Викладачі університету – учасники воркшопів з Liberal Arts and Studies у Познані

Упродовж 7-9 квітня 2025 р. на базі Університету Адама Міцкевича (м.Познань, Польща) тривала робота воркшопів проєкту Erasmus+ KA2 «Розробка та впровадження Liberal Arts and Studies в Україні» (LibArt_UA). Участь у роботі взяли участь асистентка кафедри теорії і методики технологічної освіти Анна Шовкова-Альохіна, доцентка кафедри культурології, філософії та музеєзнавства Віта Дмитренко і завідувач кафедри культурології, філософії та музеєзнавства, професор Олександр Лук’яненко.

У Сенатській залі Колегіуму Університету Адама Міцкевича в Познані (AMU). Лариса Човнюк з Києво-Могилянської академії презентувала інформацію щодо просування у розробці робочих проєктів проєкту. Проректор з міжнародної співпраці цього закладу освіти, професор, доктор хабілітований Рафал Вітковський обґрунтував значення організацію викладання Liberal Arts and Sciences (LAS) для європейських університетів та наголосив на підтримці українського народу й освіти в часи російсько-української війни.

Відбулася презентація різноманітних програм LAS, яку представила команда Університету Адама Міцкевича. Воркшоп провів директор LAS Університету Адама Міцкевич професор, доктор хабілітований Лукаш Ружицький. Учасники проєкту з українських університетів ознайомилися з підходами до визначення результатів навчання в програмах LA/LAS. Відбулася презентація вибраних результатів навчання в навчальних програмах ЄС з подальшим обговоренням з учасниками проєкту від Братиславської міжнародної школи Liberal Arts (Словаччина), Варшавського університету (Польща), Познанського університету імені Адама Міцкевича (Польща), Гіссенського університету імені Юстуса Лібіха (Німеччина) і Маастрихтського університетського коледжу (Нідерланди). Професор Роберт Сухарський з факультету «Artes Liberales» Варшавського університету представив процес визначення результатів навчання для програми вільних мистецтв у Варшавському університеті з поділом на знання, уміння й навички. Керуюча директорка коледжу вільних мистецтв і наук Університету Юстуса-Лібіха в Гіссені (Німеччина) Шарлотта Кіцінгер проаналізувала міждисциплінарну програму навчання в Німеччині і підходи до окреслення програмованих результатів навчання у мовах функціонування їхньої програми без матриць. У третій частині воркшопів науковці приступили до обговорення транзиту від формування результатів навчання до створення програми LA/LAS під модерацією докторки філософії, доцентки, координаторки бакалаврату  Братиславської міжнародної школи гуманітарних наук (BISLA) Дагмар Куси.

Читати далі

You may also like...