Відбулася гостьова лекція професора Сергія Пролєєва

9 квітня 2025 студенти й викладачі факультету технологій та дизайну стали учасниками гостьової лекції в zoom-форматі «Культурологічний діагноз нашого часу», яку прочитав Сергій Пролеєв, доктор філософських наук, завідувач відділом філософії культури, етики та естетики Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України, професор Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки. 

Окрім полтавців, на заході були присутні науковці, професійні філософи, студенти та магістранти кількох закладів вищої освіти. Доповідач наголосив на тому, що наш час є надзвичайно складним та неоднозначним з точки зору історії світової цивілізації. На думку філософа, ми спостерігаємо кінець епохи виробництва та перехід до доби тотального споживання, що відкриває перед людством нові можливості, але і зумовлює появу екзистенційних викликів. Серед них можна згадати демографічні проблеми, економічні та соціальні кризи, забруднення довкілля, потенційну заміну людської праці штучним інтелектом. Остання загроза набуває все більш чітких обрисів, а її відвернення потребує мобілізації потенціалу всього глобалізованого громадянського суспільства. 

С. Пролеєв згадав і трансформаційні процеси, що охопили усі прошарки сучасного соціуму, зокрема, еліту. Поява «нових лідерів», на його думку, є спробою відповіді на ті виклики, що постали перед планетою. Він виділив три авторитарні суспільства (Росія, Іран, Північна Корея), що протистоятьсвітовій демократії. Водночас гість змушений був констатувати, що останні події засвідчують реальну можливість поповнення цього тріумвірату іншими країнами.

Після доповіді усі охочі мали можливість задати питання філософу та взяти участь в дискусії. Активними слухачами були доценти кафедри культурології, філософії та музеєзнавства Віталій Дмитренко, Алла Литвиненко, Рената Винничук, Олексій Штепа, професор Петро Кравченко та здобувачі освіти, майбутні філософи і культурологи.

You may also like...