Факультет історії та географії та факультет технологій та дизайну представили інсталяцію української світлиці напередодні Різдва Христового

 У переддень свята Різдва Христового 23 грудня 2022 р. доцент кафедри історії України Лариса Шаповал підготувала інсталяцію української світлиці на факультеті історії та географії Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка. Локацію оздобили святковими вишитими полтавськими рушниками та хустками, атрибутами Різдвяного святкового столу, комплексами традиційного одягу полтавців та іншими українськими старожитностями Полтавського краю, що збереглися в бабусиних скринях студентів-істориків, родинних колекціях, а також предметами народного побуту, що знаходяться в навчальній аудиторії музейного типу «Етнографія України».

На святкове дійство завітали державний  секретар Міністерства освіти і науки України Сергій Захарін,  директор Інституту педагогіки Національної академії педагогічних наук України Олег Топузов,  академік-секретар Відділення вищої освіти Національної академії педагогічних наук України Петро Саух.

Почесні гості з інтересом спостерігали за  майстер-класом пов’язування хустки, який провела заслужена майстриня народної творчості України, заступниця голови Обласної спілки народних майстрів Полтавщини Наталія Свиридюк.

Під час заходу відбулася презентація навчально-методичного посібника Лариси Шаповал «Календарно-родинна обрядовість українців», рецензентом якого була начальниця відділу професійного розвитку освітян ПНПУ імені В. Г. Короленка професорка Валентина Титаренко.

Викладачі та співробітники ПНПУ імені В. Г. Короленка на етнографічній локації робили пам’ятні світлини.

Студенти факультету взяли участь в оздоблені української світлиці, розповідали гостям локації про звичаї і традиції українського народу, про атрибути і символи різдвяного свята.

Інші новини: