Викладачі факультету технологій та дизайну взяли участь у відкритті виставки «Вузлова лялька – символ незламності України» до Дня Соборності України

Під час урочистого відкриття виставки професорка кафедри теорії і методики технологічної освіти Валентина Титаренко підкреслила важливість збереження народних традицій та зазначила, що традиційне мистецтво вузлової ляльки, представлене на виставці, є не лише цінним надбанням минулого, але й потужним засобом виховання молоді, який допомагає розвивати повагу до національних цінностей і розуміння історичних коренів нашого народу.

Доцентка кафедри професійної освіти, дизайну та безпеки життєдіяльності Тетяна Борисова звернула увагу на педагогічний аспект роботи з вузловими ляльками. Вона зазначила, що такі мистецькі події надихають науково-педагогічних працівників та  здобувачів освіти і надають їм унікальні знання та практичний досвід, пов’язаний із вивченням української народної культури.

Наталія Свиридюк, докторка філософії, завідуюча відділом ОЦНТ КОР, членкиня Національної спілки майстрів народного мистецтва України, заслужений майстер народної творчості України розповіла про історію вузлової ляльки, її значення та процес створення. Огляд експозиції у супроводі Наталії Свиридюк дав можливість відвідувачам побачити як традиційні вузлові ляльки, створені у перші дні повномасштабного вторгнення, так і сучасні інтерпретації народних майстрів, які відображають осмислення подій через мистецтво ляльки. Традиційна вузлова лялька постала символом української ідентичності, незламності духу, збереження народних традицій та стійкості перед викликами часу.

Участь викладачів факультету технологій та дизайну в таких заходах, що спрямовані на популяризацію народного мистецтва, є важливою для підвищення ефективності підготовки майбутніх учителів технологічної та професійної освіти. Збереження та розвиток традиційних ремесел через освітній процес допомагає виховувати молодь на засадах поваги до культурної спадщини та національної ідентичності.

You may also like...