Колекцію мистецтвознавчої літератури бібліотека імені М. Жовтобрюха отримала в дар від Заслуженої діячки мистецтв України Любові Волошин
У рамках підготовки до відзначення Дня працівників культури та майстрів народного мистецтва, а також з метою налагодження ефективної взаємодії із відомими діячами культури та мистецтв у процесі підготовки майбутніх учителів, культурологів та інженерно-педагогічних працівників викладачі та здобувачі освіти факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка продовжують вивчення багатовікової культурної спадщини нашого народу, мистецьких традицій, джерел духовності та краси.
14 квітня 2022 р. ректорка університету професорка Марина Гриньовай очільниця факультету технологій та дизайну професорка Валентина Титаренко передали в дар бібліотеці імені Михайла Андрійовича Жовтобрюха колекцію книг, які знайомлять широкий загал із творчістю львівських митців образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва. Колекцію мистецьких та мистецтвознавчих видань Полтавському педагогічному передала Заслужена діячка мистецтв України, дослідниця творчості Олекси Новаківського та його мистецької школи Любов Волошин.
Фонди бібліотеки ПНПУ імені В. Г. Короленка поповнилися мистецькими та мистецтвознавчими виданнями, у яких представлена інформація про художників Львівщини ХІХ–ХХІ століть.
Серед подарованих мистецьких видань привертають увагу книги про творчість визначних українських художників, наукові каталоги малярних робіт О. Новаківського і ряд альбомних видань, у яких зібрана інформація про діячів культури та мистецтва, живописців, керамістів, різьбярів, художників-графіків, відомих своїми досягненнями та значним внеском в історію та становлення сучасного художнього і прикладного мистецтва львівського краю.
Серед видань, переданих у дар, найраніше датоване 1998 роком. Так, наприклад, книга «Івана Нижник-Винників» знайомить із головними фактами біографій видатних діячів в галузі культури, мистецтва та мистецтвознавства.
«Мистецька школа Олекси Новаківського» презентує значну кількість осіб, які у той чи той спосіб дотичні до мистецтва Львівщини XІX–ХХІ ст. Це одне з найповніших зібрань сучасних біографій діячів мистецтва, значна частина фактів, якими наповнене це видання, не публікувалася раніше.
Особливу увагу варто звернути на книги, які популяризують одну з найвідоміших мистецьких шкіл – школу Олекси Новаківського. Їй присвячені такі видання: «Автопортрети Олекси Новаківського», «Образ жінки у творчості Олекси Новаківського», каталог виставки робіт художника «Науковий каталог малярських творів Олекси Новаківського».
Валентина Титаренко висловила впевненість, що подаровані Любов’ю Волошин книги стануть органічною частиною мистецтвознавчої колекції бібліотеки, а читачі зможуть ними скористатися для навчання і досліджень.
Директорка бібліотеки Валентина Орєхова від імені ректорки університету професорки Марини Гриньової передала для Любові Волошин подяку «За особистий внесок у формування фондів бібліотеки імені Михайла Андрійовича Жовтобрюха мистецькою та мистецтвознавчою літературою». Валентина Володимирівна відзначила, що плідна співпраця бібліотеки університету з діячами культури і мистецтв України має добру традицію.
На книжковій виставці-перегляді, яка відбудеться наступного місяця, всі охочі зможуть більш детально ознайомитися з подарованими мистецькими та мистецтвознавчими виданнями.