Викладачами кафедри теорії і методики технологічної освіти проведено дизайн-воркшоп для ліцеїстів 5-Н класу Наукового ліцею №3 у межах навчально-наукової практики
3 квітня 2025 року факультет технологій та дизайну радо зустрів учнів 5-Н класу Наукового ліцею №3 міста Полтави в рамках проведення тижня наукової практики. Дизайн-воркшоп «Виготовлення весняної пташки» відбувся у межах вивчення теми «Використання геометричних фігур у стилізації птахів» й пройшов у форматі інтерактивної співпраці між учнями, вчителями Аллою Голуб та Наталією Дубик, викладачами кафедри теорії і методики технологічної освіти, професоркою Валентиною Титаренко, доцентками Ларисою Гриценко та Оксаною Кудрею, студентами спеціальності 014.10 Середня освіта (Трудове навчання та технології).

На початку зустрічі учасників привітала декан факультету технологій та дизайну, доцентка Юлія Срібна. Вона побажала школярам плідної співпраці та позитивних емоцій від творчого процесу, акцентувала увагу на широких можливостях таких освітніх заходів, під час яких відбувається поєднання теоретичних знань з практичними навичками, сприяючи формуванню у дітей просторової уяви, навичок стилізації об’єктів навколишнього світу та основ декоративно-ужиткового мистецтва.


Професорка Валентина Титаренко розповіла учням про Музей декоративно-ужиткового мистецтва, що функціонує на факультеті технологій та дизайну. Вона зазначила, що музей є не лише осередком збереження та популяризації традицій українського народного мистецтва, а й важливою навчальною платформою для здобувачів освіти. Музейні експозиції надихають здобувачів освіти на створення власних авторських проєктів, збагачують креативне мислення й поглиблюють розуміння культурної спадщини українського народу.

Доцентка Оксана Кудря розповіла учням про традиції українців, пов’язані з використанням фігурок птахів у побуті та обрядовості, акцентувала увагу на тому, що образ птаха здавна асоціюється у народній культурі з весною, пробудженням природи. Разом з учнями розглянули розмаїття конструкційних матеріалів, що традиційно використовуються для виготовлення символічних пташок, було підкреслено значення екологічності природних матеріалів та можливості їхнього поєднання з сучасними декоративними елементами.

У процесі виконання творчих завдань учні вчилися аналізувати форми птахів, стилізувати їх за допомогою простих геометричних фігур і переносити задум на площину. Під керівництвом майбутніх учителів технологій школярі виготовляли власні декоративні вироби у вигляді пташок, які символізують весну, відродження і життєву силу. Такий підхід дозволяє не лише передати глибокий зміст народних уявлень, а й сприяє розвитку дизайнерського мислення, естетичного смаку та практичних умінь учнів.

Доцентка Лариса Гриценко підкреслила важливість подібних практико-орієнтованих заходів, що демонструють тісний зв’язок між освітнім процесом та художньо-технологічною творчістю, відкривають можливості подальшого розвитку у сфері дизайну та декоративного мистецтва. Лариса Олександрівна зосередила увагу учнів на тому, що їв вчитель трудового навчання та технологій – Наталія Дибик, є однією з найкращих випускниць факультету, що наразі активно продовжує співпрацювати з кафедрою теорії та методики технологічної освіти.

Ліцеїсти та їх наставники висловили вдячність науково-педагогічним працівникам кафедри теорії і методики технологічної освіти за цікавий захід і теплий прийом. Вони відзначили змістовність, практичну спрямованість і творчу атмосферу, яка панувала під час дизайн-воркшопу.