СПІВПРАЦЯ КАФЕДРИ КУЛЬТУРОЛОГІЇ ТА МЕТОДИКИ ВИКЛАДАННЯ КУЛЬТУРОЛОГІЧНИХ ДИСЦИПЛІН З ПРОЄКТОМ «КНИЖКОВА БІРЖА»

Викладачі кафедри культурології та методики викладання культурологічних дисциплін продовжують плідну співпрацю з проєктом «Книжкова біржа», який є логістичний сервісом для видавців та розповсюджувачів друкованої продукції.

Два роки поспіль директор «Книжкової біржі» Олександр Михалочко сприяє контактам науковці кафедри з бібліотеками Європи. Так, раніше до книгозбірень Німеччини на прохання відділів комплектації установ були передані видання з історії повсякдення освітян України доби «відлиги» доктора історичних наук Олександра Лук’яненка «In the Grip of De-Stalinization: Mosaics of Everyday Life of Pedagogical Institutes of the UkrSSR in 1953–1964» (2016) та дослідження з формування політичної свідомости освітянських колективів радянської України доби М. Хрущова «Myths and Legends of De-Stalinization The Debris of Everyday Perception of Politicians in the Minds of Educators of the UkrSSR in 1953-1964» (2018). У 2019 році ці видання також були надіслані до книгозбірні Гісенського університету імені Юстуса Лібіха на прохання совєтологів закладу.

Цього року Баварська державна бібліотека виявила зацікавлення у поповненні фондів науковим твором О. Лук’яненка на дотичну тематику «Найближчі друзі партії»: колективи педагогічних вишів України в образах щодення 1920-х – першої половини 1960-х років (2019). До Bayerische Staatsbibliothek потрапить і монографія доцента кафедри, кандидата історичних наук Віталія Дмитренка «Матеріали церковного обліку населення Київської та Переяславсько-Бориспільської єпархій як джерело вивчення соціуму Гетьманщини XVIII століття» (2016). Особливий інтерес центральна бібліотека федеральної землі Баварії виявила до дослідження кандидата мистецтвознавця, доцента Галини Полянської «Жанровий пошук у балетній музиці Віталія Губаренка» (2017).

У ході дискусії викладачі кафедри та директор О. Михалочко обговорили перспективи співпраці українських науковців та закордонних установ. Згідно з внутрішніми рейтингами Біржі, Полтава як науковий центр та Полтавський педуніверситет зосібна є третіми в Україні за виданням новітньої наукової продукції щороку.

У колі дискусії були проблеми сучасної мистецької та дитячої літератури, питання місці авторського права у сучасному світі наукової продукції, циркуляція дисертаційного дослідження у період після захисту дисертації. Доцент Рената Винничук підняла питання про затребуваність досліджень у царині педагогіки. Асистент Вікторія Дмитренко долучилася до обговорення затребуваності українських наукових розвідок з історії повсякдення остарбайтерів.

Сторони домовилися про подальшу плідну співпрацю щодо популяризації науки.

You may also like...