На факультеті технологій та дизайну виготовляють захисні маски
Поки в аптеках міста годі й сподіватись знайти медичну одноразову маску, навчально-педагогічні працівники факультету технологій та дизайну на період карантину перепрофілювали свою діяльність в домашніх умовах дистанційної роботи на виробництво захисних масок. Упродовж трьох днів вони виготовили 40 штук необхідного елементу індивідуального захисту. “Аби пошити захисну маску, треба майже 1 годину – говорить навчальний майстер факультету технологій та дизайну Ольга Година. Вона виготовляє маски машинним способом, майстер виробного навчання Катерина Мусійко – ручним способом. Матеріали для маски – тканина, нетканий матеріал, нитки.”
Маска має дві складки, щільно прилягає до обличчя, завдяки зав’язці можна підтягувати, як буде зручно. Застосований працівниками факультету метод пошиття дозволяє отримати виріб, здатний добре захистити від більш дрібних частинок пилу і мікроорганізмів, є приємними на дотик. Для виготовлення використовується все те, що і для простої пов’язки плюс нетканий матеріал в якості фільтра. “Велика перевага котонових масок в тому, що вони екологічні, розраховані на 2-2,5 год роботи, їх можна прати при 60 градусах чи кип’ятити (як я роблю), прасувати і використовувати далі, – пояснює Ольга. – Майстер-класи та викрійки для пошиття є в мережі”.
Студенти 1-3-го курсів під керівництвом викладача Наталії Орлової створюють сучасні маски.
“Ми розуміємо, що багаторазові маски не оберігають від коронавірусу. Але вони допомагають нам не торкатись руками до обличчя, через що вірус може потрапити в організм. Медики ВООЗ радять якомога рідше торкатись обличчя. Пошиті маски будуть передані працівникам нашого університету. Це приклад соціально відповідальної дистанційної форми організації праці, що орієнтується на спільне подолання загальнонаціональної біди – загрози епідемії коронавірусу.