15 травня 2025 року в Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка відбувся масштабний захід у межах Дня відкритих дверей
15 травня 2025 року в Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка відбувся масштабний захід у межах Дня відкритих дверей, приурочений до Дня вишиванки та Дня родини. Участь у події взяли викладачі кафедри теорії і методики технологічної освіти, кафедри професійної освіти та дизайну, кафедри культурології та музеєзнавства, а також студентська молодь – майбутні вчителі технологічної та професійної освіти, майбутні культурологи.

Захід на факультеті технологій та дизайну було організовано у форматі тематичних локацій, які продемонстрували гармонійне поєднання народних традицій, освітніх інновацій і сімейних цінностей. У центрі уваги – ідея родинного єднання через творчість, технології та культурну спадщину.

На початку заходу учнівську молодь та вчителів із шкіл громад Полтавської області привітала очільниця факультету технологій та дизайну, доцентка Юлія Срібна. У своєму зверненні вона підкреслила, що День відкритих дверей, приурочений до таких символічних дат, як День вишиванки та День родини, є чудовою нагодою для налагодження співпраці між факультетом і закладами загальної середньої освіти, а також для розкриття потенціалу учнів. Юлія Анатоліївна зазначила, що на факультеті технологій та дизайну створено всі умови для формування не лише висококваліфікованих фахівців, а й активної, креативної студентської молоді, що цінує свою історію, традиції та родинні цінності.


На локації «Образ матері в мистецтві» провів професор Олександр Лук’яненко запросила учнів до осмислення глибокого символізму образу матері в українському мистецтві, розповів, як у мистецтві скульптори й художники використовують усталені символи й образи для передачі ідеї материнства. Доценти кафедри культурології та музеєзнавства Віта Дмитренко, Рената Винничук, Віталій Дмитренко під час взаємодії з учнями надали інформацію про освітню програму «Культурологія».


У STEM-лабораторії було організовано інтерактивну платформу «STEM у сімейному затишку» під керівництвом доктора філософії Олексія Дебре. Учасники заходу познайомилися з практиками інтеграції STEM-технологій у побутові й родинні проєкти, дізналися про можливості сучасних цифрових рішень у поєднанні з творчими підходами. Доцентка кафедри теорії і методики технологічної освіти Лариса Гриценко ознайомила учнів із можливостями навчання за освітніми програмами «Середня освіта (Технології. STEM)» та «Середня освіта (Технології. Робототехніка)». На локації з учнями взаємодіяли професори Андрій Цина та Валентина Титаренко.


Творчу атмосферу створив майстер-клас «Мозаїка родинного щастя», який відбувся в Дизайн-центрі. Доцентки кафедри професівйної освіти та дизайну Наталія Орлова та Тетяна Борисова разом із студентами провели заняття зі створення колажів, у яких учні виразили своє бачення родинного затишку та щасливого дитинства. У процесі заходу гарантки освітніх програм приділили увагу інформуванню учнів про ОП «Професійна освіта (Технологія виробів легкої промисловості)» та ОП «Професійна освіта (Дизайн)». Доцент кафедри Петро Молчанов як гарант освітньої програми надав інформацію про ОП «Професійна освіта (Транспорт. Логістика)».


Кулінарна локація «З любов’ю до України» відбулася навчальній лабораторії технологій побутової діяльності. Під керівництвом докторки філософії Світлани Огуй учні навчалися приготуванню традиційних українських страв, одночасно дізнаючись про їх символічне значення в українській традиції як прояв родинного тепла, єдності поколінь і любові до своєї країни. Гарантка ОП «Професійна освіта (Сфера обслуговування. Готельно-ресторанна справа)», доцентка Оксана Кудря під час взаємодії з учнями розповіла про особливості навчання за даною освітньою програмою.


Факультет технологій та дизайну продемонстрував відкритість, багатогранність навчального процесу й глибоку зацікавленість у вихованні молодого покоління в дусі національних цінностей, інноваційного мислення та родинного затишку. Зустрічі з учнями громад Полтавщини стали дієвим прикладом практичної реалізації освітньо-культурної місії факультету.