заняття для студентів спеціальностей 015.36 Професійна освіта (Технологія виробів легкої промисловості) та 015.00 Професійна освіта (Дизайн) в рамках опанування навчальної дисципліни «Теорія і методика професійної освіти» на тему: «Особливості користування Державними освітніми стандартами для закладів професійно-технічної освіти». В ході лекції були розглянуті структура та ключові компоненти Стандартів, особливості побудови освітнього процесу з підготовки кравців у відповідності до стандарту, визначені основні питання організації навчального-виховного процесу з підготовки реставраторів та інші методичні питання. У ході заняття здобувачі освіти активно цікавилися особливостями планування роботи викладача закладу професійно-технічної освіти у відповідності з вимогами Державних освітніх стандартів.
Колектив викладачів кафедри професійної освіти, дизайн та безпеки життєдіяльності щиро дякує керівництву Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Полтавській області в особі Ірини ДОЛИНІ за співпрацю та зосібно пані Тетяні ДМИТРЕНКО за проведене заняття зі студентами факультету технологій та дизайну!
МАЙСТЕР-КЛАС «МОДУЛЬНЕ ПРОЄКТУВАННЯ ОДЯГУ»
У навчально-практичному центрі Полтавського професійного ліцею сфери послуг культивують нові підходи до проектування та технології виготовлення швейних виробів.
Цього разу викладач Олена Миколаївна МЕДЯНИК провела майстер-клас «Модульне проєктування одягу» для студентів IV курсу факультету технологій та дизайну ПНПУ ім. В.Г. Короленка, під час якого розкрила секрети розробки конструкцій жіночих штанів сальвари.
Студенти випробували технологію проєктування брюк для одержання бажаної конструкції штанів сальвари та переглянули можливі варіанти моделювання і виготовлення такої конструкції.
ГОСТЬОВА ЛЕКЦІЯ “СТАБІЛІЗАЦІЯ ПРЕКРАСНОГО” ВІД ЮЛІЇ БЄЛОВОЇ-ОЛЕЙНИК
Студенти спеціальностей 015.00 Професійна освіта (Дизайн) та 015.36 Професійна освіта (Технологія виробів легкої промисловості) разом з викладачами кафедри основ виробництва та дизайну стали учасниками дизайн-івенту “Стабілізація прекрасного” від Юлії БЄЛОВОЇ-ОЛЕЙНИК, викладача Бердянського державного педагогічного університету.
ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ РОБОЧОЇ ГРУПИ З ОНОВЛЕННЯ ЗМІСТУ ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНОЇ ПРОГРАМИ «ПРОФЕСІЙНА ОСВІТА (ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОБІВ ЛЕГКОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ)» ДЛЯ ЗДОБУВАЧІВ ПЕРШОГО (БАКАЛАВРСЬКОГО) РІВНЯ ВИЩОЇ ОСВІТИ
16 березня 2023 р. на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Полтавській області відбулося засідання робочої групи за участі стейкголдерів з оновлення змісту освітньо-професійної програми «Професійна освіта (Технологія виробів легкої промисловості)» для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти.
В обговоренні проєкту освітньої програми взяли участь викладачі кафедри основ виробництва та дизайну Тетяна БОРИСОВА (гарант освітньої програми) та Наталія ОРЛОВА (член робочої групи), а також директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Полтавській області Ірина ДОЛИНА та заступник директора Віктор ГРИЖЕНКО (рецензенти освітніх програм).
Фахівці в сфері професійної освіти переконані в зростанні попиту на ринку праці на педагогів/виклалачів, які могли б розв’язувати актуальні в умовах сьогодення комплексні проблеми навчально-виховної роботи в закладах професійно-технічної освіти, оволодівати різними методичними підходами та інструментарієм професійної підготовки кваліфікованих робітників для підприємств галузі легкої промисловості. Стейкголди Ірина ДОЛИНА та Віктор ГРИЖЕНКО загалом позитивно оцінивши проєкт ОП, наголосили на необхідності розвивати у здобувачів методичну компетентність, задля чого знайомити студентів з сучасними вимогами до реалізації освітнього процесу в закладах професійно-технічної освіти.
