На факультеті технологій та дизайну відбулася гостьова лекція професорки Олени Афоніної

Докторка мистецтвознавства, професорка Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв (м. Київ) Олена Афоніна прочитала гостьову лекцію «Європейські музеї музики: до питання класифікації та типології» для викладачів і студентів факультету технологій та дизайну відвідали.

Музикознавиця-експертка презентувала власний досвід відвідування найвизначніших культурно-мистецьких осередків Європи – музеїв музики у Штутгарті (Німеччина), Празі (Чехія), Варшаві (Польща) та Відні (Австрія). Лекторка розкрила унікальні підходи, що існують у кожному з цих музеїв щодо створення музейних колекцій і за допомогою класифікації й типології музичних артефактів охарактеризувала вплив музичних традицій на розвиток музичної культури Європи загалом.

Представляючи музей музики в Штутгарті (Німеччина), Олена Сталівна зауважила, що в ньому зібрано велику кількість старовинних музичних інструментів, а також документи і предмети, що послідовно демонструють розвиток музичної культури Німеччини. Особливістю цього музею є інтерактивні експонати, що дозволяють відвідувачам не лише ознайомитися з історією їх створення, а й самостійно випробувати деякі з них. Важливим аспектом діяльності музейного закладу є проведення у ньому різноманітних концертів, майстер-класів, навчальних програм для школярів і студентів, численних заходів із популяризації музичного мистецтва.

Характеризуючи музей музики в Празі лекторка зауважила, що він є частиною Національного музею Чехії, та одним із найбільших музеїв музики в Центральній Європі. У закладі експонуються старовинні музичні інструменти, манускрипти, листи та особисті речі видатних чеських музикантів і композиторів. Перлиною музею є вражаюча колекція музичних інструментів, зібраних із різних куточків країни, а також створених знаменитими чеськими майстрами.

Під час представлення музею музики у Варшаві було наголошено, що заклад є сучасним розвинутим культурним центром, у якому історія польської музики репрезентована від класичних до сучасних течій і напрямів. Центральне місце в музеї належить постаті Фредеріка Шопена та його творчості. Тут зібрано безліч автографів композицій, рідкісних записів і особистих речей видатного музиканта.

У презентації Олени Сталівни чільне місце відводилося музею музики у Відні – місті, що вважається колискою спадщини видатних композиторів Йоганна Штрауса, Вольфганга Моцарта, Людвіга ван Бетховена. Особливістю є те, що музейний простір, окрім представлених у ньому унікальних експонатів, інструментів і нот видатних композиторів, пропонує відвідувачам новітні комунікативні можливості. А саме, аудіовізуальні інсталяції, що дають змогу зануритись в атмосферу епохи музикантів за допомогою сучасних технологій.

Наприкінці заходу учасники долучилися до жвавого обговорення найцікавіших моментів лекції. Участь у відкритих лекціях культурно-мистецького змісту є необхідною умовою реалізації неформальної освіти серед здобувачів, сприяє розвитку необхідних soft skillsу майбуній професійній діяльності культурологів.

You may also like...