У педагогічному університеті відбувся ІІІ Всеукраїнський студентський круглий стіл «Актуальні проблеми культурології»
Студенти та викладачі кафедри культурології Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка 29 квітня 2021 р. з успіхом провели ІІІ Всеукраїнський студентський круглий стіл «Актуальні проблеми культурології».
Захід об’єднав понад 50 студентів, магістрантів та аспірантів з Кам’янця-Подільського, Києва, Полтави та Чернігова. Традиційний для кафедри захід став дискусійним майданчиком для обміну думок молоді з теоретичних питань культурології, актуальних проблеми культурології в історичному дискурсі, новітніх соціокультурних практик та з розгляду мистецтва як чинника соціокультурної модернізації суспільства.
Роботу симпозіуму від імені ректорату ПНПУ імені В. Г. Короленка відкрив проректор з наукової роботи Сергій Шевчук. З вітальним словом виступила очільниця факультету технологій та дизайну Валентина Титаренко.
На головній панелі круглого столу упродовж двох годин свої наукові здобутки представляли здобувачі вищої освіти різних спеціальностей. Так, магістрант Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка Максим Сльозкін, переможець Всеукраїнського етапу цьогорічного конкурсу студентських наукових робіт з історії, поділився ґрунтовними розвідками з дослідження «єврейського чинника» у модернізаційному процесі Російської імперії на початку ХХ століття.
Культурологічні дослідження презентували активні учасники наукових проблемних груп кафедри. Серед них магістрант Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Тарас Найденко («Репрезентація теорії та практики виховання А. С. Макаренка у фільмі “Прапори на вежах”»), студентки Дарія Демченко («Мистецтво ляльки-мотанки опішнянської майстрині Лариси Єфремової»), Олександра Пятак («Творча особистість у контексті культури романтизму»), Ольга Слухай («Типологія парків дозвілля та скверів Кременчука») та Таісія Тарасовська («Аналіз натюрморту “Гранати та горобина” Світлани Чорної»).
Потужним був молодіжний «науковий десант» Навчально-наукового інституту культури і мистецтв ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка». Тривалу дискусію спровокував виступ магістранта Дмитра Голобородова «Мультиінструменталізм як чинник соціокультурної модернізації музичної освіти». Обізнаність у специфічній професійній проблемі продемонструвала студентка Оксана Кирилова («Школа Генріха Густавовича Нейгауза та її поширення в європейському просторі»). Розбавив захід інтригуючою подачею матеріалу магістрант Олександр Кабушка («Мистецтво як чинник соціокультурної модернізації суспільства»)
Наукова дискусія тривала завдяки аналітичним питанням науковців кафедри: доцентів Віталія Дмитренка, Алли Литвиненко та Ренати Винничук. До обговорення культурологічних доповідей долучилася професорка Навчально-наукового інституту культури і мистецтв ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» Ірина Цебрій.
Конференція продемонструвала актуальність та затребуваність наукової теми кафедри культурології ПНПУ імені В. Г. Короленка «Полілог глобального та регіонального у формуванні соціокультурної ідентичності особистості» (номер державної реєстрації УкрІНТЕІ 0120U103840 (науковий керівник –Олександр Лук’яненко).