До обговорення освітньої програми у дистанційному форматі за допомогою за стосунку Zoom долучилися здобувачі вищої освіти Дарія ГЛУЩЕНКО та Ольга БАЗАРНА. Вони відзначили можливість, надану викладачами факультету на 2023-2024 н.р. обирати Сертифікатні освітні програми як комплекс вибіркових компонентів, що дає можливість більше вивчати професійно-орієнтованих дисциплін за фахом.
ДОСВІД ПРАКТИЧНО-ПЕДАГОГІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ВІД ПРОВІДНОГО ФАХІВЦЯ ГАЛУЗІ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ
Здобувачі освітнього ступеня «магістр» спеціальності 015.36 Професійна освіта (Технологія виробів легкої промисловості) прослухали лекцію на тему: «Методична робота викладача» з дисципліни «Теорія і методика викладання спеціальних дисциплін», яку провів В. Гриженко – заступник директора з методичної роботи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Полтавській області 26.05.2021 р.
Зустріч із практикуючим спеціалістом сприяла закріпленню навичок організації та ведення заняття. Віктор Гриженко розглянув наукові основи методичної роботи, колективні та індивідуальні форми, їх зміст; докладно пояснив принципи роботи методичного кабінету і служби науково-технічної інформації. Під час лекційного заняття магістранти отримали ряд практичних завдань із планування навчально-методичної роботи викладача спеціальних дисциплін, ознайомилися з вимогами до оформлення навчально-методичної документації. Підсумковим етапом зустрічі стало активне обговорення інноваційних освітніх технологій та творчого використання їх у майбутній педагогічній діяльності фахівців професійної освіти.
ДОСВІД ПРАКТИЧНО-ПЕДАГОГІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ВІД ПРОВІДНОГО ФАХІВЦЯ ГАЛУЗІ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ
25.11.2020 р. відбулася зустріч магістрантів факультету технологій та дизайну спеціальності 015.36 Професійна освіта (Технологія виробів легкої промисловості) із заступником директора з методичної роботи НМЦТПО у Полтавській області В. Гриженком в онлай форматі з питань організації та реалізації профорієнтаційної роботи. Віктор Васильович акцентував увагу магістрантів на одному з важливих питань сьогодення у роботі закладів професійної освіти – це формування контингенту здобувачів освіти. Час вимагає нових підходів до цієї роботи. Роботу з профорієнтації в ЗП(ПТ)О потрібно переформатувати, спланувати її так, щоб вона була спрямована на особистість, професійне самовизначення випускника школи у виборі професій та навчального закладу і носила не циклічний, а системний характер. Насамперед важливою умовою привабливості навчання у ЗП(ПТ)О є імідж освітнього закладу, перспективи працевлаштування за місцем проживання, престижність та перспективи кар’єрного професійного зростання.
МЕТОДИЧНИЙ СЕМІНАР КАФЕДРИ ОСНОВ ВИРОБНИЦТВА ТА ДИЗАЙНУ
2.03.2021 р. відбувся методичний семінар кафедри основ виробництва та дизайну, на якому обговорювали результати моніторингу «Якість освіти очима здобувачів ОС магістр – 2020-2021 н. р.». Магістранти факультету технологій та дизайну, які навчаються за освітньою програмою «Професійна освіта (Технологія виробів легкої промисловості)» визначили задоволеність програмою у 4,83 бали за 5-ти бальною школою, якість викладання за окремими критеріями коливається від 4,77 до 4,97, а в середньому визначена як – 4,85 б., задоволеність практичною підготовкою – 4,88 б. Забезпечення права здобувачів на вільний вибір необов’язкових навчальних дисциплін респонденти визначили на високому рівні. Поінформованість здобувачів про правила академічної доброчесності та оцінка дотримання ними цих правил складає 100 %. За результатами анонімного моніторингу стейкхолдерів показали, що освітня програма є якісною 75 %, і 25 % – що потребує певної корекції. Сейкхолдери запропонували: звернути більшу увагу на реформування професійної та професійно-технічної освіти; залучати до керівництва практикою фахівців професійно-технічної освіти; врахувати особливості професійної освіти у художніх ліцеях. Всі пропозиції від студентства, викладачів та стейкхолдерів будуть передані робочій групі з розробки та оновлення освітньої програми для ознайомлення та опрацювання при розробці проекту освітньої програми.
