Викладачі і студенти факультету технологій та дизайну відвідали виставку «Війна впритул»

Студентська молодь і науково-педагогічні працівники факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка 28 вересня 2024 року відвідали виставку «Війна впритул», яка нещодавно відкрилася в Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського. Ця подія стала важливою для майбутніх фахівців у сфері дизайну, легкої промисловості, а також для студентів, які навчаються на вчителів технологій, адже вона дозволила їм побачити сучасні підходи до документування подій та використання інноваційних технологій у візуалізації реальності. Захід відбувся у змішаному форматі, що дозволи долучитися здобувачам освіти в режимі он-лайн, що є особливо актуальним при вивчення освітнього компоненту «Основи виставкової діяльності».

Виставка «Війна впритул» демонструє масштаби руйнувань, спричинених російською агресією в Україні, за допомогою кругових панорам у форматі 360°, відео з дронів та 3D-моделювання. Кураторами виставки було відзначено, що завдяки VR-окулярам відвідувачі можуть побувати на місцях руйнувань цивільної інфраструктури, викликаних масовими обстрілами. Це дозволяє глибше усвідомити масштаби трагедії та зрозуміти наслідки геноциду української нації. Цей проєкт, ініційований командами Discover.ua та FreegenGroup, вже був представлений у Європі та США в рамках світового туру, присвяченого річниці повномасштабного вторгнення росії в Україну.

Відвідувачі виставки отримали інформацію, що над створенням експозиції працює фотожурналіст Микола Омельченко, перший сертифікований фотограф Google в Україні. Завдяки використанню сучасних технологій команда проєкту проводить зйомки руйнувань та розміщує їх на Google-картах, сторінках у соціальних мережах і на офіційному сайті проєкту. Окрім цього, проєкт активно співпрацює з Державною службою України з надзвичайних ситуацій, Міністерством внутрішніх справ, Міністерством культури та інформаційної політики, а також Міністерством закордонних справ України.

Доцентка Тетяна Борисова під час заходу зауважила, що для студентів факультету технологій та дизайну, особливо тих, хто готується працювати у сфері дизайну та легкої промисловості, виставка стала джерелом натхнення та прикладом того, як новітні технології можуть бути використані для документування подій і збереження культурної спадщини. Майбутні вчителі технологій також отримали корисний досвід, який вони зможуть застосувати у своїй педагогічній діяльності, зокрема в контексті сучасних інтерактивних та візуалізаційних методів навчання.

Наприкінці зустрічі професорка Валентина Титаренко відзначила, що дана виставки в контексті вивчення дисципліни «Основи виставкової діяльності» забезпечує здобувачам освіти отримання знань і навичок з організації експозицій, планування виставок, вибору та використання технологічних рішень, які максимально ефективно передають зміст і посилання експозиції.

Професор Микола Близнюк наголосив, що виставка «Війна впритул» служить яскравим прикладом того, як можна використовувати інноваційні технології та мультимедійні засоби для того, щоб донести важливу інформацію та зберегти пам’ять про події, що мають історичне та культурне значення. Такий досвід дозволяє студентам краще розуміти принципи виставкової діяльності та розвивати навички, необхідні для створення сучасних експозицій, які відповідають потребам аудиторії, використовувати новітні технології та мати сильний вплив на глядачів.