Викладачі й студенти факультету технологій та дизайну взяли участь у проєкті «Музейні діалоги»

27 березня 2025 року студенти й викладачі факультету технологій та дизайну взяли участь у роботі круглого столу «Комунікативне партнерство: музейна комунікація і творчість в умовах викликів глобалізації», що з 2022 року традиційно проводиться із залученням кафедри культурології, філософії та музеєзнавства на базі Полтавського літературного музею Панаса Мирного у рамках спільного наукового проєкту «Музейні діалоги» за ініціативи стейкголдера та модерації кандидатки мистецтвознавства, доцентки Алли Литвиненко.

У роботі круглого столу взяли участь здобувачі та науковці з університетів Сум, Києва та Полтави. Серед доповідачів, окрім полтавських дослідників та студентів, були здобувачі освіти й науковці кафедри мистецтвознавства та культурології ННІ культури і мистецтв Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка та Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв (м. Київ). Під час круглого столу обговорювали питання, що стосувалися музейної справи в умовах сьогодення та в історичній ретроспективі; розвитку музею і його співіснування із соціокультурним середовищем; доповідачі зупинялися на питаннях новітніх технологій, музейних інновацій та інтерактивності у теорії і практиці музейної справи. Стрижневим було питання комунікативного партнерства. Учасників заходу цікавила музейна комунікація в контексті сучасних соціокультурних змін. Традиційними темами стали літературна й музична спадщини у просторі сучасного музею, а також креативні функції і перспективи розвитку музею в сучасному суспільстві.

Наукові співробітники Полтавського літературно-меморіального музею Панаса Мирного у своїх виступах порушували актуальні питання впровадження музейної педагогіки в освітній процес (Лариса Митрофанова); реалізації основних форм наукової і художньої комунікацій з відвідувачами (Вікторія Щербина); впровадження інтерактивних заходів та майстер-класів в сучасну культурно-мистецьку діяльність музеїв(Альона Плахтій).

У підсумку учасники круглого столу обговорили перспективи розвитку сучасного музею як креативного простору комунікації. Під час зустрічі культурологи мали змогу розшири свої знання з питань музейництва, проблем збереження і популяризації культурної спадщини.

Проєкт «Музейні діалоги» є важливим заходом для підготовки майбутніх культурологів і музеєзнавців, оскільки він формує професійні компетентності, сприяє практичному застосуванню теоретичних знань, розвиває навички комунікації та міждисциплінарної взаємодії, залучає до наукової діяльності, стимулює професійний розвиток та демонструє роль музею як освітнього та креативного простору.

You may also like...