3 жовтня 2024 року відбулася творча зустріч викладачів факультету: Миколи Близнюка, Валентини Титаренко, Тетяни Борисової, Лариси Гриценко, Наталії Орлової, Оксани Кудрі та здобувачів вищої освіти факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка з членом Національної спілки майстрів народного мистецтва України, Заслуженим майстром народної творчості України Євгеном Пілюгіним. Захід був присвячений його персональній виставці «Живописні натюрморти Євгена Пілюгіна», яку знаний майстер підготував до дня художника.

В експозиції був представлений творчий доробок Євгена Івановича в техніці розпису олійними фарбами. Євген Пілюгін спеціалізується в кількох видах мистецтва: він виготовляє витинанки та гобелени, пише портрети, натюрморти та вірші.

Євген Іванович розповів, що найбільше задоволення йому приносить живопис. Він любить природу, квіти. І все це зображає в своїх роботах. Часто в одній роботі поєднує весну і осінь, плоди і квіти.

Персональна виставка творчих робіт викликала значний інтерес серед здобувачів і викладачів, оскільки стала частиною вивчення освітніх компонентів сертифікатних освітніх програм художньо-дизайнерського спрямування: «Художньо-естетичні практики в сучасному освітньому просторі», «Дизайн одягу», «Рекламна діяльність», які розроблені викладачами кафедр: теорії і методики технологічної освіти; професійної освіти, дизайну та безпеки життєдіяльності.

У рамках зустрічі Євген Пілюгін поділився своїм досвідом роботи у жанрі натюрморту, розповів про витоки своєї творчості та натхнення, яке він черпає у навколишньому світі. Митець детально розповів про процес створення своїх живописних робіт, особливу увагу приділивши поєднанню кольорів, форм та текстур, що робить його натюрморти особливо виразними та впізнаваними.

Студенти, що навчаються на різних рівнях вищої освіти за освітніми програмами: бакалаври: «Середня освіта (Технології. Робототехніка), «Середня освіта (Технології. STEM)», «Професійна освіта (Дизайн)», «Професійна освіта (Технологія виробів легкої промисловості)»; магістри: «Середня освіта (Технології)», «Професійна освіта (Дизайн)», «Професійна освіта (Технологія виробів легкої промисловості)» отримали можливість не лише ознайомитися з роботами майстра, але й задати йому питання стосовно технік виконання живопису, вибору матеріалів та специфіки роботи над композицією. Зустріч мала інтерактивний характер: Євген Пілюгін охоче ділився порадами з майбутніми фахівцями сфери дизайну та вчителями технологій, розповідаючи про те, як знайти власний стиль у творчості та передавати через свої роботи особисті емоції та ідеї.

Науково-педагогічні працівники факультету відзначили значущість виставки для освітнього процесу, оскільки вона стала не лише культурною подією, а й вагомим елементом навчання в межах сертифікатних освітніх програм. Викладачі підкреслили, що живописні роботи Євгена Пілюгіна, присвячені тематиці натюрморту, сприяють глибшому розумінню основ мистецтва та дизайну, що є необхідним для розвитку професійних компетенцій студентів.