Відбулася гостьова-лекція професора Міколая Красноденбського для викладачів та студентів факультету технологій та дизайну
16 грудня 2021 р. студенти і викладачі освітніх програмам «Середня освіта (Трудове навчання та технології)» та «Професійна освіта (За предметними спеціалізаціями)» факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка прослухали гостьову-лекцію габілітованого доктора філософії, професора Державного вищого професійного училища в Глогові (Польща), історика філософії професійної освіти, антрополога Міколая Красноденбського (Mikołaj Krasnodębski).
Лектор підняв надзвичайно актуальні питання сучасної освіти під час лекції «Метафізичні та антропологічні основи реалістичної освіти в Польщі – представники, основні проблеми дослідження». Педагог розкрив сучасні погляди у освіті на пізнання, яке повинно вести до реальної реальності, а не зводитися до мислення, іноді «творячи реальність» (концептуальне пізнання), ознайомив слухацьку аудиторію із філософією людини, що визначає вихідні положення в теорії виховання, наголосив на особливостях томістичної педагогіки та філософії освіти.
Міколай Красноденбськийу лекції не оминув питання наслідків виховання і навчання як складних процесів формування духовної та матеріальної потенції людини (її потенціалу) й звернув увагу учасників заходу на основні напрямки педагогічних досліджень та їхні наслідки для суспільства.
Наприкінці гостьової лекції відбулося жваве обговорення теми, що свідчить про високий рівень інтересу аудиторії до окреслених проблем.
Організатори та учасники лекції висловлюють подяку очільниці факультету технологій та дизайну ПНПУ імені В. Г. Короленка професорці Валентині Титаренко та завідувачу кафедри основ виробництва та дизайну професору Євгену Кулику за сприяння та організацію професійно орієнтованого заходу для викладачів та майбутніх педагогів спеціальностей 015 Професійна освіта та 014.10 Середня освіта (Трудове навчання та технології).
Бажаємо професору Міколаю Красноденбськомунових творчих звершень на науково-педагогічній ниві та чекаємо на майбутні зустрічі та плідну міжнародну співпрацю.