Відбувся міжкафедральний науковий семінар «Підготовка майбутніх менеджерів соціокультурної діяльності до моделювання громадоцентричних професійних технологій»

У Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка на кафедрі культурології, філософії та музеєзнавства відбувся міжкафедральний науковий семінар для наукових керівників та аспірантів. Науковий захід на тему «Підготовка майбутніх менеджерів соціокультурної діяльності до моделювання громадоцентричних професійних технологій» проходив із залученням викладачів кафедри мистецтвознавства та позашкільної освіти, а також кафедри теорії й методики фізичного виховання, адаптивної та масової фізичної культури.

Професор кафедри теорії й методики фізичного виховання, адаптивної та масової фізичної культури Павло Хоменко у своєму виступі звернув увагу на те, що в  умовах  децентралізації  та  реформи  самоврядування помітне зростання ролі територіальних громад у економічному розвитку України, що веде до відповідальності спільнот за місцевий розвиток, водночас це вимагає професіоналізму та системності дій  їх  представників,  зокрема – менеджерів  соціокультурної  сфер.

Професорка кафедри культурології Любов Кравченко закцентувала увагу на тому, що сучасні  менеджери  соціокультурної  діяльності  мають усвідомлювати важливість соціального капіталу, який проявляється  через  активність громадян, взаємовідносини між ними та їхню відповідальність за стан справ у громаді.

Доцентка кафедри культурології Алла Литвиненко розпочала дискусію про суперечність між необхідністю сучасної науки та практики в пошуку ефективних підходів до формування професійної компетентності та недостатньою увагою до перевірених часом методів та підходів, що були розроблені в процесі історичного розвитку освіти в культурній сфері.

Доцентка кафедри культурології Віта Дмитренко звернулася до видів і типів громадоцентричних професійних технологій менеджера соціокультурної діяльності.

Професорка кафедри мистецтвознавства та позашкільної освіти Леся Лебедик зосередила увагу присутніх методолого-теоретичних засадах підготовки майбутніх менеджерів соціокультурної діяльності до моделювання громадоцентричних професійних технологій.

Завідувачка кафедри теорії й методики фізичного виховання, адаптивної та масової фізичної культури професорка Оксана Корносенко закцентувала увагу на неперервній підготовці майбутніх менеджерів соціокультурної діяльності.

В обговоренні також узяли участь й інші науковці: завідувач кафедри культурології, філософії та музеєзнавства, професор Олександр Лук’яненко, докторка педагогічних наук, доцентка Рената Винничук, доктор історичних наук, доцент Віталій Дмитренко, здобувачі третього (доктор філософії) рівня вищої освіти Оксана Михайленко та Руслан Шевченко.

Учасники міжкафедрального наукового семінару визначили, що залучення громади до певної діяльності спонукає її мешканців до прояву конструктивної активності, яка завжди спрямовується на зміну ситуації з урахуванням ступеню ефективності результатів цього перетворення; у стані такої активності людина піднімається над стандартом, реалізує неординарні зусилля для досягнення суспільно значущої мети.

You may also like...