Здобувачі вищої освіти першого (бакалаврського) рівня вищої освіти освітніх програм: «Середня освіта (Технології. STEM)» та «Середня освіта (Технології. Робототехніка)» учасники VI ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ВІДБІРКОВОГО ФЕСТИВАЛЮ МІЖНАРОДНОГО КОНКУРСУ «НАУКА НА СЦЕНІ»

21.03.2025 року, за підтримки ректорки університету професора Марини Гриньової, відбувся VI Всеукраїнський відбірковий фестиваль міжнародного конкурсу «Наука на сцені». Захід відбувся за сприяння Наталії Казачкової (виконавчий директор Освітнього центру розвитку обдарованості юнацтва); Ірини Василашко (завідувач сектору інноваційних форм та методів діяльності відділу STEM-освіти Інституту модернізації змісту освіти НАПН України). Члени журі від університету – професор Леся Петренко й доцент Олег Саєнко, від учительської спільноти – Юрій Гулий і Людмила Безперстова (м. Горішні Плавні).

У межах конкурсу відбувся «Ярмарок вчительських інновацій», в якому на запрошення координатора від університету професора Володимира Мокляка, завідувача кафедри загальної педагогіки та андрагогіки, члена робочої групи з розробки/оновлення ОП «Середня освіта (Технології. Робототехніка)», взяли участь майбутні вчителі технологій ЗЗСО, керівники гуртків «STEM» і «Робототехніка», здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти факультету технологій та дизайну. Усього на конкурс було заявлено 19 напрочуд оригінальних STEM-проєктів від учителів міста й області і студентів університету. Наші студенти презентували власні авторські проєкти, що демонструють інтеграцію сучасних технологій у навчальний процес. Особливий інтерес викликали розробки, спрямовані на використання дистанційних роботизованих STEM-лабораторій, а також методичні рішення щодо застосування доповненої та віртуальної реальності в навчанні.

Здобувачі вищої освіти разом з науковими керівниками презентували проєкти: «Інтерактивний кораблик Бенчі» презентував Захар Сліпченко – гр. ТД(р)-12 (наукові керівники: Лариса Гриценко, Олексій Дебре) та ««EcoTech Art: Створюємо майбутнє з природою та технологіями», презентувала Марина Колінько – гр. ТД(с)-11 (наукові керівники: Любов Хоменко, Наталія Нагорна).

Презентовані проєкти, були високо оцінені журі та спрямовані на залучення учнів початкової та середньої школи до науково-дослідницької діяльності.

Усі учасники отримали Сертифікат національного фестивалю-відбору «Наука на сцені».

Одним із фіналістів національного відбіркового етапу здобувач вищої освіти Сліпченко Захар був нагороджений «Дипломом з відзнакою» за визнання проєкту «Інтерактивний кораблик Бенчі» одним із кращих у національному фестивалі-відборі, який буде представляти нашу країну на міжнародному рівні.

Головне гасло майбутнього європейського фестивалю – «Сталий розвиток у STEAM-освіті». Організатором європейського фестивалю виступає Міністерство освіти Литви під патронатом пані Марії Габріел, члена Європейської Комісії.

Читати далі

You may also like...