Для студентів факультету технологій та дизайну проведено захід до Всесвітнього дня вишиванки

16 травня 2024 року викладачі кафедри теорії і методики технологічної освіти провели для студентів факультету технологій та дизайну захід до Дня вишиванки «Вишиванка – генетичний код української нації».

Очільниця факультету Юлія Срібна наголосила на цінності вишиванки як етнокоду українців, що особливо важливо в сучасних реаліях. Вишиванка – є символом приналежності до роду та нації, ознакою українськості, яка вирізняє українця у багатомірному, багатовбраному глобалізованому світі, вишиванка є етнічним українським брендом.

Професорка Валентина Титаренко розповіла про вишиванки, вишиті технікою «білим по білому», та про Всеукраїнський центр вишивки та килимарства, творчу діяльністю керівників цього центру – членів Національної спілки народного мистецтва України, заслужених майстрів народної творчості України Надії Вакуленко та Алли Кісь.

Доцентка Оксана Кудря ознайомила студентів із сучасними проєктами, що популяризують українську вишиванку у світі. Під час заходу студентська молодь мала можливість ознайомитись із історією української вишиванки, характерними особливостями полтавської сорочки – орнаментикою, вишивальними техніками, кольорами вишивки.

Асистентка Наталія Нагорна приділила увагу сучасним нейромережам, які сприяють інноваціям у розробці дизайнів вишиванок, поєднуючи традиційні орнаменти з актуальними трендами в одязі. Зауважила, що штучний інтелект аналізує історичні зразки вишивки та генерує унікальні узори, зберігаючи культурну спадщину, що робить вишиванки привабливими для молодого покоління, яке прагне поєднати традиції з сучасністю.