Викладачі й студенти факультету – учасники літературного вечора в університетській бібліотеці
![](http://techno.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_4048.jpg)
21 березня у бібліотеці імені М. А. Жовтобрюха відбулася творча зустріч студентів і викладачів факультетів технологій та дизайну, української філології та журналістики й історії та географії із полтавським письменником і поетом, доктором історичних наук, завідувачем кафедри культурології факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Олександром Лук’яненком. Захід було проведено з нагоди Всесвітнього дня поезії та в рамках Національного тижня читання поезії, що цьогоріч був започаткований Українським інститутом книги і триватиме з 16 до 24 березня 2024 року.
![](http://techno.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_4024.jpg)
Модераторка заходу завідувачка сектору культурно-просвітницької роботи відділу науково-методичної та культурно-просвітницької роботи бібліотеки, Любов Андрух відзначила ліризм, душевність, щирість і тонке світобачення, які притаманні творчості Олександра Лук’яненка, та запропонувала ближче познайомитися зі сторінками творчої біографії поета. Автор декламував свої вірші й відповідав на запитання студентів, які прагнули дізнатися більше про його життєвий і творчий шлях, джерела натхнення автора і пошуки музи, вибір тем для творів, шляхи розкриття поетичного таланту, орієнтири поета у літературному світі та взірці для опанування віршованого мистецтва. Цікаві питання гостю підготували студенти факультету української філології та журналістики, які ставила завідувачка кафедри української літератури Віра Мелешко.
![](http://techno.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_4034.jpg)
Директорка бібліотеки Валентина Орєхова привітала присутніх зі святом і закликала навчитися цінувати поетичні рядки та запропонувала учасникам ознайомитися з книжково-ілюстративними виставками «Поезія – це таїна» і «Життя іде – і щастя тільки в нім…», які підготувала Ірина Швидун, завідувачка сектору рідкісних видань та неопублікованих документів відділу обслуговування науковою та навчальною літературою бібліотеки.
![](http://techno.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_4030.jpg)
Директорка бібліотеки Валентина Орєхова висловила щиру вдячність Олександру Лук’яненку за цікаву розповідь про своє життя і творчість, невимушене спілкування та постійну співпрацю з бібліотекою, адже у фонді університетської книгозбірні вже є чимало поетичних збірок автора. Директорка подякувала учасникам творчої зустрічі за змістовні запитання й висловлені думки про поезію і її місце в житті сучасної людини.