Відбулася консультація міжнародних партнерів та менеджерів проєкту Erasmus+ KA2«Розробка та впровадження Liberal Arts Studies в Україні»

15 січня 2025 р. відбулася консультація з розробки та впровадження проєкту Erasmus+
KA2 «Розробка та впровадження Liberal Arts Studies в Україні» (LibArt_UA) у Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка. В обговоренні взяли участь менеджер проєкту LibArt_UA, завідувач кафедри культурології, філософії та музеєзнавства професор Олександр Лук’яненко, начальниця відділу інноваційної діяльності та міжнародних зв’язків доцентка Ірина Когут і начальник навчально-методичного відділу доцент Дмитро Лобода та представники
університету-партнера – Університетського коледжа Маастрихта (University College Maastricht) – професор вільних мистецтв і природничих наук Теун Дж. Деккер (Teun J Dekker) і заступник декана зі студентських питань факультету науки та інженерії Марк Стаут (Mark Stout).

Консультація стосувалося створення нової освітньої програми з підготовки бакалавра вільних мистецтв на базі кафедри культурології, філософії та музеєзнавства. Під час дискусії учасники розглянули її концепцію та зміст програми. Основна увага була приділена крос-предметним методикам навчання та запозиченню досвіду Університетського коледжа Маастрихта щодо формування потенційного викладацького складу. Менеджери проєкту та міжнародні консультанти обговорили можливість інтеграції принципів Liberal Arts у вивчення культурології. Вони активно дискутували щодо того, які компетенції та навички повинні здобути студенти після завершення програми, щоб бути підготовленими до сучасних викликів і змін.

Під час зустрічі робоча група окреслила основні курси та дисципліни, які можуть входити до програми, і предметно обговорила формування блоку вибіркових курсів. Важливим аспектом стали рекомендації професорів Університетського коледжа Маастрихта щодо інтегрування міждисциплінарного підходу у вивчення культурології як основного блоку нової програми. Це забезпечить студентам глибоке розуміння різних дисциплін і дозволить їм розвивати критичне мислення та міждисциплінарні навички.

На нараді також визначили вимоги до викладачів, які будуть працювати в рамках нової
програми. Учасники наради наголосили на важливості підтримання рівноваги між теоретичними знаннями та практичними навичками, що є необхідним для успішного професійного розвитку випускників.

You may also like...