АВТОРСЬКУ ЕКСКУРСІЮ ПРОВЕЛИ МАЙСТРИНІ-ЛЯЛЬКАРКИ НАТАЛІЯ СВИРИДЮК ТА СВІТЛАНА СОЛОДУН ДЛЯ СТУДЕНТІВ І ВИКЛАДАЧІВ ФАКУЛЬТЕТУ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ДИЗАЙНУ ПНПУ ІМЕНІ В.Г.КОРОЛЕНКА
Виставка авторської ляльки «Прийшла Весна-паняночка!» вже тиждень як милує і зачаровує всіх відвідувачів у відділі мистецтв Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.П. Котляревського, яку ініційовано у рамках спільного культурно-просвітницького проєкту Полтавського обласного осередку НСМНМУ заслуженою майстринею народної творчості України, членкинею Всеукраїнської спілки дизайнерів, арт-кураторкою креативного мистецького хабу «OTOLOVKO», випускницею факультету технологій та дизайну ПНПУ імені В. Г. Короленка Наталією Свиридюк. На виставці вона презентувала свою нову роботу «Володарка трав», яку створила з текстильних та природних матеріалів. А от її донька Олександра Свиридюк представила «Репліки автентичних ляльок Полтавщини», для створення яких використала текстильні вінтажні матеріали.
![](http://techno.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/04/img-274c793d7271d96aa6d84a68acf7fd5d-v.jpg)
![](http://techno.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/04/img-df21f6ee925520f19ead06e62649fac9-v.jpg)
30 майстринь народної, інтер’єрної, театральної та аматорської ляльки презентували свої роботи на ляльковому вернісажі. У експозиції виставки представлені понад 80 робіт в різних техніках та жанрах.
![](http://techno.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/04/img-4d25eb07b1755953b4e61c7305e3e25c-v-1.jpg)
![](http://techno.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/04/img-21be00f001ae02b30a6a9e28a18c1b0f-v-1.jpg)
Наталія Свиридюк розповіла студентам про історію лялькарства як напряму декоративно-ужиткового мистецтва та представила роботи майстринь, адже кожна лялька – унікальна та відображає певні емоції, випромінює позитивний настрій.
![](http://techno.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/04/img-0f5148ed59436ff11713e40a09f24541-v-576x1024.jpg)
![](http://techno.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/04/img-7a1ed4eb05e532ebb62ff537e981b0c2-v-576x1024.jpg)
Особливе захоплення серед студентів та викладачів викликали роботи Світлани Солодун. Її фантастичні інтер’єрні ляльки зачаровують, дивують деталізацією композиції кожної ляльки. Ляльки Світлани зроблені у різних техніках і з застосуванням різного роду матеріалів: полімерних глин, які запікаються або самозатвердівають, пап’є-маше, епоксидних смол, папер-клею тощо. Світлана створює ляльки під тематичні блоки: ляльки верхи на птахах, лялькова малеча з крильцями метеликів, пасхальні кролики, ляльки з майстер-класу творчого дуету АняМаня та інші.
![](http://techno.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/04/img-11cedb52383709aea2bd6e902fb9de7a-v-576x1024.jpg)
![](http://techno.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/04/img-6512d9578c33a8341d393877a567f125-v-576x1024.jpg)
![](http://techno.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/04/img-65681aefa8629bd11e28c94b18a0ff47-v-576x1024.jpg)
Щиро запрошуємо у дивовижний світ лялькарства! Виставка авторської ляльки триває до 8 квітня 2023 р. в ПОУНБ імені І.П. Котляревського.