ВИКЛАДАЧІ ФАКУЛЬТЕТУ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ДИЗАЙНУ – ОРГАНІЗАТОРИ ТА УЧАСНИКИ ТРАДИЦІЙНОЇ ЛІТНЬОЇ СЕСІЇ «КАРПАТСЬКОЇ ШКОЛИ ЕТНОДИЗАЙНУ»
2 липня 2020 року відбулося дистанційно на платформі Zoom пленарне засідання традиційної літньої сесії Карпатської Школи, яке було присвячене обговоренню перспектив розвитку етнодизайну.
![](http://techno.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2020/07/Screenshot_66-1024x502.png)
У роботі літньої сесії беруть участь вчені, керівники закладів освіти і культури, науково-педагогічні працівники, вчителі, докторанти, аспіранти і магістранти України, Литви, Ізраїлю та Польщі. У вступному вітальному слові декан факультету технологій та дизайну Валентина Титаренко ознайомила учасників літньої сесії з основними складовими програми Карпатської школи етнодизайну (тематичні виставки, навчальні тренінги, традиційні майстер-класи). Також вона повідомила про П перспективи організації міжнародної академічної мобільності щодо обміну студентами, аспірантами і викладачами з питань розвитку етнодизайну і дизайн-освіти. Програма літньої сесії насичена та різноманітна. Нею передбачене ознайомлення учасників із регіональними особливостями етнодизайну Буковини, Карпат, міст Коломиї, Косова, а також дистанційне відвідування майстер-класів у музеях народного мистецтва і побуту Гуцульщини.
![](http://techno.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2020/07/Screenshot_29-1024x542.png)
Історію становлення з 2011 року та щорічного розвитку Карпатської школи етнодизайну учасникам оналайн-зустрічі презентував її модератор, професор кафедри виробничо-інформаційних технологій та безпеки життєдіяльності Микола Близнюк.
![](http://techno.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2020/07/Screenshot_6-1024x553.png)
У виступі доцента Київського національного університету імені Тараса Шевченка Валерія Михайленка були розкриті особливості дистанційної форми організації і проведення літньої сесії в умовах глобальних викликів 2020 року, акцентовано увагу на набутому нами новому досвіді, що має потужний ресурс, де регіональні особливості етнодизайну українців набувають міжнародного просвітницького значення.
![](http://techno.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2020/07/Screenshot_3-1024x549.png)
Аспірантка Каунаського технологічного університету (Литва) Анастасія Шолохова, яка є неодноразовою учасницею сесій Карпатської школи етнодизайну, відзначила, що участь у роботі традиційних її сесій є платформою передачі досвіду і народних традицій різних напрямків, поєднанням цікавого проведення часу із набуттям духовно-моральної і художньо-естетичної культури.
![](http://techno.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2020/07/Screenshot_59-1024x558.png)
У процесі онлайн-спілкування впродовж роботи літньої сесії будуть обговорені питання теорії і практики становлення українського етнодизайну, а також творчий внесок наукових шкіл, учених, діячів культури, мистецтва і працівників галузі освіти у розвиток етнодизайну та дизайн-освіти.