На факультеті технологій та дизайну відбувся правоосвітній захід
За сприяння начальника юридичної служби університету Марії Конюшенко для здобувачів освіти та науково-педагогічних працівників факультету технологій та дизайну відбулася правоосвітня лекція про конфлікт інтересів. Захід провів заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області Ігор Клименко. Серед питань, що порушувалися на зустрічі, була характеристика правопорушень, пов’язаних із корупцією, які підлягають застосуванню адміністративного стягнення у вигляді штрафу.
![](http://techno.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/12/4-1.png)
Під час зустрічі лектор роз’яснив присутнім специфіку ситуацій у робочому процесі, що характеризується суперечністю між власними інтересом особи та її формальними обов’язками, що якимось чином впливає на об’єктивність або неупередженість її поведінки на робочому місці. В інтерактивній формі присутні на лекції викладачі та студенти дізналися відповіді на питання, коли є конфлікт інтересів, коли потрібно повідомити про конфлікт інтересів, що слід розуміти під поняттям конфлікту інтересів на публічній службі. Лектор пояснив, які існують види конфлікту інтересів та те, хто є близькими особами згідно із законом України про запобігання корупції. У ході правоосвітньої лекції колектив факультету дізнався про нормативно правові акти, які визначають поняття реального та потенційного конфлікту інтересів.
![](http://techno.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/12/зображення_viber_2023-12-14_12-18-24-478.jpg)
Осібний блок питань був присвячений обмеженню спільної роботи близьких осіб, особливо керівників. які не можуть мати у прямому підпорядкування близьких їм осіб, або бути прямо підпорядкованими у зв’язку з виконанням повноважень близьким їм особам.
![](http://techno.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/12/3.png)
Декан факультету технологій та дизайну Юлія Срібна звернула увагу присутніх на дотриманні антикорупційного законодавства співробітниками структурного підрозділу та зауважила гарну традицію проведення правоосвітніх заходів серед студентів та викладачів спеціалістами у галузі юриспруденції. Ігор Клименко в свою чергу наголосив на специфіці співпраці Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області з ПНПУ імені В. Г. Короленка у площині організації та проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з питань надання безоплатної правової допомоги.
![](http://techno.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/12/6.png)