На факультеті пройшов конкурс студентських наукових робіт із культурології

Відповідно до розпорядження проректора з наукової роботи №12 від 7 жовтня 2024 р. про проведення конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей на кафедрі культурології пройшов перший тур Конкурсу. Роботи оцінювали фахові комісії з історії української культури (доценти Віталій Дмитренко, Віта Дмитренко та професор Олександр Лук’яненко) та з культурології (доценти Алла Литвиненко, Рената Виничук та професор Любов Кравченко).

На розсуд комісії були представлені 14 робіт з теорії культури, основ соціокультурного проєктування, історії української та світової культури, що виконуються студентам у межах їхньої участі у наукових групах під керівництвом канд. мист., доц. А. Литвиненко («Актуальні питання української культурології ХХ–ХХІ ст.»), д.і.н., доц. В. Дмитренка («Актуальні питання історії української культури»), д.і.н., проф. О. Лук’яненка («Повсякдення громадян України у контексті світової культури»), к.п.н., доц. Р. Винничук («Проблеми практичної культурології»), д.п.н., проф. Л. Кравченко («Зміст і технології неперервної професійної підготовки фахівців для сфери культури») та к.і.н., доц. В. Дмитренко («Сучасні соціокультурні практики»).

Конкурсанти аналізували історико-культурну спадщину скіфів в Україні (Андрій Ківва), гуманізм в культурі Відродження (Євген Кучеров), технології і культуру в античному світі (Ліза Макарочкіна), вишивку в контексті традиційної культури українців (Анастасія Правдіна), культуру харчування українців у XVIII – XIX столітті (Анна Пушко), традиції гончарного виробництва в Опішні (Вікторія Стефановська), історію Полтавського обласного краєзнавчого музею імені В. Кричевського (Інга Шелюг), формування та розвиток оркестрового виконавства в Україні (Віктор Шеляг), стилістику та тематику українського побутового живопису ХІХ століття (Катерина Шеремета) та містичні образи у творчості Миколи Гоголя (Анастасія Юрова).

У блокові практичної культурології студенти ділилися дослідження,  яких вивчали соціокультурну діяльність установ культури Дніпропетровщини кінця ХХ – першої чверті ХХІ століття (Яна Коломойцева), дозвіллєву діяльність Центру культури та дозвілля Полтавської міської територіальної громади (Ярослава Куліш), методичний аспект соціоігрової діяльності майбутніх культурологів (Анастасія Сіваченко) та охорону памʼяток історії та культури в Україні (Сергій Штанько).

Дослідження виконувлися як складові науково-дослідної теми кафедри культурології «Полілог глобального та регіонального у формуванні соціокультурної ідентичності особистості» (номер державної реєстрації 0120U103840). Студенти продемонстрували достатній рівень володіння матеріалом, особисту зацікавленість у темах наукових пошуків. Комісія врахувала, що молодь має доважок у вигляді апробації у вигляді матеріалів конференцій різного рівня, брала участь у роботі круглих стлів та симпозіумів. Викладачі кафедри культурології зауважили достатній та високий ступінь унікальності наукових робіт: 

Враховуючи зміст роботи, якість презентації, апробацію та ступінь наукової новизни комісія відібрала для участі у ІІ етапі Конкурсу дослідження Ярослави Куліш (науковий керівник – к.і.н., доц. Віта Дмитренко), Яни Коломойцевої (науковий керівник – д.п.н., доц. Р. Винничук) та Анастасії Юрової (науковий керівник – д.і.н., проф. Лук’яненко О. В.).

You may also like...