ВІДБУЛАСЯ НАРАДА РОБОЧОЇ ГРУПИ З ОНОВЛЕННЯ ОСВІТНЬО-НАУКОВОЇ ПРОГРАМИ «СЕРЕДНЯ ОСВІТА (ТРУДОВЕ НАВЧАННЯ ТА ТЕХНОЛОГІЇ) ПІДГОТОВКИ ЗДОБУВАЧІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ СТУПЕНЯ ДОКТОРА ФІЛОСОФІЇ

23 квітня 2021 р. відбулася розширена нарада робочої групи з оновлення освітньо-наукової програми третього освітньо-наукового рівня з питань підготовки проєкту ОНП 2021 р., розробки навчальних планів та підготовки до акредитації освітньої програми зі спеціальності 014 Середня освіта (за предметними спеціальностями).

На початку зустрічі завідувачка аспірантури Катерина Лобач зазначила, що з огляду на значимість оволодіння аспірантами загальнонауковими (філософськими) компетентностями, спрямованими на формування системного наукового світогляду, професійної етики та загального культурного кругозору, набуття універсальних навичок дослідника, зокрема усної та письмової презентації результатів власного наукового дослідження українською мовою, та з метою усунення зауважень висловлених експертами при акредитації освітніх програм у 2020 р., пропонується збільшити до 90 год./3 кредити кількість годин відведених для освітніх компонентів: «Філософія та методологія науки», «Теорія і методика наукової аргументації», «Сучасний науковий дискурс».

Очільниця відділу міжнародних зв’язків та інноваційної діяльності Ірина Когут зауважила, що для здобуття аспірантами мовних компетентностей, достатніх для представлення та обговорення результатів своєї наукової роботи іноземною мовою в усній та письмовій формі, а також для повного розуміння іншомовних наукових текстів з відповідної спеціальності були запропоновані навчальні дисципліни «Методологія CLIL» та «Методологія дослідження та академічне письмо (англійською мовою)» у рамках реалізації проєкту Європейського Союзу Еразмус+ КА2  –Cooperation for innovation and the exchange of good practices – Capacity Building in the field of Higher Education «Foreign Language Teacher Training Capacity Development as a Way to Ukraine’s Multilingual Education and European Integration», що реалізується в університеті з 15 січня 2020 р. до 30 червня 2022 р. Викладач кафедри філологічних дисциплін і методик їх викладання Іван Титов ознайомив робочу групу освітньо-наукової програми з ключовими позиціями робочої програми дисципліни «Методологія дослідження та академічне письмо (англійською мовою)», вказав на ефективність методів та прийомів, які застосовуються при її вивченні.

Як зазначив координатор з навчального планування Григорій Кузьменко, навчальний план аспірантури містить інформацію про перелік та обсяг навчальних дисциплін, послідовність їх вивчення, форми проведення навчальних занять та їх обсяг, графік навчального процесу, форми поточного і підсумкового контролю. Обсяг ОНП 2021 – 60 кредитів Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи. У проєкти навчальних планів за галузями знань внесені компоненти циклу загальної підготовки, кількість же компонент циклу професійної підготовки та розподіл аудиторних годин між видами занять визначає робоча група з розробки та оновлення ОНП відповідно до освітньої програми. Чверть від загальної кількості кредитів ЄКТС освітньої програми відведено для вивчення вибіркових дисциплін, що забезпечує реалізацію аспірантом права на індивідуальну освітню траєкторію. На технічних питаннях підготовки до акредитації освітніх програм «Середня освіта (Трудове навчання та технології)», «Історія та археологія» «Філологія» та  «Психологія» зупинилася координатор з питань ліцензування та акредитації Ірина Карапузова.

Учасники зустрічі відзначили конструктивність наради та окреслили коло питань, що потребують подальшого обговорення.

You may also like...