Відбулася роботи секції «Технології, філософія, культурологія» в межах Студентських наукових читань – 2025

13 травня 2025 року відбулися Студентські наукові читання, ініційованих Студентською радою  ПНПУ імені В. Г. Короленка. Студенти факультету технологій та дизайну гідно презентували результати своїх наукових розвідок, засвідчивши високий рівень фахової підготовки та актуальність обраних тем дослідження. Цей захід став платформою для представлення наукових напрацювань, творчих ідей та освітніх ініціатив молодих дослідників.

На початку роботи секції “Технології, філософія, культурологія” учасників привітала очільниця факультету технологій та дизайну, доцентка Юлія Срібна. У своєму зверненні вона наголосила на важливості наукових читань як складової професійного зростання молоді, підкреслила, що факультет створює всі умови для розвитку дослідницьких навичок студентів, формування їхньої наукової культури та зацікавленості в актуальних освітніх і технологічних тенденціях. Юлія Анатоліївна подякувала викладачам за підтримку ініціатив здобувачів освіти та побажала студентській молоді натхнення, наукових відкриттів і нових творчих ідей.

Модерував захід голова студентського наукового товариства факультету технологій та дизайну Роман Гарець, який подякував учасникам Студентських наукових читань за активність, представив регламент роботи секції та висловив сподівання, що участь у наукових читаннях стане для кожного з доповідачів новим поштовхом до особистісного і професійного розвитку.

На пленарному засіданні під час роботи секції  молоді науковці обмінялися результатами власних наукових пошуків, з доповідями виступили:

Деркач Дмитро – здобувач першого (бакалаврського) рівня вищої освіти (науковий керівник – доцент Петро Молчанов);

Колінько Марина – здобувачка першого (бакалаврського) рівня вищої освіти (науковий керівник – доцентка Ольга Титаренко);

Комашко Андрій – здобувач другого (магістерського) рівня вищої освіти (науковий керівник – професорка Валентина Титаренко);

Коваль Катерина – здобувачка першого (бакалаврського) рівня вищої освіти (науковий керівник – доцентка Оксана Кудря;

Харченко Дмитро – здобувач першого (бакалаврського) рівня вищої освіти (науковий керівник – професор Микола Близнюк;

Сараєв Даниїл – здобувач першого (бакалаврського) рівня вищої освіти (науковий керівник – доцентка Лариса Гриценко);

П’ятак Олександра – здобувачка другого (магістерського) рівня вищої освіти (науковий керівник – професор Олександр Лук’яненко).

У своїх доповідях студентська молодь демонструвала аналітичне мислення, творчий підхід до вирішення професійних завдань і бачення перспектив розвитку галузі.

Майбутні вчителі технологій зосередилися у своїх дослідження на актуальних проблемах сьогодення, інноваційних педагогічних технологіях, методиках викладання технологій, STEM-освіти, Робототехніки, декоративно-прикладного мистецтва та навчання учнів в ЗЗСО.

Майбутні фахівці професійної освіти у сфері дизайну та легкої промисловості акцентували увагу на сучасних дизайнерських тенденціях, інноваційних технологіях виготовлення продукції, розвитку креативного мислення у здобувачів освіти, а також на практичній складовій професійної підготовки в закладах фахової передвищої освіти.

Майбутні культурологи представили наукові розвідки у сфері культурології, філософі, приділили увагу проблематиці культурологічної освіти в умовах сучасного інформаційного суспільства.

Наукові керівники – викладачі кафедри теорії і методики технологічної освіти, кафедри професійної освіти та дизайну, кафедри культурології та музеєзнавства забезпечували професійний супровід студентів, здійснювали методичну підтримку та мотивацію до наукових пошуків здобувачів освіти.

Студентські наукові читання підтвердили, що факультет технологій та дизайну є потужним осередком формування наукового мислення, творчого потенціалу та активної громадянської позиції майбутніх фахівців.

You may also like...