Викладачі кафедри теорії і методики технологічної освіти провели профорієнтаційну зустріч з учнями Ліцею №32 “Європейський” Полтавської міської ради
16 квітня 2024 року відбулася зустріч учнів Ліцею №32 “Європейський” Полтавської міської ради з викладачами кафедри теорії методики технологічної освіти. Саме в цей час в ліцеї проходив тиждень трудового навчання, тож ліцеїсти мали нагоду ознайомитися з особливостями технологічної освіти та підготовкою здобувачів освіти за спеціальністю 014.10 Середня освіта (трудове навчання та технології).
![](http://techno.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/04/01-1.png)
На початку заходу учнівську молодь привітала очільниця факультету технологій та дизайну, доцентка Срібна Юлія. Вона зосередила увагу ліцеїстів на спеціальностях, за якими навчаються студенти факультету технологій та дизайну, а особливо – на відкритті нових освітніх програм з напряму Технології, STEAM, Робототехніка.
![](http://techno.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/04/2-2.png)
Професорка Валентина Титаренко приділила увагу декоративно-прикладній творчості як важливій складовій української національної культури, ознайомила учнів з традиційним її видом – писанкарством.
![](http://techno.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/04/3-3.png)
Доцентка Лариса Гриценко привернула увагу присутніх до творчих робіт студентів – майбутніх учителів технологій. Разом із учнями розглянули роботи, у яких поєднуються традиційне мистецтво вишивки та писанкарства. Лариса Олександрів розповіла про наукову діяльність та творчі проєкти студентів, пов’язані із автентичними традиціями українського народу в сфері декоративного мистецтва.
![](http://techno.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/04/4-1.png)
Важливою складовою зустрічі стало ознайомлення школярів із автентичними традиціями писанкового розпису. Під час презентації учні мали можливість познайомитись із писанкарством як видом декоративно-прикладного мистецтва, отримали інформацію про технологічні особливості виготовлення українських писанок, про інструменти і матеріали, які для цього використовуються.
![](http://techno.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/04/5-2.png)
Доцентка Оксана Кудря зосередила увагу учнів на декоруванні писанок технікою гарячого воскового розпису та провела для ліцеїстів тематичний майстер-клас.
![](http://techno.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/04/6-2.png)
Вчитель трудового навчання та технологій Ліцею №32 “Європейський” Олена Рутковська наголосила на важливості гармонійного поєднання кольорів у писанках. Учні продемонстрували свої творчі здібності при виготовленні писанки «Полтавська зірка».
![](http://techno.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/04/7-1.png)
![](http://techno.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/04/8.1.png)
![](http://techno.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/04/8.2.png)
Студенти спеціальності 014.10 Середня освіта (Трудове навчання та технології) Катерина Коваль та Ілона Тітенко допомагали учням освоїти нову технологію й також долучились до творчого процесу розпису писанок.
![](http://techno.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/04/9.1.png)
![](http://techno.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/04/9.2.png)
Проведення заходу сприяло формуванню компетентностей учнів засобами національної культури, вихованню них національної самосвідомості.
![](http://techno.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/04/10.1.png)
![](http://techno.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/04/10.2.png)