ВИКЛАДАЧІ ФАКУЛЬТЕТУ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ДИЗАЙНУ – ОРГАНІЗАТОРИ ТА УЧАСНИКИ ТРАДИЦІЙНОЇ ЛІТНЬОЇ СЕСІЇ «КАРПАТСЬКОЇ ШКОЛИ ЕТНОДИЗАЙНУ»
2 липня 2020 року відбулося дистанційно на платформі Zoom пленарне засідання традиційної літньої сесії Карпатської Школи, яке було присвячене обговоренню перспектив розвитку етнодизайну.
У роботі літньої сесії беруть участь вчені, керівники закладів освіти і культури, науково-педагогічні працівники, вчителі, докторанти, аспіранти і магістранти України, Литви, Ізраїлю та Польщі. У вступному вітальному слові декан факультету технологій та дизайну Валентина Титаренко ознайомила учасників літньої сесії з основними складовими програми Карпатської школи етнодизайну (тематичні виставки, навчальні тренінги, традиційні майстер-класи). Також вона повідомила про П перспективи організації міжнародної академічної мобільності щодо обміну студентами, аспірантами і викладачами з питань розвитку етнодизайну і дизайн-освіти. Програма літньої сесії насичена та різноманітна. Нею передбачене ознайомлення учасників із регіональними особливостями етнодизайну Буковини, Карпат, міст Коломиї, Косова, а також дистанційне відвідування майстер-класів у музеях народного мистецтва і побуту Гуцульщини.
Історію становлення з 2011 року та щорічного розвитку Карпатської школи етнодизайну учасникам оналайн-зустрічі презентував її модератор, професор кафедри виробничо-інформаційних технологій та безпеки життєдіяльності Микола Близнюк.
У виступі доцента Київського національного університету імені Тараса Шевченка Валерія Михайленка були розкриті особливості дистанційної форми організації і проведення літньої сесії в умовах глобальних викликів 2020 року, акцентовано увагу на набутому нами новому досвіді, що має потужний ресурс, де регіональні особливості етнодизайну українців набувають міжнародного просвітницького значення.
Аспірантка Каунаського технологічного університету (Литва) Анастасія Шолохова, яка є неодноразовою учасницею сесій Карпатської школи етнодизайну, відзначила, що участь у роботі традиційних її сесій є платформою передачі досвіду і народних традицій різних напрямків, поєднанням цікавого проведення часу із набуттям духовно-моральної і художньо-естетичної культури.
У процесі онлайн-спілкування впродовж роботи літньої сесії будуть обговорені питання теорії і практики становлення українського етнодизайну, а також творчий внесок наукових шкіл, учених, діячів культури, мистецтва і працівників галузі освіти у розвиток етнодизайну та дизайн-освіти.