ВИКЛАДАЧІ ФАКУЛЬТЕТУ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ДИЗАЙНУ – УЧАСНИКИ НАУКОВОЇ ОНЛАЙН-КОНФЕРЕНЦІЇ «ПРОБЛЕМИ ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ ВЧИТЕЛЯ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ В КОНТЕКСТІ ОНОВЛЕНИХ ОСВІТНІХ СТАНДАРТІВ»
Однією з визначальних характеристик факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка є співпраця із закладами вищої освіти, установами та організаціями України, які функціонують у руслі розробки стратегій професійного розвитку учителів трудового навчання та технологій в умовах оновлення освітніх стандартів. Традиційним є науково-педагогічне співробітництво з Державним вищим навчальним закладом «Донбаський державний педагогічний університет», зокрема з факультетом початкової, технологічної та професійної освіти.
20 травня 2020 р. вперше в режимі онлайн відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Проблеми професійного розвитку вчителя трудового навчання в контексті оновлених освітніх стандартів», присвячена 80-річчю заснування Донбаського державного педагогічного університету та 50-річчю започаткування в ньому підготовки вчителів трудового навчання. Пленарне засідання було присвячено обговоренню перспектив розвитку технологічної освіти в сучасній школі, формуванню професійної компетентності вчителів трудового навчання і технологій, проблем профільної та професійної освіти молоді в умовах оновлених освітніх стандартів. Дискусійний майданчик працював на платформі Zoom.
У роботі конференції узяли участь науково-педагогічні працівники Білорусі, Казахстану, Узбекистану та Польщі, НАПН України та дев’яти ЗВО України.
У вступному вітальному слові учасникам конференції проректор з наукової роботи Станіслав Чайченко ознайомив учасників конференції з основними етапами становлення та розвитку підготовки вчителів трудового навчання в університеті, починаючи з 1969 року.
Декан факультету початкової, технологічної та професійної освіти Інна Хижняк відзначила, що конференція проводиться в рамках фестивалю науки в університеті та побажала всім плідної роботи.
Із історією розвитку кафедри педагогіки і методики технологічної та професійної освіти учасників конференції ознайомив її завідувач професор Володимир Стешенко.
Декан факультету технологій та дизайну ПНПУ імені В.Г. Короленка Валентина Титаренко привітала наших партнерів із 50-річним ювілеєм та окреслила перспективи науково-педагогічного співробітництва.
У виступі Леоніда Оршанського, завідувача кафедри технологічної та професійної освіти Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, були розкриті особливості дистанційної форми організації професійної підготовки студентів.
Завідувач кафедри педагогіки й менеджменту освіти Комунального вищого навчального закладу «Херсонська академія неперервної освіти» Херсонської обласної ради Василь Кузьменко визначив основні шляхи реформування технологічної освіти в сучасних умовах оновлення державних освітніх стандартів
Старший науковий співробітник лабораторії трудового навчання і технологій Інституту педагогіки НАПН України Тетяна Мачача презентувала учасникам конференції наукові розвідки з актуальних проблем оновлення технологічної освіти в умовах Нової української школи. У доповіді йшлося про психолого-педагогічні основи організації дистанційної освіти учнів в умовах карантину
Про особливості організації позакласної роботи школярів з трудового навчання в умовах дистанційної форми його організації йшлося в доповіді завідувача кафедри теорії і методики технологічної освіти Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Кророленка Андрія Цини
У повідомленні Миколи Піддячого, провідного наукового співробітника лабораторії профільного навчання та профконсультації Інституту педагогіки НАПН України, були розкриті особливості підготовки учнівської молоді до професійної діяльності в умовах профільного навчання У процесі онлайн-спілкування були обговорені шляхи розвитку трудового навчання та технологій, а також різні методики дистанційної освіти тощо. Науковці поділилися набутим досвідом, який сприятиме осучасненню предмета «Трудове навчання» в школі.