У педагогічному університеті відбувся VІI Всеукраїнський круглий стіл здобувачів освіти «Актуальні проблеми культурології»

Студенти та викладачі факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка провели VІI Всеукраїнський круглий стіл здобувачів освіти «Актуальні проблеми культурології». Захід у змішаному форматі об’єднав 129 учасників: учнів шкіл, здобувачів освіти бакалаврату, магістрантів, аспірантів і докторантів із України та Словаччини. Серед доповідачів були юні науковці з Кременчука, Дніпра, Полтави, Сум, Слов’янська, Харкова та Братислави. Традиційний для кафедри культурології захід став дискусійним майданчиком для обміну думок молоді з теоретичних питань культурології, актуальних проблеми культурології в історичному дискурсі, новітніх соціокультурних практик та з розгляду мистецтва як чинника соціокультурної модернізації суспільства.

З вітальним словом виступили очільниця факультету технологій та дизайну доцентка Юлія Срібна, яка відзначила здобутки кафедри у роботі з науково обдарованою молоддю та відзначила зростання кількості учасників та якість доповідей. На головній панелі круглого столу упродовж двох годин свої наукові здобутки представляли здобувачі освіти різних спеціальностей.

Відкрили симпозіум партнери ПНПУ імені В. Г. Короленка по проєкту Erasmus+ KA2 «Розробка та впровадження Liberal Arts and Studies в Україні» (LibArt_UA), здобувачки освіти Natália Dikošová, Kseniia Tkach, Viktoriia Tkach з Bratislava International School of Liberal Arts, які розповіли про специфіку викладання вільних мистецтв в університеті БІСЛА (Словаччина). Здобувачка першого (бакалаврського) рівня вищої освіти ПНПУ імені В. Г. Короленка Анастасія Федоренко представила доповідь про адаптацію до нового соціокультурного середовища у межах програми академічної мобільності Erasmus+.

З вітальним словом до учасників конференції звернулася Надія Воронова, докторка педагогічних наук, доцентка, професорка кафедри філософії історії та соціально-гуманітарних дисциплін Донбаського державного педагогічного університету (Слов’янськ-Дніпро). Здобувач першого (бакалаврського) рівня вищої освіти ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет» Денис Валюх розповів про використання цифрових технологій в освітньомистецькій практиці. Його колеги Наталія Посталака та Сніжана Роздайбіда доповнили його виступ інформацією про цифрові технології як засіб активізації творчої діяльності в початковій школі та про цифрові засоби навчання інтегрованого курсу «Мистецтво» в початковій освіті. Іван Писаренко з ПНПУ імені В. Г. Короленка запропонував погляди на філософію війни, його Іван Чернуха – на мистецтво як засіб формування ідентичності в умовах соціокультурних трансформацій.

Студентка Полтавського державного медичного університету Валентина Хохуля провела порівняльний аналіз екзестенційних тем у філософських поглядах Василя Стуса та Альбера Камю.

У доповіді здобувача третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти ПНПУ імені В. Г. Короленка Богдана Дешка прозвучала характеристика зміни поглядів людини на християнську віру в процесі її життєдіяльності.

Традиційною частиною симпозіуму є участь учнів-членів МАН у роботі конференції. Своїми науковими пошуками зі старшими колегами поділилася учениця 11 класу Кременчуцького ліцею № 4 «Кремінь» Кременчуцької міської ради Софія Єрмакова («Інтеграція кримськотатарської культури в український контекст на прикладі діяльності ГО «АЛЄМ» »). А її полтавська колега Марія Нікітіна, учениця 10 класу Ліцею № 21 «Надворсклянський» Полтавської міської ради, розповіла про соціокультурний портрет жінок УПА.

Наукова дискусія тривала завдяки аналітичним питанням науковців кафедри Віталія Дмитренка, Віти Дмитренко, Алли Литвиненко та Любові Кравченко. До обговорення виступів активно долучалися студентки Олександра Пятак, Анастасія Кочерга та інші учасники наукового зібрання. Сам захід вела студентка першого курсу кафедри культурології, філософії та музеєзнавства активна учасниця самоврядування факультету Дарія Попельнюх.

Конференція продемонструвала актуальність та затребуваність наукових тем кафедри культурології ПНПУ імені В. Г. Короленка «Полілог глобального та регіонального у формуванні соціокультурної ідентичності особистості» (номер державної реєстрації УкрІНТЕІ 0120U103840 (науковий керівник – Олександр Лук’яненко) та «Концептуальні та технологічні основи інтеграції культурологічного й освітологічного знання в умовах професійної підготовки фахівців» – номер державної реєстрації УкрІНТЕІ 0122U200893 (наукова керівниця – професорка Любов Кравченко).

You may also like...