Відбулося відкриття виставки «Дивограй традицій» факультету технологій та дизайну

21 квітня 2025 року у рамках відзначення тижня факультету технологій та дизайну у стінах Полтавського літературно меморіального музею В. Г. Короленка відбулося відкриття виставки «Дивограй традицій», на якій представлені творчі роботи здобувачів вищої освіти та викладачів Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка. Виставка організована спільно з Полтавським обласним центром народної творчості та культурно-освітньої роботи Полтавської обласної ради. Модерувала захід докторка філософії, заслужена майстриня народної творчості України, завідуюча відділом ОЦНТ КОР Наталія Свиридюк.

Відкриваючи виставку, декан факультету технології та дизайну, кандидатка педагогічних наук, доцентка Юлія Срібна наголосила на традиціях співпраці факультету з установами культури міста й області та на значенні традиційних ремесел у формуванні національної свідомості молоді. Вона подякувала Збройним силам України за можливість працювати, творити й виховувати нове покоління свідомих, талановитих громадян.

Завідувач кафедри культурології, філософії та музеєзнавства, доктор історичних наук, професор Олександр Лук’яненко звернув увагу на те, в Україні відбулося формальне визволення від колоніальної залежності, а зараз в умовах повномасштабної війни з росією, розвиток традиційних ремесл і використання їх у навчально-виховному процесі повинні допомагати і фактичному визволення. Викладачі й студенти мають творити культуру, долаючи постколоніальний песимізм, але не вдаватися до творення міфології «минулої величі» і не намагатися наслідувати культурні тренди колоніальних практик.

Доктора педагогічних наук, професорка, заслужена працівниця освіти України Валентина Титаренко розповіла про роль факультету у збереженні нематеріальної культурної спадщини України. З вітальним словом виступив заслужений майстер народної творчості України, голова Полтавського обласного осередку НСМНМУ Євген Пілюгін. Екскурсію виставкою провела стипендіатка Президента України для молодих майстрів народного мистецтва Анна Шовкова-Альохіна.

На виставці були представлені роботи студентів факультету технологій та дизайну. Прагнучи зберегти традиційні декоративно-ужиткові техніки здобувачі освіти виконують проєкти повʼязані із проведенням ґрунтовної етнографічної розвідки та відтворенням автентичних технік. Зокрема, на сьогоднішній виставці представлені роботи Н. Мосюндзь «Маки», «Ромашкове поле» виконані у техніці вишиванки бісером. Також традиційні для полтавського регіону вишиті білим по білому сорочки виконані Шпортюк С. Особливої уваги заслуговують Панно у яких поєднані різні технології декоративно-ужиткового мистецтва. «Весна, весна, що ти нам принесла» поєднує техніку виготовлення вузлової ляльки, традиційні орнаменти української писанки. На іншому зображено інтерпретацію дерева життя у характерному для полтавського регіону вигляді – квіткового горщика.  Завдяки поєднанню рахункових та не рахункових технік вишивки, вишивки золотом створюється відчуття обʼєму. Писанки з рослинним орнаментом доповнюють цілісність виробу. Не менш витонченими є тарілі та скриньки у техніці різьблення по дереву. Цікавим є поєднання обробки деревини та художнього розпису представлені на булаві, тарілі з павичами. Ще одним різновидом декоративно-ужиткового мистецтва є кераміка.

Під час відкриття виставки лунало попурі на тему українських мелодій «Український віночок» у виконанні духового оркестру військової частини 3052 Національної гвардії (диригент – Павло Городовенко). Музичне вітання подарували завідуюча сектором ОЦНТ КОР, переможниця міжнародних вокальних конкурсів Людмила Солод та  артистка-вокалістка Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М. В. Гоголя Лідія Кретова.

You may also like...