Професор Валентина Титаренко виступила на відкритті виставки «В обіймах бабусиних традицій»
26 лютого 2021 р. у виставковій залі Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І. П. Котляревського відкрили виставку вузлових ляльок «В обіймах бабусиних традицій». Захід відбувся в рамках проєкту представлення творчості 25 майстрів-носіїв елементів нематеріальної культурної спадщини Полтавщини, внесених до Обласного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини «Традиція вузлової ляльки Полтавщини».
![](http://techno.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2021/03/1-1-1024x606.jpg)
Викладачі та студенти Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка взяли участь у відкритті виставки та збагатили свій теоретичний та практичний досвід виготовлення вузлової ляльки. Очільниця факультету технологій та дизайну професор Валентина Титаренко продемонструвала власну вузлову ляльку, яку виготовляли жінки миргородського краю.
Знайомство з дивотворами митців, виконаними у техніці вузлової ляльки Полтавщини, презентованими у рамках проєкту, вражає неповторністю, творчою індивідуальністю, мистецькою довершеністю Викладачі і студенти факультету технологій та дизайну ПНПУ імені В. Г. Короленка постійно вивчають культурну спадщину і мистецькі традиції нашого народу. Співпраця й ефективна взаємодія з майстрами народного мистецтва сприяють вивченню особливостей традиційної народної ляльки Полтавщини.
Виставка стала результатом дослідницької багаторічної просвітницької та творчої роботи колективів Обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи Полтавської обласної ради, його наукових співробітників та членів Полтавського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України.