Творча діяльність кафедри

Презентація нової колекції одягу «ЕТНОГЕОМЕТРІЯ»

Творчим колективом студентів факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка створено нову колекцію одягу «Етногеометрія».

Стильні сучасні образи розробила магістрантка спеціальності 015.36 Професійна освіта (Технологія виробів легкої промисловості) Наталія Орлова.

В основі кожної моделі колекції – складання орнаментів із модулів геометричних форм: квадратів, ромбів, прямокутників, які зшиваються один з одним, утворюючи єдине полотно. Також застосовується техніка, що не вимагає використання фігур однакової форми, хаотичні асиметричні візерунки креативно поєднуються у моделі сучасного модного одягу.

Деталі виробів відрізняються вільним і комфортним кроєм, натуральними тканинами і забарвленням природніх кольорів: вершковим, пісочним, блакитним, червоним, табачним та іншими. Етнічний стиль завжди унікальний, неординарний, екзотичний і неповторний за рахунок вибору колірних рішень і сміливої стилістичної різноманітності.

Щороку студенти кафедри основ виробництва та дизайну за власними ескізами розробляють та виготовляють нові колекції одягу, які театр мод факультету технологій та дизайну з успіхом демонструє на культурно-мистецьких заходах різних рівнів. За роки існування студентського театру мод вже було пошито близько 20 колекцій одягу.

Останні колекції: “Весняний подих”, “Юнги”, “Феєрія льону”, колекція на честь Віри Холодної, “Полтавська писанка” та “Поезія моди в стилі ампір”.

Джерело натхнення колекції “Весняний подих” – краса перших квітів. Проліски, крокуси, фіалки з’являються з під снігу сповіщаючи світ, що прийшла весна і народжується нове життя. В ошатних сукнях робиться ставка на контрастні поєднання тканин: білого та різних відтінків бузкового. Переважають шовкові легкі, пластичні тканини. Часто дві-три прозорих тканини нашаровуються одна на одну. Класичні кольори, драпіровки і волани підкреслюють жіночність витончених силуетів. Родзинка виробів – оздоблення квітами із атласних стрічок.

Колекція “Юнги” – це мрія про море, подорожі та пригоди. Морський стиль завжди був і буде популярним у всьому світі, так як він багатогранний та яскравий. З цим стилем не бояться експериментувати, пробувати різні варіанти. Традиційні горизонтальні широкі та вузькі смужки, а також комбінації всіляких смужок з однотонно забарвленими деталями. Крій одягу досить різноманітний: штани та спідниці-кльош, волани. Обов’язковий матроський комір. Біло-синя кольорова гама, атласна тканина з легким блиском, нагадують хвилі та небо.

«Феєрія льону» – оберег українського шитва, де кожна квітка символізує силу і мудрість рідного народу – колекція, яка була створена до 100 річного ювілею Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка. Твори Тараса Григоровича Шевченка надихнули Юрія Матвеєва до створення ескізів моделей жіночого одягу, які базуються на традиційних елементах українського крою, особливостях оздоблення ручною вишивкою деталей одягу. Основним матеріалом для виготовлення моделей став натуральний льон. Для декорування моделей було використано домоткане мереживо, шнур, аксесуари з кераміки та деревини. Більшість моделей колекції «Феєрія льону» оздоблено ручною вишивкою техніками, характерними для Полтавщини.

До моди чарівної епохи німого кіно звернувся Юрій Матвєєв створюючи колекцію, присвячену кінозірці Вірі Холодній, яка народилась на Полтавщині. Мода початку ХХ століття відповідала напрямку в мистецтві, що отримав назву стилю модерн, інакше – стиль “Прекрасної епохи”, коли жінка більше була схожа на прекрасну квітку, метелика, птаха. Мода звільнила жінку від тугого корсету та подарувала новий силует із завищеною талією і прямою спідницею.

Фестиваль-конкурс писанок, який проходив на Софіївській площі у місті Києві 2017 року, надихнув викладачів і студентів факультету технологій та дизайну на створення оригінальної тематичної колекції одягу з писанковими мотивами, притаманними Полтавщині.

Колоритні орнаменти трансформуються в незабутні ескізи жіночих суконь та костюмів колекції. В кожній моделі прослідковується кольорова гама та символіка певної полтавської писанки. Червоні, білі, жовті та зелені полотна, оздоблені аплікацією та розписом по тканині, підкреслюють чарівність та жіночність і, водночас, відображають народні традиції писанкарства.

Вироби вирізняються яскравими зображеннями солярних знаків та рослинних мотивів. Серед різноманіття орнаментів часто зустрічаються малюнки птахів: неповторні “полтавські сороки” та “пави”. Довершеність композиційному вирішенню костюмів “Полтавська писанка” додають яскраві головні убори та аксесуари, які також виконані в стилі українського національного одягу.

“Поезія моди в стилі Ампір” – колекція жіночого одягу, відтвореного за зразками панського одягу кінця XVIII – початку ХІХ століть, колекція присвячена відзначенню 250-ї річниці від дня народження видатного українського письменника, поета, драматурга, засновника нової української літератури та громадського діяча І. П. Котляревського. Ампір несе в собі певні риси – це жіночність, вишуканість, витонченість, легкість і романтичність образу, привабливість, особливий шарм. Характерними для даного стилю є вироби із завищеною талією, яка додатково може бути підкреслена стрічкою або декоративною вставкою. Наряди відшиваються переважно з тонких тканин, які буквально парять у повітрі – це шифон, шовк, тафта. Щоб відповідати романтичності і ніжності, матеріали підбираються м’яких спокійних кольорів. Така палітра вигідно підкреслює жіночу привабливість.

Джерело натхнення колекції “Весняний променад” – краса перших квітів. Проліски, крокуси, фіалки з’являються з під снігу сповіщаючи світ, що прийшла весна і народжується нове життя. В ошатних сукнях робиться ставка на складному крої, драпіровках і воланах, які підкреслюють жіночність витончених силуетів. Колекція виготовлена з тафти, що виграє різновідтінковими барвами та створює неймовіро-загадковий шарм чарівної жінки. Родзинкою виробів є оздоблення бісером та стеклярусом. Часто дві-три тканини нашаровуються одна на одну, нагадуючи пелюстки вишуканої казкової квітки.