Студенти і викладачі факультету технологій та дизайну долучились до відкриття персональних виставок Івана Чеха  та Олени Чех у Полтавському літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного

16 квітня 2025 року викладачі та здобувачі освіти факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка стали учасниками відкриття Персональна виставка Івана Чеха «Народна іграшка» та Олени Чех «Етнолялька та художня вишивка» у Полтавському літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного.

На виставці були представлені унікальні роботи Івана Чеха — лауреата обласної премії імені Панаса Мирного, атестованого майстра Національної спілки майстрів народного мистецтва України, постійний учасник багатьох всеукраїнських виставок, конкурсів, фестивалів, який понад усе цінує традиції та автентику.

Роботи Івана Чеха — це не просто зразки художньої різьби по дереву, а справжні витвори народної культури: від народної іграшки до паркової скульптури, кожен витвір майстра випромінює тепло, глибину національного духу та вишуканість ремесла. Свою майстерність передає підростаючому поколінню – працює в Хорольському районному центрі дитячої та юнацької творчості керівником гуртка образотворчого мистецтва «Палітра» та гуртка «Художня обробка деревини».

Вражаючими були й експонати Олени Чех — керівниці гуртків художньої вишивки «Рушничок» та народної ляльки «Етнолялька», постійна учасниця та дипломантка обласних та всеукраїнських виставок-конкурсів. Роботи майстрині — це яскраве віддзеркалення традицій української вишивки та лялькарства. В експозиції були представлені етноляльки, виконані з особливою майстерністю, вишиті рушники, серветки, що передають естетику українського декоративно-прикладного мистецтва.

Для майбутніх фахівців технологічної та професійної освіти цей візит став не лише культурною подією, а й вагомим освітнім етапом — знайомством із прикладними формами народного мистецтва, що мають суттєве значення для їх фахової підготовки. Здобувачі освіти мали змогу особисто поспілкуватися з майстрами, дізнатися про технології виготовлення виробів, джерела натхнення для постійної творчої діяльності.

Під час відкриття виставки долучилась до виступів  Наталія Свиридюк — заслужена майстриня народної творчості України, завідувачка відділу Полтавського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи, членкиня Національної спілки майстрів народного мистецтва України, докторка філософії й випускниця аспірантури кафедри професійної освіти та дизайну. У своїй промові вона щиро подякувала Івану Чеху та Олені Чех за їхню багаторічну відданість справі збереження й розвитку українського декоративно-прикладного мистецтва, підкреслила унікальність представлених експонатів і наголосила на тому, що роботи майстрів несуть глибоке духовне та виховне навантаження, яке варто доносити до молодого покоління.

Доцентка кафедри теорії і методики технологічної освіти Оксана Кудря у своєму виступі зазначила, що знайомство студентів з творчістю народних майстрів не лише збагачує їхній естетичний досвід, а й формує у здобувачів освіти ціннісні орієнтири, спрямовані на збереження ідентичності, повагу до культурної спадщини. Відзначила, що саме такі заходи, як персональні виставки майстрів, сприяють поглибленню знань молоді про традиційне мистецтво, сприяє інтеграції таких освітньо-культурних ініціатив у систему професійної підготовки майбутніх педагогічних працівників.

Для студентської молоді захід став важливим кроком у знайомстві з сучасними майстрами українського народного мистецтва. Подібні зустрічі поглиблюють розуміння студентською молоддю значення етнокультурної спадщини, формують естетичний смак, мотивують до збереження українських традицій.

You may also like...