Відбулися поетичні діалоги кафедри культурології, філософії та музеєзнавства уЧутівській громаді
7 вересня кафедра культурології, філософії та музеєзнавства ПНПУ імені В. Г. Короленка та громадської організації «Об’єднані надією» продовжили серію вечорів літературної творчості у межах проєкту «Поетичні діалоги». Захід відбувся за сприяння завідувачки кафедри української літератури, доцентки Віри Мелешко. Вечір під назвою «Подарунки долі» познайомив слухачів із творчістю та світоглядом української поетки, журналістки, учительки, голови Чутівської спілки письменників Раїси Артеменко. Дискусію модерував завідувач кафедри культурології, філософії та музеєзнавства Олександр Лук’яненко.
Різновікова аудиторія зібралася в приміщенні Чутівської центральної бібліотеки, аби послухати діалоги прозою та римами про джерела й сутність поетичного покликання та його тлумачення присутніми нас заході митцями. Поети у формі невимушеному діалогові ділилися з публікою роздумами про проблему власного творчого голосу, страху або ж безстрашності говорити суспільно значущі теми оточуючим, а особливо – обтяженим владою. Раїса Артеменко та Олександр Лук’яненко читали й тлумачили поезію, що показувала місце дитячого і юнацького захоплення літературою у процесі формування світогляді митця. Поети торкалися питань україноцентричної освіти й радянської русифікації Донбасу, де народилася й навчалася пані Раїса. Учасники діалогів пояснювали роль платонічного й фізичного, розділеного й нерозділеного кохання на народження наповненої покуттями поезії. Значущими стали розмисли з приводу впливу соціальних змін, таких як Помаранчева революція чи Революція гідності на психічний стан мистців та їхню творчість. Раїса Артеменко презентувала історії стоврення своїх поетичних збірок «Доки живу – люблю…», «Доки люблю – живу…» та «Мої дороги».
Окрім творчості сучасних поетів із Полтавщини, слухачі познайомилися з роздумами на теми творчого пошуку й джерел поетичних талантів у віршах письменника Василя Симоненка, Ліни Костенко та Івана Драча. Римовані розмисли Грицька Чубая, Наталки Білоцерківець та Григора Тютюнника розкривали багаті грані ставлення митців до любові та щодення. А думок Марка Твена й Бенджаміна Франкліна спрямовували у діалозі про цінність життя митця й подальші життєві й творчі плани.
У другій частині заходу чутяни й гості міста з Полтави та Карлівки ділилася враженнями від почутого. Голова громадської організації «Об’єднані надією» Роман Шестопал наголосив на важливості україноцентричних соціокультурних заходів у часи повномасштабного вторгнення росії в України, бо живе мистецтво демонструє духовну силу українського народу і показує, що хлопці й дівчата на передовій тримають фронт не даремно. Він закликав територіальні громади Полтавщини єднатися у творчій співпраці.