Відбулося засідання робочих груп із розробки й оновлення освітніх програм «Культурологія»
13 травня 2021 р. на кафедрі культурології відбулося засідання робочих груп із перегляду й оновлення освітніх програм «Культурологія» першого (бакалаврського) і другого (магістерського) рівнів вищої освіти. З науково-педагогічними працівниками кафедри та здобувачами вищої освіти у режимі відеоконференції на платформі ZOOM зустрілися стейкголдери та випускники спеціальності різних років.
Гаранти освітніх програм Рената Винничук та Алла Литвиненко зорієнтували присутніх у тенденціях оновлення ОП відповідно до змісту Державного стандарту для спеціальності 034 Культурологія. На засіданні робочої групи представили результати моніторингів, проведених упродовж 2020–2021 навчального року. В обговоренні освітніх програм взяли участь представники культурних установ міста й області.
Про специфіку підготовки керівника закладу культури відбувся обмін думками з директоркою комунального закладу «Великосорочинська публічна бібліотека» Валентиною Дерев’янко, яка поділилася досвідом керівництва шістьома підпорядкованими установами. Відмінності в орієнтирах навчання спеціалістів для міста та села лежали в основі виступу завідуючої Ромоданівською селищною бібліотекою відділу освіти, культури, молоді, спорту та туризму Ромоданівської ОТГ Ольги Шматко. Директорка селищної бібліотеки Миргородського району Світлана Челембієнко зорієнтувала у необхідності еволюції освітнього компоненту через законодавчі зміни, пов’язані з функціонуванням закладів культури у новостворених ОТГ.
Випускники кафедри різних років, практикуючі бібліотекарі та музейники відзначили значний багаж знань, який допоміг їм адаптуватися до роботи у закладах культури та запропонували ряд змін до наповнення освітньої програми дисциплінами, пов’язаним із формуванням цифрових навичок спеціаліста. Катерина Баранова, бібліотекарка першої категорії сектору періодики та документів іноземними мовами Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара, та Любов Андрух, бібліотекарка Полтавська обласна бібліотека для дітей ім. Панаса Мирного, поділилися здобутками у створенні медіапродукту та подали пропозиції щодо проведення навчальних та виробничих практик студентів.
Дискусію про практичні складові освітнього процесу підтримала завідувачка бібліотекою військової частини армійської авіації Сухопутних військ ЗСУ, бібліотекарка Полтавської міської бібліотеки-філіалу № 5 Олена Сивовол та співробітниця літературно-меморіального музею Панаса Мирного Ольга Тютюнник.
Викладачі кафедри Віталій Дмитренко, Галина Полянська та Віта Дмитренко висловилися з приводу удосконалення змісту та очікуваних результатів навчання дисциплін. Студентка Тетяна Коваленко під час зустрічі проаналізувала задоволеність здобувачів вищої освіти освітніми програмами. Завідувач кафедри Олександр Лук’яненко підсумував пропозиції та зауважив необхідність враховувати рекомендації під час оновлення ОП Культурологія у 2021 р.
За результатами засідання ухвалили рішення розмістити на сайті ПНПУ імені В. Г. Короленка в рубриці «Освітні програми» проєкти освітньо-професійних програм «Культурологія» за першим (бакалаврським) та другим (магістерським) рівнями вищої освіти для подальшого оприлюднення, обговорення та рецензування всіма зацікавленими сторонами.