ГОСТЬОВА ЛЕКЦІЯ АНАТОЛІЯ НАСМЕНЧУКА

Студенти спеціальностей 015 Професійна освіта (Дизайн) та Професійна освіта (Технологія виробів легкої промисловості) другого (магістерського) рівня вищої освіти, а також викладачі кафедри професійної освіти, дизайну та безпеки життєдіяльності Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка взяли участь у гостьовій лекції заслуженого працівника культури України, відмінника освіти України, директора Гадяцького фахового коледжу культури і мистецтв ім. І.П. Котляревського. Захід відбувся у контексті опанування вибіркової навчальної дисципліни «Семіотика культури» підготовки здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти з освітніх програм «Професійна освіта (Дизайн) і «Професійна освіта (Технологія виробів легкої промисловості)» (викладач – Алла Литвиненко, кандидатка мистецтвознавства, доцентка кафедри культурології, філософії та музеєзнавства ПНПУ імені В. Г. Короленка.

Анатолій Миколайович ґрунтовно висвітлив завдання фахового коледжу на сьогодні й у перспективі – здійснювати освітню діяльність, пов’язану із наданням освіти, відповідно до Закону України «Про фахову передвищу освіту»: з підготовки фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем «фаховий молодший бакалавр» у галузі знань 02 «Культура і мистецтво» за спеціальностями: 023 «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація», 024 «Хореографія», 028 «Менеджмент соціокультурної діяльності», 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа»; з надання повної загальної середньої освіти; з підвищення кваліфікації працівників культури, мистецтва, освіти; із позашкільної мистецької освіти для різних вікових категорій населення; у перспективі, з 2027 року, відповідно до Закону України «Про освіту» – із надання профільної середньої освіти професійного спрямування.

Головним стратегічним завданням фахового коледжу є підготовка фахових молодших бакалаврів для потреб ринку праці Полтавської області у фахівцях культурно-мистецького напрямку та забезпечення  соціального замовлення регіону  на реалізацію конституційних прав громадян на освіту.