На засіданні також вирішувалися нагальні питання підготовки до екзаменаційної сесії та атестації здобувачів вищої освіти за спеціальностями 015.36 Професійна освіти (Технологія виробів легкої промисловості), 015.04 Професійна освіта (Деревообробка). Укладання програм атестаційних екзаменів та формування екзаменаційних білетів для семестрових та атестаційних екзаменів.
ЗАЛУЧЕННЯ СТЕЙКХОЛДЕРІВ ДО ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ
У навчальних приміщеннях Навчально-практичного центру з підготовки робітників за професією “Швачка. Кравець. Закрійник”, що відкрито на базі Полтавського професійного ліцею сфери послуг відбулися практичні заняття з навчальної дисципліни «Теорія і методика викладання спеціальних дисциплін», які провели С. Зуєва – заступник директора з навчально-виховної роботи Полтавського професійного ліцею сфери послуг. Вона ознайомила магістрантів факультету технологій та дизайну з новітніми зразками технологічного швейного обладнання та провела фрагмент практичного заняття «Вимоги до оснащення навчально-виробничих приміщень».
З новими перспективними технологіями обробки швейних виробів студентів ознайомила Зуєва Світлана Анатоліївна – заступник директора з навчально-виробничої роботи, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист. Нагороджена знаком «Відмінник освіти України», грамотами Міністерства освіти і науки України. Майстер-клас з роботи за швейним обладнанням провела Лихошвай Світлана Анатоліївна – майстер виробничого навчання I категорії з професії “Кравець. Закрійник”.
ОНОВЛЕННЯ ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНОЇ ПРОГРАМИ “ПРОФЕСІЙНА ОСВІТА (ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОБІВ ЛЕГКОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ)” ПІДГОТОВКИ ЗДОБУВАЧІВ ДРУГОГО (МАГІСТЕРСЬКОГО) РІВНЯ ВИЩОЇ ОСВІТИ
Відбулося чергове засідання робочої групи з розробки та оновлення освітньо-професійної програми «Професійна освіта (Технологія виробів легкої промисловості)» з підготовки здобувачів другого магістерського рівня вищої освіти за участі студентів В. Гулак та Л. Лимар, стейкхолдерів Н. Бігун, Т. Закапко, М. Дяченко та викладачів випускової кафедри основ виробництва та дизайну. Основним питанням, що розглядалося, було оновлення освітньої програми у відповідності до Стандарту Вищої освіти України для спеціальності 015 Професійна освіта (за спеціалізаціями) за другим (магістерським) рівнем вищої освіти, що введений у дію наказом МОН України № 1435 від 18.11.2020 р. членами робочої групи запропоновано узгодити зміст та порядок розташування компетентностей та програмних результатів навчання відповідно до стандарту, а також залишити ті, що додатково відображають особливості даної освітньої програми. При обговорення проекту освітньої програми члени робочої групи також врахували пропозиції, що надходили за результатами моніторингу від студентства, науково-педагогічних працівників та стейкхолдерів.
ВІДБУЛИСЯ ЗАСІДАННЯ РОБОЧИХ ГРУП ЗІ СТВОРЕННЯ / ОНОВЛЕННЯ ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНИХ ПРОГРАМ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ 015 ПРОФЕСІЙНА ОСВІТА
Наприкінці 2019 року затверджено Стандарт вищої освіти України перший (бакалаврський) рівень, галузь знань 01 Освіта / Педагогіка, спеціальність 015 «Професійна освіта (за спеціалізаціями)», який введено в дію наказом МОН України № 1460 від 21.11.2019 р. Учасники методологічного семінару «Професійна підготовка студентів засобами дизайну» позитивно схвалили ініціативу щодо створення освітньо-професійної програми «Професійна освіта (Дизайн)» у ПНПУ імені В. Г. Короленка. Членами робочих груп здійснено аналіз діючих освітніх програм, і визначено, що в цілому освітньо-професійні програми «Професійна освіта (Дизайн)», «Професійна освіта (Деревообробка)» та «Професійна освіта (Технологія виробів легкої промисловості)» відповідаю означеному документу. Оскільки Стандарт вищої освіти за означеною спеціальністю вводиться в дію впродовж 2019-2020 рр., то прийнято рішення про повне узгодження проектів освітньо-професійних програм першого (бакалаврського) рівня вищої освіти всіх спеціальностей 015 Професійна освіта.
