Співпраця зі стейкхолдерами

СПІВПРАЦЯ КАФЕДРИ КУЛЬТУРОЛОГІЇ ТА МЕТОДИКИ ВИКЛАДАННЯ КУЛЬТУРОЛОГІЧНИХ ДИСЦИПЛІН ЗІ СТЕЙКХОЛДЕРАМИ

Кафедра культурології та методики викладання культурологічних дисциплін продовжує співпрацю з Полтавською обласною бібліотекою для юнацтва імені Олеся Гончара. Навесні 2020 року під час онлайн-засідання з обговоренням проєктів освітньо-професійних програм кафедри, члени робочих груп погодилися з необхідністю постійного оновлення змісту підготовки культуролога з урахуванням сучасних потреб ринку праці.

Одним із елементі цього є практична діяльність. За ініціативи завідувача кафедри О.Лук’яненка було організовано практичний семінар для студентів з вивчення професійного середовища бібліотеки.

Майбутні культурологи груп І та ІІ курсів (куратори О.В. Лук’яненко та В. І. Дмитренко) дізналися про тонкощі роботи бібліотечних відділів, ознайомилися з фондами закладу. Насиченим було спілкування з випускницею кафедри, а нині співробітницею бібліотеки Катериною Барановою.

Особливу увагу куратор співпраці від бібліотеки Наталія Рисенко звернула на соціокультурну складову роботи бібліотеки. Студенти стали активними організаторами та учасниками літературно-пригодницького квест «Мандрівка з полковником Шрамом». Учасники квесту пригадали героїв та сюжет першого українського історичного роману «Чорна рада» Пантелеймона Куліша. У ході роботи актуалізувалися знання з методики проведення соціокультурних заходів, курсу літератури, історії, географії та етнології.

КАФЕДРА КУЛЬТУРОЛОГІЇ ТА МЕТОДИКИ ВИКЛАДАННЯ КУЛЬТУРОЛОГІЧНИХ ДИСЦИПЛІН – УЧАСНИКИ КРУГЛОГО СТОЛУ У ЛІТЕРАТУРНО-МЕМОРІАЛЬНОМУ МУЗЕЇ ПАНАСА МИРНОГО

Викладачі та студенти кафедри культурології стали учасниками круглого столу «Сповнене народолюбством серце», присвяченому 175-річчю від дня народження Івана Білика (І.Я. Рудченка), який проходив на базі Літературно-меморіального музею Панаса Мирного. Майбутні культурологи ознайомилися з рідкісними артефактами з фондів установи, які презентувала провідний науковий співробітник Вікторія Пащенко. 

З доповідями про близьке коло Івана Рудченка виступили доповідачі із установ і закладів культури міста. Завідувач кафедри культурології Олександр Лук’яненко та доцент Віталій Дмитренко ознайомили присутніх із життям та діяльністю Михайла Драгоманова, друга родини і натхненника просвітницької роботи братів Рудченків. Їхні доповіді  про освітній канон та європейський вектор громадсько-політичної та наукової діяльності українського мислителя викликали жвавий інтерес. Після заходу доцент Рената Винничук обговорила з колегами, які також є стейкхолдерами освітніх програм, плани співпраці щодо практичної підготовки майбутніх працівників соціокультурної сфери, яких готує кафедра культурології.

Відбулося засідання робочої групи із обговорення освітньо-професійної програми «Культурологія» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти

Викладачі, стейкхолдери і студенти обговорили шляхи вдосконалення освітньої програми «Культурологія»

5 травня 2020 року відбулося чергове онлайн-засідання кафедри культурології та методики викладання культурологічних дисциплін ПНПУ імені В. Г. Короленка, на якому обговорено проєкт освітньо-професійної програми «Культурологія» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти зі спеціальності 034 Культурологія на 2020 рік.

До обговорення долучилися гарант освітньої програми доц. Винничук Р. В, члени робочої групи: проф. Кравченко Л. М, завідувачка кафедри доц. Литвиненко А. І., студентка групи К(кд)-34 Коваленко Т. М., стейкхолдер Дементій Ю. І. (Голова сектору культури Пирятинської районної державної адміністрації) та члени кафедри. Учасники зібрання висловилися щодо завдань та змісту програми й були одностайними в тому, що бакалавр Культурології має бути зорієнтований на здійснення соціокультурної діяльності в культурно-освітніх закладах та надання соціокультурних послуг населенню. Зміст програми повинен забезпечити підготовку фахівця, конкурентоспроможного на ринку праці й здатного до предметно-перетворювальної діяльності.

Ю. І. Дементій та Т. М. Коваленко відзначили, що освітньо-професійна програма «Культурологія» враховує сучасні тенденції розвитку соціокультурної сфери, рекомендували посилити практичну складову навчального процесу. Зокрема, до циклу професійної підготовки внести наступні навчальні дисципліни «Музеєзнавство», «Основи аналізу творів світового мистецтва», «Основи соціокультурного проєктування», «Менеджмент і маркетинг у сфері культури».

Підсумовуючи, учасники засідання обговорили співпрацю у різних форматах, можливості залучати культурологів-практиків до проведення майстер-класів, організації спільних проєктів.

Обговорення проєкту освітньо-професійної програми «Культурологія» другого (магістерського) рівня вищої освіти

21 квітня 2020 року на засіданні кафедри культурології та методики викладання культурологічних дисциплін  ПНПУ імені В. Г. Короленка відбулося обговорення проєкту освітньо-професійної програми другого (магістерського) рівня вищої освіти зі спеціальності 034 Культурологія на 2020 рік. Зустріч проходила онлайн на платформі Zoom. В обговоренні взяли участь гарант освітньої програми, завідувачка кафедри Алла Литвиненко, члени робочої групи: проф. Кравченко Л. М., доц. Полянська Г. М., директорка Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара Світлана Сичова, магістрантка групи К(кд)-54 Вікторія Заріцька

Світлана Сичова розкрила особливості роботи фахівця-культуролога в  умовах бібліотеки, окреслила коло завдань, які доводиться вирішувати керівникам та співробітникам  сучасних соціокультурних закладів.

Учасники засідання висловили думку про необхідність підсилити зміст практичної підготовки магістра культурології і запропонували внести до навчального плану здобувачів такі дисципліни з циклу професійної підготовки: «Соціокультурне проєктування», «Менеджмент закладів культури». Члени робочої групи обговорили також бази проходження магістрами виробничих практик та внесли пропозицію відобразити їх специфіку у назвах практик.

Підбиваючи підсумок, завідувачка кафедри наголосила на тому, що освітньо-професійна програма магістра культурології має готувати фахівця з урахуванням сучасних потреб ринку праці.