«НАЦІЯ НЕСКОРЕНИХ» – ЗАХІД НА ФАКУЛЬТЕТІ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ДИЗАЙНУ ДО ДНЯ ЗАХИСНИКІВ І ЗАХИСНИЦЬ УКРАЇНИ
На 14 жовтня припадають свято Покрови Божої матері, День українського козацтва та День захисників і захисниць України. Свято було започатковане у 2014 році.
14 жовтня 2022 року у форматі онлайн відбулася зустріч студентів факультету технологій та дизайну з нагоди святкування Дня захисників і захисниць України. Студентська молодь мала нагоду живого спілкування з доцентом кафедри основ виробництва та дизайну Павлом Кузьменком, який наразі захищає нашу країну, перебуваючи у лавах ЗСУ. Павло Іванович поділився спогадами про перші дні війни, про ті відчуття патріотизму та любові до Батьківщини, які загострилися у кожного українця з моменту вторгнення росії на територію України. Розповів студентам про важливість підтримки від тих, хто знаходиться у тилу, про великі волонтерські справи, які рятують життя нашим воїнам, та маленькі дитячі подарунки, що додають сил та наснаги воїнам у боротьбі за незалежність нашої країни.
Зі словами вдячності до захисників України, до студентів та викладачів факультету, які зараз працюють у лавах ЗСУ, до усіх небайдужих, хто займається волонтерською діяльністю, звернулася очільниця факультету професорка Валентина Титаренко. Розповіла присутнім про той вклад факультету, що був зроблений за довгі місяці війни для підтримки наших воїнів.
Активною учасницею заходу була координаторка ветеранського простору-партнеру Veteran Hub «Свої тут. ++», що співпрацює з Полтавським національним педагогічним університетом імені В. Г. Короленка, Юліана Линник. Вона пояснила важливість підтримки ветеранів російсько-української війни та надання їм необхідної допомоги. Повідомила, що обреги-янголи, виготовлені першокурсниками факультету технологій та дизайну напередодні святкування Дня захисників і захисниць України на базі ветеранського простору, вже передані воїнам, які перебувають на лікуванні та реабілітації. Разом з оберегами були передані і візитівки Veteran Hub з номерами гарячих ліній психологів, юристів, що надають кваліфіковану допомогу ветеранам.
У ході дружньої бесіди Юліана Линник запропонувала до перегляду каталог фільмів про події, що відбуваються в цей складний для нашої країни час у різних її куточка, про мужність та звитягу воїнів, відважність та невтомність волонтерів, зламані долі, й водночас, доброзичливість та підтримку, чуйність та людяність українців. Тож долучайтеся до перегляду з вірою в Україну та Перемогу!
14 фільмів, які неодмінно потрібно переглянути кожному українцю:
- Кіборги. Режисер: Ахтем Сеїтаблаєв
- Невидимий батальйон. Режисерки: Світлана Ліщинська, Аліна Горлова та Ірина Цілик
- Атлантида. Режисер: Валентин Васянович
- Наші котики. Режисер: Володимир Тихий
- Черкаси. Режисер: Тимур Ященко
- Добровольці Божої чоти. Режисери: Леонід Кантер та Іван Ясній
- Східняк. Режисер: Андрій Іванюк
- Іловайськ. Режисер: Іван Тимченко
- Явних проявів немає. Режисерка: Аліна Горлова
- Погані дороги. Режисерка: Наталія Ворожбит
- War Note. Режисер: Роман Любий
- Позивний Бандерас. Режисер: Заза Буадзе
- Іній. Режисер: Шарунас Бартас
- Снайпер. Білий ворон. Режисер: Мар’ян Бушан
Модератор заходу, завідувачка кафедри виробничо-інформаційних технологій та безпеки життєдіяльності, доцентка Оксана Кудря, наприкінці зустрічі зі студентами зауважила, що наша небайдужість, посильна волонтерська діяльність і навіть невеликі творчі роботи, зроблені власноруч і передані нашим захисникам, усе це робить нас, українців, дотичними до Перемоги.
СЛАВА УКРАЇНІ !!! ГЕРОЯМ СЛАВА !!!