30 березня 2020 р. онлайн-засідання робочої групи зі створення / оновлення освітньо-професійної програми «Професійна освіта (Дизайн)» було ініційовано гарантом даної ОПП доцентом кафедри основ виробництва та дизайну Ігорем Савенко. У обговоренні нового проекту ОПП взяли участь всі члени робочої групи Тетяна Борисова та Юлія Срібна – викладачі, Василь Литовченко та Юрій Бойко – зовнішні стейкголдери, Анастасія Кірсанова та Дарина Авраменко – студенти. У ході засідання було прийнято рішення перебудувати порядок і кількість компетентностей та результатів навчання відповідно до стандарту.
Також, 2 квітня 2020 р. пройшло засідання робочої групи зі створення / оновлення освітньо-професійної програми «Професійна освіта (Деревообробка)» на чолі з гарантом даної ОПП доцентом кафедри основ виробництва та дизайну Павлом Кузьменко. Всі члени робочої групи, а саме Калязін Ю. В., Савенко І. В. – викладачі, Горященко А. М., Рябко Р. М.– зовнішні стейкголдери, Демченко Я. А., Прудніков О. В.. – студенти. Одностайно визнали необхідність додати до освітньо-професійної програми всі структурні компоненти, які наявні у Стандарті вищої освіти України першого (бакалаврського) рівня спеціальності 015 «Професійна освіта (за спеціалізаціями)».
Активне обговорення питань з оновлення ОПП відбулося серед членів робочої групи зі створення / оновлення освітньо-професійної програми «Професійна освіта (Технологія виробів легкої промисловості)», гарантом якої є доцент кафедри основ виробництва та дизайну Тетяна Борисова. До онлайн-засідання даної робочі групи 3 квітня 2020 р.приєдналися всі члени: Євген Кулик та Юлія Срібна – викладачі, Микола Бут та Олег Плигач – зовнішні стейкголдери, Гулак Валентина та Лариса Лимар – студенти. Аналізуючи представлені у Стандарті вищої освіти України першого (бакалаврського) рівня спеціальності 015 «Професійна освіта (за спеціалізаціями)» програмрні результати навчання було визначено, що у переліку ПРН не представлено здатність здобувачів освіти враховувати та дотримуватися вимог безпеки праці та здорового способу життя. Тому прийнято рішення ввести до проекту ОПП додатковий ПРН з означеної проблеми, що дозволено вимогами даного Стандарту.
Проекти всіх освітньо-професійні програми «Професійна освіта (Дизайн)», «Професійна освіта (Деревообробка)» та «Професійна освіта (Технологія виробів легкої промисловості)» оновлено та підготовлено до громадського обговорення.
ВИКЛАДАЧІ, СТУДЕНТИ І СТЕЙКХОЛДЕРИ ОБГОВОРИЛИ ШЛЯХИ ВДОСКОНАЛЕННЯ ОСВІТНІХ ПРОГРАМ ЗІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ 015.00 ПРОФЕСІЙНА ОСВІТА (ДИЗАЙН)
17 квітня 2019 р. у ПНПУ імені В. Г. Короленка відбулось чергове засідання групи з розробки/оновлення освітньо-професійної програми «Професійна освіта (Дизайн)» за участю професорсько-викладацького складу кафедри, стейкхолдерів та студентів. Стейкхолдерів представляли Василь Олександрович Литовченко – директор Полтавського професійного ліцею сфери послуг, Юрій Олександрович Бойко – директор рекламної агенції «Бойко». У роботі засіданні взяли участь студенти які навчаються за освітньо-професійною програмою «Професійна освіта (Дизайн)» Дарина Дмитрівна Авраменко, та Анастасія Олександрівна Кірсанова, студентки ІІІ курсу факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка. На засіданні обговорили зміст і структуру освітньо-професійних програм підготовки майбутніх бакалаврів професійної освіти у сфері дизайну, перелік навчальних дисциплін, професійні компетенції та результати навчання.
