В рамках тижня факультету технологій та дизайну відбувся семінар-практикум «Новий образ» / “The New Look” – протистояння модних ідей в руслі суспільних політичних поглядів Коко Шанель та Крістіана Діора.

Спікер семінару кандидатка педагогічних наук, доцента кафедри професійної освіти та дизайну Тетяна БОРИСОВА окреслила історичні періоди творчості дизайнерів та презентувала основні їх погляди на розвиток моди. Діор говорив: «Я малюю жінок не такими, якими вони є, а якими вони хотіли б бути». Габріель Бонер Шанель вважала, що «Мода створена не для того, щоб дивувати публіку на показах. Вона створена для того, щоб одягати цю публіку».

Студенти спеціальності 015 Професійна освіта за спеціалізаціями «Дизайн» та «Технологія виробів легкої промисловості» активно обговорювали суть протистояння різних ідеалів жіночої краси та різних поглядів на роль жінки в суспільстві, які декларували у світі моди відомі кутюр’є. Перш за все, це свобода проти естетизованої підкореності. Коко Шанель боролася за функціональну незалежність жінки, а Крістіан Діор – за повернення вишуканої краси й традиційних ніжних та витончених жіночих образів. По друге, це протиставлення простоти проти розкоші. Шанель пропонувала лаконізм та мінімалізм, Діор повернув розкіш, витонченість і складну конструкцію одягу. І врешті, емансипація проти романтизованої жіночності. Мода Шанель відповідала ідеалам жінки, що будує кар’єру, мріє про свободу, а Діор створив образ жінки, яка надихає, яка приваблює погляд як квітка.

Наталія Орлова, кандидатка педагогічних наук, доцента кафедри професійної освіти та дизайну підсумувала дискусію, що розгорнулася під час семінару. Хоч і Шанель, і Діор внесли величезний вклад у розвиток моди, їхнє протистояння відображає глибинний конфлікт у суспільстві між прагненням до змін і бажанням зберегти традиції. Сьогодні обидві ідеї існують паралельно. Свобода вибору між комфортом і вишуканістю стала основною цінністю сучасної моди.

You may also like...