Учасники робочої групи позитивно оцінили освітню програму професійної підготовки студентів зі спеціальності 015.00 Професійна освіта (Дизайн).
ПРОФЕСОРСЬКО-ВИКЛАДАЦЬКИЙ СКЛАД, СТУДЕНТИ І ЧЛЕНИ РОБОЧОЇ ГРУПИ ОБГОВОРИЛИ ШЛЯХИ ВДОСКОНАЛЕННЯ ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ « ПРОФЕСІЙНА ОСВІТА (ДИЗАЙН)»
11 квітня 2017 р. у ПНПУ імені В. Г. Короленка відбулось засідання групи зі створення/оновлення освітньо-професійної програми «Професійна освіта (Дизайн)» за участю професорсько-викладацького складу кафедри, студентів та запрошених членів робочої групи:Василь Олександрович Литовченко – директор Полтавського професійного ліцею сфери послуг, Юрій Олександрович Бойко – директор рекламної агенції «Бойко», студенти які навчаються за освітньо-професійною програмою «Професійна освіта (Дизайн)» Дарина Дмитрівна Авраменко та Анастасія Олександрівна Кірсанова.
Відбулося активне обговорення тенденцій оновлення змісту освітньо-професійної програми. Литовченко В. О. зауважив, що відповідно до зростання у процесі підготовки бакалавра значення суспільно й особистісно значущих світоглядних проблем, усвідомлення цінності захисту незалежності та територіальної цілісності України, доцільно буде ввести навчальну дисципліну «Цивільний захист і працеохоронна діяльність».
Авраменко Д. Д. озвучила побажання більшості студентів своєї групи. Вони висловили побажання більше уваги приділити в процесі навчання поглибленому вивченню світових тенденції розвитку різних напрямів дизайн-проектування, що у певній мірі сприяє формуванню проектно-дизайнерської культури. Борисова Т. М. підтримала пропозицію студентів щодо введення до ОПП навчальної дисципліни «Історія науки, дизайну, техніки», вивчення якої сприятиме формуванню ПРН 12 (Аналізувати світові тенденції розвитку проектно-дизайнерської культури та їх вплив на сучасність).
Учасники робочої групи підтримали пропозиції з оновлення освітьої програми професійної підготовки студентів зі спеціальності 015.00 Професійна освіта (Дизайн).
МЕТОДОЛОГІЧНИЙ СЕМІНАР НА ТЕМУ «ПРОФЕСІЙНА ПІДГОТОВКА СТУДЕНТІВ ЗАСОБАМИ ДИЗАЙНУ»
28 січня 2016 р. у ПНПУ імені В. Г. Короленка відбувся методологічний семінар на тему «Професійна підготовка студентів засобами дизайну», в рамках якого обговорювалося питання покращення рівня професійної підготовки майбутніх фахівців для закладів професійної (професійно-технічної) освіти. Зокрема, висвітлювалося питання актуальності започаткування, створення та упровадження у навчальний процес у Полтавському національному університеті імені В. Г. Короленка освітньо-професійної програми «Професійна освіта (Дизайн)» з підготовки здобувачів спеціальності 015.00 Професійна освіта (Дизайн) першого (бакалаврського) рівня вищої освіти. У роботі методологічного семінару взяли участь декан факультету технологій та дизайну, професорсько-викладацький склад кафедри, викладачі кафедр які будуть задіяні в освітньому процесі, студенти та потенційні роботодавці. Їх представляли Василь Олександрович Литовченко – директор Полтавського професійного ліцею сфери послуг та Юрій Олександрович Бойко – директор рекламної агенції «Бойко». У роботі засідання взяли участь студентки ІІ курсу факультету технологій та дизайну студенти Анна Шовкова та Оксана Мелешко, які навчаються за спеціальністю 015 Професійна